Raikkonen

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Raikkonen

Mesajde Stormy Lady » Joi Apr 11, 2002 7:15 am

Heya!
Sunt mai noua pe-aici si ma intereseaza Formula 1 de putin timp(rusine sa-mi fie!),adica de cand l-am observat pe Raikkonen....ah,finlandezii,febletea mea...;)
Eh,nu e numai asta; sa recunoastem,tipul conduce excelent si ar merita mult mai mult decat un singur loc pe podium in competitia de anul asta.Ce ziceti,poate sa mai ajunga macar pe 3?La ultimele 2 faze nu i-a mers prea bine...

M-ar interesa si un site pe net,vreo adresa,ceva despre Raikkonen...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Apr 11, 2002 10:07 am

ai dreptate RAikkonen este un pilot de perspectiva..pacat ca a abandonat de 2 ori...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 16, 2002 1:30 pm

n-a abandonat decat 1 data(pana alaltaieri)...in Brazilia a terminat pe 12 din nu stiu ce motive...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Apr 17, 2002 6:59 pm

sorry...vad ca numai noi postam aici....
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Vin Apr 19, 2002 3:11 pm

eh,sly,....acum ma intreb shi yo cand e urmatoarea cursa...mi se pare ca ultima a fost cu o luna in urma...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iul 17, 2002 8:21 am

Mi-ar placea sa-l vad pe Kimi in echipa cu Juan Pablo Montoya. Cred ca ar fi ceva de vis.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mie Iul 17, 2002 10:29 am

cool!mai ca uitasem de discutia inceputa de mine(cand eram 'incepatoare'!)...se vede ca pe-atunci nu prea le aveam eu cu cautarile pe net...:) :p
Da,sa stii ca ar fi interesant sa-l vedem pe Kimi in echipa cu Monty...chiar il simpatizez si pe-al doilea!Totusi,n-as vrea ca finlandezul sa plece de la McLaren...parca n-ar fi la locul lui...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 17, 2002 10:34 am

Stitzi ce ar fii cel mai frumos ? Ca Montoya sa faca echipa cu Raikkonen la Ferrari ! :p
Atunci chiar ca ar fi ceva superb...2 pilotzi super-meseriashi si o echipa legendara.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iul 18, 2002 7:37 am

Si director tehnic sa fie Michael Schumacher. Pai cred ca dominatia Williamsului din anii '90 era floare la ureche oe langa ce ar face Juanito si Kiminel la Ferrari.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Lun Iul 22, 2002 12:09 pm

Interesant....cred ca numarul admiratorilor finlandezului a crescut brusc in ultimele 2 zile.....ce bine ca am inceput sa urmaresc F1!Cred ca nu s-ar fi intamplat daca nu era el!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Lun Iul 22, 2002 11:06 pm

bravo raikkonen!

michael schumacher ist weltmeister!
;)
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Lord Barty » Mar Iul 23, 2002 1:48 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Stitzi ce ar fii cel mai frumos ? Ca Montoya sa faca echipa cu Raikkonen la Ferrari ! :p
Atunci chiar ca ar fi ceva superb...2 pilotzi super-meseriashi si o echipa legendara.


Ei, asta nu se va intampla niciodata.

Respekt!
Avatar utilizator
Lord Barty
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Iul 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 23, 2002 2:33 pm

Domnule..daca faci o contraafirmatzie..justific-o ! De ce crezi ca nu se va intampla niciodata ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Lord Barty » Mar Iul 23, 2002 3:01 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Domnule..daca faci o contraafirmatzie..justific-o ! De ce crezi ca nu se va intampla niciodata ?


Ron Dennis va trage si cu dintii de Kimi si va ramane la McLaren. Mai mult italienii vor vrea in curand un conational campion mondial cu Ferrari, iar Montoya va ramane mult timp alaturi de Frank Williams... ca sa citez un prieten....

Respekt!
Avatar utilizator
Lord Barty
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Iul 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Joi Iul 25, 2002 10:42 am

Are dreptate,nu?Nu pot sa-mi imaginez ca Ron Dennis ar putea renunta la un driver ca Raikkonen!Nu a dus el toate cursele la capat,dar sa nu uitam ca nu are nici macar 2 ani de experienta in F1.O fi el la inceput,dar debutul la McLaren a adus locul 3 pe podium in Australia si la ultima cursa am vazut o frumoasa dubla McLaren...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde dadu » Mar Iul 30, 2002 4:57 pm

Kimi are multe sanse sa urce pe podiumul de premiere dar numai fara fratii Schumacher sau Montoya in joc, dar si asa mai raman multzi "rechini" in joc care au monoposturi la fel de performante (McLAREN-MERCEDES nu este in cea mai buna forma de ceva timp) sau chiar mai bune. Cu ceva imbunatatiri Coulthard ar mai putea salva ceva. (fara suparare)
dadu
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Iul 28, 2002 4:47 pm
Localitate: MICUL CONGO

Mesajde Stormy Lady » Mar Aug 06, 2002 10:26 am

Bine punctat....McLaren e intr-o pasa proasta..noroc de Coulthard ca aduce puncte in mod constant...(aproximativ,ma rog)



Moshule,revin la ce spuneai tu: Montoya si Raikkonen la Ferrari....
Imposibil?Nu as spune asta,dupa ce am citit cateva articole...Din 2004 s-ar putea sa-l vedem pe Monty la Ferrari,pt. ca echipa s-a aratat foarte interesata de el; in aceeasi situatie este si Kimi; acum e logic ca l-ar vrea in echipa,dupa ce a dovedit ce poate!Nu e chiar atat de greu de realizat....dar,sincera sa fiu,nu mi-as dori ca finandezul sa fie la Ferrari...

:( :mad:
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Gogu » Vin Mar 07, 2003 3:28 pm

Felicitari penru calificarea de azi!
Nu sunt inebunit dupa el dar cred ca merita un loc bun in f1!
Gogu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Dum Mar 09, 2003 12:55 pm

As indrazni sa pariez ca pana termina sezonul printre primii 4 ! (...dar imi lipseste curajul,normal...)
Dupa cum stie si Moshu', n-am reusit sa urmaresc cursa din Australia de azi dimineata, dar am alergat la net sa vad rezultatele....Doamne,de ca nu m-am bagat si eu la concursul asta supermarfa de pe fanclub???Il vedeam pe Kimi terminand pe 3,la fel ca anul trecut....!
Apropo, ce fain a fost ca in 2002 a inceput si a terminat pe a 3-a pozitie pe podium!Sper sa-i mearga si mai bine!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Mar 17, 2003 1:14 am

Kimi e un pilot de perspectiva.(incredibil ce pilotzi dau finlandezi astia,shi nu doar la Formula 1) shi sper sa ramana cat mai mult la McLaren.Sper k sezonul asta sa mai capete ceva experintza ca de la anu sa intre serios in lupta pentru titlu.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Lun Mar 17, 2003 1:33 pm

Da, ai mare dreptate, Finlanda are nume mari si asta in competitiii foarte importante....As fi off-topic daca i-as mentiona pe cei din WRC...De curand am auzit ca fiul de 17 ani al lui Keke Rosberg a castigat nu stiu ce raliu,e campion...aaahh,de ce n-am tinut minte ?...Peste cativa ani poate-l vedem in F1!


...si cand te gandesti ca e o tara de numai 5 200 000 de locuitori.....si sunt altele mult mai mari care n-au talente.....
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Apr 01, 2003 2:06 pm

Iata si o poza cu Raikkonen, dupa istoricul succes de la Sepang:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Nice race

Mesajde Mahdi » Dum Apr 06, 2003 9:08 pm

GG Raikonnen.

Tocmai s-a terminat cursa de la Interlagos si ia ghiciti voi cine a castigat :) Raikonnen binenteles.

Tot inante
Here comes the Mechanical Artificial Humanoid Designed for Infiltration.

Beware !!!
Avatar utilizator
Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Dum Oct 06, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 06, 2003 9:13 pm

Nemeritat !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re

Mesajde Mahdi » Lun Apr 07, 2003 11:03 am

Man, din cate am inteles de pe site-ul Eurosport ... cam ai dreptate ... dar asta e, ce sa ii faci .. nu e vina lui ca a plouat la greu si nici ca au iesit 5 piloti in aceeasi curba :D

Oricum gg la toti si asteptam cu interes Imola .
Here comes the Mechanical Artificial Humanoid Designed for Infiltration.

Beware !!!
Avatar utilizator
Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Dum Oct 06, 2002 11:00 pm

2104

Mesajde baixinho© » Dum Iun 01, 2003 2:51 pm

o fi bine, o fi rau? stau si eu si ma intreb! :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Iun 04, 2003 10:18 am

Buna ideea...:)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde WiruSu » Joi Iul 31, 2003 10:09 am

Initial trimis de Lord Barty


Ei, asta nu se va intampla niciodata.

Respekt!


salut,sunt fan inrait McLaren,shi ca dintre pilotzi Raikkonen,eram is fan raikkonen inka de cand era la sauber(echipa la care a debutat in 2000)....whatever,Lord Barty zici ca nu se va intampla niciodata ca Raikkonen sa fie team mate cu Montoya?!,te insheli...Montoya va concura de la anul in echipa McLaren,in lokul lui coulthard...shi cred ca vor face treaba buna ,doi mokani intr-o echipa,doi moknai la care li se rupe de mashina shi ii tzine sa mearga,nu ca altzii dupa cum vedem,care se kaka pe ei o cursa intreaga sa faca o depashire doua...

West McLaren powerd by Mercedes-Benz rulez!!!
WiruSu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Iul 23, 2002 3:31 pm

hm

Mesajde WiruSu » Joi Iul 31, 2003 10:14 am

and btw,Stormy Lady ma uimeshti:),am intalnit putzine fete la care sa le plaka F1,ce sa mai vorbesc,vad ca-tzi place shi raliu,asta ii prea de tot:)) felicitari,shi tzineo tot asha...
WiruSu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Iul 23, 2002 3:31 pm

Mesajde cubu » Vin Sep 05, 2003 11:31 pm

Raikkonen este in momentul de fata pilotul meu preferat, ma alatur si eu voua si spun ca nu e de ici de colo ca la inceput de cariera in F1 sa te bati de la egal la egal cu piloti mai experimentati ca Schumacher sau Montoya... Si mai ales cu o masina care nu se ridica la nivelul celor de la Ferrari sau Williams...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron