Anya a parasit Hi-Q

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Anya a parasit Hi-Q

Mesajde dutchess » Lun Feb 08, 2010 11:47 am

Ce parere aveti despre felul in care a plecat Anya?
Personal cred ca lucrurile acestea ar fi trebuit facute altfel. Chiar daca existau probleme de comunicare, nu stiu daca un astfel de 'scandal' era necesar, avand in vedere ca Hi-Q este formatia cu care s-a lansat si care a facut-o cunoscuta...
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Anya a parasit Hi-Q

Mesajde eliana » Lun Feb 08, 2010 4:29 pm

Nu sunt si nu am fost niciodata fac Hi-Q, pot insa sa spun ca am ascultat cu plcere ce au scos ei in perioada de colaborare cu Dana Nalbaru, componenta a formatiei care pentru mine ramane cea mai de succes a formatiei. :hatoff

Avand in vedere istoricul trupei, parerea mea e ca baietii au ceva probleme de comunicare/relationare pe care ar trebui sa le rezolve serios, inainte de a incerca o noua formula. :bye:

Si discutiile de dupa plecarea Danei sunt similare cu aceasta. E cea de-a treia fata care da bir cu fugitii. Doi oameni cu experienta ca ei ar fi trebuit sa vada din timp "semnele" si sa stea jos cu Anya pentru a rezolva eventualele probleme. :convers

In definitiv, ea a facut un joc de imagine (in show-bizz-ul RO de altfel f acceptabil), din care sifonati vor fi Mihai si Florin, nu ea. Cu atat mai mult cu cat ea a renuntat la proiecte personale pentru a se alatura HI-Q. Si la HI-Q se pare ca a facut treaba buna.


Sincer, ma dezamagesc baietii. Am auzit atunci, si banuiesc ca e ceva adevar in acest zvon, ca se colaboreaza foarte greu cu ei, si ca ar avea pretentii cam nejustificate in raport cu statutul celebritatii lor. :cry

Nu dati cu parul. :D
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Anya a parasit Hi-Q

Mesajde dutchess » Lun Feb 08, 2010 4:33 pm

eliana scrie:Cu atat mai mult cu cat ea a renuntat la proiecte personale pentru a se alatura HI-Q.

ok, dar in momentul in care iei decizia de a te alatura, o faci in cunostinta de cauza, nu?

pe de alta parte, se pare ca problema era intre ea si mihai, dar totusi, anuntul a fost facut cand acesta era in vacanta, astfel incat tot florin pare sa incaseze oalele sparte...funny, nu?
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Anya a parasit Hi-Q

Mesajde eliana » Lun Feb 08, 2010 5:41 pm

nu vad legatura.


unu:

1. opinia ei nu era luata in calcul
2. a muncit la re-lansarea HI-Q si merita sa i se faca mici concesii. altfel e un mesaj clar ca nu au nevoie de ea. nu?


de ce Mihai pleaca in vacanta cand in trupa lui sunt neantelegeri?

si doi:

de ce "pleaca Anya" si nu "HI-Q au parte de alt esec de management"?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Anya a parasit Hi-Q

Mesajde dutchess » Lun Feb 08, 2010 5:46 pm

vestea nu vine ca rezultatul-esec al unor discutii de grup/trupa, ci a fost data intr-o emisiune gen tabloid
asta e singurul lucru aiurea pe care il vad eu in tabloul asta - ca pentru ceilalti a venit din senin (in seara anterioara se vazusera si au muncit)
nu tin partea nimanui, dar consider ca astfel de lucruri se fac altfel, atat
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Anya a parasit Hi-Q

Mesajde eliana » Lun Feb 08, 2010 5:58 pm

nu pot crede ca fata nu a discutat deloc cu baietii din trupa.


nu contest ideile tale, dutchess. DAR...e a treia fata cu care se repeta povestea plecarii. nu pot sa nu ma intreb la ce tratamente barbare (a se citi misogine) sunt supuse bietele fete.


si nu uita ca suntem in show-biz-ul romanesc. aici e posibil orice, si o astfel de publicitate in care iesi la HO si strigi "nu comunicaaam! vai ce discriminata suuuunt!" si PAC! bagi un single nou (ca sa arati ca esti muziciana serioasa, etc) e PUBLICITATE, si e BUNA. pentru cei care nu joaca fair-play oricum e ceva obisnuit...
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Anya a parasit Hi-Q

Mesajde Daimon » Lun Feb 08, 2010 7:24 pm

hehe, e posibil orice. eu nu exclud nici varianta unui plan pus la cale in trei. :D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara


Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator