Box

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Doroftei capion mondial!!!

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Ian 10, 2002 9:08 pm

Ce parere avetzi? atzi vazut meciul? (aia din Canada in special... ca noi nu prea am avut tzeava destul de groasa ca sa il vedem pe internet :( )
Cica o sa il dea sambata seara la ProTv.
Am auzit ca Doroftei nu a mai fost niciodata mai desfigurat decat a fost dupa acest meci... eu am vazut nishte poze... si parca l-au calcat unii cu mashina pe fatza ;f ;f ;f
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Doroftei capion mondial!!!

Mesajde Aliosha » Vin Ian 11, 2002 10:36 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
Ce parere avetzi? atzi vazut meciul? (aia din Canada in special... ca noi nu prea am avut tzeava destul de groasa ca sa il vedem pe internet :( )
Cica o sa il dea sambata seara la ProTv.
Am auzit ca Doroftei nu a mai fost niciodata mai desfigurat decat a fost dupa acest meci... eu am vazut nishte poze... si parca l-au calcat unii cu mashina pe fatza ;f ;f ;f


Aici in Montreal a fost considerat erou. Am vazut in direct cand a venit pe aeroport si era varza la fata. Avea o pereche de ochelari imensi care ii acopereau ochii si imprejurimile. Au aparut in toate ziarele interviuri cu el si alte chestii la TV...
Am inteles ca meciul a fost dat la Pro tV????????????
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 11, 2002 3:45 pm

Sambata acum o sa fie pe Pro Tv . Am auzit ca Doroftei a fost suparat..ca nu a primit centura imediat dupa meci...ca cica o uitase ala in Argentina !!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Ian 12, 2002 8:57 am

Da nu parea prea entuziasmat dar el a zis ceva de genu ca nu e multumit ca nu l-a ars pe ala mai categoric.. ii facuse ochii panda si cred ca de-aia era nervos
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Ian 13, 2002 1:03 am

Am vazut meciul... Adevarul e ca argentinianul este mai dotat... loveste mult mai rapid, are joc de picioare mai bun, insa Doroftei e mult mai rezistent dpdv fizic :x... si din repriza a 7-a a avut meciul in mana... E meseriash, ce sa mai, sper sa pastreze centura cat mai mult posibil ;j
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Ian 13, 2002 6:48 am

Am vazut si eu meciul cap- coada si am fost impresionat. E bun rau "Dorin" cum isi zice el pe aici. Arbitii sau judecatorii cum se cheama i-au dat 1 punct in plus in fata celuilalt. A fost bataie in toata regula!!!!
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 13, 2002 7:55 am

Am vazut si eu meciul......nu mi-a venit sa cred ! Nici in filme..nu vezi asa ceva ! Meci de antologia pugilismului !
BRAVO Leonard Dorin Doroftei !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

despre Felix Savon

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 02, 2002 5:48 pm

Am zis...sa transform vechiul subiect "Leonard Doroftei campion mondial" in BOX ! ...asta pentru ca pugilismul este un sport foarte spectaculos.....atat la nivel de profesionisti cat si la amatori !
............................

Eu personal...sunt un mare iubitor de box amator. Nu scap nici o Olimpiada sau Campionat Mondial.
Favoritzii mei sunt cubanezii. Scoala cubaneza de box este fenomenala. Iar favoritul dintre favoritzi....Felix Savon !
Omul care a castigat aur la trei Olimpiade (Barcelona '92 , Atlanta 96 si Sydney 2000 ) . Si de asemenea este de 6 ori campion mondial. O legenda a sportului.
Am urmarit o gramada de meciuri cu el...si are un stil aparte de a boxa. La cele 90-95 kg ale sale...se misca foarte bine...un joc foarte bun de picioare...eschive...etc. Nu mai spun de crosee,upercuturi si combinatzii....executate perfect.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: despre Felix Savon

Mesajde Mirela » Lun Feb 04, 2002 5:38 pm

hmmmmm....iti place boxul,dar nu si karatele,deis e un sport cu mult mai....NOBIL,ca sa te citez...:rolleyes:

acum imi dai si mie un raspuns la intrebare??
thanxie...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 04, 2002 6:55 pm

Sa stii ca boxul este mult mai nobil decat karatele ! Pugilismul mai este numit si Arta Nobila ! Este practicat inca din Antichitate. Mitologia greaca ne spune ca.....Castor si Polux era doi buni practicantzi ai acestui sport.
In sfarsit.

Nu stiu de ce Tyson ...nu mai are voie sa dispute meciuri in USA.NU am auzit nimic legat de acest lucru.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Feb 05, 2002 6:01 pm

Nu stiu de ce Tyson ...nu mai are voie sa dispute meciuri in USA.NU am auzit nimic legat de acest lucru. [/B][/QUOTE]


temperament extra violent nu numai in ring,dar mai ales in afara,cateva scancaluri de curand,zvonuri ca ar cam fi "dus" rau de tot(ba chiar cel cu care trebuia sa se bata a declarat ca "i'm not afraid to go in the ring with him and prove who's the best,but first he has to get some counselling and sort out his problems"....ceva de genul asta oricum.

la un moment dat se punea problema daca sa i se ia sau nu licenta....ma mir ca n-ai auzit nimic.....

las vegas-ul a fost,pare-mi-se,singurul stat care ar mai fi putut sa-i gazduiascsa.dar primaria si asociatiile sportive au refuzat categoric.asa ca acum trebuie sa astepte cateva luni ca sa incerce din nou....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 07, 2002 1:46 pm

Mie imi place de Tyson. E un mare talent..pacat ca s-a tinut de alte prostii.
E un pugilist fenomenal pt. cei 1.80 ai lui.

Tin minte meciul cu Andrew Golota...in care Golota a fugit din ring..in repriza a 2 a. Au aruncat spectatorii in el cu hamburgeri,cu cola...dar degeaba.....mai bine umilit..decat sa si-o ia de la Tyson !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 3:30 pm

nu stiu daca ai ajuzit,moshu',de scandalul de acum 2 sau 3 zile.eu am prins stirea abia la sfarst,dar imaginile filmate de camerele de luat vederi au fost mai mult decat graitoare....dar ce vreau eu sa stiu este cine erau cei din acel grup cu care M.Tyson s-a luat la bataie si de ce....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Lewis vs. Tyson

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 6:37 pm

A fost acum 7-8 zile parca..sau chiar mai demult. Mike Tyson si Lenox Lewis,erau.
Mie personal...imi place mai mult de britanicul Lewis. Astept cu nerabdare meciul dintre ei 2. Sper sa aiba loc..si sper sa transmita HBO-ul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Lewis vs. Tyson

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 8:32 pm

[quote]Initial trimis de Oribilul Mosh
[B]A fost acum 7-8 zile parca..sau chiar mai demult. Mike Tyson si Lenox Lewis,erau.

ahaaa...si tipii aia din jurul lor(care,btw,luau si carau si ei la pumni...) erau bodyguarzii celor 2 sa banuiesc....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 9:29 pm

Nu ..nu neaparat bodyguarzi..ca nu au nevoie. Faceau parte din stufful tehnic..antrenori,maseuri,parteneri de antrenament..etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Feb 08, 2002 9:43 pm

Mi se pare ca i-au suspendat licenta lui Tyson pentru asta dar nu mi se pare mare lucru ce au facut... Nu e prima oara.
Inainte de fiecare meci de genul asta se produce intentionat cate un scandal ca sa se ridice cota.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 9:45 pm

[quote]Initial trimis de Aliosha
[B]Mi se pare ca i-au suspendat licenta lui Tyson pentru asta

parca i-au suspendat licenta atunci cand cu refuzul statelor americane de a-i gazdui meciul...s-a luat la bataie cu nu stiu cine din comisie...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 9:56 pm

Aliosha..dar ai idee ? Mai boxeaza Tyson cu Lewis ? Mi-ar palcea teribil sa-i vad !
Am vazut cateva meciuri live cu amandoi..pe HBO ! Tin minte ce lupta a fost Lewis cu David Tua ! (cred ca asa se scire) Il stitzi pe Tua ? E salbaticul ala..de 1.70....care are o lovitura napraznica !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 10:00 pm

[quote]Initial trimis de Oribilul Mosh
[B]Aliosha..dar ai idee ? Mai boxeaza Tyson cu Lewis ? Mi-ar palcea teribil sa-i vad !


auzi...cum arata Lewis?sunt sigura ca l-am vazut la tv,dar nu pot sa-i vad moaca prin nici una din camarutele creierasului meu....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Feb 08, 2002 10:01 pm

Da am vazut meciul. Dar tin sa-ti spun ca am vazut in ultimul timp niste meciuri de la categoria grea( nu am tinut minte numele boxerilor) foarte spectaculoase.
Cel mai socant a fost unul intre 2 negrii: imediat ce a inceput meciul unul i-a dat celuilalt un mare croseu asta a cazut si in acelasi timp si-a rupt piciorul. S-a ridicat si a mai boxat cu piciorul rupt inca vre-o 20 de secunde timp in care si-a mai luat o serie. Dupa aia direct la spital.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Feb 08, 2002 10:04 pm

Originally posted by mirela2001
Initial trimis de Oribilul Mosh
[B]Aliosha..dar ai idee ? Mai boxeaza Tyson cu Lewis ? Mi-ar palcea teribil sa-i vad !


auzi...cum arata Lewis?sunt sigura ca l-am vazut la tv,dar nu pot sa-i vad moaca prin nici una din camarutele creierasului meu....




Lewis: Inalt, par lung impletit ( dreadlocks- asa se zice?)si bineinteles negru. Pacat ca nu sunt acasa ca atasam o poza.
Rezolv in cateva ore daca nu se ocupa Old fart pana atunci de problema.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Feb 08, 2002 10:05 pm

Initial trimis de Aliosha
Da am vazut meciul. Dar tin sa-ti spun ca am vazut in ultimul timp niste meciuri de la categoria grea( nu am tinut minte numele boxerilor) foarte spectaculoase.
Cel mai socant a fost unul intre 2 negrii: imediat ce a inceput meciul unul i-a dat celuilalt un mare croseu asta a cazut si in acelasi timp si-a rupt piciorul. S-a ridicat si a mai boxat cu piciorul rupt inca vre-o 20 de secunde timp in care si-a mai luat o serie. Dupa aia direct la spital.


sounds a bit too violent for the likes of me....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Feb 08, 2002 11:04 pm

Uite Mirela o poza cu Lennox. Lewis. Cam mica dar asta e tre' sa ne incadram in 10 k
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 11:12 pm

Originally posted by Aliosha


Rezolv in cateva ore daca nu se ocupa Old fart pana atunci de problema.


Eu m-as fi ocupat de problema..dar stii si tu cum e sa te conectezi in Romania,vineri seara la 22 cu o centrala analogica !
IMPOSIBIL !

Ba..eu am vazut o serie de reportaje si talk showuri si cu Lenox si cu Tyson. Si am sesizat ca sunt foarte cultzi..vorbesc fluent...dau replici taiaose..etc. Tyson a dat citate din Coran..a povestit despre Alahh si Prorocul Mahomed.
Sunt cu mult peste sportivii nostrii.....la intelect.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Feb 08, 2002 11:18 pm

Sincer Tyson mi se pare un retard. A fost si este papusa lui Don King. El i-a pus bani in brate iar cand s-au certat si a intrat Tyson in puscarie tot el l-a falimentat.
In timpul cat a stat la racoare Tyson pretinde ca a citit Coranul. Daca a citit-o probabil ca a fost si singura carte citita de el in viata lui dar evident nu-i reprosez asta. Comportamentul asta de bruta il scade mult. Uita-te la Holyfield sau la altii mari boxeri si fa o comparatie...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 08, 2002 11:48 pm

Ba..mie mi-a placut cum a vorbit Tyson. A fost reportaj cu el la CNN..anu trecut. Si vorbea foarte politicos !

Oricum...preferatul meu ramane Felix Savon ! :D
Tata ..imi povesteste mereu de un mare boxer cubanez..Theofilio Stevenson (nu mai stiu exact cum se scrie corect). Zice ca era idolul lui ..ca l-a vazut la Olimpiada din 1980 de la Moscowa. Mai imi spune ca nu a fost lasat sa treaca la profesionisti de conducerea comunista de la Havana....ca i-ar fi batutu pe totzi profesionistii. De fiecare data cand imi vorbeste despre acest boxer..i se simte emotzia din glas.

Probabil si eu voi povesti la fel copiilor mei despre Felix Savon ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Vin Feb 15, 2002 5:26 pm

am vazut azi un poster gigant superb,cu M.Ali.e din 1967,cand il are la picioare pe Sonny...nu-s cum ii mai zice,am un lapsus pe mom.da'revin cu numele.knockout in primul minut din prima runda

aia da imagine sa o ai pe perete...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Vin Feb 15, 2002 5:27 pm

am vazut azi un poster gigant superb,cu M.Ali.e din 1967,cand il are la picioare pe Sonny...nu-s cum ii mai zice,am un lapsus pe mom.da'revin cu numele.knockout in primul minut din prima runda
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

din ProSport

Mesajde Aliosha » Joi Mar 07, 2002 6:10 am

"S-a hotí£rit: Leonard Doroftei isi va apí£ra titlul mondial la box profesionist pe teren propriu. Presedintele Federatiei Romane de Box, Iosif Armas, si managerul clubului Interbox, Hans Muhlegg, au bí£tut palma in ceea ce priveste viitorul meci al campionului mondial al categoriei usoare, versiunea WBA, Leonard Doroftei. Romanul ii va acorda revansa argentinianului Raul Balbi intr-o galí£ ce se va disputa la Bucuresti intre sfirsitul lunii mai si mijlocul lunii iulie. Bursa lui Dorin va fi de aproximativ 300.000 de dolari, iar costurile intregii gale vor depí£si un milion de dolari[...] "
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori