Plictiseala!!!!!!!!!

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Plictiseala!!!!!!!!!

Mesajde viceroy_16 » Vin Apr 26, 2002 7:55 pm

F1 a devenit un spectacol nereusit!Sunt fan Schumacher si ma bucur la fiecare succes al sau da' fretele meu asta a ucis spectacolu'!Nu mai e spectacol numa' cand are probleme tehnice si revine pe pista pe locu' 11 sau 12!Asa piloteaza fara probleme ,nu are adversar!Am uitat:spectacol e cand abandoneaza si vezi niste piloti (buni) care se bat pt. ciolan!Am mai zis-o ,sunt fan al sau ,da' sa se retraga odata ca a ucis spectacolu'!Poate am dreptate poate nu!Sper sa-mi scrieti voi ce trebuia sa mai zic! Cu respect:ViCeRoY_16!!!!
viceroy_16
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Mar 26, 2002 4:33 pm
Localitate: Deva

asa e....

Mesajde star_sad9 » Dum Apr 28, 2002 6:11 pm

intr-adevar, in formula 1 nu mai e spectacol....si eu sunt fana a lui schumacher si ma bucur camnd castiga, dar spectaculosul lipseste cu desavarsire...imi place cand ploua si schumi ii intrece cu un tur pe ceilalti....nimeni nu poate contesta calitatile lui de pilot pe pista uda...acum, de cand concureaza cu ralphy,...parca e mai palpitant,..dar finalul se anticipeaza-tot schumi castiga...sper ca vom mai avea paret de specacol, dar atunci voi fi eu nemultumita in calitate de fan...
star_sad9
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Apr 26, 2002 7:42 pm
Localitate: vl

Mesajde dirklady » Lun Oct 13, 2003 8:47 pm

Pai bineinteles ca e tot Schumi care castiga. Da e frumos atunci cand concureaza cu Ralf,cu Montoya....dar e si mai frumos cand la urma tot el preia stafeta. Pentru ca e cel mai bun. A demonstrat-o si o va demonstra. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde bogy » Sâm Apr 02, 2005 11:08 pm

la ce ora incepe cursa maine?
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde v1n3ri » Dum Apr 03, 2005 12:03 am

Cre ca 14:30. Vezi pe v'un site de la TVR :)
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde maniy » Mie Noi 15, 2006 8:47 pm

bine ca s+a terminat f1 ca sa nus emai plictiseacsa cate unii, ce mai punem acum in loc?
maniy
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 15, 2006 8:36 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Ayrton » Joi Noi 16, 2006 4:41 pm

@manyi:
Asa precum vezi, threadul este facut in 2002, pe vremea cand Schumacher domina autoritar Campionatul Mondial de Formula 1, iar problema lipsei de spectacol, micsorarea audientelor si veniturilor din publicitate au determinat adoptarea ulterioara a mai multor reguli de catre FIA.
Problema a fost stopata in momentul in care a existat un alt pilot care sa-l invinga pe Michael Schumacher, adica Fernando Alonso in 2005.
In acest moment, chiar daca unora le pare rau de retragerea lui Michael, nu e cazul sa dezgropam threaduri demult uitate.

Ca sa-ti dau un raspuns la intrebarea ta, trebuie sa iti amintesc ca in 2007, punem in locul duelului Schumacher (Ferrari) - Alonso (Renault) din ultimii ani cel mai probabil confruntarea Alonso (McLaren) - Raikkonen (Ferrari).
Iar in acest moment omul pe care toti vor sa-l invinga a devenit Fernando Alonso, iar pe langa Raikkonen mai sunt o multime de alti piloti ce ar dori sa faca lucurul asta.
Asa ca spectacol va fi!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori