Atena 2004

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde baixinho© » Vin Aug 27, 2004 10:13 am

in atentia lu aiu
baixinho © scrie:Vineri, 27 august
Ora 10.10: kaiac-canoe (finala canoe 2 1000 m, masculin: Popescu, Simiocencu)
Ora 10.25: kaiac-canoe]finala[/size] kaiac 4 1000m, masculin: Baban, Ceausu, Curuzan, Vasile);


ps: aiule, cauta postu meu de eri, ala de dupa ce ai spus ca decat sa bag poze pe care le gasi-ti pe net, mai bine bag programu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Vin Aug 27, 2004 10:30 am

cat de urate finalele kaiac- canoe... in calificari ai nostri dadeau sanse la medalii si acum au dat-o in bara...cu 10 medalii chiar ca urcam in clasament...
..............................
(baixinho, sper ca nu te-ai oprit cu pozele tocmai la mijlocul seriei cu catalina ponor)...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 27, 2004 10:31 am

nu nea, o sa le termin pe alea pe care le am deja si dupe o sa le mai caut pe cele de la canotaj castigate duminica.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Vin Aug 27, 2004 10:46 am

ai poze si de la gala laureatilor ? ca era atmosfera aia speciala facuta de jocul de lumini...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 27, 2004 10:50 am

am, da.

continuam cu ponor
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Vin Aug 27, 2004 10:53 am

hahahahaha.....cum se uita patterson la catalina in poza 3....
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 27, 2004 11:00 am

aia este una dintre cele mai misto.
dupa ce voi termina de pus pozele cu romanii, voi trece la cele mai haioase imagini, din punctul meu de vedere (aia cand s-a impiedicat Gail Devers de gard, aia cand a trecut Allen Johnson pe sub gard, etc etc etc).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Aug 27, 2004 11:32 am

aiule,eo am zis ca sunt duminica finalele nu baicsiu.deci pe mine tre casa ma njuri ca team dezinformat.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 27, 2004 11:37 am

ok, considera-te injurat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 27, 2004 2:01 pm

Ramanem cu bronz la pugilism. Ionut Gheorghe tocmai a fost batut mar de un thailandez extraordinar. Asiaticul a castigat cu 30-9 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Vin Aug 27, 2004 3:20 pm

ma uit la sarituri in apa (calificari- platforma- 10 metri)...un spectacol minunat...
cu ocazia asta l-am vazut pe cel mai tanar participant la jocurile olimpice: un malaezian de 14 ani (desi arata de 9, maxim 10)- a devenit imediat preferatul publicului...
ma intreb insa de ce nu avem si noi participanti, fiind un sport mai degraba apropiat de gimnastica decat de sporturile nautice...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 27, 2004 3:23 pm

pai unde sa se antreneze bre copiii doritori? sa sara de la crucea caraiman pana in busteni cand ploo mai serios ?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 27, 2004 3:27 pm

7vies, singurul roman care facea fata concursurilor era Gabriel Chereches. el se antrena in SUA la nuj ce porcherie de Academie. a avut probleme mari de tot cu spatele si a renuntat dupa Sudney. acum avem o fatuca, Ramona Ciobanu, si este de admirat in conditiile in care se antreneaza numa la Tineretului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Vin Aug 27, 2004 5:28 pm

un alt sport pe care il urmaresc azi este tae kwan do-ul...de obicei nu prea suport sporturile de contact, dar acesta e foarte spectaculos, fiind bazat pe agilitate (spre deosebire de altele, bazate pe forta si rezistenta la lovituri)...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 27, 2004 6:43 pm

Ma uit la volei masculin...prima semifinala. Rusia-Italia. Nu-mi vine sa cred unde s-a ajuns in acest sport. Ce servicii impecabile, ce atacuri, cata fortza si precizie. Iar in Romania...voleiul este considerat probabil sport de fete. Ne axam pe fotbal..ca niste analfabetzi ce suntem.
Voleiul este un sport superb ! Eu mi-as indemna copiii sa-l practice.

A doua semifinala este...USA - Brazilia !
Imi doresc o finala...Brazilia-Italia.

La fete...marile mele favorite...cubanezele au fost eliminate de China. 3-2 la seturi. Pacat. La ultimele 3 olimpiade Cuba nu ratase finala. Asadar...maine de la ora 20...finala ...Rusia-China.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 27, 2004 10:59 pm

Argentina-Italia in finala olimpica la basket masculin.
USA n-a jucat aproape nimic contra sud-americanilor, iar Italia a jucat superb impotriva balticilor, desi cazusera la inceputul sfertului 4, primind mai mult de 10 puncte fara replica.
La key players ii remarc pe Gilinobili de la agentinieni si Basile de la italieni...care nici nu mai stiu cate a dat de la 3 puncte.

O finala extrem de interesanta. Mai vad maine cu cine tin. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Aug 28, 2004 8:48 am

;a ;a ;a ;a ;a ;a
se pare ca am zburat din top 10 odata cu victoria unei unguroaice la kaiac.......am ajuns pe 11....
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 28, 2004 9:07 am

si n-am luat nici o medalie la caiac-canoe. ~(
sa le fie rusine ! ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Aug 28, 2004 9:15 am

dupa finish-ul pe care l-au avut, s-a vazut ca se putea muult mai bine...
ei chiar nu stiu ca trebuie sa accelereze si sa forteze putin mai devreme ?
.......................
acum e definitiv: afara din top 10....abia acum se resimte lipsa acelor cateva medalii furate...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 28, 2004 9:23 am

lasa...ca ia Maria Cioncan diseara ! aur :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 28, 2004 9:42 am

ia zice-ti aici ce vedem azi la teveu ?

da frumos, pe punte, activitati si ore cum numa baicsu jtie :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Sâm Aug 28, 2004 9:45 am

az finala la baschet! restu nu prea mantereseaza!
apropo, finala mica e pe unteva?
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Sâm Aug 28, 2004 3:32 pm

http://www.msnbc.msn.com/id/5592314/
dezamagire totala:(:(:(:(:( pana si spaniolii ne-au luat-o inainte...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 28, 2004 5:21 pm

Am avut placerea de a urmari secventze din concursul pe echipe la gimnastica ritmica. Primele doua rotatii : prima in care toate cele 5 concurente au evoluat la panglica, iar a doua rotatie ...cu 3 cercuri si doua mingii. Rusia, Italia si Bulgaria pe podium. Un spectacol total. Mi-a dat senzatia ca fetele sunt extracterestre. Cata precizie, cata arta. Superb.

--------

Bravo Maria Cioncan !
Bronzul la 1500 m...este o mare,mare performantza pt. ea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 28, 2004 7:29 pm

Bravo Maria Cioncan !
Bronzul la 1500 m...este o mare,mare performantza pt. ea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Rusia- China

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 28, 2004 9:28 pm

Finala superba la volei feminin !
Rusuaicele au castigat dramatic primele doua seturi. 30-28 si 27-25. China revine puternic si castiga urmatoarele doua seturi la 20, respectiv 23. Un set decisiv nerecomandat cardiacilor...castigat de asiatice cu 15-12.
La sfarsit..toata lumea plangea...jucatoare, antrenori...de ambele partzi. Unii de bucurie, altii de tristetze.
Si o remarca speciala pt. antrenorul rus. Foarte simpatic.

-------

De asemenea vreau sa salut si evolutia rusului medaliat cu aur la 800 m.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Dum Aug 29, 2004 11:54 am

ce finala istorica la handbal feminin !!!!!
un meci senzational intre danemarca si coreea de sud........au avut loc 2 serii de prelungiri...scorul a fost incredibil de strans, cu zeci de rasturnari de situatie (n-as fi vrut sa fiu in pielea suporterilor celor doua echipe)...
a fost un adevarat spectacol- ambele echipe ar fi meritat aurul...
diferenta s-a facut la aruncarile de la 7 metri, unde danemarca s-a dovedit necrutatoare...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 29, 2004 5:25 pm

Si finala de handbal masculin a fost destul de interesanta. Si mi-a parut bine pt. croati. Nu-i suport pe nemtzi la nici un sport.

Dar cel mai mult mi-a placut finala la volei.....cu galactica echipa a Braziliei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Dum Aug 29, 2004 9:07 pm

daca tot am ajuns la final, e timpul sa tragem o linie, si sa discutam despre ce ne-a placut si ce nu ne-a placut la aceasta editie a jocurilor olimpice...o sa incep eu :
mi-a placut:
- ca s-a desfasurat la atena (pe langa insemnatatea olimpica mai e si faptul ca grecii sunt pe acelasi fus orar cu noi, si am putut vedea competitia la ore potrivite)...
- revelatia boxului romanesc, ionut gheorghe...
- andreea raducan pe post de comentator si reporter (pt. ca stie ce zice, e spontana, si are umor)...
- coronitele din ramuri de maslin purtate de cei medaliati...
- saritura de 9.90 a lui dragulescu (cea mai mare nota a finalelor)...
- finala de la handbal feminin...
- concursul de sarituri in apa (platforma 10 m)
...................................................
nu mi-a placut rateul lui dragulescu la saritura a doua (cand avea aurul ca si asigurat)...
nu mi-a placut finala la fotbal (a fost lipsita de vlaga)
nu mi-a placut ca n-am mai avut medaliati la scrima...
nu mi-au placut micile manevre si furturi de la arbitraj, ce ne-au lasat fara cateva medalii (ce au contat atat de mult in clasamentul pe natiuni)...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 29, 2004 9:15 pm

Deocamndata pot spune doar....

Multumim Grecia ! A fost superba Olimpiada !

Mai tarziu revin si eu cu pareri de final.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator