Ce se intampla cu McLaren?

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Ce se intampla cu McLaren?

Mesajde Stormy Lady » Dum Aug 18, 2002 11:58 am

La Magny-Cours McLaren a surprins in cel mai placut mod...la Silverstone a dat-o in bara cu o strategie ratata,un dezastru.....de atunci nu a mers prea bine...
Cine s-a uitat la calificarile de ieri a vazut ca David & Kimi au scos un timp cat se poate de nasol-prin urmare iau startul azi de pe 10,respectiv 11!!!RUSINOS!!!!!Ma simt groaznic spunand asta,doar e team-ul meu preferat!

Daca ar merge asa tot timpul,as spune ca se afla intr-o perioada foarte nefasta,dar inaintea calificarilor,Kimi era al treilea si am aflat ca astazi,dupa un warm lap,a ocupat aceeasi pozitie!

Ce va fi la cursa,nu stiu...Batalia probabil se va da la boxe...le tin pumnii mecanicilor...

Cand va iesi McLaren din starea asta?
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 18, 2002 12:04 pm

Ce mai conteaza acum..cand sezonul e deja "jucat" ? Sa speram doar ca la anu vor face o figura mult mai frumoasa.

Stormy..tzi itzi place McLaren pentru ca e acolo Raikkonen sau itzi pace asa..pur si simplu...ca team ?

Mai e nevoie sa va spun ca adoram aceasta echipa...pe vremea lui Senna ? :p Doar ca...atunci erau motorizatzi de japonezii de la Honda,nicidecum de nemtzii de la Mrcedes..care pe atunci nu erau in F1.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 18, 2002 12:25 pm

Nu stiu daca situatia actuala este una alarmanta. Poate pun la cale strategia pentru sezonul viitor, poate fac teste, este greu de spus. Oricum, nu cred McLaren are sanse la locul doi la constructori sau la cel in clasamentul pilotilor. Apropo de vremurile la care se referea Moshu, cred ca cea mai tare cursa pe care am vazut-o a fost cea de la Monte Carlo, cand a condus o buna bucata de timp Mansell (pe vremea aceea la Williams), dupa aceea a fost depasit de Senna dupa o intrare la boxe(pilot la McLaren) si, pentru ca mai erau cateva tururi, brazilianul a castigat. Tin minte ca nici unul nu putea sa mai mearga, amandoi erau sprijiniti de oamenii din cadrul echipelor lor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Lun Aug 19, 2002 4:22 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Ce mai conteaza acum..cand sezonul e deja "jucat" ? Sa speram doar ca la anu vor face o figura mult mai frumoasa.

Stormy..tzi itzi place McLaren pentru ca e acolo Raikkonen sau itzi pace asa..pur si simplu...ca team ?

Mai e nevoie sa va spun ca adoram aceasta echipa...pe vremea lui Senna ? :p Doar ca...atunci erau motorizatzi de japonezii de la Honda,nicidecum de nemtzii de la Mrcedes..care pe atunci nu erau in F1.



O fi sezonul "jucat",dar punctele tot conteaza si de ce sa uitam asta cand mai sunt 4 etape?

Ma asteptam sa puna cineva intrebarea asta:daca imi place McLaren ca team sau doar pt. simplul motiv ca Raikkonen e de-al lor.
De echipa stiam dinainte sa aflu de finlandez,logic.Din clipa cand am auzit ca l-au luat pe Kimi alaturi de David am devenit euforica,e combinatia perfecta care sa ma faca sa devin fan!McLaren-Mercedes + Raikkonen...n-as vrea sa se schimbe...nu stiu cum ar fi sa-l vad pe preferatul meu,de exemplu,intr-un bolid rosu!Totusi nu voi uita ca e posibil intr-un viitor mai indepartat...
Pe Coulthard il admir mult,la fel pot spune si despre mecanicii care isi fac treaba foarte bine...Daca nu ar fi fost McLaren,poate mi-ar fi placut Williams-ul...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 19, 2002 8:00 pm

Si mie imi plac de mecanicii lor ! Zici ca sunt trupele SWAT..imbracatzi in negru complet si cu cagulele alea negre pe fatza. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde DaNuTz » Joi Aug 22, 2002 8:24 pm

Hai sa ma bag shi io la discutzia asta ... ca sa zic de la inceput /me fan senna and now /me fan barrichello deci pot sa zic ca imi place ferarri. Pe de alta parte nu cred ca cineva poate spune ca in afara de bmw a existat alta echipa sa puna probleme scuderiei. Daca shumi concura pe bune nu era titlul lui INCA de fapt daca jean totd nu ii zicea lui barrichello sa-i lasa nishte curse. Apropo de curse frumoase hokkenheim rings a bell ? Last year?

Ce vreau eu sa subliniez e ca probabil sunt singurul *fan* ferarri de aici dar sincer nu le-a pus nimeni probleme. Poate putzin bmw--ul dar nu-s fiabile :D .

Cat despre mclaren sa vedem daca vine mika inapoi dar nu cred ca pilotzii le-au lipsit sezonul asta.

/me bbl
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Mesajde Stormy Lady » Dum Sep 01, 2002 6:03 pm

...Daca nu ai aflat pana acum,Mika Hakkinen s-a retras din F1.Definitiv.Anul trecut erau 3 finlandezi in formula,dar din 2003 n-o sa-l mai vedem nici pe Salo,asa ca ne ramane doar Raikkonen...


Ca tot veni vorba,baietzasul asta a fost senzational la antrenamentele libere!A fost primul,oameni buni!Si era cat pe-aci sa se procopseasca cu un pole-position!Nu ma mir ca s-a vorbit cel mai mult despre el!....eh,dar uite ca a tinut sa ne aminteasca de primele etape ale sezonului si ne-a aratat cum explodeaza un motor...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

despre 'look'...

Mesajde Stormy Lady » Dum Sep 01, 2002 6:07 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Si mie imi plac de mecanicii lor ! Zici ca sunt trupele SWAT..imbracatzi in negru complet si cu cagulele alea negre pe fatza. :p


Asa e,mecanicii arata super!Uniformele negre sunt cele mai interesante si impun respect!Imi place tot cand vine vorba de McLaren!"Sagetile argintii" sunt superbe!Exista altele mai stilate?
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori