Michael Schumacher

Forum dedicat sporturilor mecanice.

care sunteti fani schummy?

Mesajde sly » Mie Mar 13, 2002 8:33 pm

care e fan schummy??? astept mesajele voastre...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: care sunteti fani schummy?

Mesajde Aragorn » Vin Mar 15, 2002 4:08 am

Initial trimis de sly
care e fan schummy??? astept mesajele voastre...


Eu sunt, si nu numa a lu' ala mare ci si a lu' Ralf :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Re: Re: care sunteti fani schummy?

Mesajde viceroy_16 » Mie Mar 27, 2002 8:50 pm

Schumacher e cel mai tare si cat timp va concura este de neoprit!Toata lumea sa recunoasca, ca e cel mai bun!
viceroy_16
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mar 26, 2002 4:33 pm
Localitate: Deva

Fani Schumacher (:P), de cati ani urmariti voi F1 ??

Mesajde LinX » Vin Mar 29, 2002 1:31 am

Initial trimis de viceroy_16
Schumacher e cel mai tare si cat timp va concura este de neoprit!Toata lumea sa recunoasca, ca e cel mai bun!


Mai taci ... ca-mi vine sa vars ... Mai ramane sa spuneti ca e si cel mai bun din toate timpurile. lol. Cu cine naiba sa concureze; si sa ma leg si de faptul ca BMW si McLaren sunt varza de ceva timp (in comparatie cu Ferrari cel putin).

Imi aduc aminte de momentele cand M Schumacher incerca sa invete notiunea de sportivitate sau cand un McLaren bine pus la punct al lui Hakkinen il lasa in urma cu zeci de secunde... si imi mai aduc aminte ce inseamna 'talentul' si atitudinea unor mari campioni : Prost, Sena, Mansel si multi altii.
Schumacher e un bun 'driver', dar declaratiile sale si ceea ce a facut in repetate randuri in anii trecuti il scot din categoria campionilor adevarati ai F1. (si se poate vorbi aici si de rolul masinii, repet)
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 29, 2002 1:43 am

Iata..in sfarsit..un cunoscator de F1 ! Asa este,Lynx ! Eu ma lupt de multa vreme cu astia..care mai posteaza pe aici....sa le zic adevarul despre Michael Schumacher ....dar ei o tin pe a lor !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Schumacher

Mesajde Aliosha » Vin Mar 29, 2002 2:02 am

Dupa cum am mai spus de cateva ori pe forumul asta nu prea il inghit pe Schumacher DAR:

Pana sa vina el Ferarri erau varza. Aveau evolutii penibile pentru isoria si celebritatea de care se bucurau.
Schumi si Jean Todt au pus lucrurile in ordine.
S. nu e doar un simplu pilot. El se ocupa de tot felul de detalii tehnice la Ferrari, lucru de care nu orice pilot este in stare.

Eu nu il suport de cand a fost atat de ordinar cu Irvine acum 2 sezoane cand nu l-a ajutat deloc sa ia titlu desi acesta avea sanse uriase. Si mai sunt si altele...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

despre Micael Sumahãr

Mesajde baixinho© » Vin Mar 29, 2002 9:16 am

Deci ai sa ne intelegem despre ce anume calitati ale campionului mondial al Formulei 1 in exercitiu (ca pana una-alta, el asta este)vorbim. Despre cartea de vizita, despre felul in care piloteaza, despre manevrele riscante pe care le face, despre felul in care piloteaza la limita regulamentului sau despre caracterul infect pe care il are uneori? Mie imi place de el si vreau sa cred ca sunt unul dintre admiratorii lui. Am un amic la bloc care este maniac in ceea ce-l priveste pe Schumacher senior si nu stiu daca mai gasesc 5 (poate ca exagerez, hai, 10) in tara ca el. Daca-l scoli din somn la 2 noaptea si-l intrebi ceva despre subiectul acestui mesaj, iti raspunde. Dar nu asta este ideea. Revenind. Cel putin la ora actuala, Schumacher este campion mondial. Am mai scris pe alt forum, dar asta nu inseamna ca nu pot sa ma repet. A concurat pentru Benetton si a castigat doua titluri mondiale pentru piloti. A venit la Ferrari (despre care nu mai stia nimeni nimic - cu exceptia faptul ca este una dintre cele X competitoare in CM de Formula 1) si i-a adus titlul mondial la constructori - cu toate ca in anul cu pricina si-a rupt piciorul. Este foarte adevarat ca putea sa-l ajute pe Irvine sa castige titlu la piloti, dar a avut orgoliul de a fi el primul "ferrari"-ist care cucereste titlul mondial la piloti. Exemplele de acest gen pot continua si la fel de bine se poate scrie si despre lucrurile mai putin placute despre el. In concluzie, hai sa ne intelegem despre ce anume sa discutam despre Michael Schumacher (cvadruplu campion mondial, ca uitasem de asta).
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Mar 29, 2002 8:07 pm

asha e !! schummy e un mare campion....dar am fost altii mai buni decat el :senna , prost, mansell...in aceea perioada formula 1` era un adevarat spectacol ...nu ca acuma ....
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Shumi = norocos

Mesajde Game Over » Joi Apr 04, 2002 3:10 pm

Initial trimis de sly
asha e !! schummy e un mare campion....dar am fost altii mai buni decat el :senna , prost, mansell...in aceea perioada formula 1` era un adevarat spectacol ...nu ca acuma ....


Parerea mea:
Shuma (printre favoritzii mei ca sa nu fiu off-topic) la ora actuala este cel mai bun pentru urmatoarele motive:
- nu are concurentza in ceea ce priveste driverii din zilele noastre;
- nu are concurentza in ceea ce privesta masina de F1 adica constructorii de la Ferrari nu au deocamdata concurentza serioasa (parerea mea).
Daca Shumi ar fi concurat pe vremea lu' Senna nu cred ca ar fi ajuns unde este acum, de asemenea parerea mea.
Shi cred ca cel mai bun din toate timpurile este SENNA.
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Apr 04, 2002 8:00 pm

au concurenta din cate se obs. la masini&constructori.....
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Michael Schumacher

Mesajde baixinho© » Vin Apr 05, 2002 2:58 pm

Faptul ca cei de la beemve sunt "acolo" nu inseamna ca cei de la Ferrari au concurenta. Dar, ma rog, fiecare cu parerea lui. Sper ca anul acesta Juan Pablo sa castige mai multe puncte decat Ralf, desi....
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: despre F1 !

Mesajde LinX » Vin Apr 05, 2002 5:06 pm

Initial trimis de petrican
Deci ai sa ne intelegem despre ce anume calitati ale campionului mondial al Formulei 1 in exercitiu (ca pana una-alta, el asta este)vorbim. Despre cartea de vizita, despre felul in care piloteaza, despre manevrele riscante pe care le face, despre felul in care piloteaza la limita regulamentului sau despre caracterul infect pe care il are uneori? Mie imi place de el si vreau sa cred ca sunt unul dintre admiratorii lui.

Schumacher este campion mondialEste foarte adevarat ca putea sa-l ajute pe Irvine sa castige titlu la piloti, dar a avut orgoliul de a fi el primul "ferrari"-ist care cucereste titlul mondial la piloti.

Exemplele de acest gen pot continua si la fel de bine se poate scrie si despre lucrurile mai putin placute despre el.

In concluzie, hai sa ne intelegem despre ce anume sa discutam despre Michael Schumacher (cvadruplu campion mondial, ca uitasem de asta).
petrican


Schumacher nu e primul pilot de la Ferrari care a luat titlul la piloti; si sa nu ne dam cu parerea aiurea acum, ok - NU A PUTUT sa-l ajute pe Irvine la Suzuka in acel an pt simplu motiv ca Hakkinen a fost mult peste el (e ceea ce am numit un tot Hakkinen-McLaren-Mercedes, nu ce fusese la inceputul acelui sezon- doar McLaren Mercedes si ce a urmat mai tarziu - doar McLaren). Hakkinen a meritat acel titlu de campion.

Cat despre sportivitate si caractere infecte :

1. F1, desi e a naibii de comerciala, e totusi si un sport, nu numai o afacere (precum Champions' League de ec. - fuck'em); si in sport e nevoie de ceva sportivitate; dc voi, FANILOR aveti impresia ca Schumacher va ofera spectacol sau probe de maiestrie inseamna ca regulile F1 si niste 'norme' morale ar trebui revizuite serios !
2.Cat despre persoana M Schumacher cred ca am auzit cu totii suficient de mult ... orgoliu prostesc, lipsa de recunostinta pt cei ce l-au ajutat, faza cu nevasta-sa / fosta prietena a lui Frentzen etc etc
Avatar utilizator
LinX
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Joi Ian 17, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Apr 05, 2002 5:52 pm

bine punctat!! oricum schummy e un mare campion...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Schumi

Mesajde baixinho© » Mie Apr 10, 2002 8:51 pm

Faptul ca Michael Schumacher a atentat la fosta prietena a lui Frentzen nu spune nimic despre caracterul lui. Daca ea nu dorea sa se cupleze cu Michael, nu o facea. Vezi cazul similar cu Gica Popescu (in "rolul" lui Frentzen) si al lui Craioveanu.
Mai departe. LinX are perfecta dreptate: Michael Schumacher nu ofera absolu deloc "spectacol sau probe de maiestrie", ca sa citez. Niciodata nu si-a etalat clasa in situatii in care alti piloti probabil ca ar fi iesit in afara pistei. Cat despre cele patru titluri mondiale - aici trebuie sa recunosc ca este vorba doar de puterea motorului. El nu are nici un "amestec". E vorba, la mijloc, doar de neputinta adversarilor lui care nu au fost in stare sa-l invinga. Maestre, ma repet, i-a ridicat pe Benetton (apropo, de cand a plecat el de acolo, cate curse au mai castigat pilotii care i-au luat locul) si a facut sa se vorbeasca din nou despre Ferrari. Si a nu se uita. A castigat curse (destule) cand concurau atat Mansell cat si Senna (Dumnezeu sa-l ierte).
Mai tinem legatura
petrican
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Apr 11, 2002 10:03 am

dar acuma are adevarati candidati la titlu...bine ca nu sunt 3 frati schumacher...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

tot schummy.....

Mesajde star_sad9 » Sâm Apr 27, 2002 12:11 pm

sly, se pare ca dau peste tine la toate fan-cluburile la care ma inscriu.....se pare ca avem aceleasi gusturi....
in fine,...despre schummy, ce pot spune?....
intr-adevar are masina buna, ca fara masina nu ar putea face nimc,..dar e cel care i-a dat pe brazda pe cei de la ferrari...el i-a invatat cum sa faca antrenamente cu succes...si nu putem da la o parte talentul sau si munca pe care o depune...ganditi-va numai ca a concurat impotriva lui hakinen cu succes iar hakkinen avea o masina mult mai buna, doar mclaren, sub egida mercedes e un dusman demn de temut...cu toate astea, schummy a reusit...si a fost campion mondial si cu o masina mai putin buna, a echipei benneton...
chiar daca sunt fata, imi palce mult formula 1 si urmaresc in limita timpului disponibil majoritatea curselor...cand nu reusesc sa le vad, ma tine tata la curent.....
PS: fan-club pt. motociclism sau valentino rossi nu e?......
zbye.....
star_sad9
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Apr 26, 2002 7:42 pm
Localitate: vl

barfe.....

Mesajde star_sad9 » Sâm Apr 27, 2002 5:19 pm

Initial trimis de sly
bine punctat!! oricum schummy e un mare campion...

...totusi, daca stam sa ascultam toate barfele despre el, vom ajunge sa credem ca e o bestie....si nu e asa.....el e doar ambitios si isi doreste mult sa castige...
pt cei care nu stiu,...el e singurul pilot de curse care isi testeaza singur masina inainte de fiecare cursa...face 70 de tururi de circuit cu ea pt a-i testa rezistenta, nu 3-4, cat fac ceilalti...parerea mea si nu numai a mea, o parere obiectiva, nu subiectiva, e ca e totusi cel mai bun pilot actual...
iar prietena lui frentzen?...:)) schummy tine mult la familia lui, iar sotia lui e cu el la fiecare cursa, il asista din standuri...
star_sad9
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Apr 26, 2002 7:42 pm
Localitate: vl

inca un fan...

Mesajde queen999 » Sâm Mai 11, 2002 7:13 pm

salut
sunt unul dintre cei mai mari fani ai lui Michael Shumacher.am urmarit toate cursele. sunt fan ferrari pana la moarte!! sunt cei mai tari!
mai ales shumi...
queen999
 

Mesajde dinu » Lun Mai 13, 2002 2:41 pm

Si mie imi place Schumacher - si toti care stiu sa castige - insa incidentu de duminica a marcat moartea sportului si a spectacolului in formula. Cred eu ca nu ar fi fost posibil un lucru care sa inchida mai multe televizoare si care sa arunce cu mai mult kkt in tot ce inseamna Formula. Daca Baricelo n-avea nici un cuvant de spus, in schimb Scumacher putea sa refuze.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde AxL » Mar Mai 21, 2002 9:38 am

Initial trimis de dinu
incidentu de duminica a marcat moartea sportului si a spectacolului in formula. Cred eu ca nu ar fi fost posibil un lucru care sa inchida mai multe televizoare si care sa arunce cu mai mult kkt in tot ce inseamna Formula. Daca Baricelo n-avea nici un cuvant de spus, in schimb Scumacher putea sa refuze.


corect ! schumacher ne-a mai dovedit inca odata (daca mai era nevoie) ca nu are pic de caracter. ce patetic era dupa aia pe podium... vezi doamne l-a lasat pe barichello pe prima treapta... chiar se chinuia si sa planga... pana schumacher nu pleaca din f1, nu o sa mai aiba nici un farmec competitia asta.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

S.U.N.T.E.T.I P.E.N.I.B.I.L.I

Mesajde t.i.f.o.s.o » Mie Mai 22, 2002 11:35 pm

Bai, lynx, sau cum ti-o zice...

pai bine mai tata mai... te dai mare cunoscator de f1?

ce-ti da tie dreptul asta mai pisica ?

ce importanta are cum e shumi? daca e sau nu cel mai bun?

am vazut campionate superbe de f1 in care schumi si-a jucat rolul lui. am vazut intr-adevar un ferrari crescand in valoare, in mare parte DATORITA lui schumi.

acest an este probabil cel mai putin spectaculos. dar nu din cauza lui schumi.

oricum, daca te uiti in ultimii 10 ani la clasamentele finale ai sa vezi un schumi omniprezent pe primele pozitii si cativa campioni trecatori (aka villeneuve, hakkinen...) si nu e vorba de masina. ai sa-l vezi pe shumi campion si cu benetton si cu ferrari. ei, ce zici de asta?!

TERMINATI CU PROSTIILE !!!

p.s.: nu contest valoarea celorlalti piloti si raman un impatimit fan al lui senna, dar schumi este de departe PILOTUL MOMENTULUI. recunoasteti odata si hai sa trecem mai departe...
t.i.f.o.s.o
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 05, 2002 11:45 am
Localitate: Bucuresti

Michael Schumacher

Mesajde baixinho© » Sâm Mai 25, 2002 3:45 pm

Sunt intru totul de acord cu tifoso. Cu mentiunea ca acum zece ani Michael Schumacher nu avea nici o treaba cu Formula 1. El a intrat in Marele Circ ceva mai tarziu. Dar ce mai conteaza? Ideea ramane! Iar aici ma refer la faptul ca este pilotul momentului. CHiar si in conditiile in care a castigat in AUstria in modul in care a facut-o. Si sa nu-mi spuna mie cineva ca el nu stia de acea manevra ca nu pot sa cred.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: Michael Schumacher

Mesajde t.i.f.o.s.o » Sâm Mai 25, 2002 6:37 pm

Initial trimis de petrican
Sunt intru totul de acord cu tifoso. Cu mentiunea ca acum zece ani Michael Schumacher nu avea nici o treaba cu Formula 1. El a intrat in Marele Circ ceva mai tarziu. Dar ce mai conteaza? Ideea ramane! Iar aici ma refer la faptul ca este pilotul momentului. CHiar si in conditiile in care a castigat in AUstria in modul in care a facut-o. Si sa nu-mi spuna mie cineva ca el nu stia de acea manevra ca nu pot sa cred.


Imi pare rau, petrican...

Schumi a debutat in formula 1 la Spa in august 1991 dupa ce a fost cooptat in echipa lui Eddie Jordan. Pana la urma, dupa ceva discutii si neintelegeri financiare, a ajuns la Benetton-Ford, echipa cu care a terminat sezonul pe un respectabil loc 12.
In a doua cursa pe Benneton a obtinut primele doua puncte din cariera terminand pe locul 5 in fata mult mai experimentatului sau coleg Nelson Piquet.

De atunci si pana acum, Schumi a devenit, cum spuneam, de patru ori campion mondial si are cele mai multe victorii din istoria Formulei 1. Singurele recorduri nedoborate sunt cele pentru cele mai multe pole-position-uri detinut de Senna si pentru cele mai multe campionate (5) detinut de Fangio.

E adevarat ca a devenit campion mondial abia dupa 2 sezoane si jumatate (adica in 1994) si recunosc ca in mare parte acest lucru s-a datorat si nefericitului eveniment care a facut sa dispara cel mai mare pilot al tuturor timpurilor, care, mai mult ca sigur ar fi castigat in acel an.

De atunci, evident, fara Senna, a urmat Era Schumacher. Au trecut opt ani de atunci si s-au scris si spus multe. Trofeele raman, punctele raman, istoria nu se poate schimba, iar tevatura celor fara de idoli (i-am numit aici pe toti aceia care tin cu alti piloti doar pentru ca, pur si simplu, nu vor sa tina cu "nazistu") va continua multa vreme.

NE-AM OBISNUIT CU VOI "LOOSER"-ILOR !!!

Dar se pare ca voi n-o sa va obisnuiti niciodata cu asta... :D

Pe curand,

Al vostru, al tuturor

t.i.f.o.s.o
t.i.f.o.s.o
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 05, 2002 11:45 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde t.i.f.o.s.o » Sâm Mai 25, 2002 6:56 pm

Initial trimis de AxL


corect ! schumacher ne-a mai dovedit inca odata (daca mai era nevoie) ca nu are pic de caracter. ce patetic era dupa aia pe podium... vezi doamne l-a lasat pe barichello pe prima treapta... chiar se chinuia si sa planga... pana schumacher nu pleaca din f1, nu o sa mai aiba nici un farmec competitia asta.

Initial trimis de dinu
incidentu de duminica a marcat moartea sportului si a spectacolului in formula. Cred eu ca nu ar fi fost posibil un lucru care sa inchida mai multe televizoare si care sa arunce cu mai mult kkt in tot ce inseamna Formula. Daca Baricelo n-avea nici un cuvant de spus, in schimb Scumacher putea sa refuze.


Dragii mei, cititi va rog si celelalte doua mesaje pe care le-am postat aici.

Dar pentru voi doi in special mai am ceva de adaugat.

Sigur ca da, SCHUMACHER PUTEA SA REFUZE !!! :D :D :D

Sigur ati fost macar o data in situatia in care ati vrut sa lasati pe cineva sa iasa sau sa intre undeva inaintea voastra si persoana respectiva va invita la randul ei sa treceti, si tot asa.

Imaginati-vii pe Schumi si Barrichelo invitandu-se reciproc sa treaca linia de sosire ! ! ! :D

Si din nou, sigur ca da, pana schumacher nu pleaca din f1, nu o sa mai aiba nici un farmec competitia asta ! ! !

Ar putea fi adevarat, pentru ca atunci ar ramane ceilalti, care sunt oarecum mai apropiati ca valoare.

DAR, SINCER, AS PREFERA SA SE RIDICE CEILALTI LA NIVELUL LUI SCHUMI, si atunci am avea in mod sigur FARMEC cat cuprinde!

Raman la parerea mea din primul mesaj postat pe acest forum:

S U N T E T I P E N I B I L I ! ! !
t.i.f.o.s.o
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 05, 2002 11:45 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde mikidutzu » Dum Mai 26, 2002 11:10 am

Eu daca stau mai bine sa ma gandesc si Schumi si Rubens si toti ceilalti din Formula 1 sunt niste angajati in fond si nu fac altceva decat sa asculte niste ordine .....Desi se intampla de multe ori ca ordinele astea sa nu convina.Eu unul sunt fan Ferrari si stau sa ma gandesc cum a castigat Hakkinen acum vreo 2-3 sezoane campionatul cu ajutorul lui Coulthard.Si atunci nu a comentat nimeni....
mikidutzu
 

Michael Schumacher

Mesajde baixinho© » Mar Mai 28, 2002 8:29 pm

De cand Nigel Mansell s-a retras, am devenit un fan Schumacher. Mare sau mic - asta nu pot sa ma pronunt. In orice caz, imi place cum piloteaza. Ideea este ca mi-as dori a castige titlul anul asta sa-l egaleze pe Fangio, chiar si in conditiile in care el nu prea are adversar, iar Fangio a avut. Oricum, sunt mai mult decat convins ca cel putin pe moment nu are cine sa-i calce pe urme. Nici Ralf si nici Juan Pablo. Cat despre Coulthard sau Barrichello (chiar si daca nu ar fi coleg cu Michael) - sa fim seriosi. In concluzie, Michael este cel mai atre. Cine are contraargumente - sa le expuna.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 28, 2002 8:35 pm

Nu o sa il egaleze niciodata pe Juan Manuel Fangio ! Fangio ..pilota o carutza de masina..si avea o gramada de talent !
Schumacher..este ajutat de motorul Ferrari care este mai performant decat contracandidatele sale.

Am mai spus eu..paote Schumi al vostru sa castige si 100 de campionate...dar nu o sa egaleze niciodata un Senna,Fangio,Prost,Mansel sau Hill !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Mai 29, 2002 3:33 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Nu o sa il egaleze niciodata pe Juan Manuel Fangio ! Fangio ..pilota o carutza de masina..si avea o gramada de talent !
Schumacher..este ajutat de motorul Ferrari care este mai performant decat contracandidatele sale.

Am mai spus eu..paote Schumi al vostru sa castige si 100 de campionate...dar nu o sa egaleze niciodata un Senna,Fangio,Prost,Mansel sau Hill !


Ba mosule eu zic sa o lasi dracului odata balta cu prostia...Numa ca nu vrei tu sa accepti ca Schumacher e un pilot de mare clasa la fel cum era Senna,Fangio, MAnsel sau Hill, asta nu inseamna ca el nu e... De nenumarate opri o dovedit ca poate si cand masina nu putea...si aduti aminte cand a castigat celalte doua titluri modiale... Ce atunci avea masina? Eu te inteleg ca nu-ti palce si asa...dar ti-am mai spus ca asta nu inseamna ca el nu e mare pilot...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 29, 2002 9:10 am

E mare pilot,bai Bobo...dar ma oftica pe mine !
Dupa cum spuneau si comentatorii postului Romania 1...este foarte egoist....dar asa ii sta bine unui mare campion !
Din egoismul sau...se naste lipsa de fair-play....iar asta nu suport ! Imi place ca sportul sa fie fair play !
Nu mai itzi repet toate prostiilepe care le-a facut Schumacher in decursul timpului....pentru ca le-am mai scris eu,pe aici pe undeva !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde t.i.f.o.s.o » Mie Mai 29, 2002 10:08 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
E mare pilot,bai Bobo...dar ma oftica pe mine !
Dupa cum spuneau si comentatorii postului Romania 1...este foarte egoist....dar asa ii sta bine unui mare campion !
Din egoismul sau...se naste lipsa de fair-play....iar asta nu suport ! Imi place ca sportul sa fie fair play !
Nu mai itzi repet toate prostiilepe care le-a facut Schumacher in decursul timpului....pentru ca le-am mai scris eu,pe aici pe undeva !



Lipsa de fair-play, de care tot amintesti tu, exista, din pacate in toti pilotii (si mai mult decat atat, in toate sporturile - repet, din pacate!).

Prostiile lui Shumi sunt exagerate de varsatorii de cerneala, pentru ca asa ii sta bine presei.. (nu comentez mai mult, pentru ca dovada evidenta ESTI TU).

Cum spuneam, si ceilalti fac o gramada de prostii. Imi aduc aminte de un Villeneuve, proaspat campion care il scotea in decor, fara sens, pe un Frenzten buimacit de gestul canadianului. De asemenea, imi aduc aminte, cred despre fiecare cate ceva, dar NU POT SA UIT, acel Coulthard care ia smuls 10 puncte lui Schumi (puncte care i-ar fi adus in final titlul mondial) in cel mai oribil mod cu putinta. Din pacate, Coulthard nu e "keyword" pentru presa internaí¾ionalí£, ºi evenimentul s-a uitat foarte repede. Mai grav e ca il uita si cei ca tine.

Sa ne amintim un pic despre ce este vorba. Se intampla pe o ploaie torentiala, in vara lui 1998, cand lupta pentu titlu se dadea intre Haki si Shumi. Schumi conducea detasat si se indrepta catre o noua victorie in momentul in care l-a ajuns pe Coulthard aflat pe locul 3 dar intarziat cu un tur. Zadarnice au fost steagurile albastre fluturate de comisari si tipetele de furie ale lui Ross Brown si Jean Todt. Cateva ture, scotianul A REFUZAT pur si simplu sa se dea la o parte. A venit apoi si momentul in care acesta a binevoit sa incetineasca (BRUSC!!!) facand aproape imposibila evitarea coliziunii (repet, era o ploaie torentiala, iar cei care au vazut isi amintesc ca acea incetinire s-a produs intr-un loc cu vizibilitate minima). Bineinteles ca in afara intarzierii gestului, regulamentele nu au putut face nimic impotriva lui Coulthard. Dar cum ramane cu FAIR-Play-ul, domnilor?

Am sa subliniez din nou cateva aspecte: se intampla in 1998 (a se citi "cu totul alta masina dacat cea de azi"), Shumi lupta pentru titlu (cu Hakkinen), si avea UN TUR in fata lui Coulthard.

CE MAI VRETI ?!?

Sa zic din nou ca raman la parerea mea?
E de prisos...
t.i.f.o.s.o
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 05, 2002 11:45 am
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron