Monte Carlo

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Monte Carlo

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 25, 2002 5:07 pm

Asadar..am ajuns si la cel mai frumos circuit..din calendarul competitional. Marele premiu al Principatului Monaco !

In sfarsit nu mai pleca Schumacher M. din pole !

Asadar..iata grila de start :

1 Montoya
2 Coulthard
3 Schumacher M
4 Schumacher R
5 Barrichello
6 Raikkonen

Sunt sigur...ca odiosul Schumacher..nu va castiga in Monaco !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 26, 2002 8:38 pm

Ba..ce ghinion are Montoya asta ! Ma intreb de ce lu Ralf nu ii crapa niciodata mororul ?

Dana ..ai urmarit cursa ? Ai avzut ce au zis comentatorii de Schumacher al vostru ?? Ai vazut cine este regele absolut la monte Carlo ??? Ai auzit cine isi tarsaia gumele de parapetzi..de se stergeau firma de pe ele ????
Ai auzit si tu cum erau pilotzii pe timpuri ???
Defapt stiai..dar ai uitat ! Sunt sigur ca si tu ai vazut o gramada de curse de'a le lu Senna la Monte Carlo !


Sa revenim la cursa de azi....sunt fericit ca a castigat scotianul David Couldhard ! S-a vazut ca e mare pilot..chiar daca nu are masina !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Lun Mai 27, 2002 2:05 pm

Mi-am jurat ca nu ma uit la cursa de ieri dar am prins startul si,gata,intepenisem in fata tv-ului...
Slava Domnului ca a castigat Coulthard,ca a mai adus puncte pt. McLaren!

Ce spui?Montoya e ghinionist?Uita-te la cate puncte a adunat pana acum si dupa aia gandeste-te la Raikkonen,care abandoneaza mereu...parca a devenit o regula...A fost nasol de tot ce-a facut Barrichello...
Ce m-a surprins au fost distantele incredibile dintre cele 2 masini Ferarri si cele 2 McLaren...

Credeam ca nu mai am ce scrie pe forumul asta,dar uite ca mi-a revenit pasiunea...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 27, 2002 8:02 pm

Unde suntetzi pasionatilor de Formula 1 ??? Unde esti BOBO ? Unde esti Rolf ? Unde esti Dana ???
Felicitari pentru Stormy Lady...care la 16 ani...scrie aici,pe F1 ! Bravo ei !
Si bravo ei...ca nu e cu Schumacher !

Si eu tot cu Couldhard sunt..si m-am bucurat ca acastigat la Monaco. Are masina proasta rau sezonul asta...si nu va emite nici o pretentzie...dar m-am bucurat...sa-l vad castigand...pe circuitul..unde conteaza in primul rand pilotul..nu masina !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Mai 27, 2002 11:30 pm

Mosule is aici, numa ca am fost plecat weekendul asta...
Mosule eu zic sa o lasi balta cu atat critici la adresa lu Schumacher ca din cate vad eu nu e el cel care a abandonat IARA !!!
Cat despre Ralf cu masina lui...e ca si Barichello cu Michael S... Daca stii sa conduci masina nu se strica, asa camontoya mai are mult de invatat...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 28, 2002 2:58 pm

Dar despre David Couldhard ce parere ai ? Nu este mare pilot ?
EU cred..ca odata si odata..o sa castige si el un titlu de campion in F1 !
La Monte Carlo a dovedit ca are stofa de mare campion...si a condus impecabil !

Domul moderator Rolf..de ce nu mai spune nimic ????
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mar Mai 28, 2002 3:16 pm

Nu prea mai am timp moshule, pe serioase! Cind sa postez clasamente (sunt restant rauuuu, trecu o saptamina de la ultima etapa in CNR si in WRC si mai tre sa postez si la F1), sa mai fac si cronici la turism (am multe idei da putin timp), sa mai si conversez...

Io nu cred sa mai prinda Coulthard vreun tren... chiar daca, da, e un mare pilot! Da nu e suficient de nebun (Hakkinen il lua la tupeu, nu mai zic de Schumacher sau Montoya), si nici nu mai e tinar, vin altii din urma mai tineri si mai nebuni, deci concurenta serioasa va avea.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 28, 2002 3:30 pm

Pai Couldhard e un pilot de moda veche...in genul lui Hill sau Mansell ! Mie oricum..imi place de el ...si cred ca va ajunge candva campion mondial..daca asta de la Mercedes fac ceva cu masinile alea.

Imi pare rau ca nu ai urmarit marele premiu de la Monte Carlo..sa vezi ce frumos a vorbit Micky Alexandrescu..despre Senna si pilotzii de mai demult !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Mar Mai 28, 2002 4:41 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Unde suntetzi pasionatilor de Formula 1 ??? Unde esti BOBO ? Unde esti Rolf ? Unde esti Dana ???
Felicitari pentru Stormy Lady...care la 16 ani...scrie aici,pe F1 ! Bravo ei !
Si bravo ei...ca nu e cu Schumacher !

Si eu tot cu Couldhard sunt..si m-am bucurat ca acastigat la Monaco. Are masina proasta rau sezonul asta...si nu va emite nici o pretentzie...dar m-am bucurat...sa-l vad castigand...pe circuitul..unde conteaza in primul rand pilotul..nu masina !



Thanx,man,da' eu n-as fi chiar asa mandra de mine...As fi vrut sa fi descoperit F1 mai de mult...Dar nu e prea tarziu nici acum.Adevarul e ca nu prea stiu fete de varsta mea pe care sa le pasioneze sportul asta...

Despre Schumacher,nu cred ca e atat de deosebit cum zic altii,din punct de vedere al caracterului...
Coulthard se descurca bine cu masina,care ,oricum,e mai buna decat a lui Kimi si bineinteles ca are mai multa experienta...Este si va fi un pilot de top dar nu stiu daca o sa-l vedem campion mondial.
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 28, 2002 6:12 pm

Bravo Stormy Lady ! Esti idolul meu..pentru ca urmaresti Formula 1...fata de 16 ani fiind ! Si nu numai atat....dar nu il apreciezi in mod deosebit pe Schumacher !

ps: Eu urmaresc Formula 1..de la 9 ani ! ...si sunt mandru ca am prins cateva din victorile lui Senna la Monte Carlo !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Mai 29, 2002 8:04 am

hai ca am revenit shi eu din nou pe aici..
desi sunt fan schummy sunt bucuros ca a castigat Coulthard deoarece daca reusea sa castige din nou Ferrari campionatul era jucat dar oricum tot e jucat dupa parerea mea...imi pare rau ca shummy nu a reusit sa castige deoarece a pus pariu ca castiga toate cursele din sezonul asta dar nu a fost sa fie...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Mai 29, 2002 8:08 am

buna oameni buni...
am reusit sa revin shi eu pe aici..
ma bucur ca a castigat Coulthard desi sunt fan schummy ...oricum imi pare rau ca schummy a pierdut pariul care l+a pus : va castiga toate cursele pana la finalul sezonului...ai reusit sa vezi curse cu senna? (Dumnezeu Sa-l odihneasca)
a fost tare senna ...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Mie Mai 29, 2002 10:09 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Pai Couldhard e un pilot de moda veche...in genul lui Hill sau Mansell ! Mie oricum..imi place de el ...si cred ca va ajunge candva campion mondial..daca asta de la Mercedes fac ceva cu masinile alea.

Imi pare rau ca nu ai urmarit marele premiu de la Monte Carlo..sa vezi ce frumos a vorbit Micky Alexandrescu..despre Senna si pilotzii de mai demult !


Moshule, aia e buba: sa faca dracu McLarenu (adica Mercedesu pina la urma) ceva cu masinile alea, ca cica de asta au re-intrat in F1, sa arate ce valabili sunt, si tot astept.... McLaren parca mergea mai bine cu Toyota...

iar despre urmarit cursa, habar n-am cite o sa mai urmaresc, ca deja e vara!

!!!: sly, rogu-te, nu te mai repeta, am inteles din prima ce ai de zis; deasemenea poti da edit la posturile tale.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Stormy Lady » Mie Mai 29, 2002 1:06 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Bravo Stormy Lady ! Esti idolul meu..pentru ca urmaresti Formula 1...fata de 16 ani fiind ! Si nu numai atat....dar nu il apreciezi in mod deosebit pe Schumacher !

ps: Eu urmaresc Formula 1..de la 9 ani ! ...si sunt mandru ca am prins cateva din victorile lui Senna la Monte Carlo !


:o chiar idol?ok,am inteles ca ma apreciezi...!;r De obicei la mine tin pasiunile,si chiar sunt nebuna dupa curse(si mor de necaz ca nu-mi mai merge nici una pe calculator!!!).Trebuie sa recunosc ca daca nu ar fi fost Raikkonen si mai ales daca nu se clasa pe podium dupa prima cursa din sezon,nu as fi fost atat de motivata sa urmaresc F1...
La inceput nu veam nimic cu Schumacher,dar am inceput sa-l antipatizez,in special dupe ce-am auzit atatea discutii...Sper sa se termine odata dominatia asta!

C ya around!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Mai 29, 2002 8:37 pm

Initial trimis de Rolf


Moshule, aia e buba: sa faca dracu McLarenu (adica Mercedesu pina la urma) ceva cu masinile alea, ca cica de asta au re-intrat in F1, sa arate ce valabili sunt, si tot astept.... McLaren parca mergea mai bine cu Toyota...

iar despre urmarit cursa, habar n-am cite o sa mai urmaresc, ca deja e vara!

!!!: [b]sly
, rogu-te, nu te mai repeta, am inteles din prima ce ai de zis; deasemenea poti da edit la posturile tale. [/B]

ok...sorry merge calc. naspa shi de asta i-am dat de doua ori ...referitor la cursa de la Monte Carlo ...schummy nu a tras deloc s-a multumit cu locul 2 desi il putea depasi ff usor pe Coulthard ...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Joi Mai 30, 2002 8:16 am

Eh,uite ca nu l-a depasit!S-a tinut el aproape,dar Coulthard a condus impecabil!Era cazul sa aiba si Schummy un moment de slabiciune...Oricum,va iesi pe podium la fiecare cursa,asa ca nu ai de ce sa-ti faci probleme...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori