Cum faci sa...? | (TUTORIALE DESPRE PANOUL DE CONTROL)

Explicatii detaliate despre facilitatile forumului

Cum faci sa...? | (TUTORIALE DESPRE PANOUL DE CONTROL)

Mesajde eliana » Lun Ian 18, 2010 2:16 pm

PANOUL DE CONTROL:

In atasament am pus panoul de control, mai exact, o imagine a lui.


de aici puteti: modifica semnatura, profilul, avatarul, verifica mesajele proprii, si face cateva setari leghate de afisarea forumului.


Nota: editarea profilului, a avatarului si verificarea mesajelor private se fac din contul aferent portalului, asa ca aspectul va fi diferit. campurile din PC duc direct la contul vostru de portal, de unde faceti toate astea.


Imagine
Fişiere ataşate
PC  - general.JPG
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Modificarea semnaturii si a profilului

Mesajde eliana » Lun Ian 18, 2010 2:39 pm

Asa arata editarea de profil. Mai precis, aici se poate modifica semnatura. :)

Puteti adauga linkuri (care vor fi verificate, si eventual sterse, daca sunt nenconforme cu regulamentul nostru).

Si puteti adauga si imagini, prin folosirea butonului IMG, apare un cod, in care adaugati linkul la imaginea favorita:

[ img ] Aici adaugi linkul la imaginea ta [/img ].




Un click pe "modificare profil", va duce in contulul vostru de utilizator aferent portalului.


Imagine
Fişiere ataşate
PC -profil.JPG
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Profilul si avatarul

Mesajde eliana » Lun Ian 18, 2010 2:45 pm

Asa arata pagina de profil.


Eu am folosit pentru capturi contul de testare al FC, cu numele lui pinochio, ca sa nu apara decat setarile unui user obisnuit.


Pt moderatori si super-moderatori facem tutoriale separate. (Asteptam CV-uri si activitate pe masura ca sa va punem in functii A-) )


Ok...Sa vedem:

Profilul meu: aici adaugi informatii despre tine, cat ce si cum vrei sa se stie despre tine. Ca sa te stim, ca sa te cunoastem. :)

Apoi ai preferinte. Adica ce iti place, in diferite domenii.


SI mai jos, AVATARUL. Locul unde poti sa incarci imaginea care te reprezinta, si care va fi afisata langa numele tau peste tot pe portalul FANCLUB, dar si pe FORUM.



Imagine
Fişiere ataşate
PC - editare profil.JPG
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Preferinte forum

Mesajde eliana » Lun Ian 18, 2010 2:57 pm

Urmatorul TAB pe care il discutam, este cel numit "Preferinte Forum"



Aici poti modifica urmatoarele chestiuni:



Daca vei primi emailuri si de la cine.

Administratorii pot să îmi trimită informaţii prin e-mail ar trebui sa fie setata cu DA. Asa primiti si voi notificari importante de la mine de exemplu. :doh:

Ascunde indicatorul de conectare: Asta stabileste daca sunteti sau nu vizibili pentru utilizatorii ceilalti. (Exceptie fac cei cu functii mai mari: adminii si supermoderatorii.)

Daca si cum primiti PM:

Notifică-mă prin mesaje private

Afişează pop-up cu noile mesaje private


Deasemenea puteti seta limba : romana sau engleza. SI nu in ultimul rand puteti alege un stil pentru forum, adica un anume mod de afisare: culori, aspect, etc. (Disponibil in curand).

In plus, setari de ora, data si format al afisarii lor.

Imagine
Fişiere ataşate
PC - setari forum.JPG
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Tutoriale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori