Se anunta un scandal....

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Se anunta un scandal....

Mesajde Stormy Lady » Mar Oct 28, 2003 3:04 pm

Stimabilul domn care-si spune Oribilul Mosh refuza sa-mi dea banii.
De ce? imediat explic.
Sustine ca lui i se cuvin, deoarece a pronosticat odata in locul meu. E adevarat, s-a intamplat inaintea cursei de la Magny-Cours, cand bunul meu prieten si-a facut griji pentru mine...intarziasem cu pronosticurile, asa ca s-a gandit sa faca o fapta buna (pentru el, nu pentru mine) postand in locul meu.
Sper ca sunt clare intentiile si interesele lui.
De altfel, inca mai am mesajul personal cu pricina, in care OM isi arata 'talentul actoricesc' in scris......

De la 30$, suma s-a redus la 15, apoi la 0. Si asta pentru ca ma mentin pe pozitie.

Omule, lasa odata fazele astea copilaresti si recunoaste ca nimeni nu te-a rugat sa postezi pentru mine! Mai era timp destul ca sa vin sa scriu eu insami!
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Oct 28, 2003 3:22 pm

da ba banii fetei,ba chitra ordinara.huooooooo!te bucuri la banii copiilor.uitati voi toti care e caracterul Giardiei Intestinalis.huoooooo!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 28, 2003 3:24 pm

nu tre' sa mananc si eu ? daca munca nu mi-a placut.........
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Oct 28, 2003 3:46 pm

Bah hotzule! Ce dracu faci? Chiar asa de rau ai ajuns?? Furi bani de la fete frumoase? Porcule! Te blestem! Te bucuri la 30 de parai??

Daca nu ai dai banii fetei, vin peste tine si iti fac curul vrashte, asa sa stii!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Oct 28, 2003 3:51 pm

ca sponsor unic al concursului de f1 2003 imi voi exprima parerea.

1/ conform cu regulamentul concursului este permisa postarea de pronosticuri de catre un user in contul altui user deci postul userului oribilul mosh in contul lui stormy lady din data de 3 iulie este valabil

2/ conform cu clasamentul final stormy lady ocupa locul 2 deci este indreptatita sa primeasca cei 30 $ premiul pentru locul 2 ,premiu ce nu este obligata sa-l imparta cu nimeni.

3/ in aceste conditii ,ca sponsor, decid ca adminul sa-i transmita castigatoarei locului 2 premiul cuvenit.


comentarii :

stormy ,urasc cel mai mult pe acest forum sa dau dreptate acestui admin dar s-a intamplat ca in acea joi de 3 iulie ,dimineata ,sa fie pe ym cu mine. ti-a bagat pronosticurile din proprie initiativa ,nici macar tu sa-l fi rugat chiar daca postu lui fu la vrajeala ca cica i-ai comunicat prin telefon pronosticurile.

te rog nu arunca pastile vezi doamne ca oricum le-ai fi bagat ca nici in ziua aceea nici in zilele urmatoare nu ai intrat pe forum si deci nu aveai cum sa-ti postezi pronosticurile iar daca ai fi intrat in acea zi pana la orele 13 cand se inchidea concursul ori le bagai de la tine anuland cele bagate de admin ori spuneai ca e ok postul si pronosticurile introduse de admin. in concluzie , daca nu ti le posta adminul, acum nu aveai locul 2 . asta e cert.

faptul ca acum adminul ,din proprie initiativa doreste sa-ti opreasca 50% din premiu ca participare a lui in acest loc 2 pe care l-ai ocupat iar nu e corect si denota caracterului lui dovedit in repetate randuri pe forum ,caracter adulat de o mana de handicapati care probabil i se aseamana (nu dau nume ca se stiu ei).

deci ,parerea mea este ca fiind 14 mari premii anul acesta si adminul te-a ajutat intr-unul .sa-i oferi a 14 parte din premiu ,respectiv o saorma(mica) si-o bere.

te rog sa-mi comunici prin pemeu cand vei intra in posesia premiului.

multumesc pt atentie (c.b.)
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde JaJa Beens » Mie Oct 29, 2003 2:19 pm

mosule ai doua optiuni:
1. validezi pronosticul -> ii dai banii fetei
2. nu validezi pronosticul -> dak lady pica pe locul 4 -> om pe locul 3 si primesti 20 $ si eu pe locul 2 si mai primesc 10 $
ce alegi?
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 29, 2003 2:57 pm

sponsorul a ales. ii respect decizia.

de ce am facut aceasta neregularitate ? in acel moment discutam des cu Stormy si mi s-a plans ca nu prea are bani...iar eu am facut imensa prostie de a pronostica in locul ei..incercand sa o ajut..astfel negandindu-ma ca vor avea de suferit si alti forumisti. si pana la urma...chiar eu am avut de suferit.....din cauza celor 23 de puncte obtinute de Stormy eu pierzand 20 $. acum am gresit..asta e. facerea de bine e futere de mama , dupa cum spune un proverb popular. eu trebuia sa iau 20 $ , iar Jaja 30 $ (adica inca 350 000 lei fatza de cei 650 000 pe care i-a primit). sly nu intra in discutie....nefiind afectat de locul 1.
este adevarat...i-am propus lu' Stormy sa facem 30 $ ..fifty-fifty ....pentru ca si eu am ajutat-o sa nu plece cu mana goala....si ar fi frumos sa ma ajute si ea sa nu plec cu mana goala. stiu ca nu este corect ce am facut....dar acum asta e. Propunandu-i lu Stormy sa impartim banii....mi-a vorbit urat si jignitor...de aceea m-am enervat.

din punctul meu de vedere i-ash mai da lu' Jaja 10 $..si as opri eu 20. dar voi respecta dorintza sponsorului....ca doar sunt banii lui.

Stormy Lady este asteptata sa isi ridice banii. Dupa cum am spus...banii nu se trimit nici prin posta , nici prin porumbei calatori...ci se ridica doar de la mine...de aici , din Bucuresti.

Imi cer scuze fatza de Jaja pentru ca l-am vaduvit de 10 $.....si la fel si participantilor pentru cooperativa pe care am facut-o.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Oct 29, 2003 3:40 pm

huoooo,golanule.crezi ca ai dres busuiocul?huooooo!de ce nu trimiti banii fetei prin posta?te bucuri la banii ei?daca era din australia ce faceai?asteptai sa vina sa-si ridice 30 de parai nenorociti?zi mai bine ca i-ai cheltuit si ca nu ai de unde sa-i dai!huoooooo!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 29, 2003 8:02 pm

eu zic sa nu te mai bagi in probleme ce nu te privesc.
impreuna cu sponsorul competitiei am hotarat ca banii nu se trimit prin posta.

nu am cheltuit nici un ban. in sertarul biroului meu se gasesc ultimii 30 $ ai acestui concurs. (1.000.000 lei , pt. ca am schimbat suta pentru a inmana ceilalti 70 $ castigatorilor)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde JaJa Beens » Joi Oct 30, 2003 10:22 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
...Imi cer scuze fatza de Jaja pentru ca l-am vaduvit de 10 $.....si la fel si participantilor pentru cooperativa pe care am facut-o.


Nu-i nevoie sa-mi ceri scuze ca n-am pronosticat pt bani si 10$ sa stii ca sunt o suma imensa pt posibilitatile mele materiale.
Problema e ca ai fost marlan si nu ti-ai urmat actiunile pana la capat. ce sa-ti fac daca ai pronosticat in numele ei? tu ai facut asta, tu suporti consecintele
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 30, 2003 10:32 am

Asta e. suport...ce sa fac ? :)
oricum,Jaja....iti inmanez medalia de argint a concursului nostru , iar Stormy va ramane doar cu premiul.
ai castigat un pic mai multa glorie *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Lun Noi 03, 2003 2:08 pm

Parca s-au mai calmat spiritele.....am facut bine ca n-am raspuns imediat......
Ce schimbari de atitudine..... Eu nu stiu cum rezista psihic Moshul asta, trecand asa de la o stare la alta. Si chiar sunt curioasa sa aflu ce cuvinte urate i-am adresat. A, probabil se refera la faptul ca l-am numit 'obraznic', intorcandu-i 'complimentul'. Ma asteptam sa ma faca sa par o nerecunoscatoare, o lacoma si o zgarcita. Situatia ar fi fost cu totul altfel daca adminul nu ar fi avut cine stie ce pretentii......in ultimul mesaj spunea ca degeaba mai vin in Bucuresti, oricum nu-mi da nimic...... Daca banii nu vor ajunge in mana mea, macar sa ajunga la cineva care-i merita. Eram in stare sa ii cedez lui Jaja, sau, de ce nu, lui Ayrton, sau chiar lui Sly, fiind singurul pe care-l cunosc si care m-a adus aici. I-am spus adminului ca s-ar fi ales cu o 'atentie', dar va dati seama de ce m-am razgandit......


Eye, nu cred ca va fi cazul sa-ti trimit un MP.........

Oof, ce taraboi a trebuit sa-ncep, si nu din cauza banilor, ci a lipsei de...cum sa-i zic...fairplay?
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 03, 2003 5:30 pm

lipsa de fair play din partea cui ? daca ai fi fost fair-play ai fi refuzat ajutorul meu de la marele premiu al Frantei ! ai acceptat cooperativa....dupa care ai uitat de binele facut....si ne trambitezi noua ca esti nedreptatita. asta e....pe viitor voi stii a ma feri de tine , daca vom mai intra in contact pe undeva.
nu uita , Stormy....ca datorita mie ai castigat .

erai in stare...sa-i cedezi. ce vorbe maretze. imi dau lacrimile. de ce nu mi-ai spus pe PM ca vrei sa-i cedezi lu ayrton sau Jaja ?

ai fost obraznica din alt motiv. stii bine ce mi-ai spus. nu obisnuiesc sa fac publice discutiile private.

In aceasta seara voi returna banii sponsorului prin intermediul lui baixo. Sponsorul sa hotarasca ce face cu ei.

Astfel toata lumea sper sa fie multumita....si sa vada cat de naspa sunt cooperativele. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator