ForEver Sport

vechiul forum de sport

Moderator: baixinho©

Mesajde COSS+min » Sâm Mar 12, 2005 3:08 pm

Protv-ul intrece cel mai mult masura! La stirile lor din sport cam o data pe saptamana dau o stire care nu e din fotbal! De multe ori nici macar fotbal nu dau ci mondenitati din astea de cacat cu Mitica, jenel, fanel si gigi! :)
De ce oare mai zic "stiri din sport"

Poate singurul lucru pe care il admir la americani este faptul ca au vreo 5 sporturii pe picior de egalitate(basket,hokey,fotbal,basebal,tenis).

l
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Sâm Mar 12, 2005 7:25 pm

well...mai frumos e ca se isterizeaza ca ii face becali troaca de porci...daca il baga prea mult in seama i se urca la cap, rite?in fine...acum ca incepe campionatu o sa fie si mai rau...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

DanceMasters 2005 la teve

Mesajde Djinn » Mar Mar 15, 2005 2:43 pm

pentru cine nu poate (sau nu vrea :p) sa vina la Sala Polivalenta din Bucuresti, DanceMasters 2005 va avea niste transmisiuni live la Prima TV, dupa cum urmeaza:

17-18 martie (joi si vineri): 19:00-20:00 (finalele Campionatelor Nationale de Dans Sportiv, Standard si Latino)
19-20 martie (sambata, duminica): 12:00-13:30 (finale International Open, categorii de varsta: Copii si Juniori I). \

Din pacate, cele mai interesante momente de sambata si duminica sunt dupa-amiaza/seara, deci pe alea n-o sa le vedeti la tv. Asa ca poate veniti la Sala Polivalenta totusi :yD
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Mar 18, 2005 1:11 pm

Prima zi de DanceMasters a iesit super :yD

Pot sa zic ca avem niste perechi exceptionale - de la an la an apar din ce in ce mai multi dansatori buni.

Finala de la Campionatul National de Latino Tineret (16-18 ani) a fost destul de stransa, am vazut vreo 2-3 perechi cu mare potential. Iar Campionatul National de Standard Adulti (peste 19 ani) a fost un adevarat spectacol. Avem campioni nationali noi: Sergiu Rusu si Mirona Gliga, proaspat veniti de la Tineret, unde au dominat anterior.

Fostii (si multiplii) campioni nationali, Mihai Petre si Elwira Duda, s-au retras de anul trecut din concursurile de amatori, trecand la profesionism, si au facut si un show demonstrativ aseara.

Ziua de azi se anunta la fel de interesanta, dupa-amiaza si seara urmand a avea loc Campionatele Nationale de Standard Tineret si Latino Adulti.

Iar maine si poimaine avem doua zile de concursuri internationale de dans sportiv, atat standard cat si latino, cu participanti din (se pare) 12 tari, printre care primele 10 perechi din clasamentul mondial. Deci se anunta show de show :yD

Ce puteti vedea daca veniti: dansatori frumosi si talentati ;D , costumatii extraordinare (si scumpe :D ), muzica de te unge pe suflet si niste superbe combinatzii de dans.

O observatie: am vazut concursuri de dans si la teve si la fatza locului. Si se intampla deseori ca taman in timp ce o pereche executa o poza de-ti vine sa plangi, televiziunea sa transmita imagini cu alta pereche, care nu face mare lucru :p Asadar, indubitabil e mai avantajos sa fii la fatza locului si sa poti sa te uiti la ce vrei tu :yD iar beletul costa 100.000/o zi intreaga.

PS - pentru cine n-a fost atent la posturile mele anterioare: programul se gaseste pe http://www.dancemasters.ro - orele prevazute acolo mai pot suferi insa mici modificari, deci e recomandabil sa veniti mai devreme, ca sa nu pierdeti taman ce vroiati sa vedeti :)

Mai multe despre dansul sportiv: http://www.dancesport.ro - site-ul Federatiei Romane de Dans Sportiv.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Mar 18, 2005 1:19 pm

Am fost io cam acu cam o luna tot la Polivalenta la ceva concurs de dansuri, ce-i drept de mai mica anvergura. Gagica unui prieten face dansuri la nusce scoala pe Pitar Mosh. Small world... Nu pot sa zic ca a fost ce stiu eu ce priveliste, mai ales aia micii (categoria E sau hobby, nu mai retin), ziceai ca-s pedepsiti saracii.

Noi am fost cam tarziu pe-acolo si am prins super oferta, 0 lei biletul.

Tu, faw? Practicanta, sau doar voyeurista (ma refer la dansuri *p)?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Djinn » Vin Mar 18, 2005 1:37 pm

Pai da, copiii si concurentii de la clasele Hobby, E si D nu prea ofera cine stie ce spectacol :D doar sunt incepatori.

Insa la concursurile Open, mai ales de la Juniori in sus (cam la peste 12-13 ani), incepi sa vezi niste perechi si niste combinatii calumea. La Tineret si la Adulti deja e show - merita sa-l vezi. Iar la IDSF Open e ceva absolut exceptional, participa niste perechi foarte, foarte bune.

Am vazut si eu multe concursuri cu organizare asa-si-asa, fara dotarile adecvate, etc, si pot sa spun ca DanceMasters e foarte bine organizat, cu lumini calumea, sa se vada bine strasurile de pe rochiile fetelor :yD si privirea feroce a baietzilor la paso doble ;D

Eu = fosta practicanta, acu voyeurista ;b

PS - acu din pacate nu-i loc de superoferta, tot datorita organizarii calumea :D aseara pe la 19 inca se mai platea.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mar 18, 2005 1:41 pm

Eu = fosta practicanta, acu voyeurista


deh , vine o vreme cand..... :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Mar 18, 2005 1:43 pm

yep :rolleyes: varsta, bre, varsta... :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Mar 18, 2005 1:49 pm

Un fel de dndvpt. Nu va ganditi la prostii!
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Djinn » Vin Mar 18, 2005 2:17 pm

stefan scrie:Un fel de dndvpt.


translate, please, ca sa stiu la ce prostii sa nu ma gandesc :j
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Mar 18, 2005 2:26 pm

dansezi-nu-dansezi-vremea-picioarelor-trece. Originalul era fnfvpt :D. Ash face o lista cu prostii la care sa nu te gandesti, dar stiu io cata imaginatie ai? *p
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Djinn » Vin Mar 18, 2005 2:42 pm

aha, in varianta veche o stiam si io :yD

cat despre imaginatie, io zic sa nu risti.... am prea multa :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Mar 18, 2005 2:55 pm

faw scrie:cat despre imaginatie, io zic sa nu risti.... am prea multa :D


Pai tocmai, ma gandeam eu ca mergi cu imaginatia dincolo de lista mea modesta... *p
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde COSS+min » Vin Mar 18, 2005 5:33 pm

Eu n-am absolut nimic cu dansul sportiv dar mi se pare inconstienta sa bagi 100000 de mi biletul. Pai in Romania in afara de fotbal nu se mai plateste biletul nicaieri si tot nu vine nimenii.

Cam cati spectatorii au fost?

Cu banii astia imi cumpar 2 bilete in Ghencea la galerie la un meci Steaua-Dinamo!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Mar 18, 2005 5:36 pm

COSS+min scrie:100000 de mi biletul [...] Cu banii astia imi cumpar 2 bilete in Ghencea la galerie la un meci Steaua-Dinamo!

bei, chiar atit de scump? o suta de mii de mii? adica 100 de milioane?
nu-i de mirare ca nimeni nu se duce la spectacole de dans. pai cine-shi permite sa dea atitia bani?
si becali atita s-a chitroshit? 50 de milioane de lei un bilet la un derby?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde stefan » Vin Mar 18, 2005 5:52 pm

Pai nu-i trebe bani sa intretina maibacu? Nici nu vreau sa ma gandesc cat e o placutza de frana la asha ceva.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Vin Mar 18, 2005 6:01 pm

100000 de mi

era sol, da?

nu vine nimenii

Cam cati spectatorii

nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totu se transforma :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Sâm Mar 19, 2005 6:51 pm

cosmine mama, nu ma provoca :j la cati bani sunt in fotbal si la cati sponsori are sportu asta, normal ca-i doare undeva de banii de pe bilete...

Problema ie ca organizarea unui concurs costa - iar banii astia trebuie recuperati de undeva; deci, daca sponsori nu se exista, ca lumea e reticenta la ce nu face atata audienta ca un banal meci de fotbal, apai guess who has to pay :D si, pentru o zi intreaga, 100.000 (10 lei noi :rolleyes: ) nu e totusi mult. Un meci de fotbal dureaza numa noojda minute... ian socoteste matale cate minute intra in aproximativ 10 ore ;)

si da, si io zic ca era sol... cu i-uri in varf de batz ~p

In alta ordine de idei: m-am uitat azi la transmisia in direct (ca ma refaceam dupe aseara pentru diseara :p ) si m-au incantat teribil piticii de la categoria "Copii" (6-11 ani) - ce nerv aveau in ei si ce fiorosi erau.... :yD

Diseara avem spectacolul asigurat, cu dansatori de talie mondiala. Si maine seara la fel :A
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde COSS+min » Dum Mar 20, 2005 6:07 pm

Bai crede-ma ca eu sunt cel mai ofticat om din Romania cand vad ca in afara de fotbal nu mai exista altceva! :fuck:
Numai eu stiu la cate meciurii de rugby,basket,handbal etc. am fost si eram singurul spectator!

(dar n-am platit nici un bilet) Pt ca altfel nu m-asi mai fi dus nici macar eu! Ideea principala este ca trebuie sa atragi oamenii si cea mai proasta masura in acest sens ar fi sa pui intrare! :nope:

Dar Faw cam cati spectatorii au fost la polivalenta? ... din pura curiozitate!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Mar 21, 2005 10:24 am

pai cica sambata si duminica am avut cam doo mii (pe zi) :yD Insa dupa cate am vazut io in sala, pareau a fi ceva mai multi :p capacitatea Polivalentei ar fi de fro 4500 de locuri (nu stiu exact) si erau ocupate un pic mai mult de jumate.

Anul trecut Polivalenta n-a fost disponibila, ca fusese un turneu de tenis pe zgura acolo si nu scosesera inca zgura, asa ca DanceMasters 2004 s-a desfasurat in Sala Rapid (mult mai mica). Vreau sa-ti zic ca la programul de seara nu mai aveau loc oamenii in sala, atat de multi erau si a fost o atmosfera exceptionala :)

In occident, asemenea concursuri de dans sportiv atrag foarte multi spectatori - reprezinta si un eveniment monden (si noi am avut vedete care ne-au onorat invitatia si chiar sunt pasionate de manifestarile de genul acesta :) ). In Romania, dansul sportiv este relativ tanar - abia in `90 a inceput cu adevarat, ca sport, inainte existand doar niste cluburi de "dans de societate" dar fara pretentii si activitati competitionale. Cu timpul, probabil, va capata si in tara noastra notorietatea de care se bucura in tarile unde are deja o traditie indelungata.

Cat despre "suprematia" fotbalului in detrimentul altor sporturi, este intr-adevar mare pacat... dupa parerea mea, ce se intampla acolo in momentul de fata este ca proprietarii de cluburi se simt ca niste mici generali de armata, trimitandu-si "soldatii" pe campul de batalie sa-i snopeasca pe dusmani :D asta se observa si din atitudinea lor si din cea a galeriilor... deci totul se reduce la o pasiune veche de cand lumea - razboiul - si caracterul sportiv cam pica pe planul doi, daca nu chiar trei... inainte ma uitam si eu cu placere la meciurile de fotbal, dar de cand cu vedetismele astea gratuite nu mai suport nici sa aud de sportul asta.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Ian 16, 2006 11:42 am

cel mai tanăr campion mondial de darts: olandezul Jelle Klaasen (21 de ani, intrat in circuit acum patru ani).
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sport

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori