Noul clip Hi-Q "Dor de tine, dor de noi"

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Mesajde sly » Lun Apr 14, 2003 7:58 pm

On-topic: Vazut clip astazi si este ff reusit dupa parerea mea ...chia cel mai reusit clip HI-Q nu degeaba hi-q=high quality:)
off-topic:fara suparare deedee io ti-am zis sa stergi posturile dar tu nu ai vrut si deci am si io voie la o mica replica deoarece m-am saturat de atitudinea unora de pe aici care sunt fani numai cu vorba....ce-ai rezolvat prefy k ai fost la buc?esti mare fana sau ce?spre deosebire de mine care am stat pe mirc (io stau pe mirc sa fac panarama si discut numai cu persoanele care merita nu cu toata lumea -nu ma cunosti asa ca nu-ti mai da cu parerea aiurea despre mine)....ce-ai zis prefy cand intoxic8 si io m-am apucat de site-ul HI-Q.."ce te poti astepta de la 2 tipi care au voalat filmul"?si cand a aparut site-ul...si acu hai sa ti spun si de ce nu am venit la buc:am evitat intalnirea cu fanii falsi si cei care nu au ce cauta in jurul celor de la HI-Q...
Obs: cand deedee a facut un topic "ce trebuie schimbat la HI-Q" ai sarit cu gura ca ar trebui sa plece Mihai ....asta arata ca esti fana?"il iubesc pe Florin, o iubesc pe Dana dar Mihai nu are ce cauta acolo..."mai vrei exemple...?io spre deosebire de tine am facut ceva pt forumul asta...dar tu...?si acuma nu ca as vrea sa ma laud sau ceva...
ps:deedee dak tot nu ai sters posturi cand ti-am zis sper sa nu-l stergi pe asta :( sorry dar am fost nevoit sa dau o replica pt k m-am saturat de unii de pe aici :((
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: buna din nou

Mesajde PreferatA » Lun Apr 14, 2003 10:06 pm

offtopic : o sa zik pentru ultimadata .. eu nu trebuie sa justifik in fatza nimanui kat de fan sunt sau nu si mai ales in fatza ta .. de aceea nu o sa itzi aduk nici un contraargument la ce ai zis tu iar in al doilea rand eu stiu ce-l mai bine ce e in inima mea nu crezi ?
kat despre faza cu mihai .. am zis asta pentru ca eu una consider ca bea prea mult si consider ca nu e o persoana echilibrata ca ceilaltzi doi
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde ballooba » Lun Apr 14, 2003 10:26 pm

Parerea mea e ca va certatzi ca fraieri pe un topic care nu are nici o legatura cu ce ziceti voi...
Putetzi f simplu sa va dati mail-uri in care sa va injuratzi cred ca ar fi fsot mai bine
On-topic Tare rau videocclipul..:)
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Florin Hi-Q » Mar Apr 15, 2003 4:03 pm

Initial trimis de ballooba
Parerea mea e ca va certatzi ca fraieri pe un topic care nu are nici o legatura cu ce ziceti voi...
Putetzi f simplu sa va dati mail-uri in care sa va injuratzi cred ca ar fi fsot mai bine
On-topic Tare rau videocclipul..:)


Adica? Tare bun? sau "foarte rau"..? ca nu-nteleg!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde haifi » Mar Apr 15, 2003 8:46 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q


Adica? Tare bun? sau "foarte rau"..? ca nu-nteleg!



poate fi si tare rau de bun....tot n-am reusit sa-l vad da capo al fine
poate il scoateti pe CD...multimedia...cu single-ul de la Traieste!

eu,personal, mi-as dori sa (re-)editati si restul de videoclip-uri cu okazia asta...poate ...e mai usor de comparat :-) si de urmarit un istoric ...ce vorbe grele :-) al trupei....????
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde ballooba » Mar Apr 15, 2003 9:29 pm

Adik f mishto extra power fain...:)
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

sal

Mesajde alisa » Vin Apr 18, 2003 11:27 am

Am vazut si eu clipul pentru prima data pe data de 16.04.2003 de la inceput pana la sfarsit si vreau si eu sa imi spun parerea acum ca asa este normal zic eu.Deci la prima vedere mi se pare un clip super ,extra reusit numai ca are un singur defect dupa parerea mea si anume ca e pre scurt.Daca mai erau inca doua,trei minute in plus era chiar perfect.In rest imi place.Felicitari si sa o tine-ti tot asa.
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Adora » Vin Apr 18, 2003 12:32 pm

for FLORIN:
Am vazut clipul! Ti-am mai spus,dar iti mai spun ca e cel mai tare clip al vostru, si unul dintre cele mai tari clipuri romanesti!!!!!!
De melodie mai e nevoie sa spun ca e super?
Adora
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Dec 18, 2002 9:00 am
Localitate: Bucuresti

hy

Mesajde alisa » Vin Apr 18, 2003 8:34 pm

Tot in legatura cu clipul am uitat sa zic un lucru foarte important si anume acela ca in clip cel mai bine arata Florin,iar dupa aceea Dana.
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde ballooba » Vin Apr 18, 2003 10:47 pm

Cel mai mult in videoclip imi place cum canta florin lac chitara
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Apr 20, 2003 11:33 am

Video-clipul inac nu l-am vazut tot.am vazut doar sfrashitul shi mi se pare k-lumea.Iar ,melodia e shi mai k-lumea.
:o
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

hmmm

Mesajde kahlan » Lun Apr 21, 2003 12:55 pm

mie mi se pare dragutz clipu...parerea mea...
altceva...ce mai face HI-Q?
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Cruela » Mie Apr 23, 2003 4:38 pm

Parerea mea este ca ultimul clip al celor de la Hi-q este de departe cel mai bun pe care l-au scos si unul dintre cele mai bune clipuri din Romania. Melodia este draguta, vocile lor sunt superbe iar videoclipul este de exceptie. Ma declar oficial fana lor si le urez din toata inima sa o tina tot asa!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Nightmare » Joi Apr 24, 2003 11:22 am

Imi place mult clipul. Si melodia este pur si simplu superba!
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Vin Apr 25, 2003 2:16 pm

videoclipul, la fel ca piesa sunt asa .. tare triste .. dar te ating la inima ;) Well done inca odata ;) Hi-Q rulz !:)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

hy

Mesajde alisa » Sâm Apr 26, 2003 9:45 pm

In videoclip mai imi place cum canta Florin la chitara.
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Dum Apr 27, 2003 3:22 am

Acum,dupa ce am vazut clipul de foarte multi ori pot sa spun ce ma "deranjeaza" si ce-mi place :

Nu-mi place faza cand e spalata mashina... sincer nu prea ii vad rostul ...
Intr-adevar se vede foarte frumos "ploaia" aia artificiala ...dar toate secventza putea sa fie mult mai subtila ... in fine....

Oricum aceasta "faza" se compenseaza cu restul clipului care imi place foarte mult .... incepand de la machiajul Danei,chitara lui Florin,hainele lui Mitza si pana la minunatul apus pe care l-au filmat .....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde OLiX » Dum Apr 27, 2003 6:22 pm

pai .. eu zic ca .. masina la spalat .. ploaia artificiala (sau nu) si miscarile incete .. accentueaza nota de tristete pe care o dau videoclipul si piesa in acelasi timp. ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

buna seara

Mesajde PreferatA » Mar Apr 29, 2003 10:11 pm

akuma nu stiu poate ce m-a mai deranjat a fost faptul ka eu ma obijnuisem sa o aud numai pentru mine melodia asta .. adika bagam cd-ul si askultam melodia .. dar asha kand o vad la TV si ma gandesc ka totzo o vad am sentimentu ka nu mai imi apartzine si kiar frika ka poate ceilaltzi nu o inteleg kum ar trebui .... stiu ka e ciudat dar asta simt eu
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Hy!

Mesajde RalucaB » Joi Mai 08, 2003 2:09 pm

E super clipu shy piesa.
Imi place chiar dak eu sunt fan Andreea Bí£lan!
PA.
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Re: Hy!

Mesajde haifi » Joi Mai 08, 2003 4:32 pm

Initial trimis de RalucaB
E super clipu shy piesa.
Imi place chiar dak eu sunt fan Andreea Bí£lan!
PA.


Un sincer "Bravo!" pentru atitudinea ta de FAIR-PLAY! si pentru sinceritate!
Ieri am reusit sa vad INTEGRAL si eu clip-ul....
Este o atmosfera in ton cu muzica..
Asteptam tonuri mai vesele si....IMAGINI LIVE!
lol
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde axara_me » Vin Mai 09, 2003 11:23 pm

e multa iubire si multa tristete in piesa asta... poate prea multa ; cel putin asa simt eu. poate in felul asta mesajul o sa ajunga in sfarsit acolo unde trebuia si o sa atinga inima acelei fete , chiar daca este prea tarziu pentru ei si prea multe apusuri nu i-au mai gasit impreuna. acum stiu cum sa zic cand vreau sa spun ca mi-e dor ; tare dor...
U CAN KNOW ME, I`M EASY.
..: amintirea este singurul rai de unde nimeni nu te poate izgoni; si tot ea este singura floare ce o poti culege de pe mormantul unei iubiri pierdute:..
Avatar utilizator
axara_me
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mie Iun 05, 2002 11:00 pm

Mesajde sandrino » Lun Mai 12, 2003 9:08 pm

Hmm.. nu am cuvinte ca sa spun cat de super a iesit acest clip.. la colectia lor de clipuri s-a mai adaugat unul care pare a fi cel mai super ... felicitarile mele si inca odata au dovedit ca sunt buni !!! si munca lor trebuie apreciata... ...
Inca odata felicitari si sa o tineti tot asa.. VA IUBESC ! si va multumesc ptr. tot... }}}{{{!!!!!

Atat am avut ce spus!!!
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Mai 14, 2003 11:10 am

daca va place videdeoclipul .. nu uitati sa cumparati si Maxi-Single-ul "Dor De Tine, Dor De Noi" care contine cateva mixuri (facute de baietii de la Unu`) o versiune Unplugged si cover-ul dupa I Will Survive -> "La La La" (si acesta in varianta originala si varianta disco) !
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Beauty_Angel » Dum Mai 25, 2003 10:01 am

Initial trimis de OLiX
daca va place videdeoclipul .. nu uitati sa cumparati si Maxi-Single-ul "Dor De Tine, Dor De Noi" care contine cateva mixuri (facute de baietii de la Unu`) o versiune Unplugged si cover-ul dupa I Will Survive -> "La La La" (si acesta in varianta originala si varianta disco) !


Mie imi place la nebunie videoclipul si as da orice sa-i felicit personal pentru reusita lor!:D
Gandeste bine inainte de-a actiona daca nu vrei sa faci greseli
Beauty_Angel
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mai 22, 2003 8:06 am
Localitate: Langa Dumnezeu

Mesajde katitza_elena » Lun Iun 09, 2003 9:27 am

Super clip..super melodie.Cred ca e una din piesele care imi va iesi cu greu din minte.E absolut superba.Parerea mea?Cea mai tare piesa semnata Hi-Q
It is not the fall that kills u, it's just the sudden stop at the end.
Avatar utilizator
katitza_elena
Junior Member
 
Mesaje: 76
Membru din: Vin Mai 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Lun Iul 07, 2003 11:59 am

Heh... Clipu` e super bestial, da` nu ma asteptam sa-l filmeze intr-o masina. M-a surprins enorm... Anyway, melodia mi-a placu` ink din vara anului trecu` cand am cumparat albumul! Felicitari!!!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde NiceSmil3 » Mar Sep 09, 2003 9:57 am

Clipul melodiei a aprut de mult...eu abea am descoperit forumu asha ca ma scuzati ca m-am trezit si eu cu intarziere. Sper ca nu deranjez daca-mi spun si eu parerea despre clip.
Eu ascultasem melodia inainte de a aperea clipu'...versurile sunt mijto, sunt chiar grave, iar videoclipul e pe masura. Kiss ya Hi-Q.
scratch my skin
and let red roses rise in rivers
cut my belly, eat my liver
and rape my body with your fingers.
Avatar utilizator
NiceSmil3
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 12:14 am

Hmmz...nu cred ca se supara nimeni pentru intarziere! :D
Felicitari!Sunteti super!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Dum Oct 12, 2003 12:16 am

pai...hai ca m-am trezit si eu!:D
ce sa va zic...numai cuvinte de lauda am! e super misto clipul, m-a impresionat! este..nu stiu...trist, dar totodata optimist! nu prea stiu cum sa explic! :)
in fine..e misto! felicitari!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori