piesa favorita?

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

sondaj:care este piesa favorita?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde haifi » Dum Dec 29, 2002 10:05 am

sa zicem ca fiecare voteaza ceeea ce simte ,ceea ce il reprezinta sau ceea ce il face sa se regaseasca :-) eu, sincer ma regasesc in multe piese de-ale lor si....nu stiu cum se face ca si cele care au aparut ulterior unor evenimente care mi s-au intamplat redau ceva din viata mea.ii suspectez de "mind reading" :-)
"Cat te iubeam..."
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Dec 29, 2002 10:45 am

Piesa mea favorita... "Un Minut" .. de ce imi place melodia asta.. ptr. ca atunci cand a aparut aveam o situatie sentimentala mai putin placuta .. si... restul va da-ti voi seama..
sly daca viitoare cand vin in Iasi chiar o sa mergem undeva si o sa stam mai mult de vrb :P
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Re: Am votat Un Minut

Mesajde sly » Dum Dec 29, 2002 4:12 pm

Initial trimis de Love2Fly
Parerea mea e ca "un minut" e cea mai misto piesa a lor....Cine a scris-o a scris-o intr-un moment de tristetze si sensibilitate maxima...si mai cred ca votul o sa fie influentzat de melodiile noi care sunt mai ascultate momentan si care normal sunt CICA mai bune ca cele vechi.
"Si mai vreau un minut\Doar atat nu mai mult\Stiu ca maine vei pleca...." :(

Love2Fly dupa parerea mea piesele vechi ale lor vor ramane adevarate hituri! dupa cum vezi in sondaj deocamdata conduce o piesa fff veche adik "sfarsit de septembrie" care nu a mai fost cantata demult timp in concertele lor dar oamenii nu au uitat aceasta minunata piesa!
fiecare piesa te transpune intr-un univers mai aparte dupa parerea mea shi mi-a venit greu sa fac o distinctie aseara sau azi cand am votat eram ff trist din cauza ca o buna prietena suferea si nu puteam sa fac nimik pentru ea ca era "prea departe" de mine!
oricum asha cum ziceam o sa revin cu topul melodiilor HI-Q care va fi ff greu sa-l fac deoarece e in functie de starea in care ma aflu!
De exemplu acu cand scriu acest post ascult "Dor de tine, dor de noi" care e o dedicatie speciala pentru prieteni! mai bine faceam titlul subiectului Melodii de moment cu HI-Q dar lumea ar fi votat sau ar fi scris de dragul de a strange posturi dar eu cu acest subiect vreau sa facem ceva mai mult shi sa ne amintim de momentele frumoase shi triste (mai putin) care ne leaga de piesele prietenilor!
ps:sandrino shi eu te astept sa discutam mai multe!
axara_me - de abia astept sa ne intalnim in buc shi sa ne cunoastem mult mai bine shi sorry daca te-am suparat candva!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde alisa » Dum Dec 29, 2002 10:18 pm

Bineinteles ca pisa mea favorita e ''Sfarsit de septembrie'' care se afla pe primul loc ,iar dupa aceea urmeaza pe locul 2 ''Prea departe''.Vad ca si voua va place tot ''Sfrasit de septembrie''.Esuper de tot melodia.
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Am votat cu greu...

Mesajde Florin Hi-Q » Mar Dec 31, 2002 12:59 am

Pentru mine fiecare piesa este speciala, fiecare melodie imi aminteste de o perioada a vietii mele, fiecare vers ma duce cu gandul la "cineva"...:-) Asa ca a fost foarte greu sa aleg! Cred ca sondajul este nedrept cu noi si cu melodiile acelea!!! Pentru mine, cel putin...

Am ales "Nu pot face nimic" pentru ca a fost piesa cu care ne-am lansat, pentru ca iubeam foarte tare atunci (eram indragostit pana peste cap), pentru ca am scris versurile in 10 minute, si muzica am facut-o in jumatate de ora... eram super inspirat, asa cum doar oamenii indragostiti pot fi!

Spre deosebire de "Nu pot face nimic" care, paradoxal, are o farama de speranta, balada "Dor de tine, dor de noi" este foarte trista, si ea inspirata din realitate...

Oricum, sondajul si-a atins scopul: acum imi pun pe winamp toate piesele, sa le reascult...:-)
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crazy Babe » Mar Dec 31, 2002 1:10 am

eu am votat cu piesa dor de tine , dor de noi deoarece ma regasesc in aceste versuri cel mai mult. este cea mai tare piesa hi-q dar le ascult cu foarte mare placere pe toate.
:o
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde SkyGir| » Mar Dec 31, 2002 10:59 am

Eu am votat "Sfarsit de septembrie" e piesa care ma leaga cel mai mult de hi-q, pe locu' 2 pt mine e "Dor de tine ,dor de noi "-ma regasesc in piesa asta ......
SkyGir|
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Dec 16, 2002 5:10 pm
Localitate: Romania -Iasi

Re: Am votat cu greu...

Mesajde sly » Mie Ian 01, 2003 10:54 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q
Pentru mine fiecare piesa este speciala, fiecare melodie imi aminteste de o perioada a vietii mele, fiecare vers ma duce cu gandul la "cineva"...:-) Asa ca a fost foarte greu sa aleg! Cred ca sondajul este nedrept cu noi si cu melodiile acelea!!! Pentru mine, cel putin...

Am ales "Nu pot face nimic" pentru ca a fost piesa cu care ne-am lansat, pentru ca iubeam foarte tare atunci (eram indragostit pana peste cap), pentru ca am scris versurile in 10 minute, si muzica am facut-o in jumatate de ora... eram super inspirat, asa cum doar oamenii indragostiti pot fi!

Spre deosebire de "Nu pot face nimic" care, paradoxal, are o farama de speranta, balada "Dor de tine, dor de noi" este foarte trista, si ea inspirata din realitate...

Oricum, sondajul si-a atins scopul: acum imi pun pe winamp toate piesele, sa le reascult...:-)

ma bucur ca sondaju si-a atins scopul si ca asculti din nou toate piesele voastre. La inceput oscilam intre nu pot face nimic shi sfarsit de septembrie-pe care am votat-o. Mamei mele ii place Nu pot face nimic dar si Ochii verzi (tot ma bate la cap sa o iau shi pe ea la un concert de-al vostru)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Votat!

Mesajde AnDrEi » Mie Ian 01, 2003 11:24 pm

Dor De Tine Dor De Noi , super marfa melodia :( .. mereu ma gandesc la persoana iubita cand o ascult..
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

hmmmmmmm

Mesajde artemis » Joi Ian 02, 2003 11:56 pm

Eu am votat "Dor de tine,dor de noi"
nu stiu de ce , poate pentru ca acum ascult aceasta piesa si ca m-a impresionat mult (deorece reflecta anumite aspecte din viata mea) shi mi-a intrat in inima si-n sufletel!
Cu toate ca shi "Un minut" "Sfarsit de septembrie" si "Nu pot face nimic" sunt speciale pentru mine ,dar cum nu am putut vota decat una.....................
:wazzup:
artemis
Junior Member
 
Mesaje: 72
Membru din: Vin Oct 18, 2002 10:42 pm
Localitate: somewhere

hy

Mesajde alisa » Vin Ian 03, 2003 12:05 am

Ma bucur ca sunt multi carora le place ''Sfrasit de septembrie'',mai nou imi place si mie ''Nu pot face nimic si ''Dor de tine, dor de noi'',dare pe locul 1 tot ''Sfarsit de septembrie ramane''.
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Re: hy

Mesajde axara_me » Vin Ian 03, 2003 2:54 am

Initial trimis de alisa
Ma bucur ca sunt multi carora le place ''Sfrasit de septembrie'',mai nou imi place si mie ''Nu pot face nimic si ''Dor de tine, dor de noi'',dare pe locul 1 tot ''Sfarsit de septembrie ramane''.


asa e... deocamdata pe locul 1 tot sf de sept este...eu ma intreb daca se va tine in vreun fel cont de piesa care va fi pe locul 1 in acest sondaj.

in alta ordine de idei...ramasesem datoare cu o explicatie mai pe larg in ceea ce priveste votul meu : sf de septembrie.am ales -o pt ca 1 album imi este mie cel mai drag si pt ca prin el i-am cunoscut ; asa cum erau ei la inceput de drum: 2 iunie 2k. asa scrie si pe autograful de atunci...
si in acele versuri se regasesc o multime de suflete si de povesti.atunci poate mai triste, acum poate umpic mai vesele...who know`s?!
U CAN KNOW ME, I`M EASY.
..: amintirea este singurul rai de unde nimeni nu te poate izgoni; si tot ea este singura floare ce o poti culege de pe mormantul unei iubiri pierdute:..
Avatar utilizator
axara_me
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mie Iun 05, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Vin Ian 03, 2003 9:26 am

scumpy cum adik sa se tina cont? eu imi doresc ca in 2003 in concertele prietenilor sa auzim shi piese mai vechi imbinate cu cele noi. "Sfarsit de septembrie" e o piesa care nu s-a mai auzit demult timp prin concertele HI-Q!!!
In urma acestui sondaj sper ca FLorin sa-si faca o parere shi sa aiba noi ideei pentru a compune noi piese mult mai interesante!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

hy

Mesajde alisa » Vin Ian 03, 2003 11:02 pm

Ar fi o idee buna sa cante in concerte si piese mai vechi cum ar fi ''Sfarsit de septembrie'' sau macar cum am spui mai demult sa faca niste remixuri ,dar faza asta s-a scos deja din discutie pentru ca Florin a zis ca nu vor sa faca remix la Sfarsit de septembrie sau la alte pise mai vechi si a mai zis ca melodia nu se pierde si cica va ramane si noi o vam asculta in continuare .Cam asa ceva mi-a raspuns intr-un pm cand l-am intrebat daca pot sa faca vre-un remix la melodiile mai vechi.
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Lun Ian 20, 2003 3:10 am

Am unit un subiect la acesta ..tot cu piesa favorita... era deskis mai de mult ....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Ian 20, 2003 4:27 pm

Am votat si eu cu "OCHII VERZI"... imi rascoleste niste amintiri...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mie Feb 12, 2003 4:22 pm

...am votat "nu pot face nimic". mi se pare o piesa valoroasa, alaturi de piesele mai vechi hi-q, cum ar fi "sfarsit de septembrie", "atatea vise", "urasqubesc"... intr-adevar, acele piese nu suna atat pe "profesionist" cum suna cele noi....dar au ceva special, ceva inefabil care se pierde undeva, in timp....
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Feb 12, 2003 5:13 pm

Am votat Dor de tine, Dor de noi.... mi se pare o piesa superba care ma reprezinta......

in rest, imi plac si nu pot face nimik, da muzica mai tare s.a.m.d!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde baby blue » Dum Feb 23, 2003 6:33 pm

cel mai mult imi place UN MINUT dar toate sunt frumoase in felul lor
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Axxia » Lun Feb 24, 2003 1:28 pm

Dupa ce un an de zile mi-a placut la nebunie "Un minut" acum ascult "Dor de tine dor de noi" mi se pare si mai reusita!Nu zic ca un minut nu e frumoasa,e superba dar na...:)
Axxia
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 15, 2002 8:56 pm

Mijto!

Mesajde RalucaB » Lun Feb 24, 2003 2:32 pm

Este mijto pisa "Ochii verzi"
Pe bune shy fara mijto!! :)))))))))))
Zbye!!:o :o
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Mar Feb 25, 2003 11:37 pm

Eu am votat "Nu pot face nimic" !! e piesa pe care o reascult mereu cu mare placere...!! sunt piese de moment si piese pe care le asculti oricand....de care nu te saturi niciodata....si de "Nu pot face nimic" chiar nu ai cum sa te plictisesti!! asta arata valoarea...pentru mine piesa asta e una dintre cele mai valoroase piese ale lor!! si sper sa urmeze si alte astfel de piese pe noile albume..sa ramana in amintirea tuturor...sa le ascultam mereu ca si cum le-am asculta prima oara...asa cum ascult eu "nu pot face nimic" !
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

:RE

Mesajde VyOreLa » Mie Feb 26, 2003 6:34 pm

[...eu am ales" Un minut "fiindca ador aceasta melodie chiar daca as asculta-o in fiecare minut nu m-as plictisi de ea
VyOreLa
Junior Member
 
Mesaje: 74
Membru din: Vin Dec 21, 2001 6:23 pm
Localitate: topoloveni

Mesajde Nightmare » Mie Mar 26, 2003 9:24 pm

Favorita mea este "Da muzica mai tare".
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde ochi _frumosi » Vin Apr 04, 2003 7:25 pm

Cam greu de ales!Piesa favorita...toate,dar daca ar fi sa aleg una,doua... asa
care ma-au atins la sufletel este:1."Un minut"
2."Dor de tine dor de noi"
3."Nu pot face nimic"
Aaaaaa si sa stiti ca toate trei sunt pe primul loc.
ochi _frumosi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 16, 2003 8:20 pm
Localitate: romania/focsani

hy

Mesajde alisa » Lun Apr 07, 2003 1:51 pm

Mie imi place foarte mult si piesa Dor de tine,dor de noi E super aina si cred ca prinde foarte bine .Dar bineinteles ca pe locul 1 ramane Sfarsit de septembrie.
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum
Avatar utilizator
alisa
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Mar Iul 23, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Apr 09, 2003 8:00 pm

O alta piesa interesanta care nu este in sondaj si pe care winamp-ul meu parca s-a blocat pe ea in ultimele zile este "In da hauz" imi trezeste o serie de amintiri si cum am fost io mai trist sapt asta m-a facut sa tip, sa simt ca traiesc si ca intr-o zi totul va fi bine dar ce este mai important este k intr-un fel i-a adus mai aproape pe HI-Q pe care nu i-am vazut de mai bine de un an si de care imi este dor!
Florin veniti mai repede in iasi!;P
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Apr 20, 2003 10:11 pm

1.Dor de tine,dor de noi
2.Nu pot face nimik
3.Da muzica mai tare
4.Traieshte!
5.Ochii verzi

Cam toate-mi plac in afara de "Rock'n'Roll"...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Beauty_Angel » Dum Mai 25, 2003 10:03 am

Initial trimis de ilinca
mie-mi place aia cu minutul


Si mie...toate melodiile lor au fost reusite, dar cel mai mult si mai mult imi place "Dor de tine dor de noi"
Gandeste bine inainte de-a actiona daca nu vrei sa faci greseli
Beauty_Angel
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Mai 22, 2003 8:06 am
Localitate: Langa Dumnezeu

Mesajde Nightmare » Dum Mai 25, 2003 10:09 am

Mi-am schimbat parerea. Acum piesa mea favorita este "Dor de tine, dor de noi". Este o piesa superba.
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator