Mamaia2002 - Comentarii, barfe, observatii!

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Mamaia2002 - Comentarii, barfe, observatii!

Mesajde Florin Hi-Q » Dum Aug 25, 2002 9:39 pm

S-a terminat si Festivalul de Muzica Usoara Mamaia2002!
Eu am fost la Mamaia in fiecare seara si vreau sa va spun ca organizarea a fost ok, rezultatele corecte si totul a fost mult mai bne facut decat in anii trecuti!

Clasamente:
Debut:
1) Vlad "Bocelli"
2) Lacramioara
3) Monica Silaghe

Creatie
1) Adrian Enache (piesa lui Andrei Kerestely)
2) Nicola (piesa lui Mihai Alexandru)
3) No Comment

Slagare
1) Banica Jr.
2) Hi-Q
3) Akcent

Ati vazut Festivalul? Ce parere aveti de rezultate? Dar de piese? Sau de Dan Negru?

Astept raspunsurile voastre!!!

:-)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

hm......

Mesajde Dee Dee » Dum Aug 25, 2002 9:46 pm

........
pai ...
logic ca sunt sad pentru ca nu ati cashtigat voi adica Hi-q !!!!! :(
oricum pentru mine voi sunteti cashtigatorii ..si in nici un caz Stefan Banica Jr. ........
in rest prefer sa nu comentez ( despre festival,organizarea etc ..)
Mi-a placut Foarte mult piesa lui Marius Moga & Simplu ....pacat ca nu a fost prea apreciata ....


p.s Dan Negru a fost Cool ! :)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

hy

Mesajde alisa » Dum Aug 25, 2002 9:48 pm

Eu nu cred ca Dan Negru ar fi trebuit sa prezinte festifalul ,dar sa zicem ca pana la urma a iesit totul k si in legatura cu premile si cu clasamentul a fost tot ok ,dar cu mici excepti pentru ca ,zic eu unele trupe meritau mai mult .Mie personal mi-a placut foarte multcum au cant baietii de la No Coment si voi .Si cei de la Simplu zic eu ca meritau mai mult.
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

hy

Mesajde alisa » Dum Aug 25, 2002 9:51 pm

Si in legatura cu castigatorul autoturismului eu as fi preferat sa il castige Vlad pentru ca a cantat super si nu Adrian Enache care are tupeul sa se puna cu tineretul asta ,care e mai apreciat zic eu.Asta e parerea mea.
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

am vazut festivalul

Mesajde intoxic8 » Dum Aug 25, 2002 9:52 pm

multumita mamei mele am vazut festivalul si sincer sa fiu m-a impersionat in mod placut.

la creatie am fost oarecum dezamagit. piesa nicolei, cat si interpretarea ei, mi se pare extraordinara. au mai fost 2 piese (una dintre ele a lui Marius Moga si cealalta cea cantata de Elena de la Hora) care mi-au placut si care din pacate au avut rezultate modeste.

dan negru nu imi place in general (nu imi plac comentariile lui) dar la festival in afara faptului ca a vrut sa fie o copie (neresita din pacate) a prezentatorilor de la MTV Music Awards sau alte manifestari americane nu a fost diferit si nu mi-a displacut din alte motive (decat cele din care imi displacea in general).

ma bucur de pozitionarea Hi-Q-ului pe locul 2 si cred ca e un loc meritat avand in vedere reactia publicului din seara slagarelor dinaintea intrarii in scena a trupei.

premiantii care nu mi-au placut: Monica Silaghe, Adian Enache, NoComent, Akcent.

abia astept festivalul de anul viitor!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Dum Aug 25, 2002 9:58 pm

da..parererea mea..
ma bucur ca hi-q au castigat locul 2 ..ma bucur ca Banica locul 1 ..nu mi-au prea placut No Comment...
la interpretare...Vlad Mirita - a meritat locul 1 si ar fi meritat chiar trofeul ..dar ..ce sa-i faci ..asta-i viata!!...locul 2 -nu mi-a placut de nici o culoare tipa aceea Lacramioara..as fi vrut sa ia Silaghe locul 2..dar pacat ca n-am facut parte din juriul demoscopic..poate la anul ;D ... nu mai am nici in chef sa vorbesc despre creatie ..Enache nu merita nimic..ar fi fost dragutz sa castige Nicola, Simpu sau Andra-care are o voce de exceptie..
Asa...Animal X , 3se nu au participat la festival din semn de solidaritate pentru colega lor,Cristiana Rauta , care n-a fost si ea invitata la sectiunea slagare
in incheiere,doresc sa ii felicit pe Dana , Mihai si in special pe Florin!!sunteti super !]aSa nu fiti dezamagiti!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Dezamagiti? Nu! fericiti!

Mesajde Florin Hi-Q » Dum Aug 25, 2002 10:21 pm

Initial trimis de Jasmyna
da..parererea mea..
ma bucur ca hi-q au castigat locul 2 ..ma bucur ca Banica locul 1 ..nu mi-au prea placut No Comment...
la interpretare...Vlad Mirita - a meritat locul 1 si ar fi meritat chiar trofeul ..dar ..ce sa-i faci ..asta-i viata!!...locul 2 -nu mi-a placut de nici o culoare tipa aceea Lacramioara..as fi vrut sa ia Silaghe locul 2..dar pacat ca n-am facut parte din juriul demoscopic..poate la anul ;D ... nu mai am nici in chef sa vorbesc despre creatie ..Enache nu merita nimic..ar fi fost dragutz sa castige Nicola, Simpu sau Andra-care are o voce de exceptie..
Asa...Animal X , 3se nu au participat la festival din semn de solidaritate pentru colega lor,Cristiana Rauta , care n-a fost si ea invitata la sectiunea slagare
in incheiere,doresc sa ii felicit pe Dana , Mihai si in special pe Florin!!sunteti super !]aSa nu fiti dezamagiti!!


Cum sa fim dezamagiti? Au fost cateva zile pline de emotii si de fericire! Iar ultima seara, cand am vazut votarea la tv, a fost una minunata!!! Spre deosebire de alte piese din concurs, "Tu esti draogstea mea" a fost constant punctata de juriu, ceea ce ne-a aratat cat de bine a prins in toata tzara!!

Am avut emotii cat casa si am fost mega-fericit dupa ce am vazut rezultatele!!! Cred ca am trimis 50 de sms-uri in care anuntam bucuria si faptul ca "SUNT FERICIT"!!!!

Toate piesele din concurs au fost hit-uri si ne plac tuturor, dar, faptul ca am fost nr.2 dupa Banica Jr., ne-a facut sa ne bucuram imens! Si, in acelasi timp, sa ne oblige la mai mult pentru anul viitor:-)

Pup ya!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dezamagiti? Nu! fericiti!

Mesajde Jasmine » Dum Aug 25, 2002 10:31 pm

[quote]Initial trimis de Florin Hi-Q
[B]

Cum sa fim dezamagiti?


bineinteles ..stiu ca sunteti super fericiti..dar era super daca ati fi castigat locul 1!!! hi-q...sunteti bestiali!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Dum Aug 25, 2002 11:09 pm

sa inteleg Florine ca dai o bere??? (glumesc) Prefer 'Sa zburam spre cer' ca e super melodia.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Jasmine » Dum Aug 25, 2002 11:18 pm

Florine,sper ca n-ai uitat de vechea ta amica -animalutza- .. :)
p.s. mai goleste-ti si tu imboxul de pe forum ,plsss!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

barfe...

Mesajde intoxic8 » Mar Aug 27, 2002 1:23 am

se spunea ca Monica Silaghe ar fi favorita Antenei 1 si ca ea va castiga Mamaia (afirmatia apartinea unei membre a trupei KEOPS). In aceeasi emisiune doamna care s-a ocupat de pregatirea debutantilor 's-a luat' de Monica Silaghe punand-o la zid, imaginea ei fiind compromisa (zic eu). Intrebari: Era adevarat ce spunea fata de la KEOPS? Ce sens avea intrebarea respectivei doamne? Ma insel cand spun ca imaginea Monicai a fost compomisa?
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Bau

Mesajde PreferatA » Mar Aug 27, 2002 6:07 pm

wow!!! marius moga si ku trupa simplu au fost exceptionali .. am dar o gramada de telefoane sa oblig lumea sa se uite la Tv kand am vazut ce melodie superba au facut .. plus coregrafia .. care era bomba ... ce sa zik .. a fost un festival ku mult mai reushit decat anii trecutzi ... se vede si experientza trupelor .. si tare mult ash vrea sa vad un videoclip la "Sa zburam spre cer " , de fapt daca ar da ca videoclip prestatzia de la MAmaia .. ar fi excelent:)) nu ar trebui sa mai faca unul special :)
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Aug 28, 2002 8:14 am

As fi vrut ca Hi-Q sa castige locul 1 la Slagare. Ma rog, pe Banica nu-l consider nici macar actor, ce sa mai spun de cantaret. Cand am vazut ca Iesii nu au schimbat nimic in ierarhia provizorie de dinaintea ultimului vot (ma refer la primul loc), imi venea sa sparg televizorul. Dar asa a fost sa fie. Oricum, ma consolez de fiecare data cand prind videoclipul pe Atomic (nu spun care, dar nu cred ca este greu de banuit :) ) si dau sonorul la maxim. Asa, de ciuda, ca nu am avut ocazia sa ma bucur ca a castigat Hi-Q locul 1 la sectiunea Slagare.

PS: Excelenta ideea de a filma videoclipul cu pricina pe Bricul Mircea.
PS1: Cand reincepe emisiunea de la Antena 1?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

presa...

Mesajde axara_me » Mie Aug 28, 2002 8:47 am

cat de rea poate fi presa asta cateodata...si aici nu este vb doar despre hi-q ...la care o sa revin, dar si despre multi s-a scris tare urat
in National(luni 26) se vb mult si prost despre tot ce a insemnat Mamaia2002:...Slagare

"te iubesc ,da ,da/tu esti dragostea mea/numai a mea/te iubesc,da,da/tu esti dragostea mea/doar a mea" si uite asa/antena locul 2 il castiga...prin trupa care,Dumnezeu stie pe ce criterii reuseste sa monopolizeze atentia televiziunii cu pricina."
TRIST ASA-I?
BTW...FELICITARI HI-Q!!!!SUNT"MANDRA"DE VOI:p}{PENTRU MINE TOT THE BEST RAMANETI!
U CAN KNOW ME, I`M EASY.
..: amintirea este singurul rai de unde nimeni nu te poate izgoni; si tot ea este singura floare ce o poti culege de pe mormantul unei iubiri pierdute:..
Avatar utilizator
axara_me
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mie Iun 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Aug 28, 2002 11:07 am

Andutza, nu generaliza. "Presa" nu inseamna doar ziarul "National". Mai vin-o cu cateva exemple in acest sens. Nu de alta, dar au fost destule ziare care l-au criticat la greu si pe Enache si pe Fane Banica. Sper ca anul viitor, numarul oraselor care isi vor prezenta votul sa fie mai mare. Nu am reusit sa inteleg de ce doar cinci orase au votat anul acesta. Nu de alta, dar Antena 1 are sedii si in altele.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mie Aug 28, 2002 9:22 pm

baixinho te rog sa dai dovada de inteligenta si sa te referi la orasul Iasi ca atare. daca un handicapat ca Dan Negru nu stie decat sa spuna Iesii asta nu inseamana ca si tu trebuie sa fii ca el. in alta ordine de idei banica a avut mai mult succes ca hi-q (asta trebuie sa o recunoastem) pentru ca in muzica lui (btw e si cantaret e si actor) se regasesc mai multe segmente de oameni. atat tineri (in versuri) cat si persoane mai in varsta (prin genul de muica abordat specific anilor 50-60).

inchei cu rugamintea de a nu te fi suparat pe mine pentru aprecierea facuta si cu speranta ca vei invata odata ca moldovenii is frutea si nu banatul.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Aug 29, 2002 12:34 pm

Initial trimis de tzepo0o
baixinho te rog sa dai dovada de inteligenta si sa te referi la orasul Iasi ca atare. daca un handicapat ca Dan Negru nu stie decat sa spuna Iesii asta nu inseamana ca si tu trebuie sa fii ca el.


off-topic
Dragule, din cate am mai auzit si eu pe la colturi, nu se spune Buccurestiul, ci Bucurestii, lucru valabil si pentru Iasi, formularea corecta fiind Iesii si nu Iasiul. Referitor la melodia lui Fane Banica junior, continui sa raman la parerea ca nu merita locul 1. In ceea ce ma priveste, afirm ca slagarul celor de la Hi-Q mi-a placut mult mai mult. Este, deci o parere personala. Si nu fac asta pentru ca scriu pe acest forum (daca citesti cu atentie unele psoturi de-ale mele, vei vedea ca am avut aici mai multe clinciuri, motiv pentru care mi-am impus sa nu mai scriu timp de o luna pe acest forum). Oricum, este o chetsie de gusturi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

alt off topic

Mesajde intoxic8 » Joi Aug 29, 2002 9:37 pm

omu ma calca pe nervi imbecilitatea ta. Bucuresti este un singur oras si prin urmare este logic si corect gramatical sa spui BUCURESTIUL. chiar daca nu e asa cum spun eu nu ti se pare mai normal sa spui IASII si nu IESII??? Din cate stiu eu orasul se cheama IASI si nu IESI (si credema ca stiu destul de bine).

in alta ordine de idei: eu nu ti-am reprosat tie ca nu iti place melodia lui banica jr. sau ca iti place mai mult melodia celor de la Hi-Q, ci te-am rugat sa dai dovada de maturitate si sa recunosti ca banica jr. a avut mai mult succes in anul ce a trecut decat au avut hi-q. sa stii ca nu imi voi pierde timpul citind post-urile pe care le-ai facut certandu-te (sau ce ai mai facut tu) cu alti useri, mai ales ca folosesti expresii de genul:
Este, deci o parere personala.
Daca tot te-ai hotarat sa folosesti semne de punctuatie pune frate se dupa deci ca asa se cade. nu inteleg de ce ai folosit 'deci'! asta e concluzia la care ai ajuns? hm... (h)i-qul tau cred ca tinde spre zero.

in final... la revedere drum bun!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Aug 30, 2002 8:46 am

nu prea am mai postat demult pe acest forum asha ca a venit timpul sa imi zic shi eu parerea despre festival...
1. imi pare rau ca nu ati castigat voi adica HI-Q (asha cum spunea shi deedee) pentru mine voi sunteti adevaratii castigatori...
2. era ff greu de castigat deoarece toate piesele care au fost sunt adevarate hituri shi plasarea piese "Tu,esti dragostea mea" pe 2 dupa Banica spune multe dar totodata obliga ca la anul sa castigati...
3. daca era sa castige HI-Q ziarele spuneau ca au castigat deoarece festivalul era organizat de antena1 nu pentru ca sa zicem ca meritau...
4. atmosfera cand au intrat HI-Q pe scena a fost fantastica ....la nici o trupa nu a fost asha...
5. mi-a placut piesa lui marius moga&simplu care a fost geniala care merita sa castige un loc mai sus dar shi piesa Nicolei care il putea devansa pe Adrian Enache...
6. despre prestatia lui dan negru no comment deoarece m-a distrus complet : glume proaste(care macar de erau facute odata dar el a persistat cu acel lucru),etc
una peste alta un festival ff reusit organizat de antena1!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

true thing

Mesajde intoxic8 » Vin Aug 30, 2002 9:52 pm

ai dreptate alex (sly). dan negru a fost la pamant (ca de obicei) insa festivalul a fost mai reusit decat cele organizate in colaborare cu ROMANIA 1. nota 10 pt antena 1.
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde dadius » Lun Sep 02, 2002 7:26 am

e dragut sa vad ca toti va intelegeti bine pe acest forum.

Keep on rockin'
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Dezamagiti? Nu! fericiti!

Mesajde forever_clo » Joi Sep 05, 2002 11:34 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q


Cum sa fim dezamagiti? Au fost cateva zile pline de emotii si de fericire! Iar ultima seara, cand am vazut votarea la tv, a fost una minunata!!! Spre deosebire de alte piese din concurs, "Tu esti draogstea mea" a fost constant punctata de juriu, ceea ce ne-a aratat cat de bine a prins in toata tzara!!

Am avut emotii cat casa si am fost mega-fericit dupa ce am vazut rezultatele!!! Cred ca am trimis 50 de sms-uri in care anuntam bucuria si faptul ca "SUNT FERICIT"!!!!

Toate piesele din concurs au fost hit-uri si ne plac tuturor, dar, faptul ca am fost nr.2 dupa Banica Jr., ne-a facut sa ne bucuram imens! Si, in acelasi timp, sa ne oblige la mai mult pentru anul viitor:-)

Pup ya!





Salut Florin,
am intrat si io in sfarsit ca am la probleme cu compu....
tzin sa va felicit ptr ceea ce ati realizat dar sincera sa fiu nu Banica merita sa castige locul 1 ptr ca in primul rand melodiile lui nu sunt asa ascultate prin discoteci si nici o melodie de-a lui nu a avut asa mare succes cum au avut ale voastre ca nu pot sa zic numai de una ........si in al doilea rand juriul a fost de moda veche d-aia l-au ales pe Banica....io una v-as fi dat voua premiul 1 nu ca sunt fan HI-q dar ptr ca ati muncit mult sa ajungeti unde ati ajuns si ca ati reusit si sa va mentineti, iar la creatie a fost o aberatie totala nu prea as vrea sa comentez dar melodia lui Moga sa fie pe locul 9 asta e cea mai mare bataie de joc ........melodia a fost super, si versurile la fel , nu stiu ce a fost in capul juriului, in fine nu mai are nici un rost sa comentez io....te pup Florin si sper sa ne revedm curand ca mi-e dor de voi.....apropos mie de ce nu mi-ati spus ca veti canta in Maxx?????????? sunt ffffff suparata pe voi.......dar oricum va pup pe toti 5 pa
Ma gandesc "IN FIECARE ZI" numai la tine, si nu stiu ca m-as face fara tine!
Sper ca stii ca "TU ESTI DRAGOSTEA MEA" si cu toate ca esti mult "PREA DEPARTE" vreau sa stii ca imi este "DOR DE TINE, DOR DE NOI".
"UN MINUT" as mai fi vrut sa dansam "ROCK'N ROLL" dar stiu ca nu se poate.
"TOATA LUMEA" stie "CAT TE IUBEAM" dar acum ca vraja dintre noi s-a spulberat, nu mai pot sa-ti spun decat ca nu te voi uita....
forever_clo
Junior Member
 
Mesaje: 140
Membru din: Mar Noi 20, 2001 12:02 am
Localitate: Romania-Bucuresti


Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron