cine castiga in 2004?

Forum dedicat sporturilor mecanice.

Cine va fi campion mondial in 2004?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Sep 15, 2004 8:59 am

Michael Schumacher
12
67%
Kimi Raikkonen
2
11%
Juan Pablo Montoya
4
22%
Ralf Schumacher
0
Niciun vot
Fernando Alonso
0
Niciun vot
altul (care?)
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 18

cine castiga in 2004?

Mesajde Fantasya » Mie Noi 19, 2003 9:36 pm

io zic raikonenn
sau daca nu ....eu tzin cu alonso :)

PS: sunt fan mclaren.... si o sa primesc de ziua sapca mclaren originala :PPPP .... cel putin eu asha sper....
Avatar utilizator
Fantasya
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Noi 19, 2003 12:00 am

Sezonul 2004

Mesajde Ayrton » Joi Noi 20, 2003 8:58 am

Cine va castiga in anul 2004 titlul mondial la piloti?

Si o stire "noua" (adica de 2 zile): Montoya a semnat pentru 2005 cu McLaren Mercedes, astfel incat sezonul viitor va fi ultimul al sau la Williams, echipa ce se codeste sa-i ofere lui Ralf Schumacher cele 18 milioane $ cerute salariu anual incepand cu 2005, asa ca sunt mari sanse ca 2004 sa fie ultimul pentru ambii piloti la echipa lui "Old Papa Frank" De inlocuitori se vorbeste despre Jenson Button cu mari sanse, si de marile sperante Nelson Piquet jr si Nico Rosberg (fii fostilor campioni mondiali).
Dar destul despre 2005... Ce va fi in 2004? Va reusi Schumi sa-si apere cu succes titlul? Sau armata de hiene ce-i vineaza locul il vor dobori? Montoya, Raikkonen si Alonso abia asteapta sa guste din cupa succesului final...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Noi 20, 2003 9:08 am

ayrtoane te cam hazardezi sa-l bagi si pe alonso la "hiene"
Cred ca problemele pentru schumi or sa vina de la kimi (daca-l tine masina) si cei de la bemve...
Restu alearga si ei...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Noi 20, 2003 9:14 am

E, a castigat el si anul asta curse... La anul eu pronostichez ca Renault va avea una din primele 3 masini, va fi pe locul 3 cel putin la general. si alonso n-are frica sau "respect" pentru nimeni... Daca va putea il va depasi oricand si oricum pe Schumi cel batran...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Noi 20, 2003 4:05 pm

pai ce anu asta nu l-a lasat pe schumi cu un tur in urma cand a castigat.
dar totusi nu cred ca e de ajuns talentu ca sa castigi un titlu mondial. nu uita ca kimi a avut ceva mai multa experienta si cu toate astea a facut cateva greseli care l-au costat titlu...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

CINE CASTIGA ?!!?!?!? LOGIC...

Mesajde Sir_MavericK » Dum Dec 28, 2003 2:24 pm

SCHUMACHER CASTIGA...ADICA FERRARI....de ce?
Argument:
Noile monoposturi Mercedes si Bmw au scos timpi mai buni cu cateva ZECIMI de secunda mai buni decat F 2003...iar noul F 2004(adica noua masina a lui Schumi) va asigur ca va fi in top IAR...
Asa ca pregatiti-va pentru parada Rosie..
Forza Ferrari !!!!!
Sir_MavericK
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Dec 28, 2003 1:56 pm
Localitate: ROMANIA...IASI

Mesajde Necko » Dum Dec 28, 2003 2:44 pm

La piloti, inca mai cred ca o sa cistige Schumi, insa la echipe mi-as dori si sper sa cistige McLaren Mercedes. Mi-e dor de vremea cind Hakinnen facea spectacol. Dar de! Oricum, se pare ca Montoya vine tare din urma. Si-mi place. Sper sa-i faca probleme lui Schumi (pentru care, de altfel, am tot respectul).
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 28, 2003 3:05 pm

Anu' ce vine il vad ca favorit pe Montoya...cel mai spectaculos pilot din ultimii ani. Acum, dupa sezoanele petrecute in F1 cred ca s-a maturizat ...iar acest lucru combinat cu nebunia sud-americana il vor face mare favorit. Sa speram si Williams vor veni cu o masina foarte buna....si Columbia va bifa un titlu de campion mondial in F1.

Scotianul David Couldhard ramane n alt mare favorit al meu. Cred ca a venit si pentru el timpu' sa ne arate ceva spectaculos.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde oaspetele » Mar Dec 30, 2003 10:46 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh

Scotianul David Couldhard ramane n alt mare favorit al meu. Cred ca a venit si pentru el timpu' sa ne arate ceva spectaculos. [/B]


sper ca nu te gandesti la chestii ce ne-ar putea imbujora obrajorii !!

:)


serios acum, Schumi ramane eternul favorit. iar cine vor fi eventualii contracandidati ?? asta depinde foarte mult de pneurile Michelin. daca tendinta de crestere a performantelor a acestor pneuri se mentine, si se pare ca, dupa ultimele teste, asa e, Ferrari va avea serios de furca. iar cele trei urmaritoare, vor avea evolutii aproximativ egale.
daca Bridgestone isi va reveni (putin probabil), Schumi nu va avea adversar nici in acest an.

pe Montoya nu-l vad bine in ULTIMUL an la BMW.
Ralf parca ar vrea, dar nu stiu daca poate.
Kimi este probabil principalul adversar, trebuie insa sa-l ajute si masina.
Alonso depinde foarte mult de masina, avnd in vedere ca Renaul a suferit modificari majore, nu prea intra in calcul.
David nu a intrat niciodata in calcul.
nu-l uitati pe Barri, care cred eu ca e in ultimul an la Ferrari...........
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Dec 31, 2003 9:21 am

Welcome unui nou user!
---------------------------------
De ce spui ca Montoya nu il pui la socoteala? Eu, dimpotriva, cred ca tocmai acum va dori sa arate cu adevarat ca merita mai multi bani de la Frank Williams, si i-ar sta bine sa plece de la aceasta echipa din postura de campion mondial (au mai facut-o in trecut si altii!) si sa vina la McLaren cu numarul 1 pe masina!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde oaspetele » Mie Dec 31, 2003 7:23 pm

considerentele mele sint destul de simple : nu cred ca va avea suportul neconditionat al echipei, asa cum l-a avut anul acesta.

sau anul trecut, daca citesti mesajul peste 5-6 ore .....
:)
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Fantasya » Vin Ian 02, 2004 3:54 pm

eu zic ca va fi un an slab pentru ferrari !
I love my gun and i don't know if i love u
Avatar utilizator
Fantasya
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Noi 19, 2003 12:00 am

Mesajde oaspetele » Vin Ian 02, 2004 11:05 pm

Initial trimis de Fantasya
eu zic ca va fi un an slab pentru ferrari !


da-mi voie sa te contrazic : pentru Bridgestone.
din pacate, Ferrari nu avea cum sa rupa contractul cu japonezii, asa ca nu-mi ramane decat sa ma rog pentru un an ploios......
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

ferrari williams e un duel etern

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 02, 2004 11:08 pm

Fiecare dintre aceste doua companii e buna in ceea ce face si chiar daca de obicei Ferrari e mai buna e buna si Williams.
Ca piloti eu zic ca Schumacher are sanse sa castige desi mai sunt cativa peacolo care vor sai ia locul.
Cat priveste scuderiile e un an in care zic ca sunt multi capabili sa castige o sa depinda de cat depinde se descurca per total in mede fiecare.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Maniaaaaa » Mar Ian 06, 2004 11:28 am

FERRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! :) Si Schumi logic...

de ce? pentru ca am de gand sa particip ( ca spectator ) la una bucata grand prix..si cum nu stiu sigur care va fi acela..Ferrari trebuie sa le castige pe toate:)

Monty... hmmmmmm...Kimi... double hmmmm
Alonso mi se pare mai periculos decat ceilalti doi...iar renault s-ar putea sa faca o figura frumoasa anul asta...cred ca mclaren o cam ia la vale..incet da` sigur...
vom vedea:) pana una alta..forzza ferrari
Maniaaaaa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Ian 06, 2004 10:42 am
Localitate: Romania

Mesajde memetshot » Mar Ian 06, 2004 11:46 am

intr-adevar...cum sa-l vezi pe kimi drept favorit? doamne fereste.nu uita ca e tanar, e ambitios, e talentat si vrea sa demonstreze ceva. Ca sa nu mai vorbim ca anul trecut a pierdut titlu destul de aiurea.
el cu montoya si schumi. imi mentin parerea ca restu sunt...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 21, 2004 8:05 am

Parerea mea e ca asta e ultimul titlu care il va castiga Schumacher...Dupa aceasta cred ca o sa inceapa sa faca greseli mai mari...Deja a inceput..
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde wwritza » Lun Mar 01, 2004 11:45 am

Montoya , sper din tot sufletul :P ( oare ca-mi plac sud-americanii?? *p )
iar pe 25 aprilie, pe Imola in San Marino, fiindca se vor implini 10 de ani de la moartea lui Senna, pilotul meu preferat, as dori ca barichelo sa castige
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Mar 02, 2004 11:48 pm

Eu votez cu Kimmi Raikkonen. De ce? Pentru ca anul trecut, cu o masina vizibil inferioara celorlalte 2 rivale, era cat pe ce sa ia titlul. Punct.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Mai 09, 2004 4:34 pm

Va dau voie oficial sa va bateti joc de mine, sa ma porcaiti, scuipati, etc. Uite colo sus, sa vezi ce ineptii spuneam acum o vreme. Ca suporter a lui Raikkonen nu mai sper de mult la un titlu, dar nici macar in primii 8 nu mai reuseste sa se mai claseze... Oricum, macar e bine ca a inceput sa termine cate o cursa, doua...

Mi se pare de pe acum evident ca M. Schumacher o sa ia titlul, nici unul din ceilalti piloti nu mai are cum sa-l ajunga. Poate doar daca are iar vreun accident. Ceea ce, cu toata sportivitatea de care sunt in stare, nu-i doresc. Interesanta a devenit lupta celorlalti, cred ca sunt vreo 5 piloti care au sanse la locul doi. Ceea ce ma face sa cred ca dupa ce se retrage Schumacher o sa avem si noi parte de spectacol.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde hina » Lun Mai 10, 2004 6:47 pm

bine spus oribilul mosh...ar cam fi timpul sa ne arate coulthard ce poate.....
hina
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 07, 2004 3:02 pm
Localitate: ro

Mesajde ReNo » Lun Mai 17, 2004 5:39 pm

Kimi Raikkonen ruuuuuullllllzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ReNo
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Mai 16, 2004 11:30 pm
Localitate: Constanta

Mesajde whatever » Lun Mai 17, 2004 11:31 pm

dupa cum decurge treaba Schumacher cel mare va castiga lejer titlul.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Mai 20, 2004 6:33 am

Hey moshule, ce zici de Shumi anu asta ;0

Acum se vede clar cine are valuare in F1.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde oaspetele » Mar Iun 22, 2004 11:07 am

mda.
ce zici Ayrton despre Montoya ??
oaspetele
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am


Înapoi la Formula 1. Sporturi cu motor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron