Ferrari

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Mesajde tre » Dum Iul 21, 2002 12:28 am

Initial trimis de petrican
tre cool, si o superultrahipermasina cum arata? :)


'supermasina' nu e un termen stiintific dar e oarecum consacrat si se atribuie masinilor deosebite, d.p.d.v. al motorului, designului sau chiar al pretului, cum ar fi lamborghini, mclaren f1, tvr, ferrari etc.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Dum Iul 21, 2002 12:34 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Dintre super masini...cel mai mult imi place [B] Dodge Viper . De'abia pormo seria Ferrari si eventual un Lamborgini Diablo. [/B]


imi placea si mie viperu mai demult dar acum, daca n-ar fi avut motor v10 de 450 cp as fi incadrat-o la masini 'sport'. no offense ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde dirklady » Lun Oct 13, 2003 8:43 pm

Daca tot e vorba de ferrari am zis sa scriu si eu ceva . Cand am ajuns in Italia nu eram asa infocata de ferrari. Ma uitam cateodata la curse; nu ca acum, ca nu pierd nici una. Eu stau in Modena la cativa km de Maranello. Si am fost de cateva ori la Maranello sa-l vad pe Schumacher. Vreau sa va spun ca E MAGNIFIC. Sunetul motorului efectiv blocheaza traficul. Pista de la Maranello e langa strada principala . Acolo trag toti pe dreapta numai sa-l vada putin pe Schumacher. Astfel se blocheaza tot. Toti se urca prin copaci , pe gard....fac orice ca sa-si gaseasca o pozitie cat mai vizibila. Si pe multi ii vezi cu camere de filmat , cu aparate de fotografiat. Cateodata Scumi vine la gard sa dea autografe. Atunci e cel mai jalnic ; pentru ca efectiv esti calcat in picioare de cei disperati sa ajunga pana la el. Oricum ceea ce vroiam sa spun e ca atunci cand auzi motorul Ferrari ti se ridica parul de placere. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde memetshot » Mar Oct 14, 2003 8:43 am

baicsule hai ca-ti raspund io la intrebarea asta care te framanta pe tine acu 1 an (daca n-am altceva mai bune de facut :) )
o superultrahipermasina ar fii buggatiul de 1000 de CP. adica masina asta e mai puternica decat un tanc. iti imaginezi ce aspirator de gagici e ala?
moshule, te dai cu americanii? pai cum poti sa compari mai viperu cu ferariul sau cu lamborghini? mai ales ultimele doua lamb. arata fenomenal iar 360 mondena e superb...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dirklady » Sâm Oct 18, 2003 9:05 pm

Tocmai citeam azi in ziar ca Ferrari va scoate o noua ferrari care va fi prezentata in Ianuarie la salonul din Detroit. Numele va fi : Ferrari 612 Scaglietti. O mica prezentare: - dimensiunile: lungimea :4902 mm; latimea: 1957 mm; inaltime: 1344 mm;
Viteza maxima: peste 315 km/h; accelerare: de la 0 la 100 km/h: 4,2 secunde. ; capacitatea cilindrica unitara : 479 cc; capacitatea cilindrica totala: 5748 cc; motorul 12 cilindri V de 65 °.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde machete » Mar Iul 27, 2004 2:06 pm

http://www.autoart.ro
Aici gasiti orice macheta auto scara 1/18
Enzo, lambo,mert
machete
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 04, 2003 8:27 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Aug 04, 2006 9:46 pm

Ferrari a facut si v-a face legea in F1 .... :-?? .. plus k mai mult de jumatate din istoria acestei firme este scrisa de marele M. Schumacher!!!! :-?? so NO COMMENT! ... asta le da si valoare mai mare masinilor de strada dak le putem zice asha! :)
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 05, 2006 10:14 am

Rossi, incearca sa nu mai scrii posturi doar de dragul de a atrage atentia ca te-ai logat. in paralel, revizuieste-ti gramatica limbii romane.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde V@lentino Rossi » Sâm Aug 05, 2006 3:45 pm

bine ... asta incerc de ceva vreme! stii am traumatisme de la messenger! :-< ufff o sa postez mai cu folos sper! :-??
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Anterior

Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori