Austria (A1 Ring)

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Austria (A1 Ring)

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 1:56 am

Atzi cam neglijat Formula 1....de cand nu mai sunt eu moderator ! :D
De'abia acum se vede mana mea ! :p

Dar..sa nu ma ai laud..si sa incep prin a posta grila de start...in marele premiu de F1 al Austriei,editzia 2002 !
poz/nr.masina/pilot/echia/timp/viteza maxima

1. 2. Barrichello Ferrari 1:08.082 228.748
2. 5. Schumacher R Williams 1:08.364 227.804
3. 1. Schumacher M Ferrari 1:08.704 226.677
4. 6. Montoya Williams 1:09.118 225.319
5. 7. Heidfeld Sauber 1:09.129 225.283
6. 4. Raikkonen McLaren 1:09.154 225.202
7. 8. Massa Sauber 1:09.228 224.961
8. 3. Coulthard McLaren 1:09.335 224.614
9. 12. Panis BAR 1:09.561 223.884
10. 24. Salo Toyota 1:09.661 223.563
11. 20. Frentzen Arrows 1:09.671 223.531
12. 21. Bernoldi Arrows 1:09.723 223.364
13. 15. Button Renault 1:09.780 223.181
14. 25. McNish Toyota 1:09.818 223.060
15. 9. Fisichella Jordan 1:09.901 222.795
16. 14. Trulli Renault 1:09.980 222.544
17. 11. Villeneuve BAR 1:10.051 222.318
18. 10. Sato Jordan 1:10.058 222.296
19. 17. de la Rosa Jaguar 1:10.533 220.799
20. 16. Irvine Jaguar 1:10.741 220.150
21. 23. Webber Minardi 1:11.388 218.154
22. 22. Yoong Minardi 1:12.336 215.295
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 3:37 pm

RUSINE

Asta e Schumacher ! Un cersetor !

Inca o data rusine !!!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cristane » Dum Mai 12, 2002 4:11 pm

RUSINOS!!!!!

Din nou "marele" Schumacher si-a dat in petec. O victorie care intr-un fel ma bucura, pentru ca intreaga lume a vazut adevarata fata a acestui personaj, iar faptul ca fanii Ferrari prezenti la eveniment huiduiau la final spune totul.

Nu stiu cum de poate acest personaj infect sa aiba atitia fani, cind el nu este decit un cersetor care profita de faptul ca ferraristi sint niste blatisti si ii cam doare undeva de sportivitate.

Toti cei care sint fani ferrari... un mic sfat: deschideti dictionarul si imbogatiti-va vocabularul cu un cuvint nou: FAIR PLAY.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Aliosha » Dum Mai 12, 2002 4:28 pm

Sunt curios sa vad cu ce scuze mai apare Dana maine dimineata.
Schumacher e un foarte talentat infect pilot de f1.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 4:33 pm

Citind postul lui Cristane..tot la scuzele Danei ma gandeam si eu. Dar vad ca Aliosha mi-a luat-o inainte !

Baricchello este castigatorul de astazi...si numai tactica tampita a echipei...face ca el sa se aleaga cu 6 pncte si nu cu 10.
Nu este prima oara..cand ii cedeaza locul lui Schuacher. Schumacher este un cersetor..care castiga campionatul din mila altora.

Cat de frumos a mers Rubbinio ! A condus cursa..cap-coada. E un mare pilot si il apreciez. Pacat ca e coechipier cu Schumacher.

Tin sa il salut si pe Montoya...care a luat locul 3..si s-a imbratisat frumos la sfarsit cu Barrichello. Ca doar amandoi au sange latino-american !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cristane » Dum Mai 12, 2002 5:23 pm

Tocmai ma distrez scriind articolul despre cursa la ziarul la care lucrez... va trimit si voua linkul miine dimineata :)
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Aragorn » Dum Mai 12, 2002 10:53 pm

BA eu n-am vazut cursa ca am fost plecat tot weekendul la un turneu de sah, dar atata va spun...ca toti care au postat pana acum sunt... (stiti voi restu')

Adika ce daca io dat locu lu Schumacher inseamna ca Shumacher e ala care a cersit? Nu echipa decide, adika Jan Todd?

Ce Fair Play ma Cristene...o fi meritat Barichello sa castige dar nu uita ca si asta e un SPORT DE ECHIPA, da?

Ea exemplu fotbalul, unde acum 6 saptramani la un meci inc are Bayern conducea cu 5-0 l-au lasat pe Kahn sa bata penalty chiar daca Elber sau Pizzaro aveau nevoie de gol pt o sansa in plus la omul anului sau golgheterul anului.

Si as mai avea o intrebare: Daca facea Monotoya asa pt Ralf sau invers erati toti fericiti si ati fi zis "da ma, uite ce bine o facut ala, pt echipa si coechipier". Numa ca cum voua nu va palce Schumacher imediat dati in cap cu ce puteti...

Anyway i'm wasting my time on this thread.

Peace.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

din ziare...

Mesajde Aliosha » Lun Mai 13, 2002 4:12 am

In asteptarea articolului lui Cristane am sa dau un copy/paste la ce s-a scris in prosport:

Blat in Formula 1

Dupí£ ce a condus Marele Premiu al Austriei de la un capí£t la celí£lalt, Rubens Barrichello a fost silit de conducerea echipei Ferrari, prin ordinele venite de la boxe, sí£-i cedeze victoria colegului sí£u, Michael Schumacher. In Marele Premiu al Austriei de anul trecut s-a petrecut aceeasi scení£, brazilianul cedindu-i locul secund germanului pe ultimii metri. Strategia a apartinut unei echipe care il plí£teste anual pe Michael Schumacher cu 36 de milioane de dolari, in timp ce Barrichello, care a semnat acum citeva zile prelungirea contractului piní£ in 2004, primeste 7 milioane pe sezon. Spectatorii prezenti pe A1-Ring au huiduit manevra celor de la Ferrari, iar presa mondialí£ i-a criticat aspru.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Mai 13, 2002 4:17 am

Da, aliosha SI?

Nu e joc de echipa?

Anyway cititi si voi asta si ganditi si logic nu numa subiectiv...

"I was asked to move over. It was a team decision and I have to respect it. I did as I was told even if I would have preferred not to have been asked to move over. Today's event has not affected my determination. I feeI am going through a good time in my life and driving better than ever," he said in a team press release.

"I feel my time is coming and there is no point in complaining or arguing. As for the race, the team ran a fantastic strategy and everything, the car, engine and tyres worked very well. I was not pushing too hard and I was being careful, especially after the Safety Car period.

Schumacher also recounted what a hollow victory it was for him. ""I take no joy from this victory. I enjoyed the race but not the last hundred metres. It was a team decision. Only at the end I was called on the radio and told Rubens would move over," he said in the same statement.

"I know the decision is not popular, but imagine if we had lost the championship by this number of points at the end of the season. The team would look stupid in that situation. Rubens did a superb job and he outpaced me all weekend. This is a challenging situation having him pushing me. I am sure he will win races this year.

"If the team had taken this decision in the last race with the title still open nobody would be saying anything about today's events."


Sporting director Jean Todt added: "It was an action-packed race and thankfully both Heidfeld and Sato escaped serious injury in their accident. We witnessed Ferrari dominate from start to finish. Rubens drove an incredible race, rounding off a fantastic weekend. He was the moral victor today, which is why we sent his race engineer, Gabriele Delli Colli onto the podium.

"Sometimes one has to take difficult decisions and today was one of those times. In the past we have lost the Drivers' Championship at the last race three times in a row and we know we are up against strong opposition. We therefore have to make the most of every situation.

"The extra points Michael picked up today could come in useful later in the season. The car and engine were fantastic and the Bridgestone tyres performed exceptionally well. We must work to maintain this performance level."
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Mai 13, 2002 4:27 am

Bai BOBO eu stiu ca vremurile romantice au apus si ca sportul de performanta in zilele noatre este o mare afacere si doar atat, insa vezi tu chiar si asa are datoria de a lasa impresia de fair-play daca nu de spectacol. Bineinteles ca a fost o strategie de echipa dar a fost strategia echipei Ferrari. Aici e vorba de imagine si reputatie. Punctele alea tot atatea erau daca intrau si invers. Cat pentru piloti sincer eu nu cred ca Schumacher mai poate rata titlul la piloti si nu cred ca statea el in alea cateva puncte ce fac diferenta dintre locul 1 si 2. Si sa nu uitam ce cuvant greu are de spus el la Ferrari. Afduna si tu toate argumentele astea si ai sa vezi ca a fost o mare magarie si o rusine. Sincer rezultatul nu isi justifica sacrificiul de imagine
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Mai 13, 2002 4:47 am

Da ma Aliosha, dar zi si mie atunci de ce saritzi toti cu gura pe Schumacher cand cu totul altcineva a decis acest lucru?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Mai 13, 2002 5:04 am

Am precizat mai sus. Sa nu uitam ce influenta are el la Ferrari si mai ales ce putere de decizie are. Lucruruile se invart in jurul lui acolo, nimic nu se face fara voia lui pentru ca la ora actuala el este Ferrari.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Austria (A1 Ring)

Mesajde Rolf » Lun Mai 13, 2002 11:03 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Atzi cam neglijat Formula 1....de cand nu mai sunt eu moderator ! :D
De'abia acum se vede mana mea ! :p



ce sa faci moshule, daca astia nu au curse tot la 3 zile...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

articol

Mesajde cristane » Lun Mai 13, 2002 3:06 pm

http://brasov.monitorul.ro/html/art/articol.php3?art=1208

Site-ul e din pacate facut naspa de tot, si subtitlurile sint incluse in text... dar va dati voi seama de ce si cum.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Eaaaaaaah, shut up!

Mesajde Zgubilici » Lun Mai 13, 2002 8:43 pm

in calitate de odrasla a unui spectator pe bune la cursa al carui subiect reprezinta aceasta discutie va spun ca va kk pe voi.
Nu va mai luati de Schumacher ca nu aveti de ec, doar nu a fost el ala care l-a fortat pe Barrichello sa faca asta, ci totul a venit de undeva e sus, strategie de echipa.
Schumacher e un sofer extraordinar de talentat, si a demonstrat ca are abilitati de conducere chiar si cand nu avea o masina care sa-l avantajeze!
Daca ati fi observat si ce s-a intamplat imediat dupa cursa nu ati mai spune atatea prostii! Schumacher l-a urcat pe coechipierul sau pe locul I pe podium, si s-a comportat ca si cum el ar fi fost adevaratul castigator, si oricum, Barrichello este adevaratul castigator!
Nu puteti sa spuneti totusi ca Barrichello are mai mult talent decat Schumacher, situatia lui era cam primejdioasa asa ca a fost nevoit sa asculte conducerea, nu spun ca e o decizie dreapta, Barrichello isi merita victoria dar nu e cazul nici sa aruncati cu noroi in Schumacher pentru ca nici el nu este vinovat!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Lun Mai 13, 2002 10:34 pm

Bravo Zglubici, asta incercam sa le explic si eu la astea pe aici numa ca se pare ca-s cam batuti in cap unii...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Mai 14, 2002 4:34 am

Da ma io asa batut in cap cum sunt imi mentin punctul de vedere pe care l-am pus in posturile de mai sus.

Si pentru Zgubi: ce legature are asta cu talentul recunoscut de toti al lui Schumacher? Are legatura cu caracterul si cu faptul ca el are o influenta uriasa la Ferrari si putea sa preintampine chestia asta. Pentru 4 puncte amarate echipa ferrari s-a facut de ras. Ce nevoie avea el de punctele alea din moment ce are dublu fata de locul 2 ??????????????????????????????????????????
Iar chestia cu urcatul lui Barichelo pe podium e de luat ochii lumii. Foarte emotionant ce sa zic...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Mar Mai 14, 2002 6:02 am

Hai ca asa poate fi interpretat orice, ca afost de ochii lumii, mie nu mi s-a parut si nici nu cred sa se fi intamplat asta.
De ce echipa a luat aceasta decizie nu pot sa spun, probabil ca vroiau mai multa siguranta pentru Schumacher in castigarea titlului, Schumacher e fair-play si asta s-a vazut de nenumarate ori si din interviuri si din curse, asa ca nu cred si mi se pare care iar aiurea ca el sa fi dictat aceasta schimbare de locuri!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Mai 14, 2002 6:06 am

Vorba aia din Donnie Brasco : for 4 lausy points, just "Forget about it !"
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cristane » Mar Mai 14, 2002 8:32 am

Schumacher fair play?? Ha-ha-ha! Hai sa fim seriosi! Chiar el a recunoscut ca anul trecut in Austria decizia ca Barrichello sa-l lase sa il depaseasca i-a apartinut in totalitate. Si nu prea cred ca in cursa de anul asta el nu a avut un cuvint de spus.

Cit despre faptul ca l-a lasat pe Barrichello pe primul loc pe podium... mi s-a parut si mai rusinos, si nicidecum un gest de laudat. Practic a aratat ca el e seful si ca Barrichello nu este decit un catelus ascultator, care face ce ii zice stapinul, adica Schumacher.

Asta e lipsa de sportivitate totala. Gindeste-te la cum se simt aia care au pariat pe victoria lui Barrichello bani grei, pe care i-au pierdut, si de ce.

Si inca ceva: eu nu am zis niciodata nimic de talentul lui Schumacher (desi continui sa cred ca el este mult supra-apreciat de toata lumea), iar acuzele mele si nemultumirea mea nu sint indreptate doar asupra lui Schumacher, ci asupra intregii echipe Ferrari, care sfideaza orice idee de sportivitate si isi bat joc de campionatul de Formula 1 si de fanii acestuia.

Iar gestul FANILOR FERRARI care AU HUIDUIT la sfirsit spune absolut totul.

Si o mica stire: "Conducerea formatiei Ferrari si pilotii Michael Schumacher si Rubens Barrichello au fost convocati pe data de 26 iunie 2002 in fata Consiliului Mondial al Sporturilor Auto, in urma "incidentelor produse in ultimul tur al Marelui Premiu al Austriei si a celor petrecute la festivitatea de premiere".

I rest my case.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Zgubilici » Mar Mai 14, 2002 9:00 am

Fanii pot sa HUIDUIE pe cine vor, nu ma influenteaza asta pe mine, si raman la parerea mea ca fara Schumacher poate ca nici nu ar fi devenit atat de mediatizat concursul ala. Da dovada de un talent foarte rar intalnit foarte putin oameni care au ramas in istorie.
Decizia care a fost luata a fost pentru un scop bun, nu pentru a strica relatiile dintre cei doi soferi de la Ferrari! Daca Barrichello a ajuns unde este acum datorita Ferrari, si nu s-a ridicat chiar la inaltimea lui Schumacher, mi se pare normal sa nu fie el cel care dicteaza.
Nu mi s-a parut un gest de prost gust atunci cand Schumacher la urcat pe prima treapta a podium-ului pe Barrichello, astfel el a spus ca Barichello este adevaratul castigator!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Mar Mai 14, 2002 9:52 am

Am senzatia ca pina anu asta A1 a fost singurul circuit unde Schumacher n-a triumfat.... asa ca trebuia sa cistige si aici.

Problema e spinoasa. Fiind sport de echipa, normal ca se poate decide orice, in interesul echipei. Daca se vrea fair-play FIA poate foarte bine sa amendeze drastic compoprtamente de acest fel.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Mai 14, 2002 10:01 am

Lucrurile-s simple mah, F1 = bani si de aici fara scandal toate celelalte curg de la sine sau mai bine zis cum arata ecler de piatra cu bagheta. Daca nu era asa Hungaroringul nu avea ce cauta in circuitul de F1, barichello castiga, yada yada.

Ce e bine? Ca Ferrari (care este o imagine) a ajuns la performante incontestabile, cu ajutorul cui si de ce... asta ramane de discutat.

edit: aliosha si moshu, ce scuze mah? sa ma scuz pt. o echipa care castiga? haida de. ma scuzam acu nishte ani cand era teamul berger/alesi si nu castigau nici macar un podium pe sezon.
ferrari castiga, masina castiga, despre strategie, I don't give a shit incotro se duc banii (la schumi, la rubens) atata timp cat nu intra in buzunarul meu :rolleyes:

rolf: asha e, ai senzatzia bine
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 14, 2002 11:56 pm

VEzi tu ,Dana...d'asta urasc Formula 1 ,in mileniul 3 ! Pai eu inaite ma uitam la F1...si imi dadeau lacrimile..cand il vedeam pe Senna sau Mansel. Sportivitate,fair play....!
Acum totul e guvernat de ban ! Banu' a omorat showul !
Acum..ma uit sictirit la F1 ! De exemplu..la GP Austria..ma uitam in timp ce postam pe forum..cu o bere langa mine !

Pai,Dana si stimatzi pasionatzi ai motoarelor...eu...cand la Ferrari alergau Berger si Alesi..nu aveam stare. Cand il vedeam pe Alesi plecand din pozitzia a 6 a a grilei...si dupa prima turnanta era lider...saream din fotoliu cu lacrimi in ochi.
Nu a castigat decat 1 GP ?? Da ....dar eu il apreciez de mii de ori mai mult ca pe Schumacher..care e de 4 ori campion mondial...si probabil va fi de 10 pana la sfarsitul carierei !

Dana...esti de acord cu mine ? Recunoste ca esti nostalgica dupa numerele 27 si 28 de alta data !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Mai 15, 2002 12:17 am

Bai msohule faza e ca tie nu-ti palce Schumacher ca e neamt, nu ca e cel mai bun sau ca "cica nu are" fair play...sau ce-oi vrea tu...
DaCa Schumacher era englez, francez sau orice altceva eraii idolul lui...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 12:25 am

Aici itzi dau dreptate ! Asa e ! Sunt un mare subiectiv..dar asta e !
Dar asta nu scuza cu nimic..lipsa lui de fair-play ! Nu isi are locul in sport ....pentru ca in sport trebuie sa existe sportivitate !
Voi suntetzi idolii lui...si d'aia il tot scuzatzi ! Bobo..Schumacher e pt. tine..cum ar fi pt. mine daca ar fi fost francez ,britanic sau brazilian !
Daca Schumacher era Alesi...ma duceam si ii pupam rotzile la masina! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Mai 15, 2002 12:04 pm

Singurul lucru pe care il regret din cauza lipsei lui Alesi sunt accidentele pe care le facea, era agresiv si-i sarea tzandara repede si era de o mie de ori mai nefairplay decat schumi.

cat despre mercantilismul sportului, hai sa fim serioshi, zi-mi tu un sport in care nu dicteaza banul si la care te uiti? ( NBA poate? ;D )
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 15, 2002 12:19 pm

Pai nu ma uit nici la NBA ! (ai draq astia..ca nu transmit nimic )

Alesi a fost un mare pilot....dar nu a avut niciodata parte de masina pe masura lui ! Si Schumacher al vostru...daca era pe masinile conduse de Alesi..ar fi avut aceiasi soarta cu cea a francezului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Mai 15, 2002 12:25 pm

gresit. schumi a venit la ferrari pe masina lui alesi, ai uitat ca-n primul an abia de termina, de au vrut ai sa-l dea afara pe todd? pe schumi il respect fiindca e un bun tehnician si si-a adus aportul la imbunatatirea masinii. si datorita lui e bolidul de acum invincibil. in schimb daca-l pui acu' pe alesi sau berger pe masina facuta cu ajutorul lui schumi sigur castiga (saracul avea nevoie)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori