Natatie

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Natatie

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 17, 2003 11:23 am

Urmareste careva Campionatele Mondiale de Natatie Barcelona 2003 ?
Eu da , pentru ca sunt mare fan. Saptamana asta sunt sariturile in apa , dar de duminica am impresia ca incepe inotul.
Am vazut ieri platforma 10 m femei...castigatoare fiind o chinezoiaca. Impresionant concursul....cu sarituri triple si desprinderi ce pe vremuri se vedeau numai la barbatzi.
Uimitoare desprinderi de pe platforma din stand pe maini. Echere contra platformei , suruburi...toata gama , ce mai ?
Bah...si numai mari frumusetzi..sportivele de la sarituri. Alea de la inot au muschi prea dezvoltati....astea sunt perfecte. Era si o fetitza de 14 ani....mare sperantza a viitorului. Acum a prins finala de 12. Nu e putin lucru la 14 ani.

Si inca ceva : panorama superba a Barcelonei....ce se vedea de sus de acolo de la 10 m.

In atasament posterul oficial al Mondialelor !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Joi Iul 17, 2003 11:29 am

Pacat cu nu dau si polo ca m-as fi uitat la meciurile nationalei Romaniei, care dupa o absenta de vreo 7 ani s-a intors in elita mondiala. Rezultatele de pana acum:
10-3 cu Canada
5-9 cu campioana olimpica Ungaria
si mai avem un meci, cu Croatia, vicecampioana mondiala... Si ne trebuie victorie ca sa mergem mai departe... aproape imposibil de obtinut...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Joi Iul 17, 2003 2:33 pm

da mosule... mare pacat de rusoiaca aia ca a ratat la ultima saritura... cele anterioare ultimei mi-au placut mult... are clasa pustaoica... nici un strop

cat despre polo suntem pe drumul cel bun... iar dupa acel 4-4 cu spania nu m-as mira sa producem surpriza
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 17, 2003 2:40 pm

Ma bucur nespus ca am mai gasit pe cineva care sa urmareasca sariturile in apa. Da..a fost buna rusoaica..dar chinezoiaca a fost perfecta. Numai la 3-4 m deasupra apei isi termina sariturile. Chinezoaicele din concurs..teribil de urate la fatza....dar un corp parca sculptat. Restu de 10 frumoase si la fatza. :)

Mi-a lasat un gust amar siteul oficial al campionatelor. Daca vrei sa vezi rezultatele..tre' sa downlodezi un fisier pdf..pe care il poti vedea numai de pe hard. Eu nici macar nu am instalat Acrobat Reader. Nu am inteles.de ce au facut chestia asta. Era greu sa afiseze rezultatele in format html ?

PS : bila alba pt. comentatoarea Eurosportului. o voce placuta si comentarii pertinente. astept saptamana viitoare...inotul...sa o aud pe infundata aia cu care ne-am obisnuit in ultima vreme. imi place si de aia...dar e comica cu vocea ei. :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

rezultatele de la sarituri 3 m

Mesajde Iulya » Sâm Iul 19, 2003 12:30 am

Stie careva care a fost rezultatul de la finala feminina de sarituri de la 3 metri?
A fost prezenta in finala shi Tania Cagnioto? Ca eu am ratat finala:((
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 20, 2003 6:08 pm

Dragos Coman ..medalie de bronz la 400 m liber !

Tocmai am vazut cursa in direct....si nu mai pot de bucurie. Doar Ian Thorpe si Grant Hackett au fost mai buni ca el...adica doi australieni multiplii campioni olimpici si mondiali.

Ma bucur nespus de mult. =D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2469

Mesajde baixinho© » Lun Iul 21, 2003 7:09 am

si daca luam in considerare diferenta mica dintre primii doi si roman, putem spune ca Dragos nu s-a facut de rusine.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 21, 2003 10:40 am

Nu numai ca nu s-a facut de rusine...dar a realizat o mare,mare performanta.

Mi s-a parut fenomenala stafeta Rusiei de 4 X 100 m liber. Pe ultimul schimb cu marele Popov. Ganditi-va ca Popov se incununa campion olimpic la Barcelona '92. Acum...dupa 11 ani a revenit in Barcelona...si a cucerit laurii mondiali. Are 32 de ani.
Iar Rusia a invins stafeta Statelor Unite. O dubla victorie , nu ?
Surprinzatoare stafeta Frantei...care a lasat Australia lui Thorpe in afara podiumului.
Nu-i nimic..cangurii or sa ia aurul la 4 X 400 . (sau nu exista aceasta stafeta ? )


USA a cucerit aurul la stafeta feminina de 4 X 100 . Iar cele 4 americance si-au cantat singure imnul....deoarcere organizatorii nu au gasit imnul SUA.
Daca se intampla in Romania....toata lumea ne-ar fi sarit in cap. Pe cand asa.....doar un moment comic.

Abia astept finalele de azi. Mi se pare ca avem o romanca la mixt.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

creca tot de natatie tine ...

Mesajde monk » Lun Iul 21, 2003 10:56 am

bv pt Dragos Coman ...

a vazut careva sariturile de la 3 metri in care rusul ala a luat tote notele de 10 ... a fost super proba
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 21, 2003 7:37 pm

Din a doua zi a mondialelor de natatie...probele de inot...mi-a ramas in minte finala la 100 m bras...castigata de un chinez....care a revenit fantastic pe ultimii 25 m...si a stabilit un nou record mondial.

Si ..evident...principalul meu favorit...Peter Van Der Hugeband...care a mers excelent in semifinalele de 200 liber...si va pleca in finala de pe culuarul 4. Sper sa-l bata maine pe Thorpe.

Frumoasa si evolutia lui Matthew Welsh....care a doborat recordul mondial la 50 m fluture...desi procedeul sau preferat este spatele.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Lun Iul 21, 2003 8:32 pm

ba de cand am pus postul de mai sus nu pot sa ma gandesc decat cum il chema pe rusnacul ala ... someone plz help


Peter Van Der Hugeband a mers super la 200 m liber
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mar Iul 22, 2003 11:10 am

eeeee, Moshule, m-am uitat si eu la sarituri, dar stii de ce: pentru ca erau 2 finlandezi pe-acolo! Joona Puhakka s-a ales cu o medalie de bronz!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 22, 2003 11:11 am

Uita-te si la intrecerile de inot si lasa prostiile , sclava a Finlandei ce esti. :p

cine pariaza pe o bere cu mine...ca diseara Van Der Hugeband il invinge pe Thorpe la 200 m liber ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mar Iul 22, 2003 11:26 am

io
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

2484

Mesajde baixinho© » Mar Iul 22, 2003 12:51 pm

si eu.
Forzza Torpila!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 22, 2003 1:07 pm

OK. deci am batut palma cu monk si baixo...pe 1 berica. eu cu olandezul , ei cu australianul.
alte pariuri nu mai fac....ca daca pierd..n-am bani sa dau mai mult de 2 beri. :p

parerea mea este ca Hugeband este favorit....200 m fiind distanta sa favorita.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2486

Mesajde baixinho© » Mar Iul 22, 2003 5:19 pm

Initial trimis de monk
cum il chema pe rusnacul ala

in finala de la trambulina de 3 m au concurat doi rusi: Alexander Dobrosok si Dimitry Sautin. Nu stiu la care te referi ca nu am vazut competitia.

M-a sunat azi Jan Thorpe si mi-a spus sa nu-mi fac nici un fel de probleme, deoarece PVDH isi va rupe piciorul si nu va mai concura la finala de 200 m liber. Mosule, ai belit-o: tre sa renunti la doo shaorme mici si sa iti achiti pariu. Te-a mancat in anus, acum suporta consecintele.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 22, 2003 6:50 pm

baieti , mai usor cu glumele pe aici.
----------------

Finala de 200 free a fost f. frumoasa. Thorpe este dublu campion mondial....dar Hugeband este campionul olimpic. le datorez lu' monk & baixo o bere.
Oricum..Hugeband este marele favorit la 100 liber....unde probabil se va impune.

Superba finala la 100 spate baieti..cu americanul care a revenit pe ultimii 25 m..si i-a furat victoria recordmenului mondial de la bras, Matthew Welsh....care desi a castigat ieri 100 m bras..azi nu s-a putut impune in cursa sa favorita.

Foarte frumoase pana acum aceste campionate.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mar Iul 22, 2003 7:17 pm

Dimitri Sautin era .. parca ... oricum mersi ...

------------------------------------------------

super faina a fost finala de la 200 m liber
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Joi Iul 24, 2003 1:01 am

super misto a fost finala de zi de la 50 de m brass castigata de englezul James Gibson care a fost la un pas sa doboare recordul mondial .
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

!

Mesajde Ayrton » Vin Iul 25, 2003 8:56 am

Ba, ce i-a batut "Tarul" Popov pe van den Hoogeband si pe Thorpe in finala la 100 m liber...
Si azi avem 2 romani in finale: Dragos Coman si Razvan Florea, si pe Simona Paduraru in semifinale.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 25, 2003 9:48 am

monk a zis sa scriu si un numele lui , aici pe natatie. din motive necunoscute el nu paote scrie pe forum.

aseara am pus iar pariul cu el. tot pe o bere. eu pe victoria olandezului la 100 liber , el pe a australianului. si , dupa cum ne spune si ayrton mai sus....pana la urma tarul s-a impus. dar nu imi pare rau. chiar m-am bucurat...pentru ca este unul dintre cei mai mari inotatori all-time.
De la Matt Spitz incoace nu cred ca natatia a mai cunoscut un asemenea sportiv. Deja are 2 medalii de aur la Barcelona 2003 . Sa nu uitam ca este dublu campion olimpic la Barcelona '92...si dublu la Atlanta '96.
Sa vedem ce o face la Athena 2004. Dar pana atunci poate mai ia un aur anul asta....la 50 m , care din cate stiu este proba lui favorita. Vom vedea !

Eu tin sa-l remarc si pe japonezul de la 200 bras...care a realizat un nou record mondial.

Si asteptam..finalele de azi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Bravo Beatrice!

Mesajde Iulya » Dum Iul 27, 2003 11:40 pm

Bronz pt. Romania in finala feminina 400 m mixt prin Beatrice Caslaru!
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 27, 2003 11:48 pm

Oau ! super. din pacate nu am fost acasa si nu am putut urmari ultima zi de intreceri. care a vazut..poate imi povesteste si mie.

ce a facut Hugeband ? a parasit campionatele fara sa ia si el un aur ?

ce finala interesante au mai fost azi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Iul 28, 2003 12:17 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
De la Matt Spitz incoace ...
Spitz si mai cum?

Popov (cel mai bun sprinter ever) a cashtigat si 50-ul liber, astept cu interes evolutia lui de anul viitor.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 28, 2003 12:36 pm

nu stiu , Sopra. :p un australian bun....mi-a zis tata de el...si am vazut si niste imagini de antologie pe Eurosport acum ceva vreme.
zii tu , daca stii...ce-i cu el.

iar Popov...o sa ia si la anul un aur...o sa vezi tu ! pacat ca n-a luat nimic la Sydney.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2531

Mesajde baixinho© » Lun Iul 28, 2003 1:27 pm

australianul Matt Spitz

multumesc pentru atentie
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Iul 28, 2003 2:36 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
nu stiu , Sopra. :p un australian bun....mi-a zis tata de el...
Bun Matt asta... oricine ar fi el. Vezi ca tatal tau sta cam prost cu memoria si cu geografia.


Initial trimis de Oribilul Mosh
iar Popov...o sa ia si la anul un aur...o sa vezi tu ! pacat ca n-a luat nimic la Sydney.
aurul nu se da pe istorie... nu stiu cum sa-ti explic :) La anul cel mai sigur ash merge pe mana unui necunoscut... dar mai e pana atunci. Popov o sa prinda finala, dar nu-l vad pe podium.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Iulya » Mar Iul 29, 2003 11:33 pm

van den Hoogenband a luat doar 2 medali de argint shi una de bronz la mondialele recent incheiate. Macar are o scuza: cu doua saptamani inainte a avut toxinfectie alimentara shi a slabit 3-4 kg si nu s-a antrenat la maxim.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Re: creca tot de natatie tine ...

Mesajde Toplitza » Mar Sep 02, 2003 11:13 pm

Sint totzi membrii al acestui forum prea tineri ca sa poata sa raspunda la o intrebare despre o echipa care a fost in existentza in anii 1960-1975 (or so) ?
Ma scuzatzi, va rog despre "spelling" dar nu am vorbit sau scris Rom. din 1972, dar incerc...Echipa la care ma refer este (sau a fost) SSE2. Oh, inca o intrebare: am observat ca soccer/football este singurul sport care este mentionat cu referintza la Dinamo. Nu mai are Dinamo sporturi diferite (de exemplu NATATZIE???). I'm SO confused!
Toplitza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 31, 2003 1:53 am
Localitate: Long Island, N.Y.

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron