Cine o va inlocui pe Dana ?

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Cine o va inlocui pe Dana ?

Mesajde I`m With You » Joi Oct 16, 2003 6:01 pm

Daca dana a plekat cine va veni in l ocul ei ?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Re: Cine o va inlocui pe Dana ?

Mesajde haifi » Dum Oct 19, 2003 8:49 am

Initial trimis de I`m With You
Daca dana a plekat cine va veni in l ocul ei ?


:-) nimeni nu o poate inlocui pe Dana
problema baietilor este sa gaseasca pe cineva care sa reziste alaturi de ei si ,cel mai important sa stie sa cante
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Mar Oct 21, 2003 9:40 pm

raspunsul la intrebarea asta o sa-l aflati intr-o zi..maine seara...la observator la antena 1 din cate am auzit eu si joi in libertatea ! so...fiti pe faza ! io zic ca daca ati fost fani pana acum o sa-i sustineti si de acum inainte...! si sunt sigura ca o sa va placa realansarea lor si tot ce v-au pregatit ! mai vorbim dupa... :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

reply

Mesajde haifi » Vin Oct 24, 2003 4:28 pm

Initial trimis de Dia The Koala Bear
raspunsul la intrebarea asta o sa-l aflati intr-o zi..maine seara...la observator dupa... :)


zor nevoie mare sa ne aruncam pe piata muzicala....
baietii zic ca o cunosc pe "americana" de 2(doi) ani de zile si nu stiau ca poate canta "asa de bine"....ciudat...asa cunostinta si zor nevoie mare sa umplem golul lasat de Dana...


cineva care se intoarce pentru un moft dupa ce are viza de America in poznar si a lichidat tot in tara nu poate fi decat ori un aventurier ori cineva care....mai bine sa tacem din gura...

la ceea ce circula pe la noi prin muzica...orice computer poate peria si curata o voce...
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde SCORPY » Vin Oct 24, 2003 8:23 pm

Pardon. Nicoleta Dragan a fost acum cativa ani componenta a Scolii Vedetelor. Deci canta de mult. Si fata asta chiar canta. Si inca binishor!:o
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

???

Mesajde haifi » Sâm Oct 25, 2003 8:51 am

Initial trimis de Alondra
Pardon. Nicoleta Dragan a fost acum cativa ani componenta a Scolii Vedetelor. Deci canta de mult. Si fata asta chiar canta. Si inca binishor!:o


te rog sa-mi spui si mie de unde stii ca ea canta...si inca binisor?
De cati ani zice ea ca a fost pe la Sc.VDTLOR?Ai auzit ceva de ea de atunci? Desigur in afara de ce zice ea ca a produs emisiuni de succes...???
Si in afara de playback-ul de ieri de la Teo ..si-ala...cam in falset?

Macar o tine bine de mana Mihai...cel putin el s-a ales cu ceva..(oare?).....sa nu fuga inapoi spre State.
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Re: ???

Mesajde piper1996 » Sâm Oct 25, 2003 9:35 pm

Is de acord, daca era o foarte buna eleva .... toata lumea o stia pana acu' ... vedeti pe ceilalti lansati de acolo ...

Initial trimis de haifi


te rog sa-mi spui si mie de unde stii ca ea canta...si inca binisor?
De cati ani zice ea ca a fost pe la Sc.VDTLOR?Ai auzit ceva de ea de atunci? Desigur in afara de ce zice ea ca a produs emisiuni de succes...???
Si in afara de playback-ul de ieri de la Teo ..si-ala...cam in falset?

Macar o tine bine de mana Mihai...cel putin el s-a ales cu ceva..(oare?).....sa nu fuga inapoi spre State.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Re: ???

Mesajde ballooba » Dum Oct 26, 2003 12:18 am

Initial trimis de haifi


te rog sa-mi spui si mie de unde stii ca ea canta...si inca binisor?
De cati ani zice ea ca a fost pe la Sc.VDTLOR?Ai auzit ceva de ea de atunci? Desigur in afara de ce zice ea ca a produs emisiuni de succes...???
Si in afara de playback-ul de ieri de la Teo ..si-ala...cam in falset?

Macar o tine bine de mana Mihai...cel putin el s-a ales cu ceva..(oare?).....sa nu fuga inapoi spre State.


Falset la playback?? Ati innebunit?... Playback face totata lumea la televizor... cum adica a falsat?
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Re: ???

Mesajde haifi » Dum Oct 26, 2003 8:37 am

Initial trimis de ballooba


Falset la playback?? Ati innebunit?... Playback face totata lumea la televizor... cum adica a falsat?


:-) chiar toti fac plibec? ma indoiesc....

si "falsetul" era si o figura de stil ...da' ce-mi bat eu capul....mai cititi si voi
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde SCORPY » Lun Oct 27, 2003 10:34 am

Ori a falsat, ori a facut playback? Hotaraste-te ca ma cam bagi in ceata. In caz ca a falsat pe banda, aici nu mai e vina ei, ci a inginerului de sunet care nu a depistat greselile pentru a le corecta. De falsat, oricine falseaza, ce-i drept, nimeni nu canta absolut perfect. Chiar daca asta nu se aude cu urechea libera, cand inginerul de sunet trece la corectat vocile (lucru care este absolut obligatoriu in finalizarea unei piese) daca acesta este bun, observa "falseturile". Daca nu le observa, atunci trebuie inlocuit caci inseamna ca nu este bun si nu are ce cauta in meseria asta.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

raspuns

Mesajde haifi » Sâm Noi 01, 2003 10:22 am

Initial trimis de Dia The Koala Bear
raspunsul la intrebarea asta o sa-l aflati intr-o zi..maine seara...la si sunt sigura ca o sa va placa realansarea lor si tot ce v-au pregatit ! mai vorbim dupa... :)


cineva cu bun simt a desfiintat un thread (pe Barfe online)pe care incepuse se se "crizeze"...nu stiu de ce, mai ales ca subiectul se trata foarte bine aici

pasiunile patimase pentru anumite lucruri,persoane si neuronii scurtcircuitati nu fac bine la sanatate....nimanui
dezbaterea asta forumistica despre nou/vechi hi-q e binevenita cu argumente, in fond fiecare are dreptul la opinie si nu la cuvinte injurioase sau ....aidoma

argumente pro/contra hi-q, daca e mai bun acum ( diseara sunt la Surprize sa-i faca audienta Andreei Marin lol!) decat au fost in vechea formula poate sa aduca oricine, nu e obigatoriu sa ii luam in brate asa cum sunt, cine apreciaza (iubeste) adevarat o trupa ( si nu numai lol!) are puterea sa vada si binele si raul....poate fi obiectiv...
raman la parerea ca vocea si imaginea Danei au adus o mare parte din popularitatea de care inca se bucura Hi-Q...cine nu e de acord,treaba lui....nimeni nu e perfect si asta nu insemna ca absolutizez pana la idolatrie pe fosta solista a trupei

ps:se poate discuta si civilizat, nu ca la coltul strazii
dixit
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am


Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron