Noul Turneu AnTi - SiDa

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Noul Turneu AnTi - SiDa

Mesajde sandrino » Dum Noi 10, 2002 10:22 am

Astept toate parerile voastre despre acest turneu.. este o idee buna sau una proasta? Astept tot felul de comentarii....
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Dum Noi 10, 2002 10:31 am

Pentru mai multe detalii http://www.hi-q.ro, tot aici veti putea vedea si lista cu orasele unde vor concerta:) ... eu unul zic ca va fi un turneu super...si mi se pare o idee foarte buna :)
Totusi astept si de la Florin un semn de viata.. atat prin mail cat si aici prin forum ... sa ne spuna si alte detalii in afara de cele de pe site...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Lun Noi 11, 2002 2:11 am

Am auzit si eu astazi intamplator de acest turneu ....la Tv ..de la o tipa de la Class ...
asta pentru ca in ultimul timp nu prea am mai intrat pe net :( ...deah ..anyway...

mie mi se pare o idee super !!! doar nishte oameni cu suflet bun pot face asha ceva ....
am sa intru acum pe http://www.hi-q.ro sa ma uit la detalii :D
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Noi 11, 2002 3:28 pm

eu sper sa aiba acelasi succes pe care l-a avut shi turneul antidrog sau cine stie poate chiar un succes mai mare desi e numai in 10 orase!
in ce orase veti concerta?
pe la iasi ajungeti?
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde haifi » Lun Noi 11, 2002 5:08 pm

daca turneul e antisida pe bune si nu este o lata forma de reclama sau de splare de fonduri, ca si cel antidrog ,ideea e OK,dar timpul si vremea sunt cam contra...iarna nu prea e de turnee...o sa le cam iasa prin pori :-) turneul asta
doar daca dati de cel de mai jos :-) prin turneu sa-l trageti de barba
Fişiere ataşate
afganistan165.jpg
afganistan165.jpg (15.58 KiB) Vizualizat de 7395 ori
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Necuratu' » Lun Noi 11, 2002 6:20 pm

Bineinteles ca iar e vorba de reclama si de bani castigati usor. De parca astia de la hq nu ar avea destui
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde sandrino » Lun Noi 11, 2002 8:34 pm

sly da vor ajunge si prin Iasi ... :) iar pe la inceputul lui Decembrie vor pleca din nou in Afganistan super nu ?
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Noi 11, 2002 8:42 pm

prietene eu astept un punct de vedere oficial asupra noului turneu . de unde stii ca vor ajunge in iasi ca pe pagina nu scrie? cand o sa apara clipu care sa promoveze turneul? FLorin daca poti ofera mai multe detalii!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Noi 11, 2002 9:53 pm

Originally posted by Necuratu'
Bineinteles ca iar e vorba de reclama si de bani castigati usor. De parca astia de la hq nu ar avea destui


Ai incercat tu vreodata sa fi cantaret sa vezi cati bani faci? Te asigur ca bani luati pe concert nu merg numai in mainile lor:)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde sandrino » Mar Noi 12, 2002 11:56 pm

sly eu am vazut pe lista aia de acolo si Iasu :) uitate mai bine..
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Mar Noi 12, 2002 11:59 pm

aaa sly.. faza e ca la voi a fost deja pe 12.10.2002.. :( ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Noi 13, 2002 8:06 pm

mai sandrino te rog sa citesti mai atent ce scrie pe http://www.hi-q.ro!
turneul anti-sida incepe pe 15 noiembrie (atunci are loc primul concert din cadrul turneului) shi turneul va fi in aer liber ...
la iasi au cantat pe 12.10.2002 dar in discoteca Rosu&Negru shi normal ca nu am ratat acest lucru shi am fost!
shi eu il intrebam pe FLorin lista oraselor deoarece dupa data de 15 noiembrie (cand incepe turneul ) sunt afisate numai 7 orase ...shi din cate stiu vor fi 10 orase...shi ma intrebam daca ajung prin iasi? normal ar fi sa ajunga deoarece trec prin Botosani, Bacau shi dupa ....ar fi Iasi! dar astept un punct de vedere oficial daca nu reusesc eu sa aflu pana atunci!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Sâm Noi 16, 2002 7:04 pm

sly ok am vazut.. sorry .. :)
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde ANA_HIQMINE » Mar Noi 19, 2002 6:45 pm

Imi place foarte mult ideea acestui turneu,ma bucur ca se mai gandeste cineva si la aceasta problema si ma bucur ca hi-q s-au implicat in acest act generos.
ANA_HIQMINE
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 19, 2002 4:21 pm
Localitate: sibiu

Mesajde bianca_x » Mar Noi 19, 2002 11:26 pm

ha ha..:)..turneu antisida..oare de unde s-au inspirat?..tare sunt curioasa...cica turneu prin discoteci..playback..:bleah:..macar 3se a x si c raduta au avut atata respect pt fani si au facut un super show...plus de asta...au vb cu zeci de mii de oamnei nu cu 50 de elevi intr-un liceu..penibil..sorry..:(...sper sa nu stergeti iar mesajul..ca doar nu toata lumea ii iubeste pe hi-q!:fuck:
bianca_x
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:17 pm
Localitate: undeva in romania...:)

Mesajde Dee Dee » Mie Noi 20, 2002 1:11 am

hm...
Eu nu am de unde sa shtiu cum o sa fie acest turneu pentru ca in orashul meu nu vor ajunge(din pacate) ...o sa-mi fac o parere numai din spusele altora...
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

No Problem`

Mesajde AnDrEi » Mie Noi 20, 2002 2:34 pm

Andra .. lasa ca am sa va pov eu cum a fost in Bací¥u :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde aracely » Mie Noi 20, 2002 2:45 pm

eu sper ca turneul sa le iasa super bine si sa aiba un megasucces, kiar mai mare decat cel antidrog....
You almost don`t believe it
As every voice
Is hanging from the silence.
aracely
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 04, 2002 4:37 pm
Localitate: pe unde pot...

Heheh

Mesajde AnDrEi » Mie Noi 20, 2002 3:10 pm

Mai .. normal ca totul va fi super fain .. acum totul depinde si de celelalte doua trupe .. Impact si Class :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde haifi » Mie Noi 20, 2002 4:42 pm

ho,ca nici nu au inceput,nici eu nu sunt prea incantat de idee,dar sa-i compari cu looserii de 3se si de afoana de raduta, care se da de mare vedeta,bodyguarzi si fitze, sa fim seriosi
si ce puteau discuta cu oamenii unii care...bag seama ca promovau ceva ce nici nu ii reprezenta
rusine! si..mai spala-te pe limba engleza,macar injura neaos

Initial trimis de bianca_x
ha ha..:)..turneu antisida..oare de unde s-au inspirat?..tare sunt curioasa...cica turneu prin discoteci..playback..:bleah:..macar 3se a x si c raduta au avut atata respect pt fani si au facut un super show...plus de asta...au vb cu zeci de mii de oamnei nu cu 50 de elevi intr-un liceu..penibil..sorry..:(...sper sa nu stergeti iar mesajul..ca doar nu toata lumea ii iubeste pe hi-q!:fuck:
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde ANA_HIQMINE » Mie Noi 20, 2002 6:58 pm

Nu mi se pare ca cei de la hi-q s-au inspirat din turneul celor de la 3se ,Animal X,si cristiana.Si problema drogurilor cat si problema acestei boli cumplite si anume sida sunt la fel de importante si ma bucur ca sunt formatii care se implica si in altfel de probleme,si atata timp cat intre aceste formatii nu sunt dispute cum ca s-ar fi luat unele dupa celelalte-ca in fond sunt doua probleme diferite-nu inteleg de ce ar fi discutii intre fanii acestor formatii.
Eu i felicit atat pe cei de la Hi-q care sunt sigura ca vor face o treaba buna ,cat si pe cei mentionati mai sus pentru reusita turneului lor Antidrog!!! Si ar trebui ca si alte formatii sa se implice in probleme de genul acesta pentru ca ar mai fi destule...
ANA_HIQMINE
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 19, 2002 4:21 pm
Localitate: sibiu

Mesajde PreferatA » Joi Noi 21, 2002 11:52 am

hai sa va lamuresk eu ..
in anul 1999 am fost la mare in mamaia si akolo pe 29 august era concert hi-q ... genius ... andre .. t-short, gaz pe foc, stigma .. atunci hi-q avea melodia nu pot face nimik.

Si era Turneul AntisidA ... organizat de Aras iar la intrare primeai un prezervativ .. :) si un fel de emblema pe care o puneai in piept .. asha ka ideea asta e mai veche decat aia antiDrog .. so statzi linistitzi :) si tot asha a fost si atunci .. in mai multe orashe .. numai ka atunci erau mai mulre formatzii .. akuma nu pricep de ce doar trei ? oare .. ceilaltzi o fac fara prezervativ ? :P
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

hehehehe

Mesajde AnDrEi » Joi Noi 21, 2002 2:50 pm

Bine Miha! :-) Baga tara verisoar`o :-) .. ma rog.. Anti-Drog .. cred ca mai multe persoane trebuie sa fie instiintate de Sida decat de Droguri !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

bau

Mesajde PreferatA » Vin Noi 22, 2002 10:51 am

Initial trimis de Andrei
Bine Miha! :-) Baga tara verisoar`o :-) .. ma rog.. Anti-Drog .. cred ca mai multe persoane trebuie sa fie instiintate de Sida decat de Droguri !


drogurile .. au intr`un fel legatura ku sida .. pentru ka din injectziile pe care cei drogatzi si le fac ... pot kapata sida .. din seringile acelea .. orikum e de laudat .. aceasta initziativa .. desi ma indoiesk ca ar avea vreun rezultat ... adika .. ei vin .. sa vada formatziile .. mesajul uitandu`l .. dupa ce au vazut spektakolul .. plus ka mi s-a parut o aberatzie .. Campania Anto\iDrog .. avand in vedere ca facea parte si Animal X din ea .. ori se stie ca cluburile in care gasesti .. droguri .. sunt acelea house tehno drumbass .. si so on .. ori Animal X un astfel de gen kanta ..
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Hmmm

Mesajde AnDrEi » Vin Noi 22, 2002 2:44 pm

Miha,cam ai dreptate.. dar uite ca nu neaparat poti lua Sida facand injectii .. si scuza`ma .. un om care se drogreaza nu are o siringa de la unu cu Sida ( sau poate ca da .. dar 1/1000 , daca intelegi ce vreau sa spun )
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

pierdere de vreme

Mesajde haifi » Vin Noi 22, 2002 5:12 pm

se pare ka unii n-au ce vorbi si le skapa tot mai au prin cerebel
ce shtitzi voi mai de sida,droguri,seringi si cele?
fantezii mai
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Loooooooooool

Mesajde AnDrEi » Vin Noi 22, 2002 5:32 pm

haifi .. dute si tu la un consilier si vezi ce iti spune sau la un doctor !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Loooooooooool

Mesajde haifi » Sâm Noi 23, 2002 5:27 pm

Am trecut si eu prin Bacau si parca se vorbea si scria mai bine romaneste."Du-te" si fa si tu o vizita la scoala sau la gramatica limbii romane.
Cat despre cat de grava e problema, nu e cazul sa ma duc la un consiler,nici la doctor.Ai inteles altceva.


Initial trimis de Andrei
haifi .. dute si tu la un consilier si vezi ce iti spune sau la un doctor !
Fişiere ataşate
picture2.jpg
picture2.jpg (51.62 KiB) Vizualizat de 7341 ori
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Noi 23, 2002 6:48 pm

Si ce legatura este intre turneul despre care se vorbeste pe acest thread si cunostintele despre "sida,droguri,seringi si cele"? Oamenii se duc sa cante nu sa si-o traga pe scena si arate publicului cum se pune un prezervativ!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Corect!

Mesajde AnDrEi » Sâm Noi 23, 2002 6:51 pm

Da .. si pe langa faptul ca sustin un concert .. ei mai merg si in licee si poarta o discutie cu elevii!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron