Job pt. pasionatii de fotbal

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Job pt. pasionatii de fotbal

Mesajde reporters » Mie Iul 01, 2009 1:41 am

Pentru cei pasionati de fotbal si interesati sa castige niste bani usori: este nevoie de 1-2 oameni majoritatea oraselor tarii care au echipa de fotbal in divizia A/B. Ce trebuie sa faci? Comentariul meciului in lb. engleza, folosind doar niste cuvinte cheie(home attack, home freekick, away penalty etc.)
Cerinte pt. job:
-cunostinte medii lb. engleza
-posibilitatea de a fi pe stadion cu 40 min. inainte de inceperea meciului(comentariul va fi facut live de pe stadion prin intermediul telefonului)
Plata se va face prin moneybookers/paypall.(35 euro/meci).

Pt. mai multe detalii dati add la id-ul footballreporters@yahoo.com
reporters
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 24, 2009 5:32 am
Localitate: sb

Mesajde baixinho© » Mie Iul 01, 2009 10:38 am

reporters scrie:sa castige niste bani usori

amice, păi dacă eu dictez ceva şi omul de la celălalt capăt al firului scrie in halul ăsta, să mă scuzi, dar eu mă fac de toată jena, nu cel care preia cronica.

reporters scrie:posibilitatea de a fi pe stadion cu 40 min. inainte de inceperea meciului

ca să ce? echipele le iei in 5 minute, iar dacă il cunoşti pe ofiţerul de presă faci rost de foaia de joc de la un coleg de breaslă. de regulă, loc la masa presei găseşti. ia gandeşte-te să mă duc in Regie la 10.20 ca să văd meciul sportul - dunărea giurgiu care incepe la 11.00. dincolo de faptul că la ora aia nu e nimeni, mă mai ia şi feri cune la mişto.

pe bune, tu ai făcut vreodată cronică de meci la faţa locului?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde reporters » Lun Iul 06, 2009 11:22 pm

Tu nu dictezi, relatezi desfasurarea meciului folosind niste cuvinte cheie.
Nu e un comentariu al meciului ca la TV sau radio, e putin diferit, mult mai simplificat.
Nu trebuie sa stai la masa presei, vei fi in tribune.
De asemenea nu e nevoie de foaia de joc. :)
Nu stiu daca ai inteles tot.
Daca e cineva interesat sa ma contacteze pe e-mailul de mai sus si discutam restul detaliilor.
reporters
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 24, 2009 5:32 am
Localitate: sb


Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron