Basket (F.I.B.A.)

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Campionatul Mondial de Baschet , Indianapolis 2002

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 29, 2002 9:23 pm

Iata doamnelor si domnilor ca incepe mondialul de basket,competitie ce se disputa , la fel ca si cel de fotbal,din 4 in 4 ani.

Anul acesta el va fi gazduit de Statele Unite ale Americii si anume de orashul Indianapolis . Orash devenit celebru si datorita echipei sale din NBA..Indiana Pacers.

Desi nu mai au un lot puternic ca alta data.SUA pleaca favorita. Din lot lipsesc super vedete precum Shaquille O'Neal,Tim Duncan,Kobe Bryant, Allen Iverson sau Jason Kidd.

Dar iata componentza lotului american :

Elton Brand (L.A. Clippers)
Antonio Davis (Toronto Raptors)
Baron Davis (New Orleans Hornets)
Michael Finley (Dallas Mavericks)
Raef LaFrentz (Dallas Mavericks)
Shawn Marion (Phoenix Suns)
Andre Miller (L.A. Clippers)
Reggie Miller (Indiana Pacers)
Jermaine O'Neal (Indiana Pacers)
Paul Pierce (Boston Celtics)
Ben Wallace (Detroit Pistons)
Jay Williams (Chicago Bulls)


Pe langa USA mai participa : Angola, Algeria, Brazil, Canada, Puerto Rico, Venezuela, China, Liban, Iugoslavia, Turcia, Spania, Germania, Rusia, Noua Zeelandí£.

Ma surprinde ne-participarea Lituaniei !

Bineinteles..ca am sa revin cu amanunte !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Aug 29, 2002 9:42 pm

O sa incerc sa ma bag si eu in seama, dar cu mentionea ca tot ce voi scrie va fi luat fie din stirile de la televizor, fie de pe agentiile de presa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

grupe

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 30, 2002 2:00 am

Iata componentza grupelor :

Grupa A
Yugoslavia
Spania
Canada
Angola

Grupa B
Brazilia
Turcia
Puerto Rico
Liban

Grupa C
Statele Unite
Germania
China
Algeria

Grupa D
Argentina
Russia
Noua Zeelanda
Venezuela


Se califica primele 3 din fiecare grupa. Primele 3 din grupa A si primele 3 din grupa B ,vor juca in Grupa E . Primele 3 din grupa C si primele 3 din grupa D ,vor juca in Grupa F .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 31, 2002 8:37 am

Dupa ce in primul meci USA a invins Algeria cu 110-60 ,in cel de-al doilea s-a impus cu 104-87 in fatza Germaniei.
La fel ca si in meciul cu africanii,cand a marcat 22 de puncte, principalul artizan al americanilor a fost Paul Pierce de la Boston Celtics,autor a 26 de puncte.

In mare forma se afla si echipa Spaniei care a invins doua echipe foarte puternice : Canada si Yugoslavia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 12:21 pm

S-a terminat primul tur . Iata clasamentul final al grupelor. Primele 3 echipe merg mai departe.

Grupa A
1 Spania 3 3 0 244 178 6
2 Iugoslavia 3 2 1 269 205 5
3 Angola 3 1 2 202 275 4
4 Canada 3 0 3 199 256 3

Mare surpriza echipa Canadei....care a terminat ultima. Au fost invinsi pana si de Angola la o diferentza de 10 puncte.

Grupa B
1 Brazilia 3 3 0 280 245 6
2 Puerto Rico 3 2 1 263 242 5
3 Turcia 3 1 2 268 246 4
4 Liban 3 0 3 230 308 3

Rezultate normale in aceasta grupa. Basketbalistii brazilieni neinvinsi pana acum.

Grupa C
1 USA 3 3 0 298 212 6
2 Germania 3 2 1 277 250 5
3 China 3 1 2 237 254 4
4 Algeria 3 0 3 212 308 3

Nimic special in aceasta grupa. Lucrurile au decurs conform asteptarilor.

Grupa D
1 Argentina 3 3 0 319 238 6
2 Noua Zeelandí£ 3 2 1 273 278 5
3 Rusia 3 1 2 248 259 4
4 Venezuela 3 0 3 226 291 3

Ce bine merg Argentinienii si brazilienii ! Parca sutem la fotbal ! :D

Astazi 1 septembrie 2002 este zi de pauza. Maine incepe faza a doua a competitziei. 2 grupe de cate 6 echipe...de unde se vor califica primele 4 .

Grupa E : Spania,Iugoslavia,Angola , Brazilia , Puerto Rico , Turcia

Grupa F : USA , Germania , China , Argentina , Noua Zeelanda , Rusia
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 12:24 pm

Si ca sa vedetzi cat de bine ma pricep eu la basket...am sa dau pronosticuri. Iata cum cred ca vor arata clasamentele finale ale grupelor E si F :

Grupa E
1.Yugoslavia
2.Spania
3.Brazilia
4.Puerto Rico
5.Turcia
6.Angola

Grupa F
1.USA
2.Germania
3.Argentina
4.Rusia
5.Noua Zeelanda
6.China
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 06, 2002 11:23 am

Am citit in Prosportul de azi ca Argentina a batut SUA, astfel ca The Dream Team a suferit prima infrangere dupa zece ani (parca). Noutati, ceva, in sensul asta?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 06, 2002 3:21 pm

Dupa 10 ani ? :D
Dupa 56 de ani..parca..nu dupa 10 ! Ultima oara au fost infrantzila mondiale acum 56 de ani....intr-o finala de neuitat contra URSS-ului ! Baixo...daca ai rabdare..cauta pe net. Mie mi-e lene. :p Dar ma bazez pe cunostiintzele propii.

Mda..Argentina a dispus de USA cu scorul de 87-80 ! Cica prin sfertul 2...sud-americanii au condus si la 20 de puncte !
Mare,mare..surpriza !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Sep 06, 2002 3:25 pm

...eu stiam ceva de 46 de ani. Cauta ba pe net. Sa nu-ti mai fie lene !!!!
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 06, 2002 7:07 pm

Mare surpriza..mare !

USA paraseste campionatul mondial din faza sferturilor de finala ! Au fost eliminatzi de Yugoslavia !

Sarbii s-au impus cu 81-78 !

O sa comentez eu mai multe....despre acest "dream team" !

In alt sfert de finala..Argentina s-a impus in fatza Braziliei ! (Brazilia vs. Argentina....cala fotbal :p )

Germania lui Dirk Nowitzki a invins Spania , iar Noua Zeelanda s-a impus in fatza statului ce apare intr-o melodie a grupului Vaya Con Dios ! :p

Cica semifinalele si finala sunt transmise pe TVR 2 ! Nu stiu cand si cum..dar o sa revin cu amanunte. Vad ca este f. multa lume interesata de aceasta competitzie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 06, 2002 7:31 pm

Hosuu Longin de la TVR spune intr-o veselie ca dupa zece ani si 56 de meciuri, SUA a suferit prima infrangere. Probabil ca este vorba de perioada in care s-a impamantenit titulatura de Dream Team. Dar chiar si asa, cum este Iugoslavia Campioana mondiala en-titre (tot opera lui Hossu este)? Ori SUA nu a participat la ultimul CM?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 07, 2002 5:22 am

SUA a participat la ultimul CM...dar cu echipa de colegii. Acum 4 ani,in 1998..ne aflam in plina greva a jucatorilor din NBA....si d'aia nu s-au dus nici la mondiale.

Dream Team-ul....a jucat pentru prima oara in 1992...deci acum 10 ani ! De atunci ei nu au fost invinsi de nimeni ! Dream Team 1...bateau numai la 70 de puncte. I-am urmarit in direct....si plangeam nu altceva ! Efectiv plangeam...cand ii vedeam cat de maiastrii sunt.
Deci..acum 10 ani...probabil inainte de Dream Team...sau ceva de genul asta. Oricum..este prima infrangere (primle,de fapt) ...pe care le sufera o echipa americana formata de jucatori din NBA !
Dar sa recunoastem..ca nu a fost cu adevarat un Dream Team !
O sa alcatuiesc eu o echipa actuala din NBA....care ar fi fost cu adevarat Dream Team.

Imi aduc aminte de cateva nume ce au jucat la Barcelona,in adevaratul Dream Team : Michael Jordan , Magic Johnson , Karl Malone , John Stockton , Larry Bird , Patrick Ewing , Charles Barkley sau David Robinson !
Va spun ceva aceste nume ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 07, 2002 6:40 am

Am inteles ca lui Charle Barclai (he he) i se spune Sir. Chiar a fost facut Sir, sau acesta formulare este din respect pentru ceea ce a facut in baschet?
Si ete ce am mai gasit. Ca la JO 1992, cel mai mare numar de puncte inscrise de echipa SUA a fost 117 si, in plus, antrenorul nu a cerut niciodata time out. Marfa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 07, 2002 6:55 am

Pai in america..nu exista titlul de SIR,bai baixo ! :D
I se spune asa...in semn de mare respect pentru cariera lui prolifica !

Azi la 23:30....LIVE ..pe TVR 2....prima semifinala a campionatului mondial de basket !!!!!!!!!!!
Nu ratatzi asa ceva !

A doua semifinala ..inregistrata duminica seara..de la 20:30 !

Iar in noaptea de duminica spre luni..la orele 1:00....LIVE ..marea finala !

De'abia astept ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 09, 2002 10:25 am

Asadar Yugoslavia isi mentine titlul mondial. Ei au invins as'noapte frumoasa echipa a Argentinei...cu 84-77.
Meciul a necesitat o repriza de prelungiri,la finalul timpului regulamentar tabela indicant 75-75 !

Pentru mine ,a fost o surpriza extrem de placuta..echipa sud-americana. Dupa parerea mea..meritau victoria. Am impresia ca au cam fost defavorizatzi de arbitrii intalnirii.

Yugoslavia..a devenit ceea ce este Brazilia in fotbal : pentacampioana mondiala. In 1970 , 1978 , 1990 , 1998 si 2002.
(in '70 la fotbal castiga Brazilia , in '78 Argentina , in '90 Germania , in '98 Franta si in 2002 Brazilia :D )

Sa specific ca...si Argentina este campioana mondiala la basket....in 1950. Atunci mondialele au avut loc la Buenos Aires.
(la fotbal Argentina..e de 2 ori campioana mondiala..in '78 si '86 :p )

Locul 3...a fost ocupat de Noua Zeelanda...care a invins cu 117-94 Germania.

USA a mai pierdut o data la aceste mondiale. Au fost invinsi de Spania in meciul pentru locurile 5 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 09, 2002 1:07 pm

http://fr.sports.yahoo.com/020908/1/2qphr.html

La troisií¨me place de cette compétition est revenue í  l'Allemagne, qui a battu la Nouvelle-Zélande (117-95) en match de classement. C'est la meilleure position jamais atteinte par cette formation, reposant entií¨rement sur le remarquable Dirk Nowitzki.

Al treilea loc in aceasta competitie a revenit Germaniei, care a invins Noua Zeelanda (117-95) intr-un meci de clasament. Este cea mai buna pozitie pe care a ocupat-o aceasta formatie, in special datorita lui Dirk Nowitzki (ultima fraza are o traducere aproximativa).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 09, 2002 1:15 pm

Da,baixo ! Ce e cu postul de mai sus ? Ce vrea sa zica ? ....ca eu nu cunosc limba lui Voltaire ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Unde-i baschetul din Romania?

Mesajde genicon » Dum Dec 08, 2002 5:14 am

S-a dus totul, si se duce in continuare.
Unde-i baschetul in Romania?
La stiri vedem doar fotbal, fotbal... m-am saturat!
Chiar am ajuns sa ma intreb - se mai joaca baschet in Romania? Nu avem rezultate, nu avem valori, sau daca avem - nu stie nici dreq de ele... Ce e de facut?
Astept raspunsuri... nu de alta, dar poate o sa auda cineva si intr-o zi vom putea zice :"Da, ma, se joaca baschet si in Romania!"
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Re: Unde-i baschetul din Romania?

Mesajde dumars » Mie Feb 05, 2003 6:51 pm

Asteapta sa se lanseze TELESPORT si vei putea vedea si meciuri din campionatul national de baschet (pe langa cele din NBA)
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 05, 2003 10:39 pm

Se mai transmit meciuri pe TVR2 sau TVRi (international), in special cele din Southern Conference ale West Petrom Arad (care s-a calificat in final four-ul competitiei) si va disputa meciurile din semi-finale in Cipru (parca), intre 6-11 februarie din cate am inteles. Asa ca mai verificati teletextul TVR din cand in cand si poate veti avea surprize-surprize sa mai vedeti si meciuri din campionatul intern (derby-uri) de genul Rompetrol - West Petrom sau Rompetrol - Dinamo etc.
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dumars » Vin Mai 30, 2003 10:35 pm

Astazi a fost pe TVR2 West Petrom Arad - Dinamo. Maine, sambata 31 mai va fi de la ora 18 meciul 3. Nu am inteles, daca meciul va putea fi urmarit in direct in toata tara, sau doar pe TVR timisoara. Oricum va fi dat in reluare la ora 23.30.
Vineri si sambata viitoare vor fi meciurile 4 si 5, incepand cu ora 13.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Ce s-a intamplat pe data de 31 mai ???

Mesajde Red_Mustang » Mar Iun 03, 2003 4:02 pm

Cine a castigat meciul dintre Dinamo si Arad pe 31 mai ??? AM ratat meciul !!!! :( :p :( :p
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde dumars » Mar Iun 03, 2003 10:44 pm

Sambata 31 mai, in meciul 3, West Petrom Arad a castigat la 10 puncte diferenta, dupa ce Dinamo a condus la pauza. Haslett a jucat excelent la aradeni. Vineri de la ora 13.05 pe TVR 2 meciul 4.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde COSS+min » Sâm Noi 29, 2003 11:35 pm

Hai sa reactualizez subiectul asta lasat de izbeliste *p

Am fost azi la Dinamo-Asesoft.
Nu mi-a placut meciul, s-a ratat in prostie. Dinamo a prins vreo 5 min. bune cand s-au distantat la 20 de puncte si diferenta s-a mentinut pana la final
Cat despre spectaculozitate s-au dat doar 2 salm-uri, si cel mai bun jucator mi s-a parut Helcioiu, coordonatorul de la Asesoft
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde dumars » Sâm Noi 29, 2003 11:46 pm

Cei de la NationalTV de la sport au zis ca il vor da pe 6 dec 11.30
Am crezut ca s-a amanat si meciul. Dar oare ei il vor mai da? Orcum are alt farmec atunci cand e in direct. TVsport ziceau ca vor sa dea euroliga la baschet. Probabil nu se refereau la anul asta.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde COSS+min » Lun Dec 01, 2003 4:55 pm

N-au dat National TV in direct meciul?
Stiam ca o sa-l dea de la 12, duminica in direct !

Oricum, TV Sport au fost bulangi, ca puteau sa dea basket, in loc de Handbal toata ziua.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

170 - 58 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesajde Vince Carter » Sâm Dec 20, 2003 3:15 am

17.12.2003, Ploiesti


CSU Asesoft Ploiesti - CST Alexandria 170 - 58 (47-7, 31-15, 53-17, 39-19)


Miercuri seara la Ploiesti s-a scris istoria. Scorul reprezinta un record absolut.

Acest scor, ce cred ca reprezinta un record absolut, a fost obtinut intr-o atmosfera destinsa in sala Olimpia.
Inca dupa primul sfert se incercau pronosticuri, insa nici unul din cei prezenti nu ar fi avut cum sa prevada finalul.

Probleme mari au avut oficialii de la masa.
Foaia oficiala de joc este numerotata pana la 160 de puncte, asa ca s-a recurs la o solutie temporara, inscriindu-se pe o alta foaie continuarea meciului si asteptandu-se indicatii de la forul superior.
Si tabela de marcaj a "cedat" la 168 - 58, nemaiputand afisa 170.

Egalitate
A fost de doua ori "egal" pe tabela. In sfertul 4, min 33, 141 - 41 si min 35, 150 - 50

Refulare
Dupa necalificarea in Fiba Europe Cup si infrangerea pe terenul dinamovistilor, ploiestenii se simt frustrati. Marti seara au trecut de RApid Buuresti cu 88 - 41. Se parea ca acesta este apogeul. A venit in schimb ziua de miercuri, ziua recordului.

Vom incerca sa va informam si cu marcatorii acestei partide.

Constantin Mircea


© & ® http://www.basket.ro 2003


170 points in one match!!! - Day 13 - Dec. 18, 2003 - by Cristi Tane


The final matchday of this year brought an impressive record from CSU Asesoft Ploiesti. Dragan Petricevic's team managed to score 170 points in one match, against the poor Saifcar Alexandria, a team with not even one win this year. Toni Alexe scored 66 points, including 12 perfect 3-point shots.

Nu cred ca mai necesita comentarii loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :con: :o :o :o
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dumars » Vin Feb 13, 2004 10:52 pm

In sfarsit am mai vazut si eu un meci OK la noi in campionat. U Carbochim Cluj a batut pe Elba Timisoara cu 82 -81, dupa prelungiri. La Timisoara era un jucator Milijan Bocka... care a jucat super. Cred ca a inscris peste 30 de puncte. Nu cred ca are nici 1,85 dar dadea slam cu doua maini cu spatele.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde dumars » Mar Feb 24, 2004 10:40 am

Sambata 28 februarie ora 13, pe National tv: in direct, Rompetrol Bucuresti- Elba Timisoara din campionatul national de baschet masculin.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mie Feb 25, 2004 1:44 am

Se da si in reluare?
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori