noutati!!

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Mesajde sly » Mie Dec 17, 2003 7:01 pm

si tu cu ce te ocupi?
cu bagatul in seama si pe forumul asta?
Forumul asta a fost mult timp forumul oficial al celor de la HI-Q si multzi fani adevarati s-au remarcat aici spre deosebire de cei de pe forumul oficial care stiu numai sa critice dar fara nici o baza...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

singurul

Mesajde haifi » Mie Ian 14, 2004 8:18 pm

forum Hi-Q disponibil si operabil LOL este aici
amici sau in-.... hiq (actuali,sau fosti haichiui), postati cu incredere!la "oficial" aveti de asteptat pana la Sant' Ashteapta

so...wassup?
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

lauda de sine

Mesajde haifi » Vin Ian 16, 2004 4:47 pm

sau cum au murit laudatorii hi-q
cititi si va minunati
" Mihai a aparut la televiziunea nationala franceza in cadrul unui reportaj despre litoralul romanesc. France 3 a difuzat, in emisiunea "Thalasa - Le magazine de la mer", pe 9 ianuarie, un reportaj despre Delta Dunarii si despre litoralul romanesc. Vara trecuta reporterii postului national francez de televiziune au ajuns si in statiunea Mamaia, acolo unde Mihai si Florin de la Hi-Q tocmai se pregateau pentru una din editiile emisiunii "Hi-Q noi 2" pe care au prezentat-o in acesta vara pentru postul Prima TV.

Pe langa cele cateva cadre din timpul emisiunii, reporterii postului France 3 au realizat si un scurt interviu cu Mihai, in care au discutat despre emisiune si despre cum se distreaza tinerii romani pe litoral. Student la jurnalistica si bun cunoscator al limbii franceze, Mihai s-a descurcat fara probleme in fata intrebarilor puse de reporterul strain. "Nu stiam cand o sa apara, dar mi-a zis un fost coleg de facultate, care a plecat cu o bursa de studii la Toulouse ca m-a vazut la televiziunea franceza, zice Mihai. Imi aduc aminte ca atunci cand au venit reporterii francezi la emisiune, vara trecuta, eram cu putin timp inainte de a incepe transmisiunea in direct si nu am putut sa vorbesc prea mult cu ei. Am remarcat ca aveau un echipament pe care il invidiau toti cameramanii de la emisiunea noastra."

deh:
respectivu' intervievat cica face jurnalistica...la party...ca ii da mana si n-o fiu fraier sa...
si daca tot o face, se pare ca "deontologia" profesionala de ziarist care-i spune sa verifice o info' din 3(trei) surse inainte s-o dea libera (chiar si pe site-ul lor) e o materie la care musiu mishel a cam tras kiulul sau se pare ca o ignora cu ...siguranta de sine a unui kampion (LOL)

a la guerre...musiu..tagma cum laudae(proprii)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

lauda de sine...

Mesajde Laur3ntiu » Vin Ian 23, 2004 2:30 pm

Adevarul e ca au cam murit laudatorii... Acum mai nou se lauda ca au ajutat la prinderea unor hotzi :> Cred ca stiti faza, care nu stiti, va intereseati si aflati.
Pentru cunoscatori:

Punem pariu ca melodiile care le ascultau hotzii aia in masina erau de pe vremea Danei ?
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Ian 23, 2004 3:52 pm

Din moment ce omul ala care a povestit chestia cu hotii e plecat din tara si tinand cont si ca Hi-Q inca n-a iesit cu noul album, normal ca e de pe vremea aceea... nu vad legatura


pt haifi: daca vad ca tot esti in asa bune legaturi cu dana transmite-i, din partea mea personal, ca nu poate nimeni sa o caute daca isi schimba toate telefoanele si nu da nimanui noul numar... si, sincer, oricat de simpatica mi-ar fi, n-am de gand sa o astept in fata blocului doar ca sa vorbesc cu ea
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

polemici

Mesajde haifi » Vin Ian 23, 2004 5:15 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
Din moment ce omul ala care a povestit chestia cu hotii e plecat din tara si tinand cont si ca Hi-Q inca n-a iesit cu noul album, normal ca e de pe vremea aceea... nu vad legatura


pt haifi: daca vad ca tot esti in asa bune legaturi cu dana transmite-i, din partea mea personal, ca nu poate nimeni sa o caute daca isi schimba toate telefoanele si nu da nimanui noul numar... si, sincer, oricat de simpatica mi-ar fi, n-am de gand sa o astept in fata blocului doar ca sa vorbesc cu ea


1.Lasa-neeeeeee,lasa-neeeeee...
2.Omu' ala a povestit....cui?Putea intra pe forum sa spuna la toata lumea...da' deh...asta miroase de la o posta a reclama "eftina"...sa stii ca oricat ai fi de PR...asta nu le vinde muzica
3.nu sunt intermediarul nimanui,iar daca tu nu stii sa gasesti in presa,chiar pe net ceea ce gasesc eu...asta e problema ta
3 bis:si-a schimbat telefoanele si n-a dat numarul?pai neicusorule,puicusorule...asta e proba incriminatorie care ti-a scapat fara sa te stresez nimeni,decat poate constiinta..uite sa citeasca si altii si sa comenteze de ce si cum s-a intamplat asta...dupa cum ai citit mai sus,Dana(cu litera mare la inceput ca asa zice gramatica si ea este o persoana care a realizat ceva in viata si are un nume respecta si apreciat,spre deosebire de dvs de care nu cred ca a auzit (mai)nimeni,a spus ca nu a vrut sa iste un "scandal"..si cu asta ..basta...
4.si daca tot stii unde sta,era foarte logic si normal(daca s-a vrut cu tot dinadinsul) sa stai( sau sa stea cel/cei in cauza) in fata blocului pana cand aparea( eu cred totusi ca ai stat si in fata blocului si ca ai si vorbit cu ea)
5.ma repet...cu regret...chestia cu avocatzii neplatitzi...si bagatori de seama
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Dana

Mesajde haifi » Vin Ian 23, 2004 5:19 pm

Si totusi asteptam noul album al Danei
:-))
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Sâm Ian 24, 2004 8:07 pm

Mai haifi puisor, care e de fapt problema ta? Faptul ca Dana n-a sunat sa-si dea noul numar de telefon dupa ce si l-a schimbat, insemna ca nu a vrut sa fie cautata... Asteapt-o tu in fata blocului, daca o adori atat...

Nu-ti inteleg problema legat de fatul ca i-am scris numele cu litera mica. Pur simplu am dat drumul la shift prea repede si nu am observat greseala... de aici pana la a ma jigni in modul asta, tu, un nimeni care se ascunde sub un pseudonim stupid pe net, e cam mult... mai bine intreaba-te sau intreaba pe altii cat din numele respectat al Danei pe care il slavesti atat de mult e munca mea. s-ar putea sa ai o mare surpriza

cred ca avocat neplatit si bagator de aiurea in seama esti tu...
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

legat de reclama ieftina...

Mesajde Laur3ntiu » Sâm Ian 24, 2004 8:39 pm

Poate oricine sa trimita pe forum mesaj ca i-au salvat Hi-Q de hoti :>> Chiar si eu... si ... oricine !!! Nu se poate stii... poate in trecut se invarteau hotii pe la usa apartamentului meu, vroiau sa dea o spargere, si poate, datorita faptului ca eu eram in casa si ascultam Hi-Q cu muzica la maxim, poate nu mi-au mai spart casa! Daca as posta si eu asta pe forum m-ati crede ?
Avatar utilizator
Laur3ntiu
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 23, 2004 12:00 am

Mesajde aspyrin » Sâm Ian 24, 2004 9:39 pm

mi s-a parut amuzant. imi cer scuze daca v-am jignit orgoliul vostru de indivizi care iau otate lucrurile in serioas si care vad in orice chestie ceva de criticat.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde haifi » Dum Ian 25, 2004 10:04 am

Initial trimis de Mihai-MOF
Mai haifi puisor, care e de fapt problema ta? Faptul ca Dana n-a sunat sa-si dea noul numar de telefon dupa ce si l-a schimbat, insemna ca nu a vrut sa fie cautata... Asteapt-o tu bagator de .........aiurea in seama esti tu...


puishor esti tu mai ghiduc...ca nu meriti sa-ti scriu numele deloc,daramite cu majuscula la inceput...ca ti-a scapat shiftu' n-ar fi nimic ..da ti-au scapat si altele...
verbul " a adora" are niste seminficatii pe care tu nu cred ca le poti intelege...dar e bine ca te instruiesti ..mai ales ca te lauzi ca esti mare PR si ai facut imagine...jigniri? eu cred ca te-ai desfiintat singur nenica...pseudonim stupid?decat in spatele unei firma fantoma ..mare studio pentru fraieri..cum esti matalica...(afara e vopsit gardu si inauntru ...stinks) cu lauda de sine ridicata la rang de strategie de marketing...sau ce se vrea sa para...e dreptul fiecaruia la confidentialitate...sau vrei sa ma provoci la duel? :-) iti incordezi mushii degeaba micutzule..ramai la statutul de lingau de trupa....poate asa o sa-ti meriti banii care ii iei (poate) de la mof(-turi)
sa nu dea Al de Sus sa se afle adevarul ca se alege praful si de tine si de cei doi mascarici de la hiq...ai tupeu sa spui ca numele Danei e munca ta...se vede ce ti-a mai pasat

pardon de limbaj forumisti, dar cainelui care musca si care nu-i ajunge osul,tre' sa-i dai peste bot!
ps :daca eram in locul tau si voiam sa "repar" trupa stateam in fata blocului 24/24...dar asta e profesionismu' vostru si va durut in kot
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Dum Ian 25, 2004 3:30 pm

Nea haifi, intelege si tu ca Dana e data si ca indiferent cat de mult i-ai lua apararea, tot pentru Calin e... Te inteleg ca esti obsedat de ea si ca ti se pare cea mai inteligenta/talentata/speciala/frumoasa si ce adjective mai vrei tu sa folosesti, dar tu, in ciuda a tot ce scrii tu aici, nu vei reusi decat sa fii un alt laudator dintr-un lung sir (si sa stii ca n-o sa-i moara Danei laudatorii asa repede)

In al doilea rand, eu i-am facut imaginea Danei inca de pe vremea cand s-a angajat la Antena 1 si nu auzise nici naiba de Hi-Q si de ea... Nu ma laud, 80% oricum este munca lor (a tuturor), dar crede-ma ca stiu mult mai multe despre ea decat ai sa afli tu vreodata...

In al treiea rand afla si tu ca, de cand e lumea si pamantul, adevarul e INTODEAUNA la mijloc... eu stiu si varianta Danei si cea a baietilor si intr-un final, cu totii au dreptate in felul lor. Faptul ca s-au despartit a fost pana la urma benefic pentru toata lumea... Baietii au gasit-o pe Nicoleta si Hi-Q merge cu succes mai departe, Dana a ajuns sa faca ce-si dorea de vreo 4 ani si nu vad de ce n-ar avea si ea succes cu noul proiect

In al patrulea rand... esti prost si nu vad de ce as mai vorbi cu tine. Get a life!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

noutati

Mesajde haifi » Dum Ian 25, 2004 4:10 pm

:-)
ghidushiile gramaticii limbii romane sunt un mister pentru cineva cu asa kar de esperientza si valoare
ne-a ajuns ...asa k lasa-ne si fa ce stii tu mai bine,sa lingi unde ai scuipat....e si asta o arta
nea haifi e gata sa-ti recomande ori gramatica limbii romane pentru gimanziu ( sau a Academiei Romane...daca ai trecut de stadiul asta)...shift-uri si shtifturi

cred ca viata a fost prea ingaduitoare cu tine...da' hartia (chiar si virtuala) suporta si te suporta ca si pamantul pe care calci

cat despre "data"....cred ca ai putea concura la "ciao Darwin", cand va fi proba " creiere de gaina"(cu riscul de a jigni galinaceele) contra ....ceva neuroni ( desigur ca tu vei fi in prima echipa,te recomanda "gandirea" si vorbirea)
iti doresc succes maxim...si audienta idem!
:-)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Dum Ian 25, 2004 4:36 pm

Ma intriga de-a dreptul de unde atata simt al umorului... pe bune. Mai bine te-ai inscrie la un curs de glume proaste, pentru ca ar fi mai amuzante decat orice ai reusit tu sa scoti din tine pana acum, in intreaga ta viata patetica...

Anyway... asta e ultima data cand te mai bag in seama pe acest forum. esti mult prea stupid ca s-ami mai pierd timpul cu tine. Pentru jigniri/injuraturi suplimentare, pentru ca banuiesc ca mai coci cateva, poti apela cu succes la pm. Promit sa-ti raspund acolo :)
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

he

Mesajde haifi » Dum Ian 25, 2004 4:46 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
Ma intriga de-a dreptul de unde atata simt al umorului... pe bune. Mai bine te-ai inscrie la un curs de glume proaste, pentru ca ar fi mai amuzante decat orice ai reusit tu sa scoti din tine pana acum, in intreaga ta viata patetica...

Anyway... asta e ultima data cand te mai bag in seama pe acest forum. esti mult prea stupid ca s-ami mai pierd timpul cu tine. Pentru jigniri/injuraturi suplimentare, pentru ca banuiesc ca mai coci cateva, poti apela cu succes la pm. Promit sa-ti raspund acolo :)


si de-a stangul nu te intriga? ma bucur ca ai simtul umorului dezvoltat in schimb...celelalte sunt complet atrofiate...sau eu stiu.poate e ceva genetic..
"sa-mi" pierd eu timpul cu tine cred ca era mai corect...eu in schimb,fara a fi patetic sunt o persoana deschisa iar pm-urile in cazul dvs sunt inutile...nici n-as dori "s-ami" raspunzi...e contagios
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Dum Ian 25, 2004 4:51 pm

ma, daca nu stii sa deosebesti o eroare de scriere de una gramaticala e problema ta... de fapt cred ca vrei sa distragi atentia publicului de la obsesia ta de-a dreptul nenaturala pentru Dana. n-o sa reusesti. Si cu acesta am inceiat discutia cu tine, fie aici fie pe pm.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde haifi » Dum Ian 25, 2004 5:37 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
ma, daca nu stii sa deosebesti o eroare de scriere de una gramaticala e problema ta... de fapt cred ca vrei sa distragi atentia publicului de la obsesia ta de-a dreptul nenaturala pentru Dana. n-o sa reusesti. Si cu acesta am inceiat discutia cu tine, fie aici fie pe pm.

"Ce este gramatica,mai Trasnea?"
1.care public? te crezi la spectacol?poate nu stiai ca suntem pe internet,nu intr-o sala de concerte...cam goala,dupa cum se intampla in ultima vreme la trupele pe care,cu"onor" le..."intermediezi"
2.nenatural=artificial? :-)
3.inceiat...a se citi "incheiat" sau "incuiat",hotaraste-te
3.ortografia,ortoepia si regulile de puctuatie(sa stii ca nu mai dau meditatii gratis...o sa te taxez ca te vad incapatanat in perseverenta asta a ta ...contagios de maladiva) sunt parti ale gramaticii...care nu s-a prea lipit de tine,poate ai studiat la ff sau prin alte tari
4.problema mea?hehe..neicusorule...cum le stii tu pe toate ca un om mare...hai ca-ti fac cadou o pereche de ochelari..de cal pentru "Darwin"..da' cred ca e degeaba....get a job for your life
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Dum Ian 25, 2004 8:13 pm

oficial s-a facut un forum dana pe fanclub..
da-ti click pe urm link: http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?s=&forumid=162 ...
de acuma problemele legate de dana se vor discuta acolo nu pe forumul HI-Q ...
voi schimba si logo-ul de aici cu noua formula a formatiei desi ma doare sufletul :(
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

poate nu..

Mesajde haifi » Dum Ian 25, 2004 9:22 pm

Initial trimis de sly
oficial..........
voi schimba si logo-ul de aici cu noua formula a formatiei desi ma doare sufletul :(


vei schimba logo-ul :-)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Lun Ian 26, 2004 2:27 pm

sly - e o idee buna cu schimbatul logoului. ar cam fi si cazul...
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde sly » Lun Ian 26, 2004 8:44 pm

pai vino cu sugestii de poze pt k tu ai mai multe poze decat am io cu noua formula...
ce zici?
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Feb 04, 2004 2:44 pm

sly > incearca asta
Fişiere ataşate
24 copy.gif
24 copy.gif (15.15 KiB) Vizualizat de 5771 ori
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Mar 05, 2004 4:35 pm

sly doarme?
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde sly » Vin Mar 05, 2004 5:01 pm

sly nu doarme dar nu mi se pare reusita poza aia care ai pus-o in atasament si asteptam si alte sugestii..
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Mar 05, 2004 5:14 pm

pune-o pe asta si promit ca din viitoarea sedinta foto o sa ma grija sa fie si altele mai reusite special pentru chestia asta
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde sly » Lun Mar 08, 2004 9:17 pm

hmmm in lipsa forumului oficial care este de ceva timp in "reparatii capitale" va anunt k pe data de 13.03.2004 HI-Q vor sustine un concert in Iasi in cadrul a 14 ani de Radio Vox-T alaturi de Fara Zahar si Cargo ...Va fi un concert in aer liber care va incepe de la ora 19 ..iar de la 22 pana dimineatza petrecerea va continua in disco cu niste dj invitati ;;) House rulezzzzzzzz!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Mar 14, 2004 7:42 pm

ce mai face lumea... in bt cand mai veniti ?
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Apr 26, 2004 8:36 pm

latest news:
HI-Q si-a relansat forumul oficial si va asteapta acolo cu raspunsuri la orice intrebare ...deci http://www.hi-q.ro
noul clip va aparea sapt viitoare din cate am auzit iar albumul intre 20-25 mai ... va fi cel mai tare album HI-Q deoarece contine 12 piese +4 remixuri+ intro +outro ...vor fi in total 20 de piese pe album..
curiosi?;)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde AnDr3y - Radu » Lun Apr 26, 2004 8:38 pm

Am o intrebare ... cum se cheama ultima piesa...aia cu televizoru ... sunt curios sa o ascult cu atentie ... mi se pare c-am stupida ... oricum n`oi fi eu mai inteligent... dar la prima auditie aasa a parut.. si pe cand urmatorul album..??
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Apr 26, 2004 9:00 pm

ce piesa cu televizorul?
aia e a carcotasilor...

20 - 25 mai urmatorul album :D
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator