HQ......Hmm

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

HI-Q......Hmm

Mesajde dadius » Mie Iun 19, 2002 2:45 pm

E HI-Q o trupa care va intra in istorie? sau e o trupa care face bani si lumea o va uita?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde sandrino » Mie Iun 19, 2002 3:05 pm

Poi .. parere mea este ca va ramane in istorie .. ;) cine stie ... ptr. mine Hi-Q este totul ... fara hi-q nu pot trai :) daca se poate spune si asa... deci.. cu siguranta va ramane in sufletul multora :)
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Iun 19, 2002 7:16 pm

Initial trimis de sandrino
Poi .. parere mea este ca va ramane in istorie .. ;) cine stie ... ptr. mine Hi-Q este totul ... fara hi-q nu pot trai :) daca se poate spune si asa... deci.. cu siguranta va ramane in sufletul multora :)

shi dupa parerea mea hi-q este o trupa care va ramane in istorie prin felul lor de a fi deoarece nu prea multe trupe fac lucruri deosebite pt fanii lor...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mie Iun 19, 2002 10:00 pm

in opinia mea hi-q nu vor ramane in istorie pentru muzica pe care o fac sau pentru banii pe care ii castiga, ci in primul rand vor ramane in istorie pentru fanii pe care ii au! de ce au fani atat de deosebiti? de ce fanii le "ofera" atatea satisfactii? pentru ca hi-q ii respect si se comporta ca atare. nu multe formatii fac ceea ce fac ei.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Alexya » Joi Iun 20, 2002 2:07 am

frumos subiect...
cum au zis shi baietii...eu cred ca hi-q va intra inistorie...pt ca ei au reshit sa patrunda adank in sufletele noastre prin felul lor de a fi.unii zik ca muzika lor e kk shi pt ei manelele sau hip hop za best.dar ei fiind prostanaci comenteaza inainte sa vada ce shi cum. dupa ce iau cunoscut au lasat manelele deoparte...shi acuma asculta hi-q.orikum nu doar muzika e hi-q ci shi ei. nu numai muzika este importanta.daca solistu este impertinent atunci iti faci o parere proasta shi despre album alea alea...pentru mine ziua in care am iam cunoscut a fost ca o zi in paradis numi venea sa cred ca pot fi atat de prietenoshi eram plina de emotii si nu scoteam un cuvant.
sunt nishte oameni foarte deosebiti cu suflet mare in care avem shi noi...prietenii lor loc.
Alexya
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mai 31, 2002 7:29 pm
Localitate: Tg-Mures

Mesajde sandrino » Joi Iun 20, 2002 9:21 am

Alexya ... ma bucur mult sa aud asta .. e foarte frumos ce ai spus tu si sunt de acord cu tine ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Vin Iun 21, 2002 1:21 am

cred ca asa cum ai fost tu in ziua in care te-ai intalnit cu ei au fost majoritatea fanilor. cel putin eu unul asa am fost. in ceea ce priveste muzica trebuie sa recunosc ca mai pot lucra la acest domeniu, spun asta nu pentru ca nu fac o muzica acceptabila ci pentru ca ei pot face mai mult decat atat. in ceea ce priveste manelele trebuie sa recunoastem ca a fost o perioada in care au avut invitati la emisiuni doar maneliti. si perioada a fost destul de indelungata. sper ca din sezonul asta sa se schimbe lucrurile.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Vin Iun 21, 2002 8:30 am

tzepoo explica-mi care e faza cu manelele?
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Vin Iun 21, 2002 7:53 pm

Initial trimis de tzepo0o
cred ca asa cum ai fost tu in ziua in care te-ai intalnit cu ei au fost majoritatea fanilor. cel putin eu unul asa am fost. in ceea ce priveste muzica trebuie sa recunosc ca mai pot lucra la acest domeniu, spun asta nu pentru ca nu fac o muzica acceptabila ci pentru ca ei pot face mai mult decat atat. in ceea ce priveste manelele trebuie sa recunoastem ca a fost o perioada in care au avut invitati la emisiuni doar maneliti. si perioada a fost destul de indelungata. sper ca din sezonul asta sa se schimbe lucrurile.

asha este au avut emisiuni in care au invitat ff multi manelisti dar ce sa-i faci daca in acea perioada manele aveau un bun segment din piata ??
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Vin Iun 21, 2002 10:10 pm

imi cer scuze pentru greseala! acest mesaj era menit sa fie postat pe un alt subiect, dar din greseala l-am postat aici.

faza cu manelele este uramtoarea: eu detest manelele! Hi-Q e singura formatie care nu canta rock, e roamneasca si pe care o ascult. acest lucru vi-l poate confirma si sly. el stie destul de bine ce playlist-uri am acasa. in al doilea rand la inceput mi-au placut hi-q, dar dupa ce au inceput emisiunile in care erau invitati manelisti nu mi-au mai placut! asta pentru ca promovau un curent muzical care era si este blamat din ce in ce mai mult. odata cu intalnirea de la iasi mi-am schimbat parerea despre ei. dupa ce am citit pe ici pe colo ce muzica asculta au inceput sa-si recapete locul printre putinele formatii romanesti pe care le ascult!

PS: mi-a parut bine sa aflu ca dana ascult si Papa Roach, dar mi-a parut rau ca nu a observat ca tricoul pe care l-am purtat la intalnirea cu ei este cu Papa Roach!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Sâm Iun 22, 2002 5:25 pm

tzepoo.. okeiu... o sa ai ocazia altadata ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Sâm Iun 22, 2002 9:53 pm

asa sper si eu. dar lasa ca mai vedem noi! hi-q va ramane in istorie si pentru emisiunea pe care o fac. incercarea lor a fost a doua de genul acesta din romania, dar a fost mult mai reusita!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Iun 23, 2002 8:30 am

Emisiunea a fost reusita ptr. ca stiu cum sa stea de vrb cu lumea .. stiu cum sa faca atmosfera11 (cu zicea cineva de aici)... sunt simpatici.. sunt cei mai tari.. intr-un cuvant :)
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Lun Iun 24, 2002 1:56 am

dupa parerea mea a fost reusita pentru ca au stiu ca fanii sunt alaturi de ei! sau cel putin asa vreau sa cred! in fine hi-q este deja in istorie si va ramane! ce trebuie vazut este la ce capitol vor fi introdusi? la capitolul tirani sau la capitolul eroi?
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Lun Iun 24, 2002 7:36 pm

Initial trimis de tzepo0o
dupa parerea mea a fost reusita pentru ca au stiu ca fanii sunt alaturi de ei! sau cel putin asa vreau sa cred! in fine hi-q este deja in istorie si va ramane! ce trebuie vazut este la ce capitol vor fi introdusi? la capitolul tirani sau la capitolul eroi?

eu cred ca vor fi introdusi la eroi...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

FaiN!

Mesajde AnDrEi » Lun Iun 24, 2002 7:45 pm

Deeeh ce pot sa spun .. Hi-Q vor ramane in istoria muzikii Romanesti .. Hi-Q the best Team !

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mar Iun 25, 2002 12:29 am

sly ce argumente ai sa spui ca vor fi incadrati la categoria eroi???
nu ca nu as fi de acord cu tine dar... vreau sa stiu daca te gandesti la aceleasi argumente la care ma gandesc eu!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Mar Iun 25, 2002 2:39 pm

tzepoo la capitolul eroi.. de ce .. ptr. ca sunt cei mai tari... au facut destule la viata lor ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Hehehe

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 5:27 pm

Initial trimis de sandrino
tzepoo la capitolul eroi.. de ce .. ptr. ca sunt cei mai tari... au facut destule la viata lor ...


sandrino au facut destule la viata lor si inca mai pot face nu?

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Iun 25, 2002 5:44 pm

Initial trimis de tzepo0o
sly ce argumente ai sa spui ca vor fi incadrati la categoria eroi???
nu ca nu as fi de acord cu tine dar... vreau sa stiu daca te gandesti la aceleasi argumente la care ma gandesc eu!

cred ca modul lor de a fi in relatia cu fanii spune totul...e argumentul cel mai bun...nu crezi??
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Okei

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 5:48 pm

Initial trimis de sly

cred ca modul lor de a fi in relatia cu fanii spune totul...e argumentul cel mai bun...nu crezi??


sly yeap .. si eu i`as incadra pe cei de la Hi-Q in categoria Eroi de ce? deoarece au facut ceva pentru muzika romaneasca!

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Okei

Mesajde sly » Mar Iun 25, 2002 5:52 pm

Initial trimis de Andrei


sly yeap .. si eu i`as incadra pe cei de la Hi-Q in categoria Eroi de ce? deoarece au facut ceva pentru muzika romaneasca!

Andrei

shi eu zic ca vor mai face multe pt fani dar shi pt muzica romaneasca ...nu sunteti de aceasi parere cu mine??
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mar Iun 25, 2002 11:01 pm

ce au facut pentru muzica romaneasca??? eu unul consider ca intr-o perioada nu au facut decat sa pormoveze manelele. acea perioada cred ca este una dintre cele mai nefaste pentru hi-q si pentru muzica romaneasca. in fine vad ca si-au revenit si sper sa o tina tot asa!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Poftim ?

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 11:28 pm

Initial trimis de tzepo0o
ce au facut pentru muzica romaneasca??? eu unul consider ca intr-o perioada nu au facut decat sa pormoveze manelele. acea perioada cred ca este una dintre cele mai nefaste pentru hi-q si pentru muzica romaneasca. in fine vad ca si-au revenit si sper sa o tina tot asa!


tzepo0o cand a fost aceasta perioada ?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Mie Iun 26, 2002 10:07 am

din perspectiva mea(mentionez ca imi plac f.mult hi-q,am avut si ocazia sa schimb cateva cuvinte cu ei..totusi nu sunt un super fan):au facut o treaba buna inca de cand s-au lansat,au scos hit dupa hit,si-au facut multi prieteni printre fani..Eu zic ca nu vom uita usor de ei!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde sandrino » Mie Iun 26, 2002 1:58 pm

Andrei .. bineinteles ca inca mai pot face multe ... sunt tineri ...
si eu zis sa uitam parioada cu manele .. gata.. sa nu mai amintim de asta...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 27, 2002 6:36 pm

Initial trimis de sandrino
Andrei .. bineinteles ca inca mai pot face multe ... sunt tineri ...
si eu zis sa uitam parioada cu manele .. gata.. sa nu mai amintim de asta...


totusi eu chiar vreau sa ma lamureasca careva cu acea perioada .. sincer vorbind nu imi aduk aminte !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Sâm Iun 29, 2002 10:24 am

desi i-ai pus aceasta intrebare lui tzepo0o voi incerca eu sa-ti dau raspunsul corect: in iarna lui 2001 shi vara anului 2001 la emisiunile gazduita de antena1 shi moderata de cei trei tineri de la HI-Q au fost invitate o serie de "interpreti celebri ai sufletului romanesc" (manelistii)...dar nu cred ca tre sa ii blamam pe hi-q pt acest lucru deoarece eu i-au invitat pt ca in vara acelui an 2001 dar shi in 2000 dupa parerea multora a fost vara manelelor!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde AnDrEi » Sâm Iun 29, 2002 7:22 pm

Initial trimis de sly
desi i-ai pus aceasta intrebare lui tzepo0o voi incerca eu sa-ti dau raspunsul corect: in iarna lui 2001 shi vara anului 2001 la emisiunile gazduita de antena1 shi moderata de cei trei tineri de la HI-Q au fost invitate o serie de "interpreti celebri ai sufletului romanesc" (manelistii)...dar nu cred ca tre sa ii blamam pe hi-q pt acest lucru deoarece eu i-au invitat pt ca in vara acelui an 2001 dar shi in 2000 dupa parerea multora a fost vara manelelor!!


nu conteaza cui i`am pus intrebarea .. bine ca am primit un raspuns .. iar mey sly .. nu Hi-Q chemau trupele in emisiune.. poate ca se ocupa altcineva de acest lucru!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Sâm Iun 29, 2002 7:42 pm

Initial trimis de Andrei


nu conteaza cui i`am pus intrebarea .. bine ca am primit un raspuns .. iar mey sly .. nu Hi-Q chemau trupele in emisiune.. poate ca se ocupa altcineva de acest lucru!

raspunsul cel mai potrivit cred ca il poti primi de la ei dar dupa parerea mea shi hi-q avea de spus un cuvant in alegerea invitatilor pt emisiune...nu??
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron