Sporturi de iarna

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde deampulea » Lun Feb 10, 2003 11:31 am

decret: 225

sunt nou pe forumul asta asa ca las si eu niste impresii:

1. desi ahonen e favoritul meu, trebuie sa recunosc inconstanta lui iar faptul ca a castigat tc4t si a purtat (deja) tricoul galben se datoreaza lipsei de concurenta...

2. hanawald ar fi preluat tricoul galben de vreo 2 sapt daca mergea in japonia... da' nu-i nimic... nu e tarziu nici acum

3. dezamagirile sezonului? in primul rand simon amman iar in al doilea rand matti hautamaeki

4. surpriza placuta a sezonului? cei 4 tineri austrici + echipa norvegiei
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Lun Feb 10, 2003 9:42 pm

Incredibil! Doi pasionati de biatlon in aceeasi tara!

Later Edit 3!!! Asta deja e prea mult!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Feb 10, 2003 9:48 pm

si eu ma uitam la biatlon, acum ma uit in limita timpului...
stiu ca la feminin era tare magdalena forsberg-dahlin si cateva nemtoaice (ca uschi disl) si rusoaice&frantuzoaice...
acum ma uit cam rar...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Joi Feb 13, 2003 5:41 pm

daca-mi permiteti as vrea sa spun si modul in care se face punctajul (daca intereseaza pe cineva)

punctajul in acest sport se face adunand doua note:

1. nota pentru lungimea sariturii
2. nota pentru stil

1. pt lung. sariturii: o aterizare la distanta punctului de constructie (90, 115, 120 sau 185) aduce saritorului 60 de puncte din care se aduna/scad cate 1.8 puncte pentru fiecare metru dupa/inainte de punctul de constructie:

ex: pe o trambulina cu punctul de constructie la 120m (K-120) un saritor sare 122 de metri: nota pt lungime va fi 63.6 pcte

2. pt stil: exista 6 arbitri care noteaza cu note intre 1 si 20 pozitia la aterizare (in care se cere asa-numitul telemark) si tinuta dupa aterizare (pana in acest sezon se nota si tinuta in aer). din cele 6 note, se elimina cea mai mica si cea mai mare, restul se aduna intre ele si dau nota pentru stil
notele pentru stil se dau din jumate in jumate de punct. adica nu veti vedea niciodata o nota de 19.4 sau 19.6, ci doar 19.5

pentru alte lamuriri intrebati
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Dum Feb 16, 2003 10:09 pm

Ole Einar a castigat cursa de urmarire de la Oslo ... Poiree, undeva in primii 20 ... distantza in clasament ditre cei doi fiind acum de 90 de puncte in favoarea norvegianului ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Lun Feb 17, 2003 9:44 am

in schimb la feminin, Ekaterina Dafovska pierde teren in fata Martinei Glagow, care gratie rezultatelor din acest weekend (locul 3 la sprint si locul 1 la urmarire) s-a apropiat la 52 de puncte
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

ski alpin

Mesajde deampulea » Lun Feb 17, 2003 2:55 pm

duminica dimineata la st. moritz am reusit cu ajutorul eurosportului sa fiu martorul unui moment cat se poate de emotionant: familia de aur (ivica si janica kostelc) imbratisandu-se dupa victoria lui ivica in proba de slalom special.

iata medialatii recent incheiatului campionat mondial de schi alpin de la st moritz:

Slalom super urias (masculin):

1. Stephan Eberharter (AUT)
2. Bode Miller (USA)
2. Hermann Maier (AUT) (mersi helguera88)

Slalom super urias (feminin):

1. Michaela Dorfmeister (AUT)
2. Kirsten Clark (USA)
3. Jonna Mendes (USA)

Combinata alpina (masculin)

1. Bode Miller (USA)
2. Lasse Kjus (NOR)
3. Kjetil-Andre Aamodt (NOR)

Combinata alpina (feminin)

1. Janica Kostelic (CRO)
2. Nicole Hosp (AUT)
3. Marlies Oester (SUI)

Coborare (masculin)

1. Michael Walchoffer (AUT)
2. Kjetil Andre Aamodt (NOR)
3. Bruno Kernen (SUI)

Coborare (feminin)

1. Melanie Turgeon (CAN)
2. Alexandra Meissnitzer (AUT)
3. Corinne Rey-Bellet (SUI)

Slalom urias (masculin)

1. Bode Miller (USA)
2. Hans Knauss (AUT)
3. Erik Schlopy (USA)

Slalom urias (feminin)

1. Anja Paerson (SWE)
2. Denise Karbon (ITA)
3. Alison Forsyth (CAN)

Slalom special (masculin)

1. Ivica Kostelic (CRO)
2. Silvan Zurbriggen (SUI)
3. Giorgio Rocca (ITA)

Slalom special (feminin)
1. Janica Kostelic (CRO)
2. Marlies Schild (AUT)
3. Nicole Hosp (AUT)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 17, 2003 3:02 pm

Am unit subiectul de biatlon cu cel de ski alpin..sub un singur nume. Ca si asa nu au mare cautare.

Eu nu ma mai uit din copilarie la aceste probe. Inainte ma uitam foarte des. Cunosteam skiori si de la femei si de la barbatzi.
Favoritul meu era Marc Giraldeli (nu stiu cum se scrie) ....legenda luxemburgheza. :)
Acum ma uit doar la Olimpiade la aceste competitzii. Asa ca o sa revin in 2006....cu impresii, de la Torino.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Lun Feb 17, 2003 3:44 pm

oki mosule... poti sa pui si sariturile cu schiurile tot aici si sa le zici sporturi de iarna mai putin hochei :))
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Lun Feb 17, 2003 4:03 pm

Deampulea, vezi ca la Super G masculin Miller si Maier au iesit la egalitate pe 2, deci pe 3 e altcineva ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Lun Feb 17, 2003 4:12 pm

pai nu conteaza cine a fost pe 4 (pe trei n-a fost nimeni)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Mar Feb 18, 2003 11:53 am

s-au decernat primele medalii din cadrul campionatelor mondiale de schi nordic (schi fond & sarituri cu schiurile & combinata nordica), si anume in proba de 15km start in masa feminin:

1. Skari Bente NOR 39:40.9 0.0
2. Smigun Kristina EST +12.8
3. Savialova Olga RUS +55.8
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Mie Feb 19, 2003 1:41 pm

in cursa masculina de 30 km stil clasic cu start in masa ordinea la sosire a fost urmatoarea:

1. Alsgaard Thomas NOR 1:12:29.3 0.0
2. Aukland Anders NOR +0.6
3. Estil Frode NOR +1.1

din pacate favoritul meu Veerpalu Andrus (EST) a venit abia al patrulea la 1.9 sec de invingator

va dati seama ce cursa a fost? ce finis... daca tinem cont ca pe 5 a venit germanul Schluetter Andreas la 2.8 sec

sa mai zica cineva ca shiul fond nu poate fi spectaculos
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Joi Feb 20, 2003 2:08 pm

in proba de 10km feminin s-a sosit in urmatoarea ordine:

1. Skari Bente NOR 25:47.0
2. Smigun Kristina EST +21.0
3. Pedersen Hilde G. NOR +29.7

pt cei care au urmarit threadul de remarcat ca pana acum din 9 medalii, norvegienii au luat 6 (3 1 2)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Joi Feb 20, 2003 2:14 pm

Pai sunt cei mai buni ...

Remember Bjorn Daehlie?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Joi Feb 20, 2003 4:41 pm

in sprintul de la í–stersund (7,5 km) s-a impus Kati Wilhelm (GER) urmata de Olena Zubrilova (BEL) la 7.1sec si Uschi Disl (GER) al 7.7sec...

nemtzoaica Martina Glagow a venit pe locul 5 si s-a apropiat si mai mult in clasamentul general de Ekaterina Dafovska care a terminat abia pe 19.
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Vin Feb 21, 2003 10:17 am

rezultatele in proba masculina de sprint (10km) de la í–stersund:

1. Sven Fischer (GER)
2. Vladimir Dratchev (BLR)
3. Lars Berger (NOR)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 21, 2003 10:43 am

Am inteles ca esti pasionat de ski..dar nu e cazul sa tzi un monolog pe forum.
Rezultatele le putem vedea si noi pe teletextul Euronews sau pe web....daca suntem interesatzi.
Forumul este pentru a schimba pareri cu userii despre competitzii..si pentru unele comentarii...nu pentru date tehnice.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Vin Feb 21, 2003 11:03 am

oki... nu mai zic nimic...

cursele din weekend-uri (pe care apuc sa le vad) pot sa le comentez?
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 21, 2003 11:13 am

Da..normal ! Alea chiar te rog sa le comentezi. Dar asa frumos..ca la carte. Spui calitatea zapezii , conditziile meteo ....etc. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Lun Feb 24, 2003 3:51 pm

Data: sambata 22 febr 2003
Locatia: Oestersund (SWE)
Conditii meteorologice:
Temp. arerului: +2.2 C
Temp. zapezii: -4.5 C
Umiditate: 43%
Viteza si directia vantului: intre 0.5 si 2 m/s (directie schimbatoare)

cursa de 15 km individual feminin a inceput la ora locala 13:30 (14:30 ora romaniei) si la startul ei a luat parte si Eva Tofalvi din romania...

eva tofalvi s-a mentinut in primele 10 pozitii in clasamentele intermediare dupa prima si a doua intrare in poligon datorita unui tir rapid si precis (100% reusita) dar si datorita ratarilor celorlalte copetitoare... din pacate la tragerea a treia (din picioare) eva a ratat o tinta lucru care a coborat-o dupa locul al 15-lea la cronometrul de dupa a treia tragere... o tragere perfecta in a patra intrare in poligon a adus-o in pozitia a 15 la finish (a doua performanta din cariera dupa locul al saselea obtinut in cursa similara de la campionatele mondiale de acum 2 ani)

iata niste NUME ale biatlonului feminin intrecute de eva tofalvi: TCHERNOOUSOVA Svetlana (RUS) venita pe 16, ANDREASSEN Gunn Margit (NOR) pe 17, DAFOVSKA Ekaterina (BUL) - detinatoarea tricoului galben al liderului clasamentului individual al cupei mondiale venita doar pe 21, BAILLY Sandrine (FRA) clasata abia a 34-a...

cursa a fost castigata de ZAITSEVA Olga (RUS) - singura cu procentaj 100% de reusite in poligon, urmata de TJí–RHOM Linda (NOR) - care a ratat un foc in ultima tragere in momentul in care era pe primul loc cu un avans destul de confortabil (undeva la 30-40sec) si PYLEVA Olga (RUS)...

in cursa de urmarire de duminca eva tofalvi a platit tribut ratarilor din poligon (cate doua ratari la prima tragere din culcat respectiv din picioare) si s-a clasat abia pe locul 22...

salutam oricum primele puncte obtinute de o romanca in aceasta editie de cupa mondiala la biatlon
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Joi Feb 27, 2003 11:46 pm

Pe cand puncte si pentru Marian Blaj?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Vin Feb 28, 2003 2:26 pm

blaj are castigate 4 pcte in cariera, a obtinut un loc 27 la antholz in italia in sezonul 2001/2002 daca nu ma-nsel...

mai are vreme sa mai castige cateva ca nu are decat 25 de ani neimpliniti (11 mar)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Sâm Apr 05, 2003 11:59 am

Mey Decret, daca as fi stiut mai devreme de thread-ul asta.....Acum s-a terminat cu ski-jumping-ul, nu mai am la ce ma uita in weekend....Ce fac eu pana la vara ,cand incep intrecerile pe suprafata artificiala?(apropo,stie cineva data exacta?)

Asa cum era de asteptat, trebuie sa laud un pic echipa Finlandei....doar e cea mai cea!!! Chiar daca Mika Kojonkoski antreneaza norvegienii din sezonul 2002-2003, Tommi Nikunen se descurca de minune.
Janne Ahonen ma ingrijoreaza mult...Nu inteleg cum de era atat de bun ,ca doar a castigat tc4t, iar apoi numai pe 24-25 sau chiar mai jos il vedeam....Sper sa isi revina curand, doar nu e batran, are 25 de ani....

Matti Hautamaeki e un fenomen,un super-erou!!!!!Cine a urmarit etapele de la Planica a fost martorul unui spectacol incredibil!!!Sa dobori recordul de 3 ori e ceva! Pacat ca saritura de peste 232 m a lui Veli-Matti Lindstroem nu s-a luat in calcul din cauza cazaturii. A fost mare nebunie, oricum. La inceput, finlandezii nu prea aveau galerie, dar dupa recordurile alea cred ca s-au ales si cu sustinatori polonezi! Sa recunoastem, Matti l-a umilit pe Adam Malysz!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Sâm Apr 05, 2003 12:31 pm

storm lady: matti a facut acelasi lucru si anul trecut... a incheiat foarte bine sezonul si nu a confirmat urmatorul... sper sa nu se intample la fel in 2003-2004

cat despre faptul ca l-a umilit pe polonez nu prea sunt de acord... malyzs a avut un concurs bun la planica... si nu a riscat pierderea titlului mondial numai pt a-l bate pe Hautamaeki

cat despre inceperea sezonului de vara nu stim nimic... site-ul fis-ski.com un e actualizat (poate nici nu s-a hotarat inca)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Vin Apr 11, 2003 6:41 am

campionatul mondial de curling din canada a ajuns in faza semifinala: iata rezultatele de pana acum:

La masculin (victorii - infrangeri)

1. Canada 8 - 1
2. Finlanda 7 - 2
3. Elvetia 7 - 2
4. Norvegia 6 - 3
5. Suedia 5 - 4
6. Denemarca 4 - 5
7. Scotia 4 - 5
8. USA 2 - 7
9. Germania 1 - 8
10. Korea 1 - 8

La feminin:

1. Canada 9 - 0
2. Suedia 7 - 2
3. USA 5 - 4
4. Norvegia 5 - 4
5. Elvetia 4 - 5
6. Rusia 3 - 6
7. Scotia 3 - 6
8. Denemarca 3 - 6
9. Italia 3 - 6
10. Japonia 3 - 6

in concluzie, semifinalele vor fi :
la masculin: canada - norvegia si finlanda - elvetia
la feminin: canada - norvegia si suedia - USA

eu prevad o finala canada - finlanda (cu victoria finlandezilor in finala) la masculin si canada - suedia la feminin, desi ceva imi spune ca norvegiencele ar putea veni cu surpriza...
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Vin Apr 11, 2003 4:00 pm

totusi i-a dat ceata lui Malysz...toata lumea se aspepta ca polonezul sa nu fie intrecut de nimeni si sa stabileasca noi recorduri, asta nu pentru ca ar fi facut un efort extraordinar, ci pentru ca pur si simplu e un mare talent. Oricum , am avut ce vedea in ultimele etape.De Veli-Matti Lindstoem ce zici? De fiecare data cand sarea spuneam "Sa vezi pana unde se duce si ce frumos da cu funduletzu' de zapada...." Cam trist.........
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Vin Apr 11, 2003 7:56 pm

veli mati??? hmm... parerea mea e ca se va stinge... asa cred

in schimb lui artuu lappi ii prevad un viitor luminos... va castiga de cel putin 3 ori cupa mondiala

ma repet: sunt fan finlanda dar polonezul nu a fortat... nici eu nu as fi facut-o... poate ca ar fi putut sa-l bata...


later edit:
p.s. (off-topic) moshule, poate schimbi numele threadului in sporturi de iarna... pur si simplu (mai putin hochei... da' aia e evident)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 14, 2003 10:06 am

Initial trimis de BloodOnMoral
Patinaj artistic, ceea ce imi aduce aminte ca sunt fata :D


Nu vad ca e legatura intre patinajul artistic si faptul ca esti fata. Taica'miu in ultimii 20 de ani nu cred ca a ratat vre'un campionat mondial sau european de patinaj artistic. Nu mai zic de Jocuri Olimpice (era innebunit dupa britanicii care au cucerit aur la Saraevo in '84..luand la artistic 6.0 pe linie. la fel si dupa fratii Deusne , la Aberville in '92. pe aia i-am vazut si eu).

De asemenea nici eu nu am ratat nimic...incepand cu 1990. Sunt mare iubitor de patinaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2705

Mesajde baixinho© » Joi Aug 14, 2003 10:19 am

selecteaza, foca, selecteaza
foca, te referi probabil la Jane Torvill si Christopher Dean, nu?

evident, multumex pentru atentie
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron