Telesport / TV Sport

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

GAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 1:48 pm

AM VESTI BUNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

LANSARE

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 1:50 pm

:) Scuze, am trimis fara sa puzun ce trebuia
Week-end cu "Telesport"
In acest week-end, noul post de televiziune "Telesport" va face niste probe tehnice, urmand sa emita cate sase ore pe zi, astazi si maine. Telespectatorii vor avea parte de transmisii fotbalistice, in special din campionatul Spaniei, iar duminica vor fi prezentate, in inregistrare, partidele din NHL, Florida-Pitsburg, si NBA, Lakers-Minessota. In cazul in care lucrurile vor decurge asa cum isi doresc patronii postului, "Telesport" va putea fi urmarit zilnic, de la ora 8.00 la 12.00.
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 15, 2003 1:58 pm

Auleo ,frate....stai asa ca mi s-a facut pielea de gaina. Chiar vorbesti serios ?
Maine o sa pot vedea Minnesota vs. Lakers ?

Eu sunt la Astral TV. O sa prind si eu postul ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Telesport - cablu

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 2:13 pm

Nu stiu, ia legatura direct cu ei
Cum pot sa-mi bag si eu un avatar?
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 15, 2003 2:29 pm

Cand o sa ai 50 de posturi o sa itzi bagi si avatar. :)

Pai daca nu se transmite prim cablu..pentru ce se mai transmite ? Cine sa il receptioneze ?
Tu il prinzi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 2:58 pm

OK
Ai sa razi, eu tot la Astral sunt (IASI)
1. S-ar putea ca toata treaba sa fie deseara, meciurile in Spania se joaca seara si de aceea cred ca atunci vor incepe transmisia
2 Acum sunt la servici, la tv abia acasa pot sa verific, suna la cei de la Astral si vezi ce spun
Am uitat sa trec in mesaj "sursa", aricolul era din Gardianul http://www.gardianul.ro, sectiunea mass-media
Toate bune
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 4:20 pm

Tocmai am vb la numarul ala care e pus pt contractari de catre cablisti - numarul apare pe mira care e emisa pe satelit - si DA AZI VA INCEPE EMISIA TELESPORTULUI, dar cu Astral abia saptamana asta se va semna contractul
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

GATA EMITE

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 7:41 pm

A inceput transmisia, mi s-a confirmat pe forumul rdi-sat, pentru cei care au antene satelit sau care sunt abonati la firme de cablu care au contract cu Telesport-ul
http://www.rdi-sat.com/f2/viewtopic.php?p=28055#28055
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 15, 2003 7:48 pm

Pai vreau sa vad si eu meciuri mai repede ..din NBA si NHL. Cand o sa il am si eu acasa....ca nu mai rezist ? :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Te cred

Mesajde becali » Sâm Mar 15, 2003 8:02 pm

Pistoneaza la Astral, doar asa poti face treaba
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

cablu

Mesajde becali » Lun Mar 17, 2003 12:10 pm

Il are cineva pe cablu?
Ieri au transmis Liverpol - West Ham
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

UPC

Mesajde bibishte » Lun Mar 17, 2003 2:30 pm

Am sunat astazi la UPC ("cea mai tare companie de cablu din Europa") si un functionar mi-a spus ca ei nu stiu nimic. Sa fie lipsa de informare sau UPC chiar n-are nimic de gand cu Telesportul? Ca sa nu mai spun de faptul ca ar putea sa-l includa in celebrele lor pachete colorate, codate pana peste cap.

In alta ordine de idei, are cineva Telesport? :)
bibishte
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 17, 2003 2:24 pm
Localitate: Timisoara

Catv Telesport

Mesajde becali » Lun Mar 17, 2003 3:00 pm

1. Se pare ca televiziunile prin cablu vor incepe preluarea Telesportului inecpand cu 22-25 martie, pana acum dintre marile companii doar terrasat (Caras, Resita, Pitesti, Craiova) si inca cateva de talie mai mica au contract de redistribuire
Telesportul asigura toate materialele de receptie (decompresoare, cartele etc) si cere o taxa de 10 centi per abonat - aceeasi ca la MTV Romania sau "minunatul" Pax TV
Din curiozitate am trimis mail la mai multe companii de cablu din tara si doar de la Geniusnet din Galati si Braila (http://www.geniusnet.ro) mi s-a raspuns (cu siguranta din 25 martie, Telesportul incepand distribuirea echipamentelor de saptamana asta)
Nu e de disperare, se pare ca toate companiile mari de cablu sunt in stadiu de finalizare a contrctului cu noul canal (nu va spun de unde stiu - e vorba de faptul ca ei asigura sute de mii de abonati si negociaza un cent doi acolo mai putin);) asa ca pana la 1 aprilie cred ca il vom avea cu totii
2. Pt cei interesati, contactati-ma pe PM, YM (becali2002) sau mail pentru a le putea oferi lista cu mailuri de l a sefii marilor companii de cablu din tara
P.S. Pentru cei care au urmarit Divizia A in week-en (in special la TVR)
STITI DE CE AU APARUT RECLAME CU EUROSPORT PE MARGINEA TERENURILOR?:D :D :D
Astept sa ma contactati
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

de ce?

Mesajde bibishte » Lun Mar 17, 2003 3:27 pm

eurosport sau telesport?

si nu.. nu stiu nici intr-un caz, nici in altul.

doamne-ajuta!
bibishte
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 17, 2003 2:24 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde becali » Lun Mar 17, 2003 3:45 pm

Eurosport, Telesportul devenindu-le concurent in Romania.
Trebuie sa-si faca reclama baietii, pierd cascavalul
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde cristane » Lun Mar 17, 2003 6:19 pm

Pai normal ca o sa-si piarda cascavalul... cu bob, golf, curling e normal... singura bila alba pt ei era tenisul, dar si asta e din ce in ce mai rar...

Despre Telesport... Am aflat ca cei de la TVS Holding din Brasov sint in negocieri aprinse, dar foarte nemultumiti pt ca pretul Telesport este "foarte mare, mai mare chiar decit la Eurosport". Se pare ca cel putin pentru urmatoarea luna nu se va semna nimic :(

Macar voi sa fiti mai fericiti... astept rapoarte cind prindeti Telesport :)

Btw, dupa vreo 2 zile de "page under deep construction", pe http://www.telesport.ro scrie acum "page under construction" ;)

PS De unde naiba Liverpool - West ham? Astia sint chiar asa de in urma? Meciul ala s-a jucat acu citeva saptamini....
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde becali » Lun Mar 17, 2003 6:29 pm

Emisia este deocamdata test, dupa cum sustin cei care il urmaresc deja (cu antene parabolice - sunt unele probleme cu imaginea si sigla cica e "mare cat China" :p ) si de aceea transmit mai mult reluari
Pt cei de la firma de cablu, conform datelor pe care le stiu, (majoritatea de pe http://www.mediaexpres.ro), Eurosport-ul costa 30 centi per abonati, iar Telesport-ul 10 centi, dar hai sa-i "ingrasam" pe englezi, ca doar ei ne fac tigani (Euro 96, Moldovan ...............)
DOMNULE COSTEA, VREM TELESPORT PE ASTRAL
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 18, 2003 11:37 am

Ia uitatzi ce mai am primit azi dimineatza :

Stimati abonati,

Dupa multe amanari, Telesport-ul si-a inceput in sfarsit emisia. Avand
in vedere ca lansarea lui a mai fost anuntata de cateva ori in ultimul
an, de data acesta cand l-au lansat, reprezentantii acestuia nu ne-au
mai contactat in prealabil.
Preluarea lui in grila de programe este conditionata conform legii de
existenta unui contract intre parti. Avand in vedere ca acest canal
este
unul platit, cum este si normal in astfel de situatii, se negociaza
termenii si conditiile acestui contract. In momentul de fata Astral
Telecom este in discutii cu reprezentantii programului pentru preluarea
acestuia.
Nu pot sa va spun exact in cat timp va dura aceasta, insa pot sa va
asigur ca vom face tot posibilul pentru a finaliza cat mai repede acest
proces si a putea incepe retransmisia lui.

Cu stima,

Corina Tothazan,
Manager Programe



Nu stiu cine mi l-a trimis si de ce....si cum au stiut ei ca sunt abonat Astral Tv. Eu sper sa fie bine.

becali....ce ai mai aflat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde becali » Mar Mar 18, 2003 12:11 pm

Ai trimis email la Astral care a fost redirectionat catre directorul lor de programe, un amic de-al meu a primit acelasi mail (Mirel Stefan, daca te uiti pe mail-ul primit vei vedea ca a fost trimis la mai multi clienti astral, tu, amicul meu, dumars ..)
Cred ca Telesport-ul va avea parte de o lansare "oficiala", saptamana aceasta sau cel mult pana miercurea viitoare imediat dupa ce marile companii il vor prelau, se pare ca prin inceperea emisiei i-au cam fortat demararea negocierilor si cred ca nu va mai dura mult pana il vom vedea
S-auzim de bine
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 18, 2003 12:18 pm

Pai eu am trimis un e-mail la Astral..dar mi s-a intors inapoi. Cica...nu e adresa buna. Se pare ca pana la urma a ajuns.

Eu tot nu am inteles..cum de ne-au trimis aia mail la totzi de pe forum :)

He,he....da ...Mirel Stefan , Dan Duma si Marian Bossul. Marian Bossul cine o fi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde csor73 » Mar Mar 18, 2003 12:28 pm

Baietzi, sper ca RDS-ul sa fie mai incisiv decat Astral-ul si sa pot sa va povestesc despre nenorocirea asta de TELESPORT! :a
as good as it gets
csor73
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 2:20 pm
Localitate: Romania-Constanta

Mesajde becali » Mar Mar 18, 2003 12:28 pm

Crezi ca numai noi de-aici suntem interesati?
Ar trebui ca si cei de la celelalte firme sa "impinga material electronic " catre firmele lor
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde csor73 » Mar Mar 18, 2003 12:40 pm

Nu cred ca voi primi alt raspuns decat cel stereotipic "in curand"! Asta imi tot spun cei de la RDS de cateva luni. Ce folos??? Astept stiri de la voi...;P
as good as it gets
csor73
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 2:20 pm
Localitate: Romania-Constanta

Telesport

Mesajde Nowitzki » Mar Mar 18, 2003 3:01 pm

Salutari la toata lumea,

Am vesti bune pentru voi: emisia de proba a inceput de simbata, 15 martie. Iar pentru toti pasionatii de NBA, pot sa va spun ca luni, 17 martie, de la ora 18:00, s-a difuzat inregistrat Sacramento Kings - Dallas Mavericks 123-129 OT (disputat duminica noapte). Urmatorul meci se va da saptamina aceasta, miercuri sau simbata seara.

Eu probabil am fost cel mai norocos dintre voi pentru ca l-am vazut, fiind unul dintre cei doi care am comentat meciul.

Vreau doar sa va confirm ca momentul emisiei este aproape, din pacate nu pot sa va dau mai multe amanunte, avind in vedere ca nu sint angajat al postului, ci ma duc acolo doar sa comentez NBA si motorsport.

Oricum, cind voi avea mai multe detalii, voi reveni cu un mesaj.

Ma bucur ca multa lumea vrea sa vada NBA in Romania, lucru de care nu reuseam sa ii conving pe cei de la ProTV cind comentam acolo.

I love this game!
Nowitzki
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mar 18, 2003 2:46 pm
Localitate: Romania, Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 18, 2003 3:05 pm

Oau ! Cine esti tu , Nowitzki ? Din ce a transmis Pro Tv de-a lungul anilor..nu cred ca am pierdut mai mult de 5 meciuri. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde becali » Mar Mar 18, 2003 3:12 pm

si poate afli ceva si de situatia firmelor de cablu, care au semnat, care nu (si mai ales de ce) un contract de retransmisie cu Telesport-ul
Avatar utilizator
becali
Junior Member
 
Mesaje: 190
Membru din: Sâm Feb 08, 2003 12:00 am

Mesajde cristane » Mar Mar 18, 2003 5:21 pm

Da, te rog... daca poti intreaba care e situatia cu TVS Holding din Brasov...

Si ca veni vorba de NBA... Go Celtics!!!! :)

M-am indragostit de echipa asta acum citiva ani, cred ca era prima transmisie din NBA la ProTV, primul meci al sezonului... Celtics cu Bulls... la Bulls jucau toti meseriasii... iar Celtics, care atunci erau printre ultimii, a cistigat la vreo 20 de puncte, dupa un adevarat show de aruncari de la distanta...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 18, 2003 5:30 pm

cristane , sa nu exageram. Meciul s-a desfasurat in toamna lui 1997...iar Boston s-a impus cu 92-85....nicidecum la 20 puncte diferentza.
Am urmarit meciul in direct. Iar saptamana urmatoare a fost Detroit Pistons - Orlando Magic 84-89.
Iar peste inca o saptamana a fost Houston - Lakers 103-113 , dupa 2 reprize de prelungiri. :p
Domul de la ProtTv/ Telesport...sa ma corecteze daca gresesc. :p

Si nu..nu a fost primul sezon in NBA transmis de Pro Tv.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cristane » Mar Mar 18, 2003 5:52 pm

N-am cum sa te contrazic, e clar ca esti mai in tema ca mine... bucuria victoriei a fost asa de mare incit mi-a ramas in minte alt scor :)
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 18, 2003 6:00 pm

Oricum..esti bun si tu. Probabil ca ai vazut la fel de multe meciuri ca mine....dar nu le-ai notat in agenda. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori