Silverstone-cea mai spectaculoasa etapa din sezonul actual?

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Silverstone-cea mai spectaculoasa etapa din sezonul actual?

Mesajde Stormy Lady » Lun Iul 08, 2002 11:55 am

Nu stiu unde ati disparut cu totii..ma asteptam sa gasesc si eu un subiect inceput,dar forumul asta arata de parca s-ar fi terminat campionatul!Ma asteptam la comentarii,fratilor!
Am impresia ca scriu doar pentru mine,dar totusi...merita sa discutam despre cursa de ieri de la Silverstone...

Sesiunea de calificari parca ar fi anticipat surprizele din cursa.Al 6-lea pole position pt. Monty...Barrichello a luat startul de pe ultimul loc...
Astea par doar amanunte pe langa adevaratele momente de tensiune din cursa.
Pentru Coulthard Silverstone 2002 va ramane o amintire neplacuta,nu numai pentru ca a ajuns al 10-lea,dar a avut vreo 2 iesiri in decor cam nasoale...

Primul duel senzational a fost intre Montoya si Schumacher,in acelasi timp Barrichello recuperand cu o viteza record.
M-au surprins distantele foarte mici dintre primii 3-4,dar numai in prima parte a cursei.

A fost splendid pana a inceput afurisita de ploaie britanica.Inevitabil,a urmat o avalansa de intrari la boxe.Strategia celor de la McLaren s-a dovedit UN DEZASTRU.
Kimi Raikkonen a avut o evolutie surprinzatoare.dupa un start cam ezitant,s-a instalat al treilea,dupa untimp a cazut pe 8,s-a angajat in cateva depasiri,mai tarziu a ajuns mai jos de 10 si in final a cedat motorul(sincer,nu mi-era dor de faza asta..)...

Cel mai spectaculos duel l-a avut cu Ralf.Finlandezul a fost pur si simplu admirabil,nu degeaba au spus comentatorii:"lupta e teribila,tanarul Raikkonen e rau pur si simplu,in sensul bun(...) o lupta superba intre lupii tineri pe care o castiga K.R. prin insistenta si maiestire!"
Ei,da!Chiar daca a abandonat,a demonstrat ca are clasa si ca poate face mult mai mult!Respect!

McLarenul m-a lasat in ceata...strategie falimentara...exacta sta a fost...4 opriri la boxe pentru ambii piloti...s-au lasat inselati de ploaie.De ce-au trebuit sa riste atat ,nu inteleg....Deci,nici un punct.Penibil.

Ramane totusi o cursa cum nu s-a mai vazut de ceva vreme.



TREZIREA,FRATILOOOR!!!!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Lun Iul 08, 2002 11:59 am

Mai are rost sa scriu cum s-a terminat?
1.M.Schumacher
2.Barrichello
3.Montoya
4.Villeneuve
5.Panis
6.Heidfeld
7.Fisichella
8.R.Schumacher
9.Massa
10.Coulthard
11.De la Rosa
12.Button
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 08, 2002 12:08 pm

Eu am si uitat ca e cursa de F1. Ma aflam pe DN1..spre Ploiesti la ora disputarii cursei.
Dar...ce importantza mai au cursele din actualul sezon ? Sunt doar de palmares !
Mai bine ca nu am asistat la inca o vicorie michael Schumacher.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Joi Iul 11, 2002 3:47 pm

Oribile, deja multa lume uita de F1. O data ar fi ca e vara, si duminica dupa-amiaza lumea e prin alte parti decit la TV. A doua ar fi lipsa de competitivitate, surprize etc... Aici n-ai ce face. Nimeni nu e in stare sa concureze cu Ferrari, din cite se pare. BMW-u daca trag de ei sa conduca o cursa sparg motorul inevitabil. Inca n-au experienta in F1, indiferent citi bani sau pricepere in motoare au. Da invata repede. Daca vor sa termine termina pe 3 sau mai jos. A treia s-ar putea sa fie Alexandrescu :D , da ma abtin. Uite si la forumu asta. De aia nici nu mai bag clasamentele la zi, nici la F1 nici la Raliuri (bine, cu exceptii, de pilda vichendul viitor cind oi fi la Brasov, la Raliul Romaniei, oi povesti si io ceva). E plictiseala pe scara larga. Sper sa isi revina lumea mai pe racoare.
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 11, 2002 4:13 pm

Da..o sa revina lumea in martie...cand va incepe sezonul 2003 ! :D
Cred ca este cel mai urat sezon la care asist ! Am fost in priza doar la primele 2 curse. ormo nu m-a mai interesat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Joi Iul 11, 2002 4:36 pm

Apropo de asta, tocmai ma uitam ca mai e un subiect, Plictiseala, postat in aprilie!!!! Adica abia incepuse F1 si deja aparusera primii plictisiti....
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Stormy Lady » Joi Iul 11, 2002 7:03 pm

Bine,bine,plictiseala,dar se mai gaseste ceva de discutat...dupa ce-a fost la Silverstone,credeam ca gasesc mesaje care mai de care...Se pare ca eu o sa stau toata vara mai mult prin casa si o sa urmaresc linistita orice cursa...
Pentru Ferrari nu e nici o amenintare,dar se poate relansa lupta dintre BMW si McLaren...
Cel mai plictisitor e ca se cam stie clasamentul final si nu mai e nici o tensiune,suspans etc.Preferatul meu Raikkonen nu cred ca va scoate un loc mai sus de 6.Dar e ok si asa,nu?


Sper sa ne mai vedem noi,baieti...aveti grija ce faceti cu vara asta...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Iul 11, 2002 8:34 pm

eu nu am vazut cursa deoarece am fost la munte shi oricum zarurile sunt facute in acest campionat mondial...dar din cate am auzit a fost o cursa senzationala facuta de barichello care sper ca va reusi sa iasa pe locul 2 in clasament...ar merita acest lucru...este a doua cursa cand barichello ajunge de pe 22 pe 2...deja in turul 6 era in primii 10 ...a mers ca un nebun...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 12, 2002 12:51 am

He,he..iata doi colegi de clasa ce isi expun parerile despre Formula 1. Si eu la varsta voastra (trecetzi a XI a,nu ? ) eram super entuziasmat de marele circ !
Dar odata cu batranetzile intervine plictiseala. Ce sa-i faci ?
Stormy...mai iesi si tu din casa..ca e pacat sa itzi irosesti tineretzea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Dum Iul 14, 2002 7:37 pm

eheee,moshule....ai ajuns la batranete...eu sunt in primul an de F1,abia i-am dat de gust,chiar daca nu e un sezon spectaculos.....dar se va relansa competitia.Poate chiar de la anu'...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Dum Iul 14, 2002 7:49 pm

Sly si-a amintit de marele circ....care nu mai e asa de mare...oricum,Barrichello a fost super,depasea intr-un ritm nebun,dar Kimi a fost senzational(avand in vedere faptul ca nu e prea experimentat).Daca nu erau cele 4 opriri,il vedeam terminand pe 4...sau 5 in cel mai rau caz...asta a fost....era disperat cu depasirile si a cedat motorul...

Moshule,uite ca am iesit din casa,sunt la net acum!Pe sambata planuiesc o iesire intr-un club...am de gand sa simt ca e vara...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 14, 2002 7:50 pm

He,he..Stormy Lady..ma gandesc cum ar fi fost daca ai fi descoperit formula 1..atunci cand am descoperit-o eu.
Adica sa il vezi pe Senna duelandu-se cu Nigel Mansel sau cu Prost. Sa il vezi pe Jean Alesi facand spectacol sau pe Nelson Piquet. :D
Cred ca ieseai pe strazi de bucurie....daca tu te bucuri si la cursele lui Schumacher ! :D

Ehe,ce vremuri frumoase...si demult apuse ! :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Joi Iul 25, 2002 11:00 am

Da,chiar as fi vrut sa fi urmarit de atunci...dar eram prea tanara pt. asta....Stai un pic!Eu ma bucur la cursele lui Schumacher???!De cand??Ce treaba am eu cu el?Poate sa castige cat vrea,pe mine altul ma intereseaza!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron