Tenis

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

:

Mesajde Ayrton » Mie Sep 10, 2003 4:30 pm

Din pacate Ionut Moldovan a pierdut in fata armeanului Sargsian in doua seturi... :(
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde hawk » Vin Sep 12, 2003 2:52 pm

Care mai stiti rezultate de la BCR Open?
Stiu doar ca Sabau l-a batut pe Martin in 3 seturi...altceva ce s-a mai intamplat?
Aveti careva idee cat este intrarea in week-end?...daca s-o mai juca ceva...pe ploaia asta....
hawk
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 12, 2003 2:39 pm
Localitate: Bucuresti

3193

Mesajde baixinho© » Dum Sep 14, 2003 2:23 pm

Turul al II-lea
Igor Andreev (Rusia, q) - Jose Acasuso (Argentina) 2-6, 6-4, 2-6
John van Lottum (Olanda) - Galo Blanco (Spania) 6-1, 7-6
David Sanchez (Spania, cs 4) - Jurgen Meltzer (Austria) 7-6, 6-4
Albert Portas (Spania) - Paul Henri Mathieu (Franta, cs 5) 2-6, 1-6
Alberto Martin (Spania, cs 8) - Razvan Sabau (Romania, wc) 4-6, 6-0, 4-6
Ion Moldovan (Romania, wc) - Sargis Sargsian (Armenia, cs 3) 5-7, 1-6
Christophe Rochus (Belgia) - Victor Hanescu (Romania) 3-6, 4-6
Frantisek Cermak (Cwehia, q) - Nicolas Massu (Chile, cs 2) 3-6, 3-6

Turul al III-lea
Jose Acasuso (Argentina) - John van Lottum (Olanda) 4-6, 6-2, 6-3
David Sanchez (Spania, cs 4) - Paul Henri Mathieu (Franta, cs 5) 6-4, 2-6, 6-3
Razvan Sabau (Romania, wc) - Sargis Sargsian (Armenia, cs 3) 2-6, 6-3, 6-4
Victor Hanescu (Romania) - Nicolas Massu (Chile, cs 2) 4-6, 1-6

Semifinale
Jose Acasuso (Argentina) - David Sanchez (Spania, cs 4) 7-6, 6-7, 3-6
Razvan Sabau (Romania, wc) - Nicolas Massu (Chile, cs 2) 1-6, 4-6

FINALA
DAVID SANCHEZ (Spania, cs 4) - Nicolas Massu (Chile, cs 2) 6-2, 6-2


Tablul de dublu, Turul I
Lucas Arnold, Mariano Hood (Arg, cs 1) - Alex Moron Lopez (Spa), Andres Schneiter (Arg) 6-3, 6-4
Luis Horna (Per), Ruben Hidalgo Ramirez (Spa) - Andrew Kratzmann (Aus), Myles Wakefield (AfS) 6-7, 5-7
Devin Bowen (SUA), Ashley Fisher (Aus, cs 4) - Karsten Braasch (Ger), Sargis Sargsian (Arm) 6-7, 6-4, 6-7
Theodoros Angelinos (Gre), Radu Barbu (Rom) - Nicolas Massu (Chi), David Sanchez (Spa) 0-6, 2-6
Karol Beck (Slv), Johan Landsberg (Sue) - Petr Pala (Ceh), Tom Vanhoundt (Bel) 5-7, 6-2, 7-6
Michael Kohlmann (Ger), John Van Lottum (Ola) - Simon Aspelin (Sue), Jeff Coetzee (AfS, cs 3) 2-6, 2-6
Julian Knowle, Jurgen Melzer (Aut) - Albert Portas, Fernando Vicente (Spa) 6-7, 6-3, 6-4
Ion Moldovan, Gabriel Moraru (Rom) - Frantisek Cermak, David Skoch (Ceh, nr.2) 6-2, 6-7, 6-3

Sferturi de finala
Lucas Arnold, Mariano Hood (Arg, cs 1) - Andrew Kratzmann (Aus), Myles Wakefield (AfS) 6-0, 6-3
Karsten Braasch (Ger), Sargis Sargsian (Arm) - Nicolas Massu (Chi), David Sanchez (Spa) 6-0, 6-0
Karol Beck (Slv), Johan Landsberg (Sue) - Simon Aspelin (Sue), Jeff Coetzee (AfS, cs 3) 4-6, 7-6, 5-7
Julian Knowle, Jurgen Melzer (Aut) - Ion Moldovan, Gabriel Moraru (Rom) 6-4, 6-2

Semifinale
Lucas Arnold, Mariano Hood (Arg, cs 1) - Karsten Braasch (Ger), Sargis Sargsian (Arm) 7-6, 2-6, 4-6
Simon Aspelin (Sue), Jeff Coetzee (AfS, cs 3) - Julian Knowle, Jurgen Melzer (Aut) 7-6, 5-7, 7-6

FINALA
KARSTEN BRAASCH (Ger), SARGIS SARGSIAN (Arm) - Simon Aspelin (Sue), Jeff Coetzee (AfS, cs 3) 7-6, 6-2
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 21, 2003 9:56 am

ce meci fenomenal avem cu Ecuadorul in Cupa Davis. Conducem cu 2-1 dupa doua zile. Toate cele trei meciuri de pana acum au avut nevoie de 5 seturi.

In meciul de dublu..setul decisiv s-a terminat cu 13-11 in favoarea romanilor.
Hanescu a batut in primul meci de simplu....dar primele 4 seturi s-au terminat in tie-breack !!!

Gigi , pentru ce conteaza asta ? daca batem ne calificam in grupa mondiala sau cum ?
Maine ai sarcina sa afisezi scorurile la toate cele 5 meciuri !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

3249

Mesajde baixinho© » Dum Sep 21, 2003 10:41 am

Baraj pentru ramanerea/promovarea in Grupa Mondiala:
La Quito (Ecuador):
Prima zi:
Giovanni Lapentti - Victor Hí£nescu 6-7 (3), 7-6 (5), 6-7 (5), 7-6 (1), 4-6 (meciul a durat patru ore si sapte minute); Ecuador - Romania 0-1
Nicolas Lapentti - Rí£zvan Sabí£u 6-2, 6-4, 3-6, 4-6, 6-3 (meciul a inceput vineri, dar s-a intrerupt din cauza intunericului si a continuat sambata); Ecuador - Romania 1-1
A doua zi:
Giovanni Lapentti, Nicolas Lapentti - Florin Mergea, Horia Tecí£u 6-7 (2), 6-1, 3-6, 6-3, 11-13 (meciul a durat patru ore si 15 minute); Ecuador - Romania 1-2

Si uite asa, imi vine sa ma bat cu caramida inpiept pentru ca am avut dreptate atunci cand am spus ca Mergea si Tecau formeaza un cuplu foarte bun, chiar daca cei doi jucatori vor implini 19 ani in ianuarie. Dupa meciul cu Franta, ziceam ca nu ar fi rau daca cei doi ar fi obligati de federatia romana sa joace numai la dublu in turneele de seniori, cu exceptia turneelor de Mare Slem. nu s-a intamplat asta, dar chiar si asa, Tecau si Mergea au dovedit ca in maxim doi ani, echipa Romaniei va avea in meciurile de Cupa Davis un punct asigurat (cel de dublu). Fortand putin, imi permit sa spun ca juniorii acestia vor deveni foarte curand ceea ce au reprezentat pentru echipa Australiei cei doi "Woddy's", mai precis Mark Woodforde si Todd Woorbridge. In urma cu 3-4 ani, era clar ca Australia pleca "la drum" scu scorul de 1-0, deoarece nu avea cine sa castige la dublu in fata "ciocanitoarelor".
Am ajuns acasa pe la 8, am dormit doua ore, dupa care m-am trezit sa vad inregistrarea meciului de dublu dintre Ecuador si Romania, inregistrare care s-a terminat la 3 fara zece dimineata. Am fost pur si simplu socat (in sensul bun al cuvantului) de ceea ce am vazut la televizor. Chiar daca sunt inca juniori (anul acesta este, de fapt, ultimul in care mai evolueaza la aceasta categorie de varsta), Tecau si Mergea au o lejeritate in lovituri ceva de speriat. Serviciul lui Tecau este ca al lui Sampras (unii il compara cu Roddick). Cred ca a dat pe putin 6 asi din al doilea serviciu. Mergea este liderul echipei: el ia deciziile in ceea ce priveste tactica de joc. De fapt, de fiecare data cand era prim-plan pe Tecau, acesta spunea numai: "Bravo (sau Frumos)! Ce facem acum?". Mergea joaca si pentru spectacol, lucru rar in ziua de azi. A incercat de vreo 4-5 ori sa dea lobpeste adversarii veniti la fileu si i-a reusit. Culmea este ca punctul prin care a dus scorul la 13-11 in setul decisiv asa l-a castigat: prin lob. A incercat unul dintre cei doi Lapentti sa dea un smash, dar cred ca a facut intindere la spate. Ce mi-a mai placut la Mergea este ca stie cum sa-l mobilizeze pe Tecau: urla pe teren, da din maini, se bucura de parca ar fi jucat finala vreunui turneu de Grand Slam sau cea de Cupa Davis.
Ca o concluzie, sunt gata sa afirm ca in maxim 3 ani, Romania va juca in sferturile de finala ale Cupei Davis, iar cand spun asta ma bazez pe cei doi jucatori de dublu si pe Victor Hanescu. Merg mai departe si spun ca peste 5-6 ani, echipa noastra va juca finala Cupei Davis. Nu sustin astea din entuziasm dupa meciul vazut azi-noapte, ci pentru ca sunt convins ca cei trei jucatori amintiti vor ajunge sus de tot, in clasamentele la simplu (Hanescu) si dublu (Tecau + Mergea). In plus, Ion Tiriac a declarat recent ca a fost surprins de valoarea tinerilor jucatori romani care au participat la cele 11 turnee futures, iar Tiriac foarte greu scoate cate o lauda.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3255

Mesajde baixinho© » Dum Sep 21, 2003 12:28 pm

pozele sunt de la meciul cu Ecuador. Incepem cu Victor Hanescu.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3256

Mesajde baixinho© » Dum Sep 21, 2003 12:30 pm

Continuam cu Florin Mergea...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3258

Mesajde baixinho© » Dum Sep 21, 2003 12:32 pm

ajungem la Razvan Sabau, ca doar si el face parte din echipa, nu?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3259

Mesajde baixinho© » Dum Sep 21, 2003 12:34 pm

si incheiem cu un meleu al bucuriei dedupa victoria inregistrata in meciul de dublu, in care Florin Segarceanu (capitanul-nejucator) il ridica pe umeri pe FLorin.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3264

Mesajde baixinho© » Dum Sep 21, 2003 5:31 pm

o poza mai buna cu tecau
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 22, 2003 9:02 am

Gigi, tu dormeai as'noapte cand ma uitam eu in direct la Ecuador - Romania.
Nicolas Lapentti l-a invins pe Hanescu cu 6-4 , 6-7 , 6-7 , 7-6 , 6-3.
Iar o partida de 5 seturi. Scorul la general devenea 2-2.

Apoi a inceput meciul decisiv intre Giovanni Lapentti si Razvan Sabau. Meciul s-a intrerupt din cauza intunericului la scorul de 2-1 la seturi in favoarea romanului.
Sabau a condus a luat primul set cu 6-4, ecuadorianul pe al doilea cu 6-3...iar Razvan al nostru a castigat setul 3 cu 6-4.
Azi se va incheia si aceasta partida. Emotii mari !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cristane » Lun Sep 22, 2003 11:12 am

Fantastice meciuri! Toate pina acum au avut 5 seturi si mai mult de 4 ore.
Speram ca al lui Sabau sa se termine mai repede... adica 4 seturi...

Subscriu si eu parerii ca peste citiva ani Mergea si Tecau vor fi printre cei mai buni la dublu din lume. Este incredibil, cu cita lejeritate si stapinire de sine au evoluat, chiar si in momentele alea din decisiv. Au dovedit nu numai ca au un talent extraordinar, dar si o mentalitate foarte, foarte puternica. Ceea ce Hanescu, din pacate, nu pare sa aiba, iar Voinea n-a avut toata cariera.

Oricum... emotii mari diseara, pt Razvan... daca aseara nu se intrerupea meciul, il batea pe Giovanni. Era mult mai in forma. Azi cred ca se incepe la 18.00, ora noastra, si nu stiu daca mai da TVR 2 meciul. Daca nu, exista http://www.daviscup.com, unde e un "live scoring" foarte explicit.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 22, 2003 11:15 am

si siteul romanesc http://www.onlinesport.ro afiseaza live meciul dintre Ecuador si Romania.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

3273

Mesajde baixinho© » Lun Sep 22, 2003 12:12 pm

Initial trimis de cristane
daca aseara nu se intrerupea meciul, il batea pe Giovanni.

pai d-aia s-a intrerupt meciul, ca Razvan era pe val. la fel s-a intamplat si in meciul lui din prima zi. a revenid de la 0-2 la seturi, conducea in al patrulea cu 5-4 si supervizer-ul (un brazilian) a oprit partida din cauza vizibilitatii reduse.
foca, la ora la care spui tu ca dormeam, postam clasamentele de fotbal intern. eu am probleme cu inima si din cauza emotiilor nu pot sa vad un meci al Rapidului sau al nationalei cap-coada. de exemplu, la meciul de la Copenhaga, ma uitam pe Eurosport si dadeam din cand in cand si pe tevereu. ieri, dupa ce a ratat Hanescu trei mingi de meci si a fost furat ca in codru la greseala aia de picior m-a luat ameteala. n-am mai rezistat tensiunii (plus ca inainte fusese si meciul Rapidului) si am plecat la un net cafe. in concluzie, E.U.E. ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3286

Mesajde baixinho© » Lun Sep 22, 2003 9:17 pm

Sarut mana domnisoarelor si domanelor, buna seara domnilor!

Am deosebita placere de a va anunta ca echipa de Cupa Davis a Romaniei, in componenta VICTOR HANESCU, RAZVAN SABAU, FLORIN MERGEA, HORIA TECAU, a invins cu scorul de 3-2 reprezentativa Ecuadorului chiar la ea acasa. Ultima partida s-a incheiat, ca si precedentele patru, in cinci seturi. Intrerupt duminica din cauza vizibilitatii reduse, ultima intalnire de simplu, cea dintre Giovanni Lapentti si RAZVAN SABAU, s-a termionat cu victoria jucatorului roman, care s-a impus cu scorul final de 6-4,l 3-6, 6-4, 5-7, 7-5. In urma acestui rezultat, formatia Romaniei va juca anul viitor in Grupa Mondiala, alaturi de mari forte ale tenisului mondial (in ordinea alfabetica): Argentina (locul 5 mondial), Australia (3), Belgia (18), Brazilia (11), Croatia (9), Cehia (12), Elvetia (6), Franta (1), Germania (13), Olanda (10), Marea Britanie (15), Rusia (2), Spania (4), SUA (8) si Suedia (7). Romania se gaseste pe locul 17 in clasamentul mondial. Mai mult ca sigur ca primele 8, in ordinea ierarhiei, vor fi desemnate cap de serie. Tragerea la sorti va avea loc, din ce stiu, anul acesta, iar meciurile din primul tur vor avea loc, probabil, in perioada 6-8 februarie 2004. Sa uram inca de pe acum mult succes baietilor nostri!

HAI ROMANIA!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Sep 22, 2003 11:05 pm

FELICITARI ECHIPEI DE CUPA DAVIS A ROMANIEI!!!

Bucuria este cu atat mai mare, cu cat ai nostri au avut de infruntat nu numai pe fratii Lapentti, mult mai experimentati, ci si altitudinea la care s-a jucat meciul... Sa nu mai pomenim de public... Imi pare bine in special pentru Razvan Sabau, care a revenit dupa seria de accidentari si ghinioane care pareau ca nu se mai termina...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

3288

Mesajde baixinho© » Mar Sep 23, 2003 8:52 am

Nu toate echipele enumerate de mine in postul precedent sunt in Grupa Mondiala, deoarece am vazut azi ca Maroc a eliminat Marea Britanie. Asta, insa, nu schimba cu nimic datele problemei.

Portnoy, da' de arbitrii de tusa nu spui nimic? Greseala aia de picior data lui Victor a fost de prost gust. Din pacate, nu a mai avut ocazia sa serveasca in dreptul acelui arbitru de tusa, ca daca eram in locul lui ma duceam la respectivul si-l intrebam daca un metru in spatele liniei de fund a terenului este o distanta prea mica pentru a servi. Ce putea sa-mi faca? In cel mai rau caz, imi dadea punct pierdut, dar in astfel de cazuri se da avertisment, ca nu jignesti pe nimeni.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

3323

Mesajde baixinho© » Joi Sep 25, 2003 3:18 pm

Echipa Romaniei de Cupa Davis va juca intre 6 si 8 februarie 2004 la Sala Polivalenta cu Elvetia, in primul tur al Grupei Mondiale. Pana acum, cele doua echipe s-au mai intilnit de trei ori, numai pe zgura, scorul fiind 2-1 in favoarea alor nostri. Ultimul meci s-a jucat in 1989, la Liestal, si au castigat elvetienii cu 4-1. Elvetienii au jucat saptamana trecuta in semifinale si au fost invinsi cu 3-2 de Australia. Din echipa Elvetiei au facut parte Roger Federer (locul 3 ATP Champions Race), Michel Kratochvil (99), George Bastl (225)_si Marc Rosset (166), ultimul fiind capitan nejucator. Invingatoarea se califica in sferturi (au loc in aprilie 2004), unde va intalni Franta sau Croatia. Celelalte meciuri din primul tur sunt: Australia - Suedia, SUA - Austria, Belarus - Rusia, Maroc - Argentina, Franí¾a - Croaí¾ia, Olanda - Canada si Cehia - Spania. Segarceanu zice ca elvetienii sunt favoriti din toate punctele de vedere, dar "bine ca jucam acasa, dupa experienta traita in Ecuador".
gata
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Joi Sep 25, 2003 3:24 pm

Cine dreaq il bate pe Federer?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

3324

Mesajde baixinho© » Joi Sep 25, 2003 3:31 pm

da nici nu este nevoie. Il bati pe Kratochvil de doua ori si la dublu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Hai Pavel!

Mesajde cristane » Dum Noi 02, 2003 3:52 pm

Tocmai a-nceput meciul cu Henman... am emotii... Hai Pavel!
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde bad bad Annie » Lun Feb 02, 2004 11:48 pm

Da' la Australian Open s-a uitat, bre, careva?! Aloo?
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Feb 03, 2004 7:52 pm

dar la meciul de Cupa Davis Romania - Elvetia din primul tur al Grupei Mondiale o sa se uite cineva? primele doua meciuri de simplu vor avea loc vineri, festivitatea de deschidere si partida de dublu sunt programate sambata, pentru ca duminica sa se desfasoare ultimele doua partide de simplu.

bilete nu mai gasiti decat la "negru".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bad bad Annie » Mie Feb 04, 2004 2:58 am

Daca nu-l da si pe Eurosport, bad bad Annie n-are, biata, cum sa-l vada!
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Feb 04, 2004 8:14 pm

toate partidele vor fi transmise in direct pe tv Romania 1. inca nu stiu de la ce ora, dar probabil ca vineri de la 13.00, sambata de la 15.00, iar duminica de la 13.00.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 05, 2004 6:55 pm

am vrut sa ma uit azi in direct la tragerea la sorti a meciurilor, dar mi s-a facut greata cand am vazut ce decizie au luat capitanul nejucator al echipei Romaniei de Cupa Davis si antrenorul, adica echipa de dublu a tarii noastre sa fie alcatuita din Andrei Pavel si Gabriel Trifu. sa fie de capul lor. eu, unul, nu ma uit la meci si nici nu ma intereseaza ce o sa faca Romania. pai daca nu ii folosesc acum pe Florin Mergea si pe Horia Tecau, cand or sa ii trimita in teren. doar cand nu o sa mai fie Pavel in echipa? si la ce i-a mai chemat? ca sa fie sparring partneri pentru Pavel si Trifu? :bleah:

aveti aici detalii.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Feb 06, 2004 8:37 am

Hai nu fi asa de suparat...
Normal ca alegerea bazata pe experienta a indicat cuplul Pavel/Trifu. E drept ca ar fi putut sa joace si juniorii, dar sa stii ca pana nu incepe efectiv meciul de dublu se poate alege orice pereche.
Eu oricum, zic un HAI ROMANIA! Vrem razbunare pt urs meier!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Feb 06, 2004 10:52 am

pai daca e vorba de experienta, io as fi mers pe perechea Ilie Nastase/Ion Tiriac. astia doi au mult mai multe meciuri in cupa davis decat Pavel si Trifu. plus ca Nastase a fost si lider in clasamentul ATP, deci l-am fi putut contracara intr-un fel pe Federer.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Feb 06, 2004 11:41 am

Dar acum serios, de ce esti asa de suparat ca joaca aia batrani? Poate parerea cuplului Segarceanu / Tiriac e mai buna decat a duoului Ilie Nastase / baixinho... :D
Pana nu se termina meciul nu putem fi asa categorici...

PS: Pe pariu ca tot o sa te uiti la meci, macar un pic, asa?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Feb 06, 2004 11:59 am

hai sa-ti esplic. pustii astia au 18 ani. pavel are 30 si zice ca poate. gandeste-te ca el va juca si la simplu in prima zi, si la dublu si la simplu in ziua a treia, cand il avea avea de infruntat pe federer, care este un anonim, ce-i drept. federer asta despre care iti spuneam are 23 de ani si mi-e greu sa cred ca n-o sa faca fata celor trei partide, chiar si in conditiile in care abia a venit in Romania si cica zgura nu este suprafata lui favorita. eu as fi mers pe principiul sa-i bage pe cei doi pusti la dublu pentru ca astia se cunosc foarte bine si i-ar fi alergat pe elvetieni de le-ar fi sarit ochii din cap ca la melc. asa, insa, pavel nu o sa joace la capacitatea maxima la meciul de dublu, pentru ca este constient ca a doua zi il va avea de infruntat pe anonimul roger. acum sa nu-mi spui ca o sa avem 3-0 dupa primele doua zile de intreceri ca nu cred nici daca ma bati cu lantul de la bicicleta.
si nu ma uit, ma, nici macar asa, putin. daca a ajuns pavel sa faca legea in echipa Romaniei de Cupa Davis este gravida problema. sa-i fie de cap.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron