enigma pieselor 3se,cine se afla in spatele ei.

Forum dedicat trupei 3se si fanilor acesteia

enigma pieselor 3se,cine se afla in spatele ei.

Mesajde ioana denisia » Dum Mar 10, 2002 3:38 pm

Haide-ti sa vedem impreuna daca stim aceeas enigma(care o stie).cine a "plans pe acordurile chitarii' . care e persoana care a cauzat atata suferinta unui sufles curat.Cine a facut ca hiturile sa curga la rand,care fata a meritat atata atentie si sufletul cui i la frant?
Vreti sa aflam toate astea,haide-ti sa fin unite.
ioana denisia
 

Mesajde gabuba » Dum Mar 10, 2002 4:55 pm

hai fiti unite... eu o sai fiu dar un interlocutor... care va mentine discutia... ;) deci sa ma dau si eu cu parerea?? ziceti doar dak vreti...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde rammonny » Dum Mar 10, 2002 5:30 pm

sa fim unite?sunt de acord cu tine...dar nu pt. a afla cine e iubita cui sau cine l-a facut sa sufere pe nu stiu cine......(cred ca te referi la Laur)........ci pt. ei...sa-i sustinem in continuare .......e treaba fiecaruia ce face cu viata lui personala......poate tu esti indragostita pana peste cap de unul.......dar nu cred ca cineva ...mai ales o fata l-a inspirat pe laur la toate piesele.........stiu de Lory....dar cred ca piesele au fost asa bune si au avut succes datorita talentului baietilor(mai ales laur)........doar nu stau degeaba toata ziua in studio.....nu crezi?

P.S. atat am scris acum....dar voi reveni!(I'll be back!!!;h)
Avatar utilizator
rammonny
Junior Member
 
Mesaje: 100
Membru din: Joi Dec 06, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Mar 27, 2002 9:23 am

Nu cred ca cineva a fost "muza" pentru piesele lor, au stat baietii frumos, s-au gandit ce i-ar placea unei pustoaice sa asculte dupa care s-au pus si au prestat.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: enigma pieselor 3se,cine se afla in spatele ei.

Mesajde Ana_pink » Vin Mai 24, 2002 3:31 pm

Numai datorita lui Laur 3se au asa mult succes. El este geniul din spatele trupei. As vrea sa stiu care este fata care il inspira pentru piese. Exista mai demult o barfa ca Laur se casatoreste dar nu cred ca este adevarata.
Ana_pink
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Mai 10, 2002 3:51 pm
Localitate: Bacau

Muza = romania

Mesajde Snicks » Dum Mai 26, 2002 10:00 pm

Ii dau dreptate lui Zgubilici. Nu imi vine sa cred ca Laurentiu face muzica la nimereal, altfel cum de toate melodiile care le-a scos au fost hit-uri. Eu zic ca le calculeaza... si muza inspiratie suntem chiar noi care ascultam 3se... Asta e parearea mea
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde verysweetgirl69 » Lun Mai 27, 2002 1:30 am

Mai bine va vedetzi de treaba si incercati sa aflati altceva nu despre viata personala a celor de la 3se. Nu cred ca voi atzi vrea sa se apuce cineva sa incerce sa afle despre viata voastra personala. Poate au fost inspiratzi de vreo fata poate nu...nu e treaba noastra sa stim. Treaba noastra e sa ascultam muzica lor si sa ne dam cu parerea...nimic mai mult. Asa ca stati cuminti in banca voastra si incepeti sa invatatzi pt examene (pt cei care au...din pacate eu sunt una dintre ei :() Atat am avut de spus. Mai multe dupa ce cineva incearca sa ma contrazica.
If you don't know me...DON'T judge me!!!
verysweetgirl69
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Mai 25, 2002 5:32 am
Localitate: Canada - Toronto

Mesajde Zgubilici » Lun Mai 27, 2002 6:15 am

pai draga fata dulcica: cum ti se pare ca apreciezi mai mult o piesa:
a) cand este facuta sa se contopeasca cu felul tau de a fi, cu vorbele care vrei sa le auzi
b) cand sunt facut pur si simplu din inima?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde verysweetgirl69 » Lun Mai 27, 2002 1:53 pm

depinde de starea in care esti. normal ca daca esti depressed or something si asculti o melodie o apreciezi dupa ce zic versurile si ca zic ce vrei tu sa auzi. dar daca esti normal si pur si simplu o asculti incepi sa te gandesti daca cel/cea care canta acea melodie chiar a simtzit si i s-au intamplat chestiile care le zic. dar asta nu inseamna ca tre sa ne apucam noi sa aflam care a fost motivul pt care acea melodie a fost compusa nu?
If you don't know me...DON'T judge me!!!
verysweetgirl69
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Mai 25, 2002 5:32 am
Localitate: Canada - Toronto

Viata personala pe dreq...

Mesajde Snicks » Joi Mai 30, 2002 3:19 pm

Ce legatura are muza inspiratie cu viata lui personala... cand o sa incercam sa aflam relatia dintre 3SE si Cristiana Raduta atunci sa-ti faci probleme ca ne bagam in viata lui personala :D
I have tasten the flash of... fallen angels
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde verysweetgirl69 » Joi Mai 30, 2002 11:59 pm

snicks in caz ca vorbeai cu mine am sa incerc sa-ti clarific care o fost chestia ... sa zicem cu tu deabia te-ai despartit de persoana iubita si compui un cantec unde "povestesti" ce-o insemnat pt tine acea persoana sau cum te simti or whatever si unu s-ar baga in seama sa incerce sa afle despre cine e acel cantec ... s-ar baga in viata ta personala right? ce-i pasa lui/ei despre cine e acel cantec? asa si cu ei ... ce va pasa voua despre cine sunt catecele lor? ascultati-le ... enjoy them si atat...everything has a limit
If you don't know me...DON'T judge me!!!
verysweetgirl69
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Mai 25, 2002 5:32 am
Localitate: Canada - Toronto

ei nu se intelege numic din ceea ce ziceti

Mesajde DENISIA » Vin Mai 31, 2002 2:37 pm

mey oameni buni,eu am citit acum toate mesaje pe rand si mare lucru nu prea am inteles,ea inainte de a scrie un mesj cititil bine pe primul scris,sa vedeti ca tipa aia are dreptate,voi nu ati suferit niciodata,suntetia asa mici,nu vedeti ca piesele sunt inspirate dupa cineva care a murit?:'te ascunzi de mine printre nori,te prefaci zambind ca dormi" unde vi`s sentimentele,cum ascultati voi piesele astea?
acum ce maiziceti,sunt tare curioasa,nici eu nu am dreptate?
PS: DACA STITI ,CANDVA LAUR A ZIC CA DACA ENIGMA PIESELOR VA FI AFLATA NU VOR MAI AVEA ACELAS FARMEC. SI A MAI ZIS EL CEVA DE GENUL CA CINBEVA ACOLO SA REGASIT IN ACELE SENTIMENTE SCRISE IN PIESE. cum ar fi:" asculta-mi sufletul cum plkacge,ca un sunet de chitata inima imi frange", cum va suna,í£ í£ care din ei canta la chitara? astept meil.
DENISIA
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 29, 2002 4:54 pm
Localitate: BACAU

PACAT CA E-MAILURILE LUNGI NU SUNT ACCEPTATE

Mesajde DENISIA » Mie Iun 05, 2002 5:18 pm

AM SELECTAT DINTR-O REVISTA CE AVEA CU 3SE VREO 4 PAGINI POVESTE UNUI DE IUBIRE SI CE LEGATURA AU PIESELE CU EA.AM INCERCAT SA SCRIE ARTICOLUL DE 2 ORI DAR NU IMI DA POSIBILITATEA SA FIE AFISAT DEOARECE EKL ESTE PREA LUNG,CUM POT FACE,SA-L PUN CA MESAJ SA VA CONVINGETI CU TOTII CA INTRADEVAR EXISTA O LEGATURA?
DENISIA
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 29, 2002 4:54 pm
Localitate: BACAU

Re: ei nu se intelege numic din ceea ce ziceti

Mesajde Al3xutza » Vin Iun 21, 2002 10:25 pm

Initial trimis de DENISIA
mey oameni buni,eu am citit acum toate mesaje pe rand si mare lucru nu prea am inteles,ea inainte de a scrie un mesj cititil bine pe primul scris,sa vedeti ca tipa aia are dreptate,voi nu ati suferit niciodata,suntetia asa mici,nu vedeti ca piesele sunt inspirate dupa cineva care a murit?:'te ascunzi de mine printre nori,te prefaci zambind ca dormi" unde vi`s sentimentele,cum ascultati voi piesele astea?
acum ce maiziceti,sunt tare curioasa,nici eu nu am dreptate?
PS: DACA STITI ,CANDVA LAUR A ZIC CA DACA ENIGMA PIESELOR VA FI AFLATA NU VOR MAI AVEA ACELAS FARMEC. SI A MAI ZIS EL CEVA DE GENUL CA CINBEVA ACOLO SA REGASIT IN ACELE SENTIMENTE SCRISE IN PIESE. cum ar fi:" asculta-mi sufletul cum plkacge,ca un sunet de chitata inima imi frange", cum va suna,í£ í£ care din ei canta la chitara? astept meil.


Piesele "Lory" si "Cand soarele rasare" au fost compuse pentru o fata pe nume Loredana, din Ploiesti care a murit, si pe care Laur a iubit-o mult. Toate piesele lor sunt inspirate din fapte reale... de fapt, cele mai vechi. Cele noi nu prea. Iar cel care avea cate un "subiect " pentru fiecare piesa era de obicei Viorel. El este cel care a suferit cel mai mult din dragoste.
Si sper sa va ajunga lamuririle astea, pentru ca mai multe nu va pot spune.
Al3xutza
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Ian 26, 2002 5:00 am
Localitate: Targovishte

Mesajde sandrino » Dum Iun 23, 2002 8:25 am

Adevarul e ca pisele vechi cand le ascultai ti venea sa plangi.. iti puteai dadea seama ca erau insirate din fapte reale .. .. :-( .. e foarte trist... imi pare dupa fata respectiva .. Loredana .. dar asta este ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde mariutza » Dum Noi 17, 2002 7:23 pm

mai oamenilor, eu cred ca datoria noastra de fani este sa ii sustinem pe baietii astia indiferent care le-a fost muza
daca vroiau neaparat doar sa-si exprime sentimentele puteau foarte bine sa pastreze textele pt ei ca sa-si aminteasca de iubirea pierduta sau sa scrie intr-un jurnal, dar ei s-au gandit si la noi si au vrut ca si noi sa ne bucuram de aceste texte
asa ca incercati sa le ascultati cu sufletul si nu va mai bagati atat de adanc in viata lor personala
in definitiv inainte de a fi vedete sunt si ei oameni si au si ei dreptul sa sufere sau sa se bucure
eu cred ca e dragut din partea lor sa isi imparta cu noi sentimentele
si nici nu cer prea mult in schimb,nu credeti?
mariutza
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mar Oct 29, 2002 4:36 pm
Localitate: romania-craiova

Mesajde georgyana-3se » Mie Noi 26, 2003 2:07 pm

SUNT CONVINSA CA IN SPATELE ACESTOR MELODI SUPERBE SE AFLA UN SENTIMENT.CRED CA FIECARE DINTRE NOI SUFERA DIN DRAGOSTE LA UN MOMENT DAT,DAR NU ORICINE ARE TALENTUL SA ISI EXPRIME ASTFEL SENTIMENTELE.AICI ESTE VORBA SI DE TALENT.DE CASTFEL NU AR TREBUI SA NE INTERESEZE PE NOI VIATA LOR PRIVATA.
georgyana-3se
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 26, 2003 1:41 pm

Talentul e explicatia!

Mesajde Andytzu » Mie Noi 26, 2003 8:44 pm

In spatele pieselor 3SE nu se ascunde decat talentul lor si placerea cu care compun!Pun suflet in ceea ce fac.Laur & Co. sunt unici.Sunt cei mai tari.Ca si compozitori nu se pot compara cu nimeni.Nici macar cu "cel mai tare :)":MARIUS MO(R)GA.:))Sunt UNICII 3REI SUD EST!!!!!!!
Andytzu
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Oct 04, 2003 3:27 pm
Localitate: Abrud, Alba

Mesajde SHOWMASTER » Joi Noi 27, 2003 8:04 pm

dragilor, am ajuns sa il cunosc pe laur din cateva povesti ,discutii cu el si mai ales din piesele 3se.toate piesele sunt niste frumoase intamplari din viata lor,franturi de clipe magice,momente de neuitat sau banale intamplari.
asta e izvorul pieselor...insasi viata lor si sunt sigur ca nici o piesa nu e facuta la intamplare.
de mentionat e faptul ca toti au prietene...pe care le tin ascunse de ochii presei...
sunt un geniu neinteles de contemporanii mediocri !
SHOWMASTER
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Dum Apr 14, 2002 4:22 pm
Localitate: .

Mesajde rap_t_one » Joi Mar 25, 2004 11:38 am

Daca tot ce fac aceshti "baieti minunati" sunt intamplari shi fragmente din viata lor de ce muzica lor nu iese mai colorata .... adica poola mea ,.... eu m-am satuarat sa dau drumu le teveu shi sa vad piese de dragoste pe tot teveu ...... Ba si mai vezi ca e o pushtoaica de-aia cu trei floci la p#@#% de-shi canta inima ranita !!! Hai sa fim seriosi ca tot trei sud estu shi tot dance-u romanesc e varza .... !!! Sau ala de se da nepotu lu costi bashitza ... de la alpha , cu gagicele alea bune .... Tac in paula mea din gura ca iar imi fierbe sangele sub scoartza cerebrala ! ;n ;n ;n ;n ;n ;n Kiar daca ash avea toti dintii cariati ash mai zambi \shi daca ash fi plin de probleme tot ash glumi \pentru ca vezi viata e grea shi lumea e rea \cum ash putea sa rezist daca nu m-ash purta asha .... ! (:| (:| (:|
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm


Înapoi la 3 Sud Est

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron