Handbal

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde baixinho© » Joi Dec 05, 2002 9:34 am

Ca sa o convoace pe Gogarla, Otelea ar trebui sa trimita doua scrisori (adica Simona este insarcinata; cam seaca gluma mea, este?). Cat despre Aurelia, s-ar putea s-o vezi in nationala Germaniei (peste cativa anisori), din ce stiu eu.
Altfel, Romania va intalni la Helsinge Austria (6 decembrie), Suedia (7 decembrie) si Iugoslavia (8 decembrie), in grupa A a CE. Din lot fac parte: Ildiko Kerekes Barbu (numarul 1 pe tricou), Talida Toldai (12), Luminita Hutupan Dinu (16) - portari, Alina Dobrin (10), Petronica Fedorneac (15) - extreme stanga, Valeria Motogna Bese (18), Carmen Amariei Lungu (5), Carmen Nitescu (2) - interi stanga, Amalia Busuioceanu (8), Aurelia Bradeanu (9, capitan de echipa) - conducatori de joc, Ionela Goran (6), Ana Maria Lazer (7) - pivoti, Steluta Lazar Luca (14), Gabriela Hobjila (4) - interi dreapta, Cristina Varzaru (13), Nicoleta Gasca (19) - extreme dreapta.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 05, 2002 9:53 am

N-am auzit in viatza mea de Aurelia Bradeanu ,care e si capitan de echipa pe deasupra.
Mihaela Ignat,cea mai frumoasa jucatoare...d c nu este convocata ?

E o pierdere Simona Gogarla asta. Stiu ca la europenele de la noi...ea a fost cea mai buna. Dar acum,asta e....daca ie femeia insarcinata...ce sa facem noi ? :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Dec 05, 2002 10:03 am

Mr Hyde, spune-ne tu cine este Aurelia Bradeanu! :D
PS: Nu este post de bagare in seama. Doar ca este o micuta capcana! :)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Dec 05, 2002 10:13 pm

Cum ma, s-a maritat??? Asta chiar e o veste proasta :). Si care-i treaba cu Germania? De Gogarla auzisem ceva in sensul asta, da' credeam ca a nascut deja.
E ceva de capul Suediei? Cu Iugoslavia nu mi-as face probleme, asa ca singura adversara ar fi Austria. Oricum banuiesc ca nu vom avea probleme sa trecem de grupe, din cate stiu se califica primele 3.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 05, 2002 10:23 pm

Deci cine e Aurelia Bradeanu ? Nu mai vorbitzi codat ! :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Dec 05, 2002 10:27 pm

Initial trimis de Mr Hyde
ce se intampla cu Gogarla, de ce nu e convocata? Aceeasi intrebare si relativ la Aurelia Stoica.


Initial trimis de Oribilul Mosh
N-am auzit in viatza mea de Aurelia Bradeanu ,care e si capitan de echipa pe deasupra.


Initial trimis de baixinho
Mr Hyde, spune-ne tu cine este Aurelia Bradeanu!


Initial trimis de Mr Hyde
Cum ma, s-a maritat???


Nu a vorbit nimeni codat, era suficient doar sa recitesti posturile.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Iulya » Vin Dec 06, 2002 12:18 am

Aurelia Bradeanu = Aurelia Stoica, la fel ca multe alte componente ale lotului s-a maritat si de aceea si-a schimbat numele!!!

Cat priveste problema adversarelor cea mai accesibila e Austria poate Suedia. Cel mai greu meci va fi cel cu Iugslavia.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 06, 2002 12:27 am

Bun. Acestea fiind spuse nu ne mai ramane decat ca astazi,6 decembrie..ora 19:25 sa comutam televizorele pe frecventza TVR2 pentru a urmari meciul cu Austria.

Mult succes fetelor noastre !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Dec 06, 2002 1:11 am

Iulya, cum adica cea mai accesibila e Austria? Am mai spus-o, nu am mai urmarit de mult handbal feminin, dar din cate imi amintesc acum cativa ani austriecele aveau o echipa puternica, condusa de Ausra Friedrikas, si ne-au batut de 2 ori, inclusiv in finala mica, la Camionatele Mondiale. Despre Suedia chiar nu stiu nimic, cu Iugoslavia parca am jucat recent, castigand categoric.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Dec 06, 2002 9:47 pm

Romania - Austria 27-21
Victorie, insa meci destul de slab. Austriecele au o echipa batrana, depasita... remarcabila totusi tripleta Barbara Strass, Sypkus ( fosta Sypkuviene) si eterna Fridrikas ( care si la 35 de ani e o jucatoare extraordinara). De la noi nu s-au remarcat decat Luca si Varzaru. Evolutie foarte slaba pt. Amariei, care dupa operatie nu prea a mai prins meciuri bune. Echipa noastra a jucat haotic, foarte putine succesive, joc pe extreme deficitar ( ca de obicei, desi Varzaru si Dobrin sunt extreme foarte bune), contraatac aproape inexistent. Totusi victorie, astept cu nerabdare Suedia...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Dum Dec 08, 2002 7:19 pm

Romania-Iugoslavia 25-32

Buna echipa Iugoslaviei, buna si baba aia de portar la 39 de ani ai sai...De cate ori a aparat. Am jucat destul de bine , dar nu suficient de bine pentru a trece de blocaj.De remarcat Varzaru care prin siretlicurile sale fantastice a reusit de numeroase ori sa introduca mingea in poarta, pacalind portarul Iugoslaviei. Din pacate norocul nu prea a fost de partea noastra si poate asta e unul din motivele pentru care am pierdut.Asta e. Felicitari oricum!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Dum Dec 08, 2002 9:39 pm

Mda, Iulya a avut dreptate ( si io am fost pe langa rau de tot), Iugoslavia era intr-adevar cea mai puternica dintre adversare. Ce nu pot eu totusi sa-nteleg e cum dracu' din 2 generatii de campioane mondiale la juniori nu reusim sa facem o echipa de top. Ce sa mai spun, sunt dezamagit! Sperante ar mai fi, totusi la cum am jucat azi nu ma astept sa batem Danemarca.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Dum Dec 08, 2002 9:57 pm

parerea mea e ca stam prost cu moralul si concentrarea....
e imposibil ca in momentele importante ale meciului sa dam pase la adversare sau in piciorele coechipierelor...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 08, 2002 10:51 pm

Nici eu nu am stiut ca Yugoslavia e asa mare valoare la handbal. Uitasem complet ca au luat medalia de bronz la ultimele mondiale.

Eh..oricum e bine. Avem sanse sa ajungem in sferturi. Si poate facem noi vreo ghidusie ,ceva si ajungem iar in primele 4.

Imi place mult de eterna Alina Nicoleta Dobrin. O stie de ceva vreme. A jucatoare foarte sarguincioasa...care este mereu foarte utila pe extrema stanga. Imi plac boltele ei..pacat ca azi a trimis mingea in bara de vreo cateva ori.

Din meciul de ieri ..mi-a placut de Gabriela Tanase. O jucatoare de care nu prea am auzit. Cred ca e din lotul care a luat mondialele de juniori.

Oricum..preferata mea ramane Carmen Amariei Lungu....care e din ce in ce mai dragutza.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Danemarca, Ucraina si Franta

Mesajde Iulya » Lun Dec 09, 2002 12:45 am

Pacat de meciul cu Iugoslavia!!! Desi am inceput bine si ne puteam distanta chiat si la trei goluri am pierdut fara drep de apel. Nu ne ramane daca sa ne bucuram ca am sters oarecum rusinea din Italia si sa privim inainte deoarece vor urma meciur dificile si decisive deaorece suntem obligati sa castigam cel putin doua meciuri pt. a ajunge in semifinala.
Am ramas surprinsa de usurinta cu care se rateaza si de jocul individualist al lui Carmen Amariei care desi este printre jucatoarele cele mai bune din echipa alege de multe ori cea mai grea solutie si uita ca joaca impreuna cu alte 5 colege.
Sper ca fetele sa se poata remonta atat fizic cat si psihic si sa reusim sa invingem Danemarca pt ca va fi um meci extrem de important si mai ales pt. ca Danemarca nu mai este totusi ceea ce a fost fiind mai slaba ca Iugoslavia
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 09, 2002 12:51 am

Dar cum se joaca mai departe ? Sunt 3 grupe de cate 4 echipe ?
Care si cum se califica ? Si dupa aceasta a doua faza a grupelor se joaca direct semifinale ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Dec 09, 2002 3:16 am

@Oribilul Mosh:


MAIN ROUND

After the completion of the preliminary round, the main round will be played in two groups with six teams in each group. The respective preliminary round results from the matches against opponents which also go through to the main round remain valid for the ranking of the main round.

Matches shall be played in 2 x 30 minutes with a half-time of 10 minutes. There shall be no extra time.

Points are awarded as follows:

win = 2 points
draw = 1 point
match lost = 0 points


Grupa noastra: Austria, Iugoslavia( cu care nu mai jucam), Danemarca, Ucraina, Franta. Dupa cum s-a vazut nu prea mai cunosc valoarea adversarelor, dar:
- Danemarca, pe care am batut-o la CE2000, joaca acasa, are traditie, va fi foarte greu
- Ucraina - ne-a invins la CE2000, ne-a invins de curand cu echipa de junioare (!!!), a mers insa prost in grupe ( locul 3 cu 2p)
- Franta - iar o echipa solida, locul 2 in grupa cu 4p

E greu, totul se joaca imo in primul meci, cu Danemarca.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Nu-i chiar asa de neagra situatia

Mesajde Iulya » Lun Dec 09, 2002 11:17 am

Toate echipele din grupe mi se par accesibile pt Romania daca jaca cum a facut-o cu Rusia la Trofeul Carpati. Daca fetele se vor ridica la adevarata lor valuare vom ajunge cel putin in semifinale!!!
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mar Dec 10, 2002 11:11 pm

pur si simplu mi-e sila... ar fi multe de spus, dar nu ma simt in stare acum. Amariei si Nitescu sa ne lase... sa ne scuteasca si Otelea. Poate Tarca ar fi o varianta pt. postul de antrenor.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 10, 2002 11:51 pm

Deci sa inteleg ca am fost castigat optand pentru Arsenal - Valencia ?
Am dat eu la un moment dat sa ma uit la scor la handbal..si eram condusi cu 5 puncte. Peste vreo juma de ora..era egalitate...19-19 . Peste alte 5 minute..iar eram condusi la 5 puncte.

Mai avem sanse sa ne calificam ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Penibil!!!

Mesajde Iulya » Mar Dec 10, 2002 11:58 pm

Pur si simplu nu mai am cuvinte sa descriu ceea ce s-a intamplat pe teren! Indolenta si labilitatea psihica de care au dat dovada jucatoarele, in speciaol cele din strainatate?!?, au facut ca meciul sa fie pierdut. Amariei, Nitescu, Hutupan, Luca, Stoica au jucat ca niste amatoare,nu este posibil sa ratezi in asemenea situatii. Apararea in zona centrala , atacul, contratacul si jocul colectiv care presupune sa jucam si cu extremele ( avem extreme valoroase dar nu le valorificam) sunt unele din cauzele celor doua intfrangeri.
Acest joc mi-a adus aminte de jocurile de anul trecut din Italia.
Selectia a ajuns sa se faca dupa numele jucatoarei nu dupa valoarea ei.
Singurele jucatoare mai constante si care joaca cel mai aproape de adevarata lor valuare sunt: Varzaru, Lazer si Kerekes.


P.S.Scuzati exprimarea dar sunt inca socata de evolutia echipei romane.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Iulya » Mie Dec 11, 2002 12:03 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Deci sa inteleg ca am fost castigat optand pentru Arsenal - Valencia ?
Am dat eu la un moment dat sa ma uit la scor la handbal..si eram condusi cu 5 puncte. Peste vreo juma de ora..era egalitate...19-19 . Peste alte 5 minute..iar eram condusi la 5 puncte.

Mai avem sanse sa ne calificam ?


Nu!! sansele de calificare au fost compromise. Daca vom castiga urmatoarele doua meciuri vam avea o sansa la barajul pt locurile 5-6
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde NightClaw » Mie Dec 11, 2002 1:02 am

am vazut toate meciurile de pana acum si pot sa spun ca ma bucur de evolutia fetelo.Dar m-am cam desumflat dupa meciul cu Danemarca.Foarte multe greseli!!!!.Si pe deasupra,echipa danemarcei de azi era clar o echipa de batut.In sfarsit,mai sunt 2 meciuri destul de grele dar daca se mobilizeaza poate resusec sa-si indeplineasca obiectivul (primele 5).
In leg. cu Gogarla,am inteles ca si-ar fi luat un "mic" concediu,cam de un an.(pt un gogarla mic :))).Iar Stoica este convocata si joaca.Sa speram ca mai bine decat pana acum.
"Gravitation cannot be held responsible for people falling in love"
NightClaw
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Noi 20, 2002 12:33 am
Localitate: Romania-Craiova

Franta-Romania 29-26

Mesajde Iulya » Mie Dec 11, 2002 10:24 pm

Rusinos, absolut rusinos! Nici nu am cuvinte sa-mi exprim surprinderea fata de lipsa de mobilizare a fetelor.
In continuare Amariei rareaza cu carul da pase la interceptie sau evita jocul colectiv.
Foarte multe greseli tehnice, am numarat peste 30???, lipsa de imaginatie in atac si de agresivitate in aparare.
Franta , ca si Danemarca de altfel, nu ne-au invis ci noi am le-am facilitat victoria invitandu-le parca sa castige.
Lotul trebuie remaniat ne trebuie un conducator de joc si un pivot de certa valuare. Trebuie renutat la jucatoarele care traiesc din amintiri: Amariei, Stoica, Hutupan, Gasca.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Vin Dec 13, 2002 12:25 am

Romania - Ucraina 19-17 unul dintre cele mai jalnice meciuri. Ce s-a ales praful de Ucraina, aproape campioana europeana acum 2 ani! Despre ale noastre: ce-ar mai fi de spus, parca jucau in sila! Gasca ( sau Gisca), Fedorneac, Varzaru, Dobrin (mai ales), Nitescu au fost absolut penibile. Cat de cat au mai miscat Stoica si Luca, iar Hutupan a aparat chiar bine ( Iulya, aici nu sunt de acord cu tine). Motogna nu merge deloc in faza ofensiva, Gabriela Tanase a fost din pacate prea putin folosita. Amariei varza ca de obicei. Lazer e probabil singura surpriza placuta, a jucat destul de bine pe tot parcursul campionatului.

Austria - Franta 30-22 ce spuneti de asta?! Abia acum imi dau seama ce meci bun am facut cu Austria. Cred ca daca jucam macar la nivelul acelui meci ajungeam fara probleme in semifinale. Asta e de altfel cel mai frustrant, faptul ca Danemarca, Franta si Iugoslavia sunt slabute.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 15, 2002 9:36 pm

Ba,ce ciuda mi-e ca ne-au batut machedonii aia . :(
Iar Kilu ala sau cum le zice..au vandut meciu...sa nu ne calificam noi. :mad:
Asa m-am enervat.

Iar machedonii aia am sesizat ca sunt mai saraci ca noi. N-au nici grafica la televiziune , e si frig in sala de sta lumea cu paltonu ! Cred ca le ei in sala e ca la noi pe patinuar ! :yD

Oricum..felicitari pt. Fibrex ca a ajuns unde a ajuns !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Iulya » Joi Dec 19, 2002 12:49 am

"Chiar si Danemarca a fost o umbrí£ in meciul cu noi, fatí£ de ceea ce a arí£tat piní£ la finele turneului. Cred cí£ puteam mai mult" - a declarat fosta mare handbalistí£ Mariana Tircí£, acum antrenor principal al echipei Oltchim Rm. Vilcea.
Cauzele esecului par a fi insí£ mai complexe decit la prima vedere. Luni searí£, dupí£ sosirea lotului din Danemarca, mai multe jucí£toare au lí£sat sí£ se inteleagí£ faptul cí£ nici atmosfera din sinul echipei nu a fost cea buní£. "Au fost bisericute. Legea a fí£cut-o "grupul Rapid", la care s-a alí£turat Carmen Amariei. Ele erau cele mai bune, ele nu greseau niciodatí£. Celelalte erau certate pentru orice gresealí£ micí£. La un moment dat, Gabi Hobjilí£ a fost criticatí£, desi nici mí£car nu fusese pe teren. Nici Ildiko Barbu nu a avut un statut mai bun, desi si-a fí£cut de cele mai multe ori datoria. Ar trebui ca primul criteriu la alcí£tuirea echipei sí£ fie forma de moment, nu renumele. De altfel s-a si ví£zut cí£ s-a jucat mai mult pe partea stingí£" - au spus citeva jucí£toare, care au tinut sí£-si pí£streze anonimatul, tocmai pentru a nu avea probleme. Clubul giulestean a avut cinci jucí£-toare in Danemarca: Dobrin, Ví£rzaru, Brí£deanu, Goran si Busuioceanu."

Sunteti de acord cu declaratiile "anonime" ale jucatoarelor noastre? Credeti ca Radu Naum a "tradat" Romania vanzand ponuri despre tactica (care de fapt nu a existat) Frantei, dupa cum a declarat Carmen Amariei?
Care au fost plusurile si minusurile acestui campionat mondial? Ce jucatoare s-au ridicat cat de cat la nivelul asteptarilor si care au fost deceptile echipei?
Credeti ca ar trebui schimbat antrenorul?
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Joi Dec 19, 2002 2:13 am

Sunteti de acord cu declaratiile "anonime" ale jucatoarelor noastre?
Posibil, asta nu scuza insa prestatiile jalnice impotriva Danemarcei si Frantei.

Credeti ca Radu Naum a "tradat" Romania vanzand ponturi despre tactica (care de fapt nu a existat) Frantei, dupa cum a declarat Carmen Amariei?
E prima data cand aud tampenia asta. Radu Naum e unul dintre putinii ziaristi si comentatori pe care ii respect, e un adevarat profesionist. Acuzatiile lui Amariei sunt ridicole.


Care au fost plusurile si minusurile acestui campionat mondial?
Referitor la organizare si sistem de joc nu comentez. Referitor la echipe, prestatii, jucatoare:
Pt. noi: plusuri - Ana-Maria Lazer, meciul cu Austria
minusuri - restul
In general: plusuri - Danemarca, Norvegia, chiar si Franta ( Krumbholz e imo un mare antrenor)
- Poltoratskaia, Agnes Farkas, Ausra Fridrikas, Gro Hammerseng, Rike Hoerlykke
minusuri - Rusia ( a clacat pe final, putea mult mai mult), Ungaria ( a avut totusi o grupa grea), Romania

Ce jucatoare s-au ridicat cat de cat la nivelul asteptarilor si care au fost deceptile echipei?

au mers cat de cat: Varzaru, Stoica, Hutupan, Gabi Tanase ( atat cat a jucat)
deceptii: Luca ( exceptand primul meci), Amariei (nici n-aveam sperante), Gasca ( catastrofa), Dobrin, Nitescu ( care faulteaza prea des si se incapataneaza uneori sa faca si faza de atac), Motogna ( foarte stearsa)

Credeti ca ar trebui schimbat antrenorul?
Da, fara discutie. In primul rand a fost mult prea moale, prea tolerant. In ceea ce priveste tactica - zero
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Iulya » Dum Ian 05, 2003 12:42 am

Victorie romaneasca pe toate fronturile la handbal feminin: Rapid a umilit echipa macedoneana, U Remin a batut pe Borussia Dormond in Chellenge Cup iar Oltchim si-a asigurat calificare printro victorie la 8 goluri diferenta!!
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde deampulea » Lun Feb 10, 2003 5:07 pm

bai fratilor, am si eu o nelamurire:

am luat-o eu razna sau s-a schimbat sportul asta? pai la inceputul threadului o domnisoara mare amatoare de handbal este intrebata pe ce post joaca (destul de insistent) si ea raspunde ca e atacanta ?!?!?!?!?!?! no comment

cat despre echipa nationala feminina a romaniei s-o spunem pe sleau: kanci valoare... ce ghinion, ce labilitate psihica... domnilor, e lipsa de valoare

ideea cu tarca la conducerea echipei mi se pare una buna... macar poate de rusine ar juca cat ar putea de bine.
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori