Handbal

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde deampulea » Joi Feb 13, 2003 5:28 pm

moshu mi-e zis ca ar fi bine sa fac si lamuririle de rigoare asa ca ma supun :P

intr-o echipa de handbal sunt 7 jucatori/oare titulari/e pe urmaroarele posturi:

portar
extrema dreapta
inter dreapta
centru
pivot
inter stanga
extrema stanga

poate ca oana a vrut sa spuna de fapt ca ea face numai faza de atac (acest lucru se poate pt ca in handbal numarul de schimbari este nelimitat si acestea se pot face in orice moment al jocului cu 2 conditii: una ca jucatorul care intra sa o faca numai dupa ce jucatorul schimbat iese de pe teren si a doua este ca schimbarea (iesirea si intrearea jucatorilor pe teren) sa se faca numai printr-un spatiu anume (in apropierea centrului terenului))

daca poftiti, puteti adresa si alte intrebari
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

din prosport

Mesajde SOD » Mar Mar 18, 2003 2:24 pm

MA CAC PE TOTI FRANCEZII,MAI PUTIN PE CHIRAC!CU EL MA STERG!

27 meciul tur cu Selmont. Delegatia bí£imí£reaní£ a fost cazatí£ intr-un cí£min de asistentí£ socialí£, unde a mincat in conditii proaste
CHALLENGE CUP

Chiar dací£ a pierdut, conducerea Selmontului considerí£ scorul, 27-31, un rezultat bun, care poate fi recuperat in returul "sferturilor", programat pe 22 martie, la Baia Mare. Oficialii ardeleni au reclamat insí£ felul in care a fost tratatí£ echipa la Bordeaux. "Ni s-a promis cazare la hotel de 3 stele si masí£ pe mí£surí£. Am ajuns la periferia Bordeauxului, intr-un cí£min de asistentí£ socialí£, unde prinzul si cina de simbí£tí£ au constat intr-un morcov, un ou si o lingurí£ de orez. Ne-am servit noi, cu cí£rucioare, exact ca la cantinele pentru sí£raci. Am informat observatorul EHF, iar a doua zi s-a imbuní£tí£tit masa cu ceva, dar necazurile nu s-au oprit aici", povesteste directorul sportiv al Selmontului, Daniel Kotecz.

"Nu sintem tiganii Europei". Cu 10 minute inaintea meciului, oficialii bí£imí£reni au fost informati cí£ douí£ jucí£toare vor fi supuse testului doping. "Nu observatorul EHF a cerut testul, ci reprezentantii Consiliului Regional de Sport. N-am mai auzit de asa ceva. Fetele au fost timorate inainte de meci", spune Kotecz. Jucí£toarele trase la sorti au fost David si Ilyes, de la Selmont, respectiv Zitiou si Gaschet de la gazde. Rezultatele testului vor parveni peste 3 sí£ptí£mini. Bí£imí£renii au decis sí£ dea o lectie de ospitalitate echipei franceze. "Le vom arí£ta cum trebuie tratatí£ adversara. De la cazare intr-un hotel real de 3 stele piní£ la masí£ si conditii de antrenament. Asta va fi rí£zbunarea noastrí£, sí£ le arí£tí£m cí£ nu sintem tiganii Europei, cum spun francezii peste tot".


Francezii au recunoscut
La masa oficialí£ organizatí£ dupí£ meci, ostilití£tile au continuat. "Le-am spus cí£ sint nemultumit de conditiile oferite, care au fost mult sub ceea ce prevede EHF, iar atunci antrenorul de la Merignac le-a spus jucí£toarelor sale sí£ se ridice si sí£ inceapí£ sí£ serveascí£ masa de la bufetul suedez. N-au avut nici bunul simt sí£ asculte. La final, presedintele clubului a recunoscut cí£ datoria lor era sí£ incerce sí£ obtiní£ victoria cu orice mijloace", a comentat presedintele Selmontului, Marcel Maris.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

hy

Mesajde dacyana » Joi Iun 19, 2003 6:13 pm

am vazut ca in anuntul tau cautai ceva sau pe cineva care sa stie despre handbal.daca vrei poti sa vb cu mine despre asta caci ma pricep destul de bine ca si practic si as fi curioasa sa vad cine esti si ce leg ai cu handbalul.adresa mea de email este:daciana_sibiu@yahoo.com.astept ras.papa
dacyana
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 19, 2003 5:59 pm
Localitate: romania-sibiu

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 19, 2003 8:18 pm

dacyana ar fi bine sa nu mai dai mesaje unul dupa altul asa cum ai facut. ti-am sters eu 3 mesaje. poti scrie in unul singur raspunsuri pentru toata lumea.

Asa...si acum mai zi-ne o data la ce echipa joci , pe ce post , ce inaltime ai , ce greutate....si nu in ultimul rand...ce salariu primesti.

se merita in ziua de azi....sa te apuci de handbal ? este doar o chestiune de placere....sau iti aduce si vreun castig material substantial ?

care este modelul tau ca jucator/jucatoare ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: hy

Mesajde dacyana » Vin Iun 20, 2003 12:30 pm

scuze.nu stiam ca tre sa scriu doar unul ptr toti.data viitoare stiu sa nu mai fac.mersi ca le-ai sters tu.eu fac handbal de 6 ani.am jucat la css sibiu si csm sibiu.cu cea de a doua am promovat anul trecut dar din pacate am si retrogradat.acum ma duc sa joc ptr remin deva si sper sa se merite.salarul nu pot sa il spun ca e confidential dar sa stii ca se merita.deva e o echipa foarte bune si fata de alti colegi de vasrta mea am un avantaj.am banii mei.as vrea ca mai multi sa se apuce de un sport ca se merita.satisfactia e mare cand castigi bani pe propia piele.idolul meu din handbal?sincer nu am asa ceva.imi plac cateva jucatoare dar...de la noi din tara nu prea.le vad mereu,joc contra lor dar nu ma atrag in mare masura asa ca prefer handbalul danez.sper ca handbalul sa se schimbe si rezultatele sa apara.cam atat sa nu plicti.daca mai aveti ceva nu ezitati sa ma contactati.
dacyana
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 19, 2003 5:59 pm
Localitate: romania-sibiu

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 20, 2003 12:39 pm

Multumesc pentru raspunsuri. Este o mare onoare pentru mine sa discut cu o jucatoare profesionista , care a evoluat in primul esalon al Romaniei. Stiu ca la Deva au o echipa destul de buna. Mult succes !

Cand vom avea intrebari....nu vom ezita sa ti le punem. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

?

Mesajde Ayrton » Vin Iun 20, 2003 1:11 pm

Ce parere aveti de noua echipa Dinamo Romconstruct Bucuresti, care a inceput sa ia jucatorii de la Fibrex Piatra Neamt si promit sa aduca si straini de valoare (inclusiv jucatori romani care acum joaca in primele ligi din Germania si Franta)?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

4350

Mesajde baixinho© » Vin Dec 05, 2003 11:24 am

dupa cum probabil stiti, in aceste zile are loc in Croatia Campionatul Mondial feminin, la care ia parte si nationala Romaniei. elevele antrenorului Cornel Otelea au obtinut doua victorii (cu Argentina si Japonia) si o remiza (cu Ucraina). azi este zi de pauza, maine fetele noastre vor intalni Tunisia si duminica - nationala Danemarcei. un succes la doua goluri diferenta ar face ca Romania sa termine grupa pe primul loc, in eventualitatea in care tricolorele se vor impune si maine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 05, 2003 1:57 pm

si mai departe cum se joaca ? se mai face inca o grupa sau e direct play off ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

4354

Mesajde baixinho© » Vin Dec 05, 2003 2:26 pm

dupa terminarea tuturor celor 15 meciuri din fiecare grupa, se alcatuieste clasamentul final. primele trei echipe se califica mai departe, dar se iau in considerare numai rezultatele directe dintre ele (deci, de exemplu, rezultatul Romaniei cu Argentina, 43-13, va conta doar in clasamentul final, nu in punctajul cu care echipa noastra merge mai departe). de aceea am spus ca daca tricolorele inving Norvegia cu doua goluri diferenta au avantaj in fata ucrainencelor, care le-au invins pe nordice la un gol diferenta.
sa luam exemplul concret:
Ucraina - Norvegia 30-29 (sau 29-28, ca nu mai tin minte)
Ucraina - Romania 28-28
Romania - Norvegia 30-28 (de exemplu).
1. Romania 3 p (golaveraj +2)
2. Ucraina 3 p (+1)
3. Norvegia 0p.
acum mi-am dat seama ca, de fapt, rezultatul cu Tunisia conteaza pentru Romania doar ca sa termine intre primele 3.
acelasi lucru se face pentru toate celelalte patru grupe, iar echipele calificate se "imperecheaza" astfel: primele trei din grupa A cu primele trei din grupa B si primele trei din grupa C cu primele trei din grupa D, rezultand grupele E si F. in aceasta faza a intrecerii, formatiile intra cu punctajul obtinut in faza grupelor, dar in clasamentul intocmit cu primele trei. conform exemplului de mai sus, Romania si Ucraina intra in a doua faza a grupelor cu 3 p, iar Norvegia cu nici unul.
mai departe. fiecare echipa va mai juca trei meciuri, cu formatiile pe care nu le-a mai intalnit (deci Romania le va avea ca adversare doar pe cele din Grupa D). sistemul de punctaj este acelasi (2 p la victorie, 1 p la egal, 0p la infrangere). la final, echipele de pe primele doua locuri vor juca semifinalele (locul 1 din grupa E cu locul 2 din grupa F si locul 2 din grupa E cu locul 1 din grupa F) dupa care urmeaza finala mica si finala mare. formatiile de pe locurile 3 vor juca intre ele pentru a se stabili echipa de pe locul 5. alte meciuri de clasament nu au loc.
primele cinci echipe din clasamentul final se califica la Jocurile Olimpice. daca printre acestea cinci se afla Danemarca (ea fiind deja calificata la JO in calitate de campioana europeana), la Atena va ajunge si ocupanta locului 6. din acest motiv se joaca numai meciul de clasament pentru locurile 5-6.

ps: daca n-ati inteles ceva, tipati.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde COSS+min » Vin Dec 05, 2003 9:52 pm

Mersi baixinho pt. lamuriri. Nici mie nu-mi era clar cum se alcatuiesc grupele in faza a 2-a.
Totusi de unde ai stiut chestiile astea ca eu nu le-am vazut nicaieri?

Acum comentariile mele de la acest mondial:

Romania a mers in general bine chiar daca se putea mai mult.

Meciul cu Ucraina a fost pe final la discretia noastra dar am ratat calumea.

Judecand numai prin prisma rezultatelor ar trebui sa batem Norvegia, dar eu zic ca o sa pierdem pt. ca desi nu am vazut meciul Ucraina-Norvegia, cred ca a fost doar un accident pt. Norvegience.
Asi zice ca un punct slab al Romaniei au fost extremele care n-au mai avut actiunile ale de acum cativa ani, noi bazandu-ne in special pe pivot si pe interi.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

4357

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 06, 2003 5:38 pm

Initial trimis de baixinho ©
fetele noastre vor intalni (...)duminica - nationala Danemarcei

aici este, evident, o greseala de-a mea. Romania va juca duminica impotriva Norvegiei, lucru pe care l-am specificat intr-un post ulterior.
si inca o mentiune: cand m-am referit la cele 15 meciuri dintr-o grupa, m-am referit la toate partidele, nu doar la cele ale Romaniei. sunt sase echipe intr-o grupa, deci se alcatuiesc trei meciuri intr-o etapa. o echipa joaca o singura data impotriva celorlalte din grupa, deci au loc cinci etape. in concluzie, trei meciuri pe etapa x cinci etape = 15 meciuri in total.
acum ai priceput, aiule? :D

chestiile astea le-am citit din presa (Gazeta Sporturilor), dar recunosc ca le stiam dinaintea Campionatului Mondial feminin, deoarece la fiecare Campionat Mondial asa se face.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Burning|Flame » Sâm Dec 06, 2003 7:11 pm

Bai daca fetele bat in seara asta(normal ca or sa bata) mai trebuie sa faca cel putin un egal cu norvegience(75% probabillitate).....asha ca mai s sanse sa nu se califice....depind si ce fac ucrainiencele :) :) :B :B
Am crezut cand ingerii mi-au spus
Ca singur n-am sa fiu
Am crezut in primul tau sarut
Dar a fost prea tarziu
Versurile astea s chiar de ca..:bleah:
Avatar utilizator
Burning|Flame
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Iulya » Dum Dec 07, 2003 10:46 pm

Pana la urma cu cat ne-a batut Norvegia, ca eu nu am avut rabdare sa ma uit! Avem mari probleme la echipa de hanbal cum ar fi:concentrarea pe toata durata unei partide precum si labilitatea psihica a jucatorilor.
Deci am pierdut orice seamsa de a ajunge la olimpiada si inca odata ne resemnam. Iar se vor schimba antrenori dar lotu'... ba.
Nu merge deloc defnsiva , mai ales pe partea centrala.
Aglomeram atacul pe centru dar nu reushim sa folosim pivotul iar interi evita jocul cu extremele( nu ca ar intra ele prea mult in joc, dar totusi interii n prefera actiuni solitare sau centrale decat sa joace extremele).
Daca vrem macar sa facem o figura cat de cat frumos shi sa ne clasam in primele 10 atunci trebuie sa shimbam multe:
1) mentalitatea
2) Pe Amariei s-o trimitem in tribuna in locul lui Hobjila.
3)Sa pridem mingile
4)Da ne aparam agresiv
5)Sa jucam macar cu extremele daca cu pivotul nu se poate
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 08, 2003 10:12 am

Am urmarit doar prima repriza a meciului. La final tabela arata 29-21 in favoarea Norvegiei. Din cat am vazut Amariei mi s-a parut deosebit de slaba. Numai suturi aiurea.Nu mai arata deloc forma care a consacrat-o. Mi-a placut de Gogarla ca nu rateaza deloc de la 7 metri.

Iulya, dar de ce spui ca nu ne mai calificam la Olimpiada ? Ce ? Suntem eliminatzi de la mondiale ? Uite..ca ne-am calificat mai departe....si avem 1 punct (din cate am calculat eu, ca am facut egal cu Ukraina).
Inca nu stiu cu cine jucam.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Dec 08, 2003 11:14 am

Romania merge din ce in ce mai prost.

A inceput bine cu Argentina, a continuat mai slab cu Ucraina, si mai slab cu Tunisia, si totul a culminat cu meciul asta care a fost un dezastru total.

Tineti cont ca pana si Tunisia a pierdut doar la 2 puncte cu Norvegia. ;g
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Dec 08, 2003 2:37 pm

Si pe mine m-au enervat cat de prost au jucat cu Norvegia...
Mai departe jucam cu Ungaria, Germania si Slovenia, dar nu stiu ordinea. Si ce e mai important e ca Danemarca a fost eliminata deja, si nu o mai intalnim.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde raduivo » Lun Dec 08, 2003 10:01 pm

Maine jucam cu vecinele maghiare dar tare ma tem ca
vom lua bataie.........
La maghiari la pariuri ( teletext TVM1 ) meciul are o cota de 1.20
pt victoria Ungariei.........
Am uitat sa va spun ca sunt un parior inrait ??????
raduivo
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 01, 2003 9:43 am
Localitate: Satu-Mare

Mesajde Ayrton » Mar Dec 09, 2003 9:11 am

Si tu? Ca si eu am bagat la pariuri (joc doar la Astra Sports Bet) niste meciuri de la Mondialele de handbal, dar doar pe cele sigure, insa au niste cote de tot rasul, adica 1.03 sau 1.04... Asa ca am renuntat repede la ele. Poate doar acum, sa bage cote mai mari, ca si riscul va creste... Oricum, sunt pesimist in ceea ce priveste Romania, si daca voi paria o voi face impotriva echipei noastre... Parerea mea...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde raduivo » Mar Dec 09, 2003 2:49 pm

Se mai merita cateodata sa oui si cote mici pt ca se aduna pana
la urma de-o cota de 2......
Saptamana trecuta am pus cu 500.000 pe meciurile de handbal sigure cu cota mica + Benetton-Olympiakos 1 (1.25) si
Barcelona -AEK ( 1.15) din Euroliga si mi-a iesit in cele din urma
dar cu mari emotii la ultimele meciuri de baschet in special , grecii
fiind foarte aprope de egalare in ultimul sfert.....
Dar......NO PAIN NO GAME
raduivo
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 01, 2003 9:43 am
Localitate: Satu-Mare

Mesajde Ayrton » Mie Dec 10, 2003 8:19 am

Asa e, si eu ma agit, dau din 5 in 5 minute pe teletextul Antenei 1 unde sunt live toate rezultatele, stau cu emotii...

Dar sa revenim la subiect: asa cum spuneam, o noua bataie pentru nationala Romaniei, chiar in fata dusmanului istoric din Bozgoria... aaa... Ungaria, insa rezultatul (27-30) si desfasurarea meciului au fost mai echilibrate decat ma asteptam.
Insa ne-am instalat categoric pe ultimul loc al grupei, si greu mai putem trece in clasament de vreo echipa... pacat...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Re: Handbal, ceva?!

Mesajde lyon » Mie Dec 10, 2003 10:25 pm

Initial trimis de Kryszti
Se pricepe cineva la handbal?! Sau are o parere despre sportul asta?




Am insotit echipa Fibrexului adesea in meciurile din cupele europene de anul trecut.
Imi place handbalul si fara sa vreau am mai invatat si unele chestii despre cum trebuie jucat.

De ce intrebi?
:)
lyon
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 10, 2003 10:08 pm
Localitate: France, Lyon

Mesajde dracusor » Mie Feb 04, 2004 8:01 pm

salutare natiune.
daca aveti intrebari despre handbal si practicantele lui de pretutindeni,nu ezitati,intrebati.
see u..
p.s.Se pare ca putini sunt cei interesati,daca ce vad aici se discuta pe baza mondialului din danemarca...si cate ceva despre Croatia...
Desteptarea natiune....e februarie...fetele sunt in cupe europene:Rapidul cu Dijhon,Zalaul cu Mislata,Clujul cu Nuremberg,samd...
dracusor
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Feb 04, 2004 4:42 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 21, 2004 6:26 pm

DINAMO a reusit dupa 15 ani sa ajunga in semifinalele cupei EHF,dupa ce a invins pe Nordholm cu 30-28 intr-un meci absolut superb.DINAMO a revenit desi a fost condusa cu 5 puncte...jucatorul meciului dupa mine a fost Rares Fortuneanu insa shi portarul Strat a avut niste intreventii fabuloase.De remercat shi atmosfera absolut superba din sala unde mai mult de 2000 de oameni i-au incurajat pe ai nostrii.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Feb 21, 2004 6:33 pm

tu vorbesti serios, ma? io am plecat din casa la 7-2 pentru aia strainii.

care sala ma? ca in vagauna aia nu intra nici macar 500 de indivizi. :D sau, de fapt, intra, dar asta inseamna sa se tina in brate unii pe altii.

ps: stiu, s-a jucat la buzau, nu percuta
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 21, 2004 6:37 pm

Pe bune...ierau 5 puncte in fatza pentru aia la pauza.Shi doo mii au zis aia comentatorii ca ierau in sala...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Feb 23, 2004 10:37 am

In sala aia de la dinamo 2000 de oameni?

Pai aia e un pic mai mare decat o sala normala e sport. Nici daca ar ocupa tot terenul n-ar incapea 2000.

Tin minte ca eram la un meci de basket Dinamo-West Petrom stateam inghesuit in picioare si in spatele tribunei cu gandul la salile alea de zeci de mi de locuri pe care le vad in NBA !
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Feb 23, 2004 5:52 pm

Daca citeai mai cu atentzie vedeai ca meciu a avut loc la Buzau,nu in Bucuresti...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mar Feb 24, 2004 1:30 am

LOL... si eu am fost la West Petrom cu Dinamo si a fost inghesuiala ... doar ca eu am stat la presa (hehe).
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde baixinho© » Mar Feb 24, 2004 9:15 am

sa-mi spui si mie unde este masa presei in sala dinamo. ca de zece ani de cand ma duc (si) p-acolo, nu am depistat.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori