Atletism

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Atletism

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 5:22 pm

In perioada 23 august - 31 august 2003 , la Paris , pe celebrul Stade de France se desfasoara Campionatele Mondiale de Atletism in aer liber.

Am initiat acest thread in sperantza ca se vor gasi si alti iubitori ai acestui sport. Daca cititi subiectul Top 5 sporturi...o sa vedeti ca atletismul este printre sporturile mele favorite.

Siteul oficial al campionatelor este :
http://www.paris2003saintdenis.org/en/accueil.html

Toata lumea care abordeaza acest subiect..sa raspunda la o intrebare de baraj si anume : proba favorita ?

La mine este 3000 m obstacole.

Iar ca atlet preferat as spune un Michael Johnson...care era fabulos la 400 si 200 plat.
Bine...nu l-am prins in activitate pe Carl Lewis.

Astazi , in a doua zi a mondialului , ne asteapta 10 000 m masculin...cu unul dintre cei mai mari atleti ai tuturor timpurilor : Haile Gebrselassie ...iar dupa... finala la 100 m femei. Voi tine cu grecoaica Ekaterí­ni Thánou.

Revin mai pe seara...comentarii & poate si poze.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2876

Mesajde baixinho© » Dum Aug 24, 2003 5:33 pm

probele mele favorite sunt cea feminina si masculina de 100 m.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 6:36 pm

Incredibil ce s-a intamplat. In al doilea sfert de finala la 100 m barbati....Jon Drummond a fost avertizat cu roshu pt. start gresit...si implicit eliminat. Americanul nu a dorit sa paraseasca pista...jurandu-se ca el ca nu s-a miscat din bloc-starturi. "I dindn't move ! " repeta el obsesiv. S-a si culcat pe pista. Pana la urma in semn de solidaritate s-au retras si ceilalti 7 concurentzi...printre care si celebrul Atto Bolton. Sa vedem ce va fi in continuare.

Oricum..admirabili baietzii ! Mi se pare aberanta regula asta...ca sportivul sa fie descalificat la primulstart gresit.

Urmaresc pe Eurosport. De pe margine comenteaza Marion Jones. I-a luat interviu chiar si lui Tim Montgomey...cel cu care are un copil. Amuzant.

Amuzant si la 800 m femei semifinale..unde Maria Mutola...i-a inlesnit calificarea in finala...iubitei sale. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 9:48 pm

Pana la urma s-a alergat seria de 100 despre care va vorbeam mai devreme , fara Drummond ...care plangea ca un copil. Declara Eurosportului ca are 34 de ani si ca probabil nu va mai prinde inca un campionat mondial.
Munca unui om risipita in cateva secunde...datorita unor reguli cretine.

Cica regula asta a fost impusa de televiziunile care transmiteau competitile atletice...ca sa nu se mai piarda timpu cu atatea starturi.
O mare idiotenie.

La 10 000 m baietzi...primele 3 locuri au fost ocupate de etiopieni. Cvadruplul campion mondial Haile Gebrselassie a ocupat doar pozitia secunda. Aurul a fost cucerit de Bekele Kenenisa...care a avut un sprint de final incredibil. Cica ar fi realizat a 6 a performantza din toate timpurile.

La 100 femei..s-a impus Kelli White (care numai White nu este). Americanca a avut un timp destul de bun..10:85.
Grecoaica abia pe 5 cu 11:03. Las' ca obtine la olimpiada o medalie..in fata proprilor suporteri.

In atasament etiopienii de la 10 000 !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Lun Aug 25, 2003 8:46 am

Am vazut si eu ieri concursul de atletism... Frumos totul la Paris... pana si protestul lui Drumond a fost frumos, chiar daca a fost nedreptatit, parca nu-mi pare rau: a intregit spectacolul, si a dovedit ca li se intampla asemenea lucruri si americanilor, nu numai romanilor sau altor tari din lumea a doua si a treia...
Abia astept insa sa vad si romani pe podium, ca sa spun ca totul a fost superb.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 25, 2003 10:34 pm

ayrton , ai uitat sa nominalizezi proba ta favorita.

Astepti tu sa vezi Romania pe podium..dar pana una alta Bielorusia conduce categoric la clasamentul pe medali.

Frumoasa si a 3 a zi , nu ?
Ce tara mai e si asta...St Kits and Navy sau cum se scrie ? Vin toti aborigenii la campionatele mondiale. :)
Ce ciorapi de neam prost avea Kim Collins. Oricum..slabi timpii finalistilor la 100 plat. Si de ce cei trei cu 10:08 nu au luat toti locul 2 ? Unde s-a facut diferentza ?

Mi-a placut mult de senegaleza Amy Thiam de la 400 plat. Zici ca e Michael Johnson din proba omoloaga masculina. Ce finish are. A castigat fara sa forteze ...a scos limba , a dat din maini...ce a vrut aia a facut.
Katy Freeman nu mai concureaza ?

Extraordinar siteul mondialelor...care publica fotografi f. proaspete. La 15-20 minute dupa ce se fac...fotografiile ajung pe site. Minunata tehnica asta moderna.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 26, 2003 8:36 am

Da, parca era o maimuta senegaleza aia... Si ce bentita avea... si mai ales cum o purta, sub urechi, facandu-le sa para clapauge... era caraghioasa rau de tot...

Proba mea favorita? Sunt mai multe, dar doar unde concureaza romani sau romance, in special cele cu sanse la medalii:
- 400 m g feminin, unde eu pronostichez medalie de bronz pentru Ionela Tarlea
- 5.000 m feminin, unde zic ca Gabriela Szabo ia argint sigur, cu putina sansa aur

Exista intradevar si proba de 100 m plat, considerate regina atletismului, cu ambele variante, masculin si feminin, dar parca prea se exagereaza cu publicitatea ce se face ei, dar asta e... Si mie imi place, dar daca aveam si noi un roman sau o romanca valoroasa era mult mai bine... (Oare cum se face ca Grecia are chiar si campioni olimpici sau mondiali, atat la baieti cat si la fete la 100 m, si romani nici macar de semifinale nu sunt buni, de cativa ani chiar?)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Paris-2003

Mesajde Boby » Mar Aug 26, 2003 9:51 am

Salutare!
Din punctul meu de vedere cele mai spectaculoase probe sunt cele de stafeta si 100 m. femei\barbati.
Dupa trei zile de concurs as vrea sa remarc: performanta suedezei Carolina Kluft (7001 p-heptatlon), rezultatele bielorusilor in probele de aruncare, descalificarea lui Drumond, victoria lui Kim Collins la 100 metri,accidentarea lui Maurice Greene, infrangerea pe care a suferit-o rusoaica Yelena Isinbayeva la saritura cu prajina iesind abia pe locul 3 si nu in ultimul rand retragerea lui Jonathan Edwards.Poate au mai fost si alte surprize pe care nu le-am mentionat, insa acestea mi s-au parut cele mai interesante rezultate de pana acum.
Evolutia romanilor m-a dezamagit complet.In afara de Carmen Zamfir (semifinalista la 100 metri garduri), Adelina Gavrila (de la care azi asteptam o medalie), Ionela Tarlea si Claudia Stef (locul 5- 20 km mars) restul evolutiilor atletilor romani mi s-au parut dezastruoase.
Azi speram sa castigam prima medalie, la triplu salt.Desi pare greu de crezut eu sunt destul de optimist in privinta clasarii finale a Adelinei.Sper ca va realiza surpriza si la sfarsitul concursului ne vom putea madri cu prima medalie la C.M. de atletism.Tot azi intra in concurs si Gabi Szabo-serii 5000 metri.Nu stiu ce sa zic, dar imi este destul de frica pentru Gabi in privinta castigarii unei medalii.Sper sa fie doar o iluzie!
Maine Ionela Tarlea eu zic ca va castiga medalia de bronz.Dupa ce-am vazut in tururile anterioare nu pot spune ca putem spera la o medalie mai stralucitoare, poate doar argint (Sandra Glover este de invins) dar depinde de forma de moment.

BAFTA!!HAI ROMANIA
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 26, 2003 10:12 am

Boby , la ciocan fete asteptam vreo medalie ? Sau nu mai e Mihaela Melinte ce era odinioara ?

azi..proba mea favorita...3000 m obstacole...cu marii atleti kenieni la start. Ora de incepere este 22:30 in Romania.

Boby nu mi s-a parut cine stie ce surpriza la prajina femei. A castigat campioana mondiala de sala din acest an , nu ?
In atasament poza cu Svetlana Feofanova...care a castigat meritat.
Ce corp frumos au saritoarele cu prajina. Armonios.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Boby » Mar Aug 26, 2003 3:45 pm

La ciocan nu prea sunt sigur de o medalie.Azi in calificari Mihaela a iesit doar a 5-a iar perioada de inactivitate si-a spus cuvantul.Totusi speranta moare ultima asa ca putem spera la un loc pe podium.Oricum Mihaela de acum nu se compara cu ce de odinioara.
Infrangerea Yelenei Isinbayeva reprezinta pentru mine o surpriza prin prisma ultimelor rezultate realizate de ea in reuniunile atletice din acest an in care a iesit in mod constant pe unul din primele 2 locuri.Fara indoiala ca Svetlana Feofanova a castigat meritat dar speram totusi ca se va ajunge macar la 4,80 m (recordul mondial este de 4,82 m realizat de nimeni alta decat de Yelena Isinbayeva in urma cu doar o luna si jumatate la Gateshead).

BAFTA!
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 26, 2003 10:41 pm

Remarcabila cursa de 3000 m obstacole. Ati vazut de ce este preferata mea ?
O cursa fara iepuri. Rar mi-a fost dat sa vad asa ceva. Primii doi au plecat de la inceput pe cont propriu. Kenyanul ce reprezinta quatarul fabulos ! Bravo si pentru spaniol.

Ce parere aveti despre cursa de 800 ? Au jucat perfect lezbienele , este ? Maria Mutola zici ca e barbat. :)

Mi-a parut rau pentru americanca de la 100 garduri..aia cu unghii de vrajitoare.

Si m-a impresionat francezul la 400 m. Ce finish are. Cred ca ar fi fost bun si la 100 m..dar cu conditia...sa plece el de la 200...si sa-i ia din zbor pe ceilalti concurentzi. :p

Szabo slabutz.

Frumos atletismul , nu ? Mai avem inca 5 zile de campionat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Boby » Joi Aug 28, 2003 7:43 am

De departe cea mai frumoasa finala a fost cea de 3000 metri obstacole.A fost spectacol total.Ruperi de ritm exceptionale si o evadare (inca din primii metri) fabuloasa

Cursa de 800 metri putem spune ca fost una in familie, Maria Mutola
aratandu-si clasa.Totusi este neinvinsa de la inceputul anului.

La triplu salt femei Adelina a avut o evolutie dezamagitoare.Si cand te gandesti ca ma asteptam la o medalie...

Gabi Szabo asa cum ti-am si spus nu poate tine ritmul cu celelate concurente, iar in finala nu cred ca va castiga o medalie.

O alta finala interesanta a fost cea de 1500 metri/barbati in care Hicham El Guerrouj a avut o evolutie senzationala, invingandu-i pe Mehdi Baala si pe surprinzatorul Ivan Heshko.

La 400 metri femei senegaleza Thiam a iesit pe 3.Dupa evlutia din semifinale ma asteptam la o evolutie ceva mai buna.

La 100 metri garduri Perdita Felicien pot spune ca produs o surpriza.In lipsa lui Gail Deveres, favorita ramanea Brigite Foster/JAM.

In seara asta SPER ca vom castiga prima medalie (sper sa nu fie si singura) de la acest campionat.
Ora 23:00 :Finala 400 metri garduri femei cu Ionela Tarlea

HAI ROMANIA!!!
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 28, 2003 10:50 pm

Dezamagitori romanii. :mad:
O sa ne intoarcem acasa cu mana goala.

Intrebare : ce melodie se canta la festivitatile de premiere ? dupa nume daca se poate...ca sa o iau si eu de pe net.

Am urmarit cu o deosebita stima probele destinate atletilor cu handicap. Cei cu picioare amputate mi s-au parut fenomenali. Mai ales americanul ala de a scos sub 11 secunde pe suta. Incredibil. Bravo lor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Boby » Vin Aug 29, 2003 7:36 am

Din pacate atleta de la care asteptam o medalie, Ionela Tarlea, a iesit doar pe 4.Mai mult nu se putea.Pittman si Glover au fost absolut extraordinare.Penchonkina, favorita concursului, s-a sufocat pe ultimii metri si a iesit doar pe trei.Pentru noi romanii acest campiont mondial a fost o MARE dezamgire.Nu mai reprezentam nimic in atletismul mondial, dupa ce ani de-a randul am avut atleti care dominau categoric anumite probe.Odata ce nu mai spunem nimic in fotbal si atletism (primele doua sporturi ca importanta de pe glob) putem afirma ca am intrat cu "succes" in lumea a-3-a a sportului.

Despre Mihaela Melinte nu mai spun nimic.Rezultatul vorbeste de la sine.

Totusi aseara s-au intamplat si lucruri mai importanta cum ar fi victoria lui Kelli White la 200 metri.Este absolut fenomenala si se anunta o concurenta foarte puternica pentru Marion Jones.Sa nu uitam ca atleta americana poate deveni tripla campioana mondiala, daca USA va castiga proba de stafeta.

Cat despre cei cu picioare amputate si paralizie cerebrala am numai cuvinte de lauda.Au dovedit ca au o vointa extraordinara si pot invinge oricand greutatile vietii.Sunt fantastici!!!!

Eu, cel putin, nu stiu cum se cheama melodia care este pusa la festivitatile de premiere.
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 7:48 am

Si eu am fost surprins de infrangerea Penchonkinei la 400m g, si daca Ionela nu era asa de emotionata si de stresata, putea profita de sufocarea rusoaicei pe ultima parte a cursei si smulge bronzul... Din pacate si romanca a patit acelasi lucru... Asta e...
Alta mare dezamagire este drogata aia de Melinte, care a facut in tara un scandal monstru si l-a atacat dur pe Ion Tiriac ca nu o baga in echipa olimpica, si uite ce face: un concurs plin de greseli si un amarat de loc 6... Sa-i fie rusine!

Prevad ca nici Szabo nu o sa faca nimic si o sa avem palamares = 0 medalii...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

2935

Mesajde baixinho© » Vin Aug 29, 2003 4:19 pm

Initial trimis de Boby
Cat despre cei cu picioare amputate si paralizie cerebrala am numai cuvinte de lauda.

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

eu le-as da medalia de aur tutror finalistilor, iar celor de pe primele trei locuri - diferite premii in bani sau sponsorizare pe o anumita perioada de timp pentru medicamentele sau tratamentele de care au nevoie pentru bolile pe care le au.

sper sa nu fi jignit pe cineva prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Boby » Sâm Aug 30, 2003 5:21 am

A saptea zi a mondialelor a fost o zi destul de linistita.Singura surpriza ar fi eliminarea Babakoveyi la inaltime.In rest- rezultate normale care au fost obtinute cu performate destul de modeste.
Cauza- ploaia ce s-a abatut asupra Parisului.
In semifinale la 1500 metri Maria Cioncan a concurat surprinzator de bine.Oare va produce surpriza si va castiga o medalie?
Azi concureaza si Gabi Szabo insa n-o vad pe podium la sfarsitul probei de 5000 metri.Poate ma insel si Romania va obtine azi prima medalie!!
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

2969

Mesajde baixinho© » Dum Aug 31, 2003 6:21 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

jenanta prestatie Gabrielei Szabo la 5.000 m. lacrimile de la final nu m-au impresionat.

sper sa nu fi deranjat pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 31, 2003 6:42 pm

Gandeste-te ca are o varsta ! Sau vrei sa fie campioana mondiala la fiecare 2 ani ? Eu zic ca Gabi si-a facut treaba pentru Romania. Macar sa mai avem noi 3-4 atleti ca ea.

Superba prestatia sud-africancei Hestrie Cloete la saritura in inaltime. A sarit 2.06. Performanta extraordinara. A avut si 3 incercari la 2.10 ceea ce ar fi insemnat nou record mondial....dar a ratat din pacate.
Africa de Sud...castiga aur si la inaltime femei si la inaltime barbati.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Romania

Mesajde Boby » Lun Sep 01, 2003 9:44 am

Aici am locurile ocupate de sportvii romani la Campionatul Mondial Atletism Paris 2003.

Ionela Tarlea-400 m. garduri 4
Claudia Stef-20 km mars 5 record personal
Mihaela Melinte-disc 6
Maria Cioncan-1500 m. 9
Adelina Gavrila-triplusalt 9
Bogdan Tarus-lungime 10
Nuta Olaru-maraton 11
Gabi Szabo-5000 m. 11
Mihaela Botezan-10.000 m. 13
Talpos Luminita-maraton 18
Daniela Carlan-20 km mars 23
Aurica Buia-maraton 45
Mihaela Botezan-maraton 51

Maria Cioncan-800 m. semifinale (5)
Alina Cucerzan-1500 m. semifinale (9)
Carmen Zamfir-100 m. garduri semifinale (8)
Ana Termure-sulita calificari (6)
Oana Pantelimon-inaltime calificari (6)
Gheorghe Guset-greutate calificari (8)
Marian Oprea-triplu salt calificari (9)
Elena Hila-greutate calificari (9)
Stefan Vasilache-inaltime calificari (10)
Adina Anton-lungime calificari (13)
Romania-4x400 m.\masculin serii (5)
Ionut Vieru-400 m. serii (5)
Norica Campean-20 km mars descalificata
Constantina Tomescu-maraton nu a terminat

In paranteza este trecuta pozitia pe care a ocupat-o sportivul roman in seria\grupa sa de calificare.
Boby
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Aug 22, 2003 5:19 am

3008

Mesajde baixinho© » Mar Sep 02, 2003 7:49 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

Gabi Szabo are probleme cu inima si asa se explica prestatia ei de la Campionatul Mondial de la Paris. cica nu este insa, ceva foarte grav, si va putea sa-si continue cariera. sper ca la Atena sa castige o medalie, ca sa paraseasca lumea atletismului cu fruntea sus.

sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde deampulea » Mar Sep 09, 2003 3:22 am

hop si eu ca musca'n lapte la spartul targului... de ce ne miram fratilor de rezultatele astea???? sunt normale... si nu numai pt atletism... ganditi-va doar la faptul ca intr-un sezon preolimpic nu am luat nici o medalie de aur la un campionat mondial intr-un sport olimpic (ca pe alea de la diferite stiluri de karate nu dau doi bani)

asa ca pregati-va de o vara 'fierbinte' la atena anul viitor (eu pronostichez 1 singura medalie de aur la maraton femei)

si ca sa-i respect cererea moshului, proba mea preferata e decatlonul, desi nu-mi prea place importanta prea mare pe care o are saritura cu prajina
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Oct 28, 2003 6:09 pm

"In urma cu cateva zile a sosit de la firma Mondo Italia suprafata sintetica pentru pista de atletism, ce urmeaza sa fie amplasata in jurul gazonului central al arenei din Stefan cel Mare. Pista va cuprinde 10 culoare de alergare si va fi in doua culori: verde si rosu. Suprafata totala este de cca. 12.600 mp, montarea covorului din tartan revenind in exclusivitate producatorului italian .Si ca un element foarte important, trebuie spus ca de anul viitor arena Dinamo va fi inscrisa in cicuitul international al concursurilor de atletism. In acest sens, presedintele Federatiei Internationale de Atletism (IAAF) se va afla la sfarsitul lunii noiembrie in Romania, pe agenda sa de lucru fiind prevazuta si o vizita in Stefan cel Mare."
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

hm..

Mesajde TorsionGril » Mar Mar 08, 2005 1:33 pm

vad ca n-a mai postat nimeni de mult pe forumul asta..s-a uitat careva la CE de la Madrid?cui i s-a parut magarie faza cu descalificarea Poloniei la 4x400m?mie asa mi s-a parut...pe de alta parte, la saritura in inaltime, Holm a fost rege..ce sa mai spunem de Isinbayeva care bate recordu mondial cand are ea chef?:)
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Dum Aug 07, 2005 7:25 pm

a uitat cineva ca sunt CM de Atletism in perioada asta?!
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Aug 12, 2005 10:45 am

fiind consemnat fortat sa stau in casa zilele astea, am ajuns sa ma uit si la CM de atletism care se desfasoara la Helsinki. am bagat de seama ca nu prea mai stiu nici un atlet si ca a trecut ceva vreme de cand urmaream fiecare intrecere transmisa de televiziunea sarbeasca. (asa cam vreo 15 ani au trecut :D )
n-am vazut niciodata asa ploi la competitii de nivelul asta, de aceea nici rezultatele n-au fost prea spectaculoase.
bine ca in sfarsit am mai luat si noi o medalie (bronz) prin Marian Oprea la triplu salt. felicitari.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde TorsionGril » Vin Aug 12, 2005 8:40 pm

Isinbayeva record mondial..iar... ==D ~a \:/ :rulz: :alien: ;M :dap: :beer:
:banana: e magnifica..divina.. :n:
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 13, 2005 12:03 am

din pacate, mihaela melinte a facut rahatul praf. in finala probei de aruncare a ciocanului s-a clasat pe locul 11, cu o performanta de 64,31 m.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Aug 13, 2005 12:26 am

mda.. avem niste rezultate meseriashe... sa vedem ce ne rezerva urmatoarele zile. bah, ce ma enerveaza pe mine astia cu recordurile la saritura cu prajina. ma enerva asta si la Bubka. sar cu un cm in plus si se opresc...
naiba sa-i ia de bani:P
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 13, 2005 4:50 am

eu nu prea am vazut mare lucru din campionatele astea. doar finala la 400 m barbati...care cica dupa multa vreme a fost castigata de un alb. (oricum...tot american). Ultima oara, a zi Andy ca, in 1987 castigase un alb. De fapt...primii 2 au fost albi....acum la Helsinki.

Eu tin minte ca parca in istoria recenta....a castigat un grec la 400 m. Dar cred ca era la olimpiada. Mi se pare ca la Sydney. Nu mai stiu exact....

Destul de rapida cursa la mondialu asta. Cu a 7-a performanta a tuturor timpurilor.

Sper ca in week end sa mai prind si eu cateva finale. Nu de alta...dar atletismul este unul din sporturile mele preferate....
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori