Fanele 3rei Sud Est si Aly3

Forum dedicat trupei 3se si fanilor acesteia

Fanele 3rei Sud Est si Aly3

Mesajde RaU1103 » Sâm Mai 22, 2004 11:23 am

Aly3 sper ca nu te superi, :) , dar parerea mea, ca o persoana de sex masculin si fan 3rei SE, este ca baietii s-ar deranja daca cineva le-ar umbla prin viata lor personala ... Din cate am citit eu pe aici voi fetele cautati motive si intamplari din viata personala a lui Laurentiu, motive care l-au facut sa scrie si sa compuna aceste melodii superbe ... Ei bine, eu cred ca este gresit. Voi chiar vreti sa ajungem sa ne asemanam cu modelul american, acolo unde Madonna se deghizeaza in barbat, sau Michael Jackson trebuie sa foloseasca o umbrela de fiecare data cand apare in public ? ( ... exemplul cu MJ nu a fost prea bun :) ). Baietii nostri fac muzica pentru fani, ei traiesc din muzica ( mesaj pentru pirati sau amatorii de piraterii :) : daca chiar va place, cumparati originalul, astfel respectati munca baietilor ) ... Eu chiar acum ascult melodia "De dorul tau" si imi place la fel de mult ca prima data cand am auzit-o ... asta nu inseamna ca trebuie sa aflu ce sa intamplat, ce i-a determinat pe 3rei sa scoata o astfel de melodie ... Sunt sigur ca sunt printe primii fani care i-a ascultat si apreciat inca de la inceput ( pe atunci aveam si eu ca voi 14 ani :) ), si iata-ma ajuns la varsta de 20 de ani, am toate albumele originale ( nu toate pe CD :) ), si inca nu m-am intrebat vreodata care este motivul pentru care baietii fac muzica "de dragoste" ( nu stiu daca m-am exprimat chiar bine, dar sper ca ma intelegi :) ) ... Practic, de fiecare data cand am trait o dragoste, o despartire, o amagire, o implinire, 3rei Sud Est a fost acolo cu mine prin muzica lor ... Tocmai aseara am vazut un film ("Inchisoare pentru Ingeri") in care actorul principal spunea ca muzica este un sentiment special, si ne ajuta sa pastram amintirile "acolo undeva unde nimeni nu poate sa ajunga", iar pentru mine acest sentiment a fost si este 3rei Sud Est ...
Astfel, sfatul meu este sa lasati viata personala a baietilor in pace, problemele lor sunt ale lor ... Fanii adevarati iubesc muzica si respecta pe artisti.
Iar in incheiere, pe versurile melodiei "O alta zi in paradis" :), cateva intrebari pentru fanele 3rei SE : - ce ( sau cine ) va pune sa va legati de viata baietilor ???
- chiar credeti ca rezolvati ceva daca aflati amanunte si detalii picante despre viata baietilor? ( in afara de faptul ca ii deranjati )
- cate dintre voi sunt "indragostite" Laurentiu, cate de Viorel, si cate de Mihai ?
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde urata » Sâm Mai 22, 2004 9:49 pm

eu una nu doresc f mult sa aflu prea multe despre viatza lor personala: atat cat vor ei sa ne spuna atat vreau shi eu sa shtiu (nu de alta, dar k totzi oamenii, mai au shi ei probleme care ma fac sa ma intristez... imi ajung problemele mele, nu tre' sa mai aflu shi altele), dar k totzi fanii, atunci cand vad un articol despre ei sunt curioasa shi-l citesc; insa n-ash incerca nici o data sa trag pe cineva de limba sa-mi spuna despre viatza lui intima, atat timp cat acea persoana nu vrea sa-mi zica! nu-mi place, m-ash face de ras shi incet-incet mi-ash distruge relatzia cu persoana respectiva!
urata
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 07, 2003 10:26 pm
Localitate: ro-buc

Mesajde urata » Sâm Mai 22, 2004 9:52 pm

ash vrea sa critic pe cineva: nu cred k a procedat corect ceea ce a facut! mie una nu-mi vine sa cred k un fan de-al lor a putut sa faca una k asta; indiferent k este minciuna sau adevar, nu trebuia sa mai raspandeasca shi ea acest zvon!
urata
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 07, 2003 10:26 pm
Localitate: ro-buc

Mesajde Aly3 » Dum Mai 23, 2004 7:02 pm

Desigur ca nu ma supar. fiecare are dreptul sa-si expuna punctul de vedere. Eu nu incerc as patrund n viata personala a baietilor, sa le invadez intimitatea, sau asa ceva. Chiar ma supar daca cineva comenteaza prea mult despre viata personala a baietilor. Daca te refereai la acel articol, nu cred ca am facut ceva rau. Eu l-am primit de la alta persoana si m-a impresionat foarte mult. Parerea mea este ca noi, fanii, ar trebui sa stim cat ma multe despre 3se, atata timp cat ei sunt deacord sa ne "furnizeze" acele informatii. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun. Ar trebui as stim despre 3se ce ne spun ei si sa nu incercam sa aflam ceea ce ei nu vor sa stim. In acest articol, avand in vedere ca el contine citate, presupun ca cel despre care este vorba a vrut ca fanii sa stie povestea lui de dragoste. Nu am incercat sa "ghicesc" despre cine este vorba pentru ca eu consider ca nu ar fi corect.
Oricum, iti multumesc pentru mesajul tau si o sa ma mai gandesc la asta. Chiar nu doresc sa ajung ceea ce chiar eu nu suport :)
Si iti multumesc ca ai fost atat de civilizat si nu m-ai injurat sau insultat, stiu ca multi in locul tau ar fi facut asa.
+3rei Sud Est Virtual Group http://groups.yahoo.com/group/3rei_Sud_Est
+3rei Sud Est Virtual Group Page http://www.geocities.com/virtual_3rei_sud_est
Avatar utilizator
Aly3
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Sep 03, 2002 11:00 pm

Mesajde little miki » Dum Mai 23, 2004 7:15 pm

exista fani 3SE?Mi se face rau!!!!Doamne,va rog,spuneti-mi ca imaginea aia de la ALY3 nu e din Pe aripile vantului!!!!La subiectul 3SE????!!!!DOAMNE,EXISTA DREPTATE PE LUMEA ASTA?
little miki
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Apr 26, 2004 11:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aly3 » Dum Mai 23, 2004 7:26 pm

Nu cred ca am inteles bine ce ai vrut sa spui. Si ce daca sunt fana 3se si imi place si Gone With The Wind? E vreo lege care spune ca cele 2 nu pot fi puse impreuna? Ar trebui sa inveti sa respecti gusturile celorlalti in loc sa te bagi in discutiile altora.
+3rei Sud Est Virtual Group http://groups.yahoo.com/group/3rei_Sud_Est
+3rei Sud Est Virtual Group Page http://www.geocities.com/virtual_3rei_sud_est
Avatar utilizator
Aly3
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Sep 03, 2002 11:00 pm

Mesajde RaU1103 » Lun Mai 24, 2004 11:55 am

exista fani 3SE?Mi se face rau!!!!Doamne,va rog,spuneti-mi ca imaginea aia de la ALY3 nu e din Pe aripile vantului!!!!La subiectul 3SE????!!!!DOAMNE,EXISTA DREPTATE PE LUMEA ASTA?

little miki, gusturile oamenilor nu se discuta ... Daca lui Aly3 ii place avatarul cu imaginea din filmul "Pe Ariple Vantului", asta e ... macar ea si-a pus un avatar :). Eh acuma nu vreau sa fiu rautacios, dar mi se pare lipsa de bun simt ca sa intervii cu un asemenea mesaj intr-un subiect in care era vorba despre totul altceva :no: . DA! exista fani 3rei Sud Est, au existat inca de la inceput, si vor continua sa existe. Ca fapt divers, in 1999 cand a aparut albumul "Visul Meu" (3SE), acesta a avut cele mai mari vanzari din Romania in numai doua saptamani. Deci little miki, daca nu ai nimic de spus in legatura cu subiectul, te rog sa nu mai postezi astfel de reply-uri.
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde little miki » Lun Mai 24, 2004 8:21 pm

Aly3 scrie:Nu cred ca am inteles bine ce ai vrut sa spui. Si ce daca sunt fana 3se si imi place si Gone With The Wind? E vreo lege care spune ca cele 2 nu pot fi puse impreuna? Ar trebui sa inveti sa respecti gusturile celorlalti in loc sa te bagi in discutiile altora.



scuze...ca ma bag in discutiile altora.
dar din pct meu de vedere pe aripile vantului a fost un film absolut superb,si 3s-e sunt mult prea comerciali...
lumea asta merita putina originalitate.
in fine,aveti dreptate trebuie sa respect gusturile
celorlalti...respect.... admiratia ta ptr pe aripile vantului........
little miki
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Apr 26, 2004 11:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Sonya17 » Lun Mai 24, 2004 8:37 pm

Nu stiu daca are vreun sens sa explic aici motivul pentru care am trimis articolul pe yahoo group,oricum n-am vrut nici pe departe sa provoc discutii despre viata lor personala si nu-nteleg de ce va luati de Aly ,nici ea n-a vrut asta.
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Mesajde RaU1103 » Mie Mai 26, 2004 7:42 am

Nu stiu daca are vreun sens sa explic aici motivul pentru care am trimis articolul pe yahoo group,oricum n-am vrut nici pe departe sa provoc discutii despre viata lor personala si nu-nteleg de ce va luati de Aly ,nici ea n-a vrut asta.

Mai Sonya17, mai ... aici nu era vorba "express" despre aricolul cu pricina, bata-l vina sa-l bata ... Eu m-am referit la toate fanele si la tot ce am vazut postat pe aici, si nu numai ... Am ales-o pe Aly3 pentru ca ea parea mai activa pe forum, un fel de reprezentant ... :), acuma Aly3 sa nu crezi ca tu esti tapul ispasitor , te rog nu ma intelege gresit ...
Eu pur si simplu din cate am citi pe aici am vazut foarte multe post-uri legate de viata personala a baietilor, ceea ce mie nu-mi prea place, si astfel am incercat sa expun acest lucru cat mai clar. Nu am dat exemple concrete ca lumea se supara in general. Oricum poate am deviat de la subiect, si pacat ca seamana mai mult a cearta decat a discutie constructiva ... asta e ...
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde Sonya17 » Mie Mai 26, 2004 3:52 pm

In fine,fiecare cu opinia lui.nici eu nu vreau sa para o cearta
Avatar utilizator
Sonya17
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Mar Mar 05, 2002 12:00 am

Mesajde mariutza » Lun Iun 07, 2004 5:11 pm

mai fetelor mie imi pare ca RAU1103 are perfecta dreptate, careia dintre voi i-ar placea sa se bage cineva in viata ei atat de adanc?
si in final sper sa nu ma intelegi gresit RAU1103 dar "iti multumesc" pt primul tau mesaz de la acest subiect, ai spus exact lucrurile pe care lle gandesc si eu, mi-a mers direct la suflet daca intelegi
mariutza
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Oct 29, 2002 4:36 pm
Localitate: romania-craiova

Mesajde RaU1103 » Mar Iun 08, 2004 4:06 pm

"iti multumesc" pt primul tau mesaz de la acest subiect, ai spus exact lucrurile pe care lle gandesc si eu, mi-a mers direct la suflet daca intelegi

Ma bucur ca ai fos pe aceeasi lungime de unda cu mine :) .
Multumesc !
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde M_Doll » Sâm Iun 12, 2004 8:42 pm

mie-mi place muzik lor si kiar nu ma intereseaza viatza lor personala
You only see what your eyes want to see
Avatar utilizator
M_Doll
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mi se face rau

Mesajde Ana_pink » Mar Iun 15, 2004 12:40 pm

Mi se face rau cand citesc tote mesajele voastre ipocrite, cum ca n-ar trebui sa ne intereseze viata baietilor de la 3se, ca muzica lor e tot ceea ce conteaza... Haideti sa fim realisti! In orice show biz si in special in muzica, o melodie vine cu un intreg pachet: artistul care o canta trebuie sa fie placut de public, melodia trebuie sa aiba un videoclip si asa mai departe. Odata ce vezi pe cineva la televizor si iti place cum canta si cum gandeste normal ca vrei sa stii mai multe despre el,nu? Eu nu cred ca este cineva care sa nu fie curios cum arata prietena lui Ianula sau alt ceva de genul asta. Atata timp cat nu ii deranjeaza pe baieti eu zic ca nu e nimik in neregula sa aflam mai mult despre asta.
Ana_pink
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mai 10, 2002 3:51 pm
Localitate: Bacau

Mesajde M_Doll » Mie Iun 16, 2004 2:25 pm

Ana_pink scrie:Mi se face rau cand citesc tote mesajele voastre ipocrite, cum ca n-ar trebui sa ne intereseze viata baietilor de la 3se, ca muzica lor e tot ceea ce conteaza... Haideti sa fim realisti! In orice show biz si in special in muzica, o melodie vine cu un intreg pachet: artistul care o canta trebuie sa fie placut de public, melodia trebuie sa aiba un videoclip si asa mai departe. Odata ce vezi pe cineva la televizor si iti place cum canta si cum gandeste normal ca vrei sa stii mai multe despre el,nu? Eu nu cred ca este cineva care sa nu fie curios cum arata prietena lui Ianula sau alt ceva de genul asta. Atata timp cat nu ii deranjeaza pe baieti eu zic ca nu e nimik in neregula sa aflam mai mult despre asta.

~o OMG...fetitzo :masoaratzi cuvintele! De unde stii tu ca nu sunt fane carora numai muzica lor le place? ;j Crezi ca daca pe tine te intereseaza viatza lor intima , atunci ii intereseaza pe totzi? :no:
Lasa-neeeeeeeeeee , lasa-neeeeeeeeeeeee!
You only see what your eyes want to see
Avatar utilizator
M_Doll
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Ana_pink » Joi Iun 17, 2004 12:34 pm

Bine ca esti tu destept! Ma referam la faptul ca la o melodie conteaza si artistul care o canta. De aceea se fac videoclipurile. Tu iti imaginezi Amintirile, sa zicem, cantata de altcineva? Dar se vede ca tu traiesti in lumea de acum 60 de ani. TREZESTE-TE LA REALITATE!!!!!!!!!!!
Si n-am spus ca ma intereseaza viata lor personala!
Ana_pink
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mai 10, 2002 3:51 pm
Localitate: Bacau

well, well ...

Mesajde RaU1103 » Joi Iun 17, 2004 2:42 pm

Uite ca primesc si eu un mail cu " Reply to topic: Fanele ..." si ce vad ???
Ana pink :
te contrazici singura:
Odata ce vezi pe cineva la televizor si iti place cum canta si cum gandeste normal ca vrei sa stii mai multe despre el,nu?
<-de aici se intelege ca TU, ai vrea sa stii .... bla bla ...
Si n-am spus ca ma intereseaza viata lor personala!
<- contradictie cu ce ai scris mai sus ...
In orice show biz si in special in muzica, o melodie vine cu un intreg pachet: artistul care o canta trebuie sa fie placut de public, melodia trebuie sa aiba un videoclip si asa mai departe.
<- ai dreptate ...
dar mai zici ...
Ma referam la faptul ca la o melodie conteaza si artistul care o canta. De aceea se fac videoclipurile.

Vidoeclipurile se fac ca sa promovezi o melodie ( de regula ceea mai buna melodie/ cele mai bune melodii / de pe noul album ). Ceea ce spui tu in legatura cu artistul nu e adevarat. Uitate, si ai sa vezi multe videoclipuri de genul "poveste" ( mai ales la melodiile de dragoste ) in care se aude doar melodia si se vede un scurt filmuletz, in care nu apare deloc artistul care canta ... Cand au sa se faca filme de calitate in Romania, atunci ai sa vezi si vidoeclipuri romanesti de calitate. Pana atunci, e mult mai usor sa filmezi niste cadre cu artistul care "canta" si cu doua masini "cool" in spate ... si multe gagici imbracate 15% ...
Oricum .... Ana pink primul tau reply este confuz, iar al doilea si mai confuz...
Un singur lucru:
Atata timp cat nu ii deranjeaza pe baieti eu zic ca nu e nimik in neregula sa aflam mai mult despre asta.
ok, dar ... de unde stii tu ca nu ii deranjeaza?? Atata timp cat ei nu fac public ceva, eu cred ca nu trebuie sa incercam sa aflam mai multe.
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde RaU1103 » Joi Iun 17, 2004 2:44 pm

M Doll ... imi place avatarul tau. :) nice.
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde M_Doll » Vin Iun 18, 2004 8:34 pm

RaU1103 scrie:M Doll ... imi place avatarul tau. :) nice.

THNX ca-mi iei apararea :B....ai dreptate cu ceea ce ai zis \:/..
btw..si mie-mi place avatarul meu *p ..aa..si ana pink sa stii ca-s fatanu baiat..inchipuie-tzi sa-shi puna un baiat numele de "doll"(=papusha)..
You only see what your eyes want to see
Avatar utilizator
M_Doll
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde urata » Sâm Iun 19, 2004 4:53 pm

RaU1103 chiar ai drepate ;)
poate baietzzi (3se) nu fac scandal asha mare (k sa-shi apere intimitatea) pt a nu parea infumuratzi..... pt a nu avea GURILE RELE pe cine sa critice; dar dak nici macar NOI, fanii lor, nu le respectam viatza privata............atunci nu-mi miroase deloc a bine viitorul ce va fi :(
urata
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 07, 2003 10:26 pm
Localitate: ro-buc


Înapoi la 3 Sud Est

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator