Noul clip Hi-Q "Dor de tine, dor de noi"

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Mesajde ochi _frumosi » Vin Apr 04, 2003 7:03 pm

Am vazut azi clipul "Dor de tine dor de noi" si va spun sincer ca a iesit super(cum ma asteptam de altfel). Am avut norocul
sa-l vad de doua ori(nu-i asa ca ma invidiati?).
YOU ARE THE BEST.}{
ochi _frumosi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 16, 2003 8:20 pm
Localitate: romania/focsani

Da,dragutz...

Mesajde UnCopilutz » Vin Apr 04, 2003 8:36 pm

Clipul e dragutz...dar Nalbaru e cea mai dragutza din tot clipul.Este o atmosfera tare ... de inmormantare , dar e dragutz , repet! Felicitari!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Vin Apr 04, 2003 9:01 pm

Am reusit sa vad si eu astazi clipul la piesa Dor de tine, Dor de noi.. am ramas impresionata.. what can i say.. it went to my heart.. clipul se potriveste cu piesa chiar foarte bine... e mai... trist.... (putin spus) dar si piesa este la fel... si desi zambetele celor trei nu apar prin el.... e plin de farmec!!
nu pot spune decat felicitari!! ati reusit inca odata sa ma impresionati cu melodia&clip...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Dia » Vin Apr 04, 2003 11:04 pm

Am vazut si eu clipul azi...tot de 2 ori ;D norocu meu!!! e un clip super reusit...trist...prea trist :( !! dupa ce am vazut clipul prima oara azi mi-am pus din nou albumul pentru prieteni si am ascultata...o data...inca o data...si tot asa pana au dat iar clipul la TV! reprezinta exact starea mea de ceva vreme...din care nu reusesc sa mai ies oricat m-as stradui!!! trist dar asta e....!! arata toti 3 foarte bine in clip dar Dana arata mai bine k niciodata...e superba! go go go...foarte mishto!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Precizare

Mesajde Florin Hi-Q » Sâm Apr 05, 2003 12:52 am

Initial trimis de haifi


Hey,cine esti tu...cumva Mihai Hi-Q?
:-)))
MOF a trecut pe locul 1?
Aici ne luptam pentru HI-Q!

PS
Astept sa vad clipul..sper sa merite!!!


Mihai-MOF este Mihai Ghiduc (PR la MOF Records)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

A aparut in sfarsit!!!

Mesajde Florin Hi-Q » Sâm Apr 05, 2003 12:54 am

A aparut in sfarsit clipul!!!!

Desi am inteles ca cei de la MTV au taiat ultimele 4 secunde... O sa vad si eu clipul la tv ca sa spun daca e varianta completa:-(

.
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

hy

Mesajde alisa » Sâm Apr 05, 2003 9:38 am

Ok deci in sfarsit a aparut clipul.A dat Domnul dupa atata timp,dar faza nasoala e ca eu inca nu am reusit sa il vad in ciuda faptului ca m-am uiotat aproape non stop la MTV si la Atomic .Din cate am citit eu de pe aici am inteles ca a iesit super bine,Dar o sa imi dau si eu cu parerea dupa ce o sa il vad.Felicitari pentru clip.
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Sâm Apr 05, 2003 3:44 pm

nici eu nu am vazut clipul .. dar .. din cate am citit mai sus .. imi imaginez cum arata. Eu, in prima zi cand am ascultat piesa nu m-am mai putut dezlipi de ea. Am impresia ca la fel este si cu videoclipul .. abia astept sa-l vad ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

WOW!!!!

Mesajde kahlan » Sâm Apr 05, 2003 5:12 pm

am vazut clipu!!!
am vazut clipu!!!
este SUPEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRR!!!!

FELICITARI!!!!!!!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde haifi » Sâm Apr 05, 2003 8:06 pm

vazut ultimele zeci de secunde din clip
pare bine filmat,atmosfera e destul de incarcata...nu-mi pot exprima o parere completa pana nu-l vad pe tot
pot confirma,in schimb, ca Dana arata XTRAORDINAR!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

super!

Mesajde artemis » Sâm Apr 05, 2003 11:17 pm

ma bucur ca in sfarsit a aparut videoclipul! abia astept sa-l vad ! am inteles ca a iesit mishto !
:wazzup:
artemis
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Vin Oct 18, 2002 10:42 pm
Localitate: somewhere

Concluzie!

Mesajde AnDrEi » Dum Apr 06, 2003 4:10 pm

Clipul a aparut , este de nota 10+ , acum stim cu totii ce urmeaza ... nu ? :-) un nou album/o noua serie de concerte ( totodata intalnirii cu fanii la concerte .. le mai este dor la fani de voi mai ) ;)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Apr 06, 2003 5:38 pm

Ce sa spun.. nu am apucat sa vad clipul desi am stat cat am putut sa mult in fata TV-ului ... si ii invidiez pe toti ceilalti care au vazut clipul enorm de mult.. :P... sper sa-l vad si eu cat de curand.. dupa cate am citit eu aici am inteles ca e super.. si ce pot sa spun deocamdata felicitari... si vorba aceea .. de la Hi-Q nu te poti astepta decat la ceva super cool .... fara indoiala..
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

SAL YA!!!

Mesajde Crystynutza » Lun Apr 07, 2003 10:07 am

Eu am vazut clipul....si e cel mai super dintre tote...cand l-am vazut pt. prima data chiciti ce s-a intamplat...mi s-a ridicat parul pe maini...:)))...E SUPER!!!Tineti-o tot asa...Dar ma Florine de ce nu-mi raspunzi la mesaj....pe adresa ta de la mof records???E ffff important si urgent!!!Te rog...
Crystynutza
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 02, 2003 7:27 am
Localitate: Romania Cluj

Re: SAL YA!!!

Mesajde VyOreLa » Lun Apr 07, 2003 2:54 pm

[......sunt extrem de suparata fiindca nu am reusit sa vad si eu videoclipul de care am auzit ca a iesit super misto,dar deabia astept sa-l vad si sa-mi dau cu parerea....
VyOreLa
Junior Member
 
Mesaje: 74
Membru din: Vin Dec 21, 2001 6:23 pm
Localitate: topoloveni

Mesajde OLiX » Lun Apr 07, 2003 9:21 pm

mah .. nush care-i faza cu ultimele secunde din videoclip .. taiate de MTV .. Am prins si eu din gresea azi ultimele 30 de secunde din videoclip si la sfarsit se observa CLAR ca este taiat videoclipul. Nu stiu motivul dar nu da bine deloc .. se simte ca si piesa e taiata putzin .. Macar un "fade out" puteau sa bage si ei acolo ..
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Andre3a » Lun Apr 07, 2003 9:58 pm

Am vazut si eu clip-ul si este super dragut...Imi place la nebunie....Si am observat si eu k se termina prea repede...adik nu mai zice Dana ultimul vers...'pentru mine,pentru noi e prea tarziu'...adik asa mi s-a parut mie...Oricum e super tare clip-ul!!:)
Andre3a
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Joi Mar 21, 2002 1:01 am
Localitate: Romania,Bacau

Stie cineva?...

Mesajde Aurolacul » Lun Apr 07, 2003 10:40 pm

De unde pot sa vad/downlodez ultimul clip Hi-Q, sunt interesat si mi-a placut Hi-Q de cand au aparut.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mar Apr 08, 2003 11:37 am

Aurolacul .. videoclipul nu-l poti downloada de nicaieri si nici piesa. Daca totusi il vrei iti recomand sa-ti cumper tv tuner si sa-l capturez de la TV :)))
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Andre3a » Mar Apr 08, 2003 11:04 pm

Astazi pe MTV au dat tot videoclipul,fara sa mai taie nimic!
Andre3a
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Joi Mar 21, 2002 1:01 am
Localitate: Romania,Bacau

hy

Mesajde alisa » Mie Apr 09, 2003 8:59 am

Am si eu o intrebare legata de clip/de cate ori se difuzeaza clipul asta pe zi ca eu de cand a aparut nu l-am vazut niciodata pana acum si mor de curiozitate?
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Mie Apr 09, 2003 1:29 pm

AM vazut si eu clipul azi ..........nu chiar del a inceput ..dar am vazut destul incat sa-mi fac o parere( si inca una FOARTE buna )
M-a emotionat foarte mult .....e perfect.. cel putin la primavedere asha pare...
DANA arata foartebine. . la fel si Mihai si Florin .....
A meritat ashteptarea ...asta e clar !!!!!
O samai revin cu pareri dupa ce o sa vad clipul de mai multe ori .. poate observ "defecte"
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Apr 09, 2003 7:54 pm

ce-mi place sa scriu dupa deedee :p
din pacate io nu am reusit sa vad clipul ;P ;P dar cum am auzit e un clip fffffff misto adik de high quality asa cum numai prietenii stiu sa faca!
lumea pe la scoala mi-a tot zis ca e super-cool clipul si o tipa care nu e fana HI-Q mi-a cerut cd-ul cu melodia deoarece i-a placut la nebunie :P
oricum Dana arata super in clip din cate mi s-a zis dar astept sa vad si io clipul ca sa mi dau cu parerea mai bine!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Buna dimineatza

Mesajde PreferatA » Sâm Apr 12, 2003 8:45 am

din cate auzisem de la voi ... la cum atzi laudat videoclipu .. pot sa spun ca am fost dezamagita cand am reushit sa il vad .In primul rand .. kand e vorba de o balada nu filmezi intr-o spalatorie de mashini ... adika nu stiu .. mi s-a parut kam deplasat .. in al doilea rand .. atzi vrut sa prindetzi in videoclip peisaje .. pot sa zik ca totushi Class in Te visez mereu .. au facut o treaba de o mie de ori mai buna.Nu stiu poate eu va credeam altfel .. poate in mintea mea am cerut de la voi mai mult decat putetzi oferi.Dana arata bine .. dar aici nu e vorba de cum arata fiecare .. aici imaginile nu trebuie sa depasheasca versurile .. pentru ka nu e un film .. e un videoclip la melodie .. videoclipu trebuie sa sprijine melodia .. nu sa o indeparteze .. pentru ca eu una nu am vazut nici o legatura in faptu ca dana arata bine si versurile .. din cate stiu eu .. un om trist .. niciodata nu arata bine ..pentru ca in final dana trebuia sa fie trista nu ? Oricum asta e parerea mea si sincer ma bucur ca totzi suntetzi de parere ca e un videoclip super .. eu insa sunt un simplu fan dezamagit
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Re: Buna dimineatza

Mesajde haifi » Sâm Apr 12, 2003 7:54 pm

Initial trimis de PreferatA
din cate auzisem de la voi ... la cum atzi laudat videoclipu .. pot sa spun ca am fost dezamagita cand am reushit sa il vad .In primul rand .. kand e vorba de o balada nu filmezi intr-o spalatorie de mashini ... adika nu stiu .. mi s-a parut kam deplasat .. in al doilea rand .. atzi vrut sa prindetzi in videoclip peisaje .. pot sa zik ca totushi Class in Te visez mereu .. au facut o treaba de o mie de ori mai buna.Nu stiu poate eu va credeam altfel .. poate in mintea mea am cerut de la voi mai mult decat putetzi oferi.Dana arata bine .. dar aici nu e vorba de cum arata fiecare .. aici imaginile nu trebuie sa depasheasca versurile .. pentru ka nu e un film .. e un videoclip la melodie .. videoclipu trebuie sa sprijine melodia .. nu sa o indeparteze .. pentru ca eu una nu am vazut nici o legatura in faptu ca dana arata bine si versurile .. din cate stiu eu .. un om trist .. niciodata nu arata bine ..pentru ca in final dana trebuia sa fie trista nu ? Oricum asta e parerea mea si sincer ma bucur ca totzi suntetzi de parere ca e un videoclip super .. eu insa sunt un simplu fan dezamagit


e dreptul fiecaruia sa aiba o parere,pro sau contra si unde e de criticat sa critice,unde e de laudat...sa laude ...cu masura
in lipsa celor de la Hi-Q....in emisiuni sau concerte ne multumim si cu videoclipuri
dar cred ca-l dau cam rar...eu nu l-am prins decat....intr-un final si...o singura data....
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Sâm Apr 12, 2003 8:00 pm

Pareri si critici pot sa aiba toti fanii/prietenii HI-Q dar PreferatA se pare k nu este fana /prietena HI-Q...Ei nici clipul de la "Tu esti dragostea mea" nu i-a placut si a inceput sa critice!! Ce fel de fani sunt astia? As putea zice mai multe dar o sa iasa scandal...Nu pot sa mi dau cu parerea despre un clip care nu l-am vazut inca dar pana acuma am auzit numai pareri ff bune de la majoritatea prietenilor mei!!
Astept sa vad clipul...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Bai,da` ce-i aici,comunism?

Mesajde UnCopilutz » Dum Apr 13, 2003 6:14 pm

Chiar trebuie sa fie laudati peste tot copilasii astia de la Hi-q sau ce drac` ma? Acuma daca omului nu i-a placut clipul ce aveti voi? A spus ca a fost dezamagita dupa atatea laude aduse de toti fanii trupei aici pe forum ... ce e asa de neclar?
Chiar vreti sa o scoateti in suturi de pe forumul Hi-q pe PreferataA daca si-a dat si ea cu parerea asa cum va dati fiecare?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Bai,da` ce-i aici,comunism?

Mesajde PreferatA » Dum Apr 13, 2003 6:34 pm

sly daca sunt asha Nefana cum spui tu de ce crezi ca ash mai pierde timpul sa imi zic o parere .. daca te uitzi la toate mesajele mele am postat atunci cand m-a pasionat un lukru sau kand m-a dezamagit un lukru .. daca nu ash fi fana Hi-q nu ash mai pierde timpul sa postez macar .. plus ca eu "nefana" kum spui tu ca sunt am venit la lansarea de pe 8 iunie .. dar tu nu ca sa nu mai vorbesc de faptul ca un fan ca tine mai bine lipsa un fan care cand sta pe mirc ce crezi ca face ? CyberSex .. kiar asha ka imi amintii cum ai vb cu mine prima data ceva de genu " vrei sa facem un cyber sex ? " dar banuiesk ca varsta e devina si eu imi sustin parerea ca Un om poate schimba o lume .. asha ka skuza-ma daca incerc :P
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Lun Apr 14, 2003 3:08 pm

uffffff............
Doamne! TErminati cu certurile ! Posturile astea nu le shterg pentru ca fiecare are dreptul la replica.... dar incetati cu certurile..
daca Preferatei nu-i place clipul ..treaba ei ..lasa-ti-o in pace ! si cu asta am terminat!
Asta nu e un forum de pupat in k*r ....dar nici unul unde fiecare poate sa jigneasca in voie pe cine vrea..doar pentru ca are voie sa spuna parerea lui ...
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

buna din nou

Mesajde PreferatA » Lun Apr 14, 2003 3:40 pm

Initial trimis de Dee Dee
uffffff............
Doamne! TErminati cu certurile !


eu nu ma cert .. numai ka ma deranjeaza persoane care sar sa ma contrazica si nici macar nu au vazut videoclipu "cazul lui sly"


daca Preferatei nu-i place clipul ..treaba ei ..lasa-ti-o in pace ! si cu asta am terminat!
[/QUOTE]
eu nu am zis ca nu imi place .. numai ca trebuia sa fie filmat in noiembrie .. apoi s-a amanat pe februarie .. si apoi l-au dat in aprilie .. e vorba ca ma asteota ca dupa atatea luni sa iese ceva mai zuper decat a ieshit ..probabil ca eu am crezut ca in tot acest timp ei pregateau videoclipu .. si din aceatsa cauza cand l-am vazut mi s-a parut cam mititel .. cam plapand si so on


Asta nu e un forum de pupat in k*r ....dar nici unul unde fiecare poate sa jigneasca in voie pe cine vrea..doar pentru ca are voie sa spuna parerea lui ...
[/QUOTE]

eu nu sunt pupincurista .. si cred ca si eu si tu stim cine e :P
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron