Sporturi de iarna

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 14, 2003 10:25 am

Da , la ei ma refer. Preferatii lu taica'miu. In '84 la olimpiada de iarna din Bosnia au dansat la programul liber ales...pe Bolero de Ravel.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Joi Aug 14, 2003 10:28 am

Sunt incantata ca mai sunt persoane care apreciaza sportul asta prin jur. De prin '92 ma uit si eu si nu prea am putut renunta de atunci. Singurul sport pe care il suporta si mama :D

Preferinte, ceva ?
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

2707

Mesajde baixinho© » Joi Aug 14, 2003 10:34 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da , la ei ma refer.

selecteaza, foca, selecteaza
stiam eu ca sunt destept. am poza cu ei si color, da e mica si e facuta dupa ce s-au retras.

evident, multumex pentru atentie
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 14, 2003 10:42 am

BloodonMOral , ce sa zic ? Am o gramada de preferati dar nu prea ma pricep sa le scriu numele corect. :cry:

Proba mea favorita : dansuri , ca a majoritatii. Mi-au placut foarte mult rusii Krilova-Ocsianikov . Anjelica era de o expresivitate incredibila. Mi-au placut Anisina-Peizerat , care erau eternii medaliati cu bronz , dupa ce s-au retras Grisciuc-Platov ..cu argint..ca mai apoi sa cucereasca si ei aurul. I-am remarcat inca de la inceput cand dansau dupa Romeo & Julieta a lui Prokofiev. (nici pe asta nu cred ca l-am scris corect . las' ca ne zice Hyde)
Incantatori si canadienii care de multe ori au dansat pe muzica irlandeza.

Acum vreo 7-8 ani la perechi erau niste canadieni foarte buni. Fata mica,micutza si baiatul un colos. Le-am uitat numele din pacate.

La femei am urat-o pe Surya Bonalie. Imi venea sa o iau la bataie. Mai bine ar fi concurat in atletism la probele de viteza. Am prins-o inca in activitate pe Katarina Witt.

Mai multe nu mai zic , ca nu imi mai aduc aminte de nume...plus ca am scris aiurea numele de mai sus. Recunosc.

Mai vorbim la iarna despre patinaj. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Joi Aug 14, 2003 10:45 am

Nu vreau sa ma gandesc cate poze cu patinatori am prin calculator

Si cei doi au fost intr-un fel deschizatori de drumuri in dansul pe gheata. Cred ca i-au antrenat si pe Anissina/Peizerat la un moment dat. Corectati-ma daca ma insel.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Joi Aug 14, 2003 10:50 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Proba mea favorita : dansuri .

Bineinteles :). Krylova/Ovsianikov (nini eu nu prea le am cu numele, mai ales cu cele rusesti) sunt printre preferatii mei, dar mai mult imi placeau Grusciuk/Platov, erau atat de originali !!! Anissina/Peizerat - snif- si acum imi vine sa plang cand ma gandesc la programul cu care au castigat Olimpicele. Canadienii, desigur, si mai adaug Lobacheva/Averbukh si Denkova/Stavisky
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde deampulea » Vin Aug 15, 2003 8:43 pm

inca o persoana pe threadul meu :)) (moshule, pot sa-i zic asa?)

bine ai venit...

pt storm lady: ai vazut primele etape din marele premiu de vara la sarituri cu schiurile? eu nu din pacate dar am inteles ca echipa austriei a facut un concurs foarte bun si o surpriza: echipa sloveniei care s-a clasat pe locul 3 avand in lot pe langa super-experimentatul primoz peterka si mai cunoscutul damian fras si niste tineri de mare viitor. abia astept sa-i vad in timpul iernii

promit sa vin cu comentarii mai amanuntite din etapele viitoare
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Aug 18, 2003 2:44 pm

ce mai fac nemtii? adica in vara asta cum s-au descurcat pana acum?
eu inca sunt stresat ca malysz la batut pe Sven...cine stie poate anul asta....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Mie Aug 20, 2003 8:43 am

Nu prea am urmarit turneul pe iarba, dar sunt nerebdatoare sa inceapa odata concursul pe zapada. Si eu sunt fana germanilor, Hannawald e preferatul meu, dar imi plac si finlandezii, in special Hautamaeki.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Vin Aug 22, 2003 11:44 am

Mega! Bine ca mai sunt si altii care se uita la etapele de vara!
Agonizam de dorul lor....... Sa vad ce-mi amintesc...ar trebui sa stiu tot,pentru ca am vazut cate 4(!) reluari pentru fiecare din primele 2 etape!!!
Janne pare a fi in forma buna....Stiu ca in Hinterzarten,in etapa pe natiuni,in prima mansa a sarit cu 2.5 m mai mult decat Morgenstern si in mansa a 2-a avea nevoie exact de aceeasi diferenta pentru a face Finlanda sa castige. Apropo,echipa tarii lacurilor a fost caracterizata de inconstanta. Kiuru e in plina ascensiune,pe cand dragalasul Akseli Kokkonen a ajuns printre cei mai buni peste noapte, iar recordman-ul Matti Hautamaeki a dezamagit....penibil.....Oricum,e neintrecut in competitiile large hill.... La Courchevel,acelasi Matti nu s-ar fi calificat daca nu era intrerupt concursul din cauza vantului. In conditiile date a repetat saritura, care a surprins prin lungime si stil,dar a doua a fost, din nou, jalnica.....


Ii raman datoare celui care imi gaseste o poza cu antrenorul Tommi Nikunen,una recenta! Arata demential in Germania!!!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

2834

Mesajde baixinho© » Vin Aug 22, 2003 11:49 am

nu mai selecta, foca, ca cine stie ce dreac mai selectezi
Stormy, singurele doua chestii cu care pot sa te ajut sunt asta si asta. sper sa te multumeasca.

evident, multumex pentru atentie ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 22, 2003 2:22 pm

Iti multumesc pentru review, Stormy Lady. Stiu ca Matti s-a cam clatinat in evolutii, inca de anul trecut, si ma intrebam ce i s-a intamplat. Sper sa-si revina pana la inceperea sezonului pe zapada. Si tu esti indragostita de Finlanda :) ?
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mar Sep 09, 2003 4:00 am

sa stiti ca etapele de vara conteaza mai mult decat pare... se poate vedea cam cum va decurge sezonul de iarna... nu stiu daca va aduceti aminte da' anul trecut austria a facut legea in turneele de vara si iarna au facut legea la echipe

storm: io nu m-as bucura asa tare de performantele lui ahonen... e inconstant si s-a vazut f clar anul trecut cand a fost cel mai aproape de un titlu mondial da' a frecat-o pana la urma...

dintre finlandezi (preferatii mei) parca tot pe artu lappi il vad in frunte... am eu asa un presentiment :)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Boby » Mar Sep 09, 2003 8:33 am

Cel mai bun de la finlandezi este de departe Akseli Kokkonen.A castigat 2 etape din Marele Premiu de Vara si eu cred ca va confirma si in sezonul de iarna.Despre Sven nu mai indraznesc sa spun nimic.Poate isi va reveni...
Surprizele placute de la anu' vor fi:echipa Sloveniei cu Rok Benkovic in frunte, Marcin Bachleda, Jakub Janda si bineinteles Akseli Kokkonen.Este o parere pur si simplu subiectiva.
Ce ziceti de antrenorul Poloniei care pe lanaga Tomislaw l-a bagat si pe celalalt fiu al sau (Wojciech Tajner) in echipa actualului campion mondial?
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

Mesajde Stormy Lady » Mie Sep 10, 2003 10:31 am

Finlandezii, ca echipa, sunt foarte buni, dar daca ii luam separat vedem cat de inconstanti sunt..... totusi sper intr-o revenire a lui Ahonen si nu ma indoiesc ca Matti va mai dobori iarasi recordul.... Stiu ca a terminat armata de curand si ma intreb ce anume i-a afectat rezultatele....... Akseli merita titlul de 'rising star', dar am puternicul sentiment ca Veli-Matti Linstroem va face legea..... Cand e vorba de large hill, sare ca nebunu', numai ca da cu funduletzu' de pamant chiar cand e pe cale sa doboare un record! Daca scapa de problema asta, va fi cineva! Toti au mare potential.


Ahh, tot n-am gasit nici o poza din Hinterzarten...cu Tommi....
Cica pe 12 sept. da Eurosportul inca o reluare (!) a primei etape de vara!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Sep 10, 2003 10:41 am

chestia asta cu antrenorul POloniei..... are si omu doi copii...cine stie poate chiar nu are pe cine altcineva sa bage. Ca in afara de Malysz toti erau numa' o apa si un pamant.
sunt curios daca Malysz o sa aiba puterea sa castige anul asta. Cu toate ca mi-ar placea sa castige anul asta Sven ca anul trecut prea l=a pierdut deampulea...no ofecne deampulea :)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Mie Sep 10, 2003 5:42 pm

Sa dea Domnul un an bun pentru Finlanda si pentry Sven. Controversata parere mai am si eu, deh ... Sunt curioasa insa de ce nimeni nu a amintit de echipa Norvegiei, care e destul de inchegata. Nu cred ca Japonia va pune prea multe probleme, in schimb mereu va exista Austria, cu Florian Liegl cu tot, care sa se afirme si sa vrea tot mai sus :)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde deampulea » Mar Sep 16, 2003 5:18 am

raspunsul e f simplu blood... toate pronosticurile de aici se dau in functie de simpatii...

o sa incerc sa fiu obiectiv:

austria e o forta ca echipa numai ca trebuie sa fii nebun sa-ti placa echipa aia fiind un nonaustriac (poate daca o intinereste bine, ca resurse sunt, o sa o simpatizez si eu un pic)

japonia: no comment (a se citi varza)

norvegia: rai nu sunt, ii vad castigand ceva etape da' neimportant... mai mult decat o figura frumoasa nu-i vad sa faca
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Iulya » Dum Noi 30, 2003 12:40 am

Competition Cancelled!
Intrecerea de azi din Kuusamo s-a anulat dupa ce tanarul saritor Thomas Morgentern a cazut si s-a accidentat grav (inca nu se stie mai nimic despre starea sa).
Am fost shocata cand av vazut ca desi conditile erau deosebit de dificile (vant puternic si schimbator) organizatorii s-au incapatanat sa duca la capat macar prima mansa de dragul spectacolului dar 2 sportivi au cazut destul de urat.
Florian Liegle a dost descalificat deoarece costumul nu era in conformitate cu regulamentul FIS.
Pacat ca s-a sfarsit asa cea de-a doua etapa a Cupei Mondiale.
In fine, dupa prima etapa castigata de Matti se pot face cateva observati (cine nu e de acord sa ma contrazica)
1. Echipa Finlandei e in forma precum shi cea a Austriei;
2.Germania merge mai rau ca anu' trecut
shi va invit sa continuati
Dupa parerea mea Matti , Malish shi Ahonen se vor bate pentru titlu anu' asta dar in lupta pot intra shi Sven dar shi austrieci( :( ) .
http://www.eurosport.com/home/pages/V3/L0/S50/E6055/sport_Lng0_Spo50_Evt6055_Sto513885.shtml
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mar Dec 02, 2003 4:56 pm

dupa cum a inceput competitia se pare ca batman are sanse sa ia al 4-lea titlu consecutiv...sven, inca nu isi revine. dupa un final dezastros anul trecut, incepe si anul asta slabut.
finlandezii merg bine dar nu sunt constanti deci nu prea il vad pe nici unu victorios anu asta
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde deampulea » Sâm Ian 03, 2004 4:12 pm

4 hills tournament... poate peterson sa repete peformanta lui sven??? are deja doua etape castigate si este in forma... mai mult nu pare nimeni capabil sa-l bata in momentul de fata...

daca as avea cota de 20.00 ca le castiga pe toate as paria :)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Ian 08, 2004 1:26 am

Ce varza e Malysz! :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde deampulea » Joi Ian 08, 2004 3:32 am

io tot pe polonez il vad campion mondial... asa a inceput si anu trecut
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde shakti » Lun Ian 12, 2004 11:49 am

sincer sper sa nu i bata nimeni recordul lui hany si din tot sufletul imi doresc sa nu mai ia malyz campionatul ( oricum e aproape imposibil)
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Lun Ian 12, 2004 8:47 pm

io unu am un sentiment de deja vu ... cu ahonen tricou galben la mijlocul lui ianuarie.... sa vedeti voi ce revenire are malysz pe final de sezon... sunt gata sa pariez
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde shakti » Lun Ian 12, 2004 10:39 pm

malyz nu mai are ce sa faca... gata , i au ajuns 3 ani , nu mai poate... uita te la japonezi- au dominat inceputul anilor 90 si acum a mai ramas doar unu , care se va pierde si el

edit by Mosh : fara quote la postul anterior. 10x
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde deampulea » Mar Ian 13, 2004 12:32 am

daca ai urmarit fenomenul in ultimii ani trebuie sa stii ca japonezii au fost "sapati" de FIS prin schimbarea lungimii schiurilor de dupa nagano 98... sunt sigur ca stiai dar ai uitat (mai ales ca ti-e primul pe lista sporturilor preferate)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Ian 13, 2004 12:32 pm

iote ca am mai invatat si io o chestie :)
si anul trecut se parea ca nimeni nu o sa-l opreasca pe sven...insa pe final batman a mancat nustu ce ca a facut ce a facut.
parerea mea: batman chiar daca nu e in forma acum nu se stie cum o sa termine.
ce nu imi place anul asta: sven se duce in jos
ce imi place anu asta: echipa germaniei e din ce in ce mai tare..
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde shakti » Mar Ian 13, 2004 2:07 pm

echipa aflata acum in urcare este chipa norvegiei... se vede mana antrenorului finlandez:)
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Ian 13, 2004 2:09 pm

iei urca de un an intreg...dar germanii au ceva nou...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron