Noul Turneu AnTi - SiDa

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

super

Mesajde ruxi_cj » Sâm Noi 23, 2002 9:58 pm

Mie mi se pare foarte buna ideea cu acest turneu anti SIDA. Eu am fost aseara la concert aici in Cluj si a fost super. Sper ca si cei de la Hi-q s-au simtit la fel de bine. Nu cred ca acest turneu are vreo legatura cu cel antidrog. Dar cred ca acest turneu este mult prea putin mediatizat, in comparatie cu cel antidrog. In rest, pentru cele trei trupe, felicitarile mele pentru treaba buna pe care o fac.
ruxi_cj
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Oct 12, 2002 8:42 pm
Localitate: Romania Cluj-Napoca

Re: Corect!

Mesajde haifi » Sâm Noi 23, 2002 10:29 pm

Initial trimis de Andrei
Da .. si pe langa faptul ca sustin un concert .. ei mai merg si in licee si poarta o discutie cu elevii!



elevii sa-si vada de treaba lor, ca educatie sexuala fac destula...asta e frectie la piciorul de lemn...lumea care vine la concerte nu are nici in clin nici in maneca cu mesajul....astea sunt kestii americanesti ...mai e pana sa prinda la noi
sa nu-mi ziceti mie ca lumea se duce la concert sa afle cum se pune un prezervativ sau de dragul de a face sex protejat....la 16 ani, cand ei abia asteapta sa faca oricum....mai bine faceau o campanie antifumat ca asta ii distruge de tot si de....verzi
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Noi 24, 2002 11:10 am

Asa cum este campania aceea de pe TVR 2 cu promo facut de fetele de la ASIA? Am intele ca doua dintre ele fumeaza pe rupte!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Dum Noi 24, 2002 11:26 am

Am fost si eu aseara la concert, a fost super hi-q
Am vazut impreuna videoclipul in premiera!!
Au spus ca inca mai trebuie lucrat, dar sunt superbe imaginile din Afganistan
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Sabyna*bc » Dum Noi 24, 2002 3:12 pm

Am vazut si eu putin mai inainte clipul facut pt. campania anti-sida. Destul de frumoase versurile piesei.
Alfabetul incepe cu A si se termina cu Z, ziua incepe dimineata si se termina noaptea, iar viata mea incepe si se termina cu ... TiNe!
zZBye boys&girls! :)
Avatar utilizator
Sabyna*bc
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Aug 31, 2002 11:00 pm

nu ala

Mesajde rady » Dum Noi 24, 2002 4:25 pm

nu vorbeam de clipul pt. campanie, ci unul nou al trupei hi-q
cel mai proaspat, care va aparea poate in 1-2 saptamani
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Heheh

Mesajde AnDrEi » Dum Noi 24, 2002 7:00 pm

Sabyna*Bc .. ce faci pe 27 .. mergi la concertul Anti-Sida?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Lun Noi 25, 2002 12:33 am

Ma eu cum am spus la inceput ... cred ca aceasta campanie ar trebui sa o privim altfel, din alte perspective si anumele cele bune, nu cred care nici in clin nici in maneca cu turneul AntiDrog dar noah... ptr. unii poate asa o fi ;) ... eu spun ca e o idee super si eu stiu poate pe viitor va face cineva si un turneu Anti-Fumuri:P cum zicea cineva de pe aici :P si sper sa fie aceea tot cei de la Hi-Q ... cine stie :o
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Clipul anti-sida

Mesajde Dee Dee » Lun Noi 25, 2002 1:29 am

Am vazut ziele astea un clip pe atomic :
Hi-q & Impact & CLass - Deskideti okii ,deskideti inima !

Mi-a placut !! E dragutza melodia .. m-a emotionat ! ;) !

Voi ce parere aveti ?
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Noi 25, 2002 2:03 pm

nu pot sa imi dau cu parerea exact despre turneul pe care hi-q impreuna cu class shi impact il sustine deoarece nu ajunge prin iasi din pacate dar pot vorbi la general despre utilitatea acestui turneu.
fie ca este vorba de un turneu anti-sida, fie ca este vorba de unul anti-drog sau anti-fumat e un lucru bun deoarece oamenii sunt informati cat mai bine despre aceste boli ucigatoare care exista din pacate!
nu conteaza numele formatiilor care sunt implicate in asemenea proiecte dupa parerea mea deoarece asha cum spuneam mai sus este un lucru ff bun ca se insista pe asemenea campanii shi ca se face ceva in aceasta perspectiva!
in ceea ce priveste turneul anti-sida la care ia parte HI-Q sunt complet dezamagit deoarece nu este promovat asha cum trebuie in presa sau la televizor-clipul anti-sida nu e difuzat chiar asha de des.
clipul e destul de dragutz!
ps:imi place cum canta Dana&Mihai!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Parere mea!

Mesajde AnDrEi » Lun Noi 25, 2002 4:18 pm

Deci .. ce pot sa va spun decat ca ideea acestui turneu este super.. dar uite..vedetzi voi ... nu au fost luate in considerare decat unele orase din Romania .. deeeh au fost omise cateva.. dar bineinteles asta nu depinde de Hi-Q , Class sau Impact..asta depinde de cei care au organizat acest turneu .. adik producatorii/maganerii ! Am stat sambata o zi intreaga si m`am uitat la televizor.. bineinteles .. am vizionat Atomic si MTV .. si doar de 2 ori a fost dat videoclipul .. pe Atomic .. ca pe MTV nu l`am vazut.. hmmm prea putin difuzat.. prea putina publicitate..de ex Hi-Q vin poimaine in Bacau ( orasul unde ma aflu/locuiesc ) si nu s`a auzit nimik de asta.. decat pe site`ul lor http://www.hi-q.ro .. in rest.. nimik .. eu cred ca la inceputul sau sfarsitul videoclipului trebuia sa apara si data/locatiile concertelor .. dar deeeh iarasi spun ca nu a stiut cum sa se faca publicitate.. aaaaaaaaa am uitat sa va spun .. acum vreo 2 saptamani .. intr`o emisiune matinala de la Antena1 au fost invitati Cristina si Rares de la Impact.. si s`a vorbit despre acest turneu .. dar datele pe care ei le ofereau fanilor erau total eronate adik Rares spunea ca pe 25 vor fi in Bacau .. iar normal ei pe 27 trebuie sa fie.. cred ca si trupele care fac parte din acest turneu sunt prost informate .. si nu stiu de ce.. ! nevermind .. eu astept ziua can ei sa vina la Bacau .. adik in curand .. si ne vom distra .. sper :-)
P.S. Hi-Q don`t forget that i love you ! i love your music .. i love everything u do for us !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Clipul anti-sida

Mesajde axara_me » Lun Noi 25, 2002 8:13 pm

Initial trimis de Dee Dee
Am vazut ziele astea un clip pe atomic :
Hi-q & Impact & CLass - Deskideti okii ,deskideti inima !

Mi-a placut !! E dragutza melodia .. m-a emotionat ! ;) !

Voi ce parere aveti ?


sa stii ca am ascultat de cateva ori melodia,dar deedee,nu pot sa spun ca mi-a placut si videoclipul. se vb acolo despre SIDA ; dupa parerea mea sida este un lucru infiorator.ea nu ucide numai oameni maturi , ci si COPII ; si nu cred ca atunci cand rostim sida putem sa radem ; ei bine daca te-ai uitat cu atentie la clip o vei vedea pe mihaela de la class cum zambeste in toata splendoarea intr-o secventa cand ...rosteste"sida".eu cred ca si fara zambetele acelea clipul "dadea bine" ; dar in fine...
U CAN KNOW ME, I`M EASY.
..: amintirea este singurul rai de unde nimeni nu te poate izgoni; si tot ea este singura floare ce o poti culege de pe mormantul unei iubiri pierdute:..
Avatar utilizator
axara_me
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mie Iun 05, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Noi 25, 2002 8:52 pm

axara draga dupa parerea mea tipa de la impact adica cristina strica clipu! acest clip este intr-un fel reusit numai datorita danei shi a lui mitza!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Turneul National Anti SIDA

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:03 pm

Sunt la Bacau si am intrat in sfarsit pe net! Ma simt dator sa va povestesc despre acest turneu, si, daca vreti, puteti sa-mi puneti intrebari la care eu voi incerca sa raspund!

Turneul Anti SIDA:
- cuprinde 10 orase, in fiecare oras programul este:
- vizite la scoli, licee si facultati unde trupele informeaza corect
tinerii de pericolele acestui flagel si cum se pot proteja
- vizite la case de copii si la spitale
- intalniri cu copii infectati cu virusul HIV
- conferinta de presa
- interviuri si concursuri la radio si la televiziuni
- concert

- este sustinut de Hi-Q, Class si Impact

- este organizat de 20 de organizatii guvernamentale si non-guvernamentale, sustinut de Ministerul Sanatatii si Familiei, USAID, UNICEF si UNFPA.

- slogan: "Deschide ochii, deschide inima". Deschide ochii pentru a vedea pericolele care ne pandesc, deschide inima in relatia cu bolnavii de SIDA

- are 3 mesaje
1) Protejeaza-te: impotriva virsului HIV, prin folosirea corecta si constanta a prezervativului.
2) Cunoaste riscul: tinerii trebuie sa cunoasca cele 3 metode prin care se poate lua virusul, si anume:
- sex neprotejat
- transfuzii de sange infectat, folosirea drogurilor injectabile
- de la mama la fat
3) Nondiscriminare: oamenii infectati cu HIV (peste 11000 declarati in ROMANIA) sunt oameni normali, ei nu trebuie alungati din scoli si licee, nu trebuie indepartati din societate.

Cei care vor sa afle programul trupei Hi-Q in acest turneu (unde am fost, ce am facut) sa-mi scrie un mail:-) Programul a fost foarte bogat si nu ar incapea in aceasta pagina...

Altfel? Ce mai faceti?:-)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Clipul anti-sida

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:09 pm

Initial trimis de axara_me


sa stii ca am ascultat de cateva ori melodia,dar deedee,nu pot sa spun ca mi-a placut si videoclipul. se vb acolo despre SIDA ; dupa parerea mea sida este un lucru infiorator.ea nu ucide numai oameni maturi , ci si COPII ; si nu cred ca atunci cand rostim sida putem sa radem ; ei bine daca te-ai uitat cu atentie la clip o vei vedea pe mihaela de la class cum zambeste in toata splendoarea intr-o secventa cand ...rosteste"sida".eu cred ca si fara zambetele acelea clipul "dadea bine" ; dar in fine...



Ai dreptate! SIDA nu este un lucru cu care trebuie sa glumim!

Dar, sa stii, toti tinerii seropozitivi pe care i-am intalnit in aceasta campanie-turneu au fost foarte optimisti si foarte deschisi... ei nu vor sa fie discriminati , dar nu vor nici ca lumea sa se poarte intr-un mod protector cu ei. Ei vor sa fie ca toata lumea, si lumea sa se poarte normal cu ei!

Mesajul campaniei este unul optimist, din acest motiv Mihaela zambea! Ea spune "Nu de oameni sa ne temem, ci de SIDA! Mai e lupta de dus".

Nu trebuie sa ne ferim de cuvantul SIDA, nici sa ocolim acest subiect, dimpotriva! Ar trebui ca toti tinerii din Romania sa fie corect informati asupra acestui flagel pentru a stii cum sa se protejeze!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Corect!

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:14 pm

Initial trimis de haifi



elevii sa-si vada de treaba lor, ca educatie sexuala fac destula...asta e frectie la piciorul de lemn...lumea care vine la concerte nu are nici in clin nici in maneca cu mesajul....astea sunt kestii americanesti ...mai e pana sa prinda la noi
sa nu-mi ziceti mie ca lumea se duce la concert sa afle cum se pune un prezervativ sau de dragul de a face sex protejat....la 16 ani, cand ei abia asteapta sa faca oricum....mai bine faceau o campanie antifumat ca asta ii distruge de tot si de....verzi


Imi pare rau ca o spun, dar adevarul este ca NU se face educatie sexuala in scoli! Desi ar fi o mare nevoie!

In general copii stiu foarte putine lucruri despre HIV, SIDA, boli cu transmitere sexuala si contraceptive! majoritatea lucrurilor pe care le stiu sunt "dupa ureche"... Noi spunem mereu: "Mai rau decat sa nu stii nimic, este sa stii ceva eronat"

Tinerii nu vin la concert sa afle cum se pune prezervativul, e adevarat! Vin sa se distreze, sa danseze, sa vada trupele din concert! Dar, noi, "smecheri", ii invatam si cum se pune corect prezervativul si le transmitem si mesajele campaniei... Intr-o forma cat mai glumeata si cat mai diferita de orele plictisitoare de dirigentie:-)

Sunt de acord si cu o campanie anti-fumat:-)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Campania este probono!

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:21 pm

Initial trimis de Necuratu'
Bineinteles ca iar e vorba de reclama si de bani castigati usor. De parca astia de la hq nu ar avea destui


Aceasta campanie-turneu este o campanie sociala, care nu urmareste profitul! Ca dovada, intrarea la concerte este gratuita, se face pe baza unui prezervativ pe care il poti primi chiar si la intrare... gratuit!

Mai mult: trupele s-au implicat in aceasta actiune probono! Adica fara a fi platite! In afara de cazare, masa, transport, normal:-)

Majoritatea fondurilor s-au cheltuit pe materiale promotionale, prezervative (numai eu am dat vreo 500 de prezervative prin liceele unde am fost) si pliante cu informatii.
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Deschide ochii!

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:29 pm

Initial trimis de bianca_x
ha ha..:)..turneu antisida..oare de unde s-au inspirat?..tare sunt curioasa...cica turneu prin discoteci..playback..:bleah:..macar 3se a x si c raduta au avut atata respect pt fani si au facut un super show...plus de asta...au vb cu zeci de mii de oamnei nu cu 50 de elevi intr-un liceu..penibil..sorry..:(...sper sa nu stergeti iar mesajul..ca doar nu toata lumea ii iubeste pe hi-q!:fuck:


Iti multumesc pentru mesaj, voi incerca sa-ti raspund!

De unde ne-am inspirat?
PSI plus alte 20 de organizatii Anti SIDA din Romania au venit cu ideea unei campanii care sa ajunga la tinerii cuprinsi intre 15 si 25 de ani. Ei au organizat totul si s-au gandit la cateva trupe care au "targetul" in acel interval de varsta. Noi am primit propunerea, si am acceptat imediat pentru ca ni s-a parut o idee extraordinara! Acum, dupa ce am cunoscut atatia tineri infectati, dupa ce am vazut setea de informatii corecte a tinerilor din tara, sunt cu atat mai bucuros ca fac parte din aceasta campanie!

De ce vorbim doar cu cateva sute de elevi?
Orele pe care le tinem la licee au scopul de a transmite informatii CORECTE liceenilor despre HIV, SIDA, boli cu transmitere sexuala si contraceptive. Nu putem schimba mentalitati si prejudecati in 2 ore, dar putem sa informam corect , si sa apelam la acei tineri sa transmita mai departe mesajele campaniei! Si, crede-ma, toti liceenii pe care i-am intalnit au fost foarte interesati, si foarte avizi de informatii... Sper ca acest turneu sa fie doar un prim pas, pentru ca mai sunt foarte multe de facut in tara noastra...
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Turnee sociale

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:36 pm

Initial trimis de ANA_HIQMINE
Nu mi se pare ca cei de la hi-q s-au inspirat din turneul celor de la 3se ,Animal X,si cristiana.Si problema drogurilor cat si problema acestei boli cumplite si anume sida sunt la fel de importante si ma bucur ca sunt formatii care se implica si in altfel de probleme,si atata timp cat intre aceste formatii nu sunt dispute cum ca s-ar fi luat unele dupa celelalte-ca in fond sunt doua probleme diferite-nu inteleg de ce ar fi discutii intre fanii acestor formatii.
Eu i felicit atat pe cei de la Hi-q care sunt sigura ca vor face o treaba buna ,cat si pe cei mentionati mai sus pentru reusita turneului lor Antidrog!!! Si ar trebui ca si alte formatii sa se implice in probleme de genul acesta pentru ca ar mai fi destule...


Respect trupele care se implica in turnee sociale! Muzica este cu atat mai frumoasa cu cat implica si un mesaj social, pozitiv, de informare!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Turneu Anti SIDA in 1999

Mesajde Florin Hi-Q » Mie Noi 27, 2002 1:44 pm

Initial trimis de PreferatA
hai sa va lamuresk eu ..
in anul 1999 am fost la mare in mamaia si akolo pe 29 august era concert hi-q ... genius ... andre .. t-short, gaz pe foc, stigma .. atunci hi-q avea melodia nu pot face nimik.

Si era Turneul AntisidA ... organizat de Aras iar la intrare primeai un prezervativ .. :) si un fel de emblema pe care o puneai in piept .. asha ka ideea asta e mai veche decat aia antiDrog .. so statzi linistitzi :) si tot asha a fost si atunci .. in mai multe orashe .. numai ka atunci erau mai mulre formatzii .. akuma nu pricep de ce doar trei ? oare .. ceilaltzi o fac fara prezervativ ? :P


Multumesc de ajutor, PreferatA! Intr-adevar, a existat un turneu AntiSIDA in 1999, cu ajutorul multor trupe de muzica dance. Acestea au acceptat, ca si in cazul acestui Turneu AntiSIDA, sa participe probono (fara bani).

Acest turneu AntiSIDA cuprinde pe langa concerte, si intalniri cu oamenii infectati cu HIV sau bolnavi de SIDA, ore de educatie sexuala la licee si facultati, conferinte de presa, interviuri la radiouri si televiziuni. Este un turneu de mai mare amploare si sper ca rezultatul sa se vada: oamenii sa faca dragoste protejati de prezervativ.

De ce sunt doar 3 trupe?
S-a facut un sondaj printre tinerii cuprinsi intre 15 si 25 de ani si acestia au ales cateva trupe preferate. Dintre acelea, acestea 3 au fost alese datorita impactului pe care il au in randul tinerilor.
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Multumim

Mesajde AnDrEi » Mie Noi 27, 2002 3:22 pm

Florin .. waw waw waw .. ce a fost asta? o intrare in forta? eu unul iti multumesc ca ai raspuns la atatia fani .. printre care .. intr`un mod oarecum indirect mi`ai raspuns si mie la cateva intrebari pe care vroiam sa ti le pun !
P.S. Florin sorry de incidentul din acel liceu din Bacau unde elevii nu au stiut sa se poarte normal .. si in numele celor care nu sunt vinovati .. tin sa imi cer scuze !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Mie Noi 27, 2002 9:20 pm

Florin... in primul rand iti multumesc ptr. tot!!! ptr. spectacolul de la Botosani si ptr. acele clipe petrecute la hotel si la sala unde am jucat fotbal (de fapt mai mult voi ati jucat:P).. am sa revin cat de curand cu toate detalii in legatura cu cea fost la Botosani :P ... FLORIN INCA ODATA MERCIIIII }}}}}{{{{{{{ VA IUBESC ...
Hi-Q Va Iubesc !!! Hi-Q Va Iubesc Si Va Multumesc Pentru Tot !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Sâm Noi 30, 2002 11:33 am

Hehehe in sfarsit mi s-a indeplinit si mie visul...WaW!!!!!! de a ma putea intalni cu Hi-Q toate astea datorita turneul Anti-SIDA care a ajuns si la mine in oras impreuna cu Hi-Q, Class si Impact... bineinteles ca am luat si eu parte la concertul sustinut de cei mentionati mai sus ... pot sa va spun ca a fost un super-beton concert .. dar vreau sa va povestesc cum a fost cand m-am intalnit cu Hi-Q :P Inainte de concert... pot sa spun cu mult inainte de concert l-am sunat pe Florin si l-am intrebat unde ne putem intalni, si el mi-a spus ca sa vin la un liceul din oras (si ptr. cei curiosi la Colegiu National "M. Eminescu") ca sa jucam fotbal:P ... ce sa va spun in momentele acelea nu-mi venea sa cred ca am ocazia asta... si nu am mai stat mult pe ganduri, am si plecat sper liceul respectiv... acolo i-am asteptat cateva minute, dupa care au aparut toti.. toti insemanand Hi-Q, Impat si Class... ce sa vad spun acolo a fost super mijto, nu credeam vreodata sa am ocazia sa stau alaturi de atatea vedete si in special alaturi de Hi-Q. Eu nu am jucat fotbal ca nu prea le am cu fotbalul sper rusinea
mea :P lol ... nu asta conteaza... cum va spuneam cand am intrat in sala de sport am facut cunostinta cu ei, apoi ei au inceput sa joace fotbal... aici pot sa va spun ca Mihai le are nu gluma la fotbal...parerea mea e ca a jucat cel mai bine de dintre toti :P
,nu ma intrebati cine a gastigat ca.... nu am apucat sa tin scorul :P sorry :P si de fapt nici nu s-a tinut scorul :) .. tot aici la acest meci au fost prezenti si DJ STAR si Razvan si multi altii..(Impat si Class) ;) .. a fost super mi-a placut enorm, ne-am distrat super, am facut poze am stat de vrb cu Dana.. a fost super .. pot sa spun asa de mii de ori :) Dupa meci, Hi-Q, Impact si Class au plecat sa faca un dus si pe urma la o conferinta de presa si erau prea grabiti ca nu am apucat sa vrb prea multe cu ei (cu Hi-Q normal ..) de fapt cu Mihai si cu Florin caci cu Dana am vorbit in timpul meciului ca ea nu ajucat fotbal ...dar l-am intrebat pe Mihai daca ne mai puteam intalni si mi-a spus sa-l sun pe Razvan
si-mi spuna el unde cand si cum.. Apoi pe la ora 19 l-am sunat pe Razvan dar nu a raspuns si apoi l-am sunat pe Florin... era la un post local de radio, Radio Meridian, la un interviu .. l-am intrebat pe Florin unde sa ne intalnim si mi-a spus ca o sa ne vedem in discoteca ptr. ca atunci nu putea .. era ocupat.... La ora 20 am fost prezent in discoteca .. am vazut spectacolul care a fost super, mega, misto, cool mai ales atunci cand au intrat Hi-Q pe scena si au inceput sa strige toti "Hi-Q, Hi-Q, Hi-Q, Hi-Q, Hi-Q!!!" a fost cel mai resuit ... Impact si Class au fost minciuna pe langa ei :P .. sper sa nu se supere pe mine :PP Dupa spectacol nu am putut sa ma intalnesc cu ei pentru ca erau o gramada care vreoiau sa stea de vrb cu ei si sa i-a autografe... asa ca am plecat la hotel si i-am asteptam acolo.. mai intai a venit Dana si si-a scos catelul afara .. si pot sa spun ca e un catel super dragut.. iti vine sa-l mananci cand il vezi... am stat de vrb cu Dana acolo si m-am jucat cu catelul.. pe urma a venit Florin si am stat de vrb si cu el si am facut poze impreuna, mi-a dat si el autrogra.. etc... pe urma el a plecat in camera si am ramas cu Dana si am stat de vrb
... a fost super pot sa spun .. Mihai nu a venit pana am plecat eu .. el a stat in discoteca si s-a distrat cu lumea de acolo impreuna cu Dj STAR ... acu pot sa va spun ca la incheiere
ca Dana e o scumpica si merita tot ce e mai bun pe lumea asta, Florin e cel mai de treaba si Mihai e cel mai "zapacit" :P .. toti sunt superi, mega, misto, cool, excelenti, uimitori, spectaculosi, draguti, simpatici... nu am cuvinte sa va spun ... Cu ocazia asta vreau sa le multumesc din tot sufletul ca mi-ai acordat sansa sa-i vad si sa stau de vrb cu ei ... Inca odata VA MULTUMESC ptr. tot !!!!!!!!! VA IUBESC si va pup dulce si abia astept sa ne vedem din nou .. deja mie dor de voi, noroc de melodiile
voastre ca-mi mai alina dorul }}}}}}{{{{!!!!!!!!!!!!
Vreau sa mai mentionez ca intr-adevar sunt cei mai tari din tara! si cei mai simpatici!!! Inca odata multumesc multumesc multumesc multumesc !!!!!!! si jos palaria !!!!!!!! }}}{{{ VA IUBESC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! si va mai astept in Botosani }{!

Cat despere ce a spus Florin pana acu are perfecta dreptate... si o mai spun inca odata acest turneu este bine primit peste tot insa nu cred ca are destul reclama din pacate.. se putea si mai bine... cred ca asta e singura bulina neagra :) restul cu siguranta sunt numai bine albe :) lol ..
Pentru cei are au ocazia sa mearga sa nu mai stea pe ganduri.. ii asigur eu ca o sa fie super :)
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Corect!

Mesajde haifi » Sâm Noi 30, 2002 4:58 pm

OK Florin, am citit mesajele,v-ati documentat si nu v-ati dus cu lectiile nefacute si e foarte bine.
SIDA nu poate fi ignorata....
Dar pe cand o campanie PRO..SCOALA???? Ca de ANTI ne-am saturat? Intai trebuie sa construiesti ,sa zidesti temelia ca sa ai pe ce ....insamanta.

Initial trimis de Florin Hi-Q


Imi pare rau ca o spun, dar adevarul este ca NU se face educatie sexuala in scoli! Desi ar fi o mare nevoie!

In general copii stiu foarte putine lucruri despre HIV, SIDA, boli cu transmitere sexuala si contraceptive! majoritatea lucrurilor pe care le stiu sunt "dupa ureche"... Noi spunem mereu: "Mai rau decat sa nu stii nimic, este sa stii ceva eronat"

Tinerii nu vin la concert sa afle cum se pune prezervativul, e adevarat! Vin sa se distreze, sa danseze, sa vada trupele din concert! Dar, noi, "smecheri", ii invatam si cum se pune corect prezervativul si le transmitem si mesajele campaniei... Intr-o forma cat mai glumeata si cat mai diferita de orele plictisitoare de dirigentie:-)

Sunt de acord si cu o campanie anti-fumat:-)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde haifi » Sâm Noi 30, 2002 5:08 pm

Initial trimis de baixinho
Asa cum este campania aceea de pe TVR 2 cu promo facut de fetele de la ASIA? Am intele ca doua dintre ele fumeaza pe rupte!



Chiar si asa!
Tutunul ucide mai mult decat SIDA,si cei care se apuca de fumat sau fumeaza sunt de varste ...incredibil de mici,cativa ani.
Cred ca cele 2 asiatice,daca fumeaza e treaba lor( ;-)) dar am impresia ca au folosit muzica lor, si nu pe ele ca exempul, iar daca le vor ca exmplu, inseamna ca l-au ales ...gresit
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mie Dec 04, 2002 1:37 am

Interesant tot acest Turneu Anti-Sida si dupa parerea mea foarte bine venit !!!
Lumea trebuie informata in primul rand ca sa shtie ce riscuri isi asuma atunci cand nu foloseshte prezervatiul !!! Despre sida sunt multe de shtiut....

Despre Fumat mai putine... toata lumea shtie ca "Tutunul dauneaza grav sanatatii!" .....dar nimeni nu face nimik pentru a impiedica acest lucru .....si pana la urma decizia e a fiecaruia in privintza fumatului ....
Eu sunt o nefumatoare convinsa ! Si orice campania anti-fumat e bine venita!

Pana una alta... Hi-q Sunt in plina campania ANti-sida !! Le urez succes in continuare!

Din fericire cred ca am sa ajung si eu la unul dintre concerte! Abia ashtept ! :p
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde haifi » Mie Dec 04, 2002 5:25 pm

Initial trimis de Dee Dee
Interesant tot acest Turneu Anti-Sida si dupa parerea mea foarte bine venit !!!
Lumea trebuie informata in primul rand ca sa shtie ce riscuri isi asuma atunci cand nu foloseshte prezervatiul !!! Despre sida sunt multe de shtiut....

Despre Fumat mai putine... toata lumea shtie ca "Tutunul dauneaza grav sanatatii!" .....dar nimeni nu face nimik pentru a impiedica acest lucru .....si pana la urma decizia e a fiecaruia in privintza fumatului ....
Eu sunt o nefumatoare convinsa ! Si orice campania anti-fumat e bine venita!

Pana una alta... Hi-q Sunt in plina campania [b]ANti-sida
!! Le urez succes in continuare!

Din fericire cred ca am sa ajung si eu la unul dintre concerte! Abia ashtept ! :p [/B]


am intrat in poleMICI
ca si tutunul si sex e decizia fiecaruia,cu cine,ce,cum, protejat,nu ,bisexual sau..etc(nu e lectie de ..viata aici.punct)

sper sa prindeti ideea....nu sunt prosida...sau anti-antisida...era vorba de kestinulie arzatoare,cum le percep unii,ce finantare au pentru asta...un prezervativ nu e cat un pachet de tigari...(asta judecand dpdv comercial)..gata
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mie Dec 04, 2002 11:17 pm

Initial trimis de haifi

un prezervativ nu e cat un pachet de tigari...(asta judecand dpdv comercial)..gata


dn cate shtiu eu nu e diferentza mare de pret intre ele... :con:
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Dec 06, 2002 5:03 pm

1. Orice persoana care a inceput viata sexuala si care se respecta are la ea cel putin un prezervativ, deci cred ca pentru 75-80 la suta dintre cei care vor veni la concert nu va fi o problema sa intre.
2. Eu pricep greu sai uit repede. Fanii de pe acest forum se strang in vreun loc anume la concert sau ii asteapta la final pe cei trei membri ai trupei la cabine si vorbesc cu ei? altfel spus, am sanse sa ii cunosc pe cei care intra pe acest forum si vor veni la concert (si daca da, UNDE?) sau nu?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Intrebare

Mesajde AnDrEi » Sâm Dec 07, 2002 1:10 am

Eu am ajuns in Bucuresti .. sper ca sa ne intalnim sambata la ora 20:00 la sala polivalenta.. dar cel mai bine ar fi ca la ora 19:00 toata lumea de pe forum sa fie la intrare .. ca sa ne vedem .. sa ne uitam unul dupa altii .. deci laora 19:00 la intrare .. adik intre ora 19:00-19:30 :-) Sa veniti ca daca nu va bat !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator