Nirvana!

Forumul asociat fanclubului Nirvana

Mesajde DarkWings » Mar Mar 15, 2005 5:32 am

Daaa....Lake of fire e superb!!!!!! Si io me mir ca l-am uitat ;b Me loves it!!!
Si io is curioasa de ce nu-i mai place lui Whatever Nirvana.....
Aaa.....si am mai uitat si de dumb :-X Versurile astea mi se par..... :love: :love: :love: :
My heart is broke
But I have some glue
Help me inhale
And mend it with you
We'll float around
And hang out on clouds
Then we'll come down
And have a hangover
"Daca te doare mana vindec-o cu ajutorul unui cutit" Virgil Teodorescu
"Timpul e moarte- spatiul e lupta si miscarea e suferinta" M. Eminescu
I can please only one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking good, either
Common Sense Is Not So Common
Avatar utilizator
DarkWings
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Feb 13, 2005 12:00 am

Mesajde Sunbeam » Mar Mar 15, 2005 9:41 am

Versurilemele preferate sunt cele din Jesus doesn't...

"Don't expect me to cry
For all the reasons we have to die
Don't ever ask your love of me

Don't expect me to cry
Don't expect me to lie
Don't expect me to die for me"

Mi se par de-a dreptul...nici macar nu am cuvinte.Sunt extraordinare, oricum.
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

Mesajde Downer » Mie Mar 16, 2005 9:57 am

jesus don't want me for a sunbeam e un cantec al The Vasolines, dupa cum The Man Who Sold The World e un cantec David Bowie si dupa cum Where did you sleep last night e un cantec Leadbelly si Plateau si Oh Me sunt cantece Meatpuppets. am vrut doar sa clarific asta. Cantece preferate? Toate imi spun cate ceva, dar preferatele sunt de departe Do Re Mi, Heart Shaped Box, All Appologies, Dumb, D-7, Pen Cap Chew, Suicide Samurai (sau Anexorcist, depinde cum o cunoasteti), Return Of The Rat, Downer si Lithium.
Ai pus mana pe o Biblie si acum esti Dumnezeu.
Avatar utilizator
Downer
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde Sunbeam » Mie Mar 16, 2005 7:03 pm

Important nu cred ca e interpretul original al pieselor, ci interpretarea data de cei de la Nirvana, care nu au ascuns niciodata faptul ca piesele n-ar fi ale lor.Din contra, de obicei Kurt spunea la concerte cine sunt autorii piesei.
Oricum, interesante preferinte ai, si toate sunt piese super, pe bune.
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mar 16, 2005 10:35 pm

bah, mie imi par cam slabute majoritatea parte a pieselelor alea de sus.


de ce nu imi mai plac Nirvana ? Simplu. Mi-am schimbat radical preferintele muzicale, si am trecut pe cu totul alte chestii. Am incercat sa reascult Nirvana de nenumarate ori, si mi-am dat seama ca nu mai simt absolut nimic fata de ceea ce simteam cand ii ascultam pe la 14-15 ani. Dupa cum am mai spus, Big Long Now si Aero Zeppelin inca imi par 2 piese absolut geniale, si mai ar fi cateva foarte bune. Restul imi par pur si simplu piese mediocre. Asta nu inseamna ca am uitat ceea ce a insemnat Nirvana pentru mine la o anumita varsta ...


In orice caz sunt convins ca niciodata nu ma voi mai reintoarce la Nirvana. Capitolul a fost inchis si sigilat si tot ce a ramas pentru mine e amintirea unor vremuri cand inca aveam par normal lung, blugi rupti in genunchi, un tricou decolorat in dungi si o camasa verde cu carouri ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Mar 16, 2005 10:40 pm

nene whatever nu descuraja oamenii, uite e intr-un fel bine ca se mai asculta NIRVANA.

desi vremea a trecut, ca nu era doar Nirvana, era o alta atmosfera vorba aia there was something in the air.

good old time, cand mtv era in engleza, aveam viva2, si mtvRock.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Sunbeam » Joi Mar 17, 2005 1:22 pm

Whatever, sa stii ca iti respect opinia, iar daca tie nu-ti mai place Nirvana e problema ta.Dar sunt unii carora le place inca, iar numai pt ca nu mai sunt preferatii tai nu inseamna ca nu mai pot fi preferatii altora. Si in plus tot nu am inteles ce te-a facut sa-ti schimbi parerea si preferintele, am inteles doar ca ti le-ai schimbat.Daca nu sunt prea indiscret,as putea sa stiu si eu care au fost motivele?
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Mar 17, 2005 11:09 pm

huh ? nu pricep. Din ceea ce zici tu reiese ca eu as fi zis ca nu merita sa asculti Nirvana, doar pentru ca mie nu imi mai plac acum. ???

mi`am schimbat preferintele pentru ca am gasit alte chestii mult mai bune decat Nirvana. Inca mai pot sa ascult albumele cap-coada, dar ce e asa de greu de inteles? Afara de cateva piese, restul nu imi mai spun nimic cu toate ca suna bine ca piese rock.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde DarkWings » Vin Mar 18, 2005 6:20 am

Ce-mi place versul asta de la Aneurism : "Love you so much it makes me sick" :-X
Eh.....fiecare cu gusturile lui....poate ca nici mie n-o sa-mi mai placa asa de tare peste un an sau doi. Dar acum pot spune ca mi place ffff mult. A-)
"Daca te doare mana vindec-o cu ajutorul unui cutit" Virgil Teodorescu
"Timpul e moarte- spatiul e lupta si miscarea e suferinta" M. Eminescu
I can please only one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking good, either
Common Sense Is Not So Common
Avatar utilizator
DarkWings
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Feb 13, 2005 12:00 am

Mesajde Sunbeam » Dum Mar 20, 2005 9:25 am

Nu stie nimeni de unde pot cumpara Box Setul scos post mortem? Va rog, care stiti de unde sau cum sau puteti face voi rost... pretul nu conteaza!!!
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

Mesajde Downer » Dum Mar 20, 2005 11:30 am

Ai pus mana pe o Biblie si acum esti Dumnezeu.
Avatar utilizator
Downer
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Dum Mar 20, 2005 2:44 pm

sau diverta din plaza romania
parca l-am vazt acolo
incearca http://www.dol.ro
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde GMKT » Lun Mar 21, 2005 9:55 am

Salutare!

Sunt si eu un mic fan Nirvana; am redescoperit gustul pentru un astfel de sunet acum dupa facultate.. anosta perioada... fara vacante mari... acum avem concedii... de... Se pot spune mai multe lucruri despre Nirvana, in primul rand aveau un sunet natural, pur si simplu cand asculti nu esti dezamagit de anumite pasaje care la alte formatii sunt pur si simplu de umplutura, totul parca a fost facut sa fie acolo in piesa aceea. Sa nu mai spun de solo-uri... pe cat de simple pe atat de potrivite pentru fiecare piesa. Nu se compara nici un solo de chitara cu un solo al vreunei formatii. Am mai avut eu un mic post in care am spus ca in general solo-urile formatiilor rock seamana cu cantarea popi in biserica, adica fara noima, doar sa fie. Daca poate compara cineva sa-mi spuna si mie, ar fi interesant de ascultat. Cobain? Pai Cobain era in primul rand un om foarte inteligent si extrem de modest. O combinatie care place foarte mult. De aici si muzica lui. Inteligenta si modesta. Cum sa nu placa? Iar Novoselic si Grohl stapaneau foarte bine la randul lor instrumentele la care cantau. Concluzia... Nirvana!

PS: daca ar fi sa ne luam chiar dupa numele formatiei, nu aveau cum sa nu ajunga in top!
GMKT
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 28, 2003 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde inavogeli » Vin Apr 01, 2005 1:10 am

Sunbeam scrie:Nu stie nimeni de unde pot cumpara Box Setul scos post mortem? Va rog, care stiti de unde sau cum sau puteti face voi rost... pretul nu conteaza!!!

Detin Box Setul plus "Kurt Cobain's Journal". Personal, le-am primit din State, nu stiu daca se gasesc si pe la noi. Nu le vand, insa. Se pot face copii, bineinteles.
THE KNOWLEDGE IS A WEAPON
Avatar utilizator
inavogeli
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Sunbeam » Vin Apr 01, 2005 2:59 pm

si cat m-ar costa copiile?
as prefera originalul, dar astia de la diverta is niste neseriosi, cel putin reprezentanta din cluj.
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

Mesajde inavogeli » Vin Apr 01, 2005 10:16 pm

Pai sincer nu stiu cat sa cer, asa ca nu am sa cer nimic, avand in vedere ca originala (cutia) costa cam 40-50$ si jurnalul vreo 40... iar ca sa copiez niste cd-uri si un dvd... nu vad cum m-as imbogati cu banii pe care i-as cere. Te va costa insa sa iti faci rost de un xerox bun pentru jurnal, daca il vrei si pe ala, si te avertizez ca e destul de maricel, iar pentru cd-uri si dvd e super oferta ;-) . Imi trebuie doar niste cd-uri bune si un dvd. Insa in cazul in care vrei tre' sa mai astepti un pic cu cd-urile, eu nu am cd rw acum. Da-mi un mesaj sa stabilim detalii daca vrei.
THE KNOWLEDGE IS A WEAPON
Avatar utilizator
inavogeli
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Duffy » Joi Apr 07, 2005 3:46 pm

Nirvana a fost o trupa deosebita ...din pacate acum nu mai e /sau mei e e pentru unii care cred ca Cobain traieste prin melodiile lui .Melodiile sunt bune mai ales Rape me and stuff....but....placerea pentru nirvana nu mai poate fi alimentata deoarece nu se mai lanseaza pisese noi si , hai sa recunoastem nimeni nu asculta Nirvana fara sa se plictieseasca la un moment dat....deci mai devreme sau mai tarziu fiecare fan va trece pe alceva sau nu va mai asculta muzica deloc
Duffy
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 06, 2005 6:12 pm
Localitate: Buc

Mesajde Sunbeam » Mar Apr 12, 2005 3:44 pm

inavogeli ti-am trimis un mesaj privat, si inca astept raspunsul.Daca cumva nu l-ai primit, spune-mi, sa nu astept degeaba.
Mersi tuturor care m-au ajutat si mi-au oferit solutii.
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

Mesajde alex90s » Mar Mai 24, 2005 1:21 pm

Faza e ca in ziua de azi se asculta Nirvana ca asa e "cool" sau "la moda" si astfel imaginea lui e creata de "wannabes".Mie imi place foarte mult Nirvana,ce pot sa zic... e mai mult decat o trupa preferata,asa ca merita tot respectul fanilor adevarati
alex90s
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 19, 2005 10:06 am
Localitate: Timisoara

Nirvana

Mesajde alex90s » Mar Mai 24, 2005 1:49 pm

M-ar interesa si pe mine "Box Set"-ul de la Nirvana.Daca zici ca nu ceri nimic am putea sa stabilim niste detalii,ca io stau in Timisoara.numa daca vrei sa-ti trimit prin posta. Msg inapoi,pls
alex90s
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 19, 2005 10:06 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Cretzu_4u » Mar Mai 31, 2005 12:11 am

Sa Vb Fratilor Numai De Nirvana Nu Si De Alti Ratati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ca De Ex Metallica Sau Guns N Roses D C?
Ptr Ca Guns N Roses Reprezinta Maneaua Rockului Iar Metallica E O Formatie Super Comerciala!!!!!!! Si Umbla Numai Dupa Bani So Nirvana Rulls
All In All Is All We Are!!!
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde Cretzu_4u » Mar Mai 31, 2005 12:13 am

Ce Parere Aveti De Dive? Sau De Very Ape? Sau De Radio Friendly Unit Shifter? Sau De Aneurysm? Sau De Spank Thru?
Unele Dintre Cele Mai Cool Melodii
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde cubu » Mie Iun 01, 2005 8:08 am

Frate, esti supermeserias. Pot sa te ating?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Cretzu_4u » Mie Iun 01, 2005 8:53 pm

atinge-ma:D (not) "i love you so much it makes me sick"
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde whatever » Joi Iun 02, 2005 10:22 pm

vezi mai cretzule, ia aminte la domnu` Donald care zicea candva ceva de genu "i feel stupid and contagious"

habar nu ai
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Cretzu_4u » Vin Iun 03, 2005 9:19 am

whatever nu inteleg de ce mai dai mesaje p topicul asta daca nu mai esti fan nirvana
si bravo tie ca ai habar
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde Cretzu_4u » Vin Iun 03, 2005 9:24 am

i wil never bother you
i will never promise to
i will follow you
i will never bother you
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde Cretzu_4u » Vin Iun 03, 2005 9:26 am

i will never bother you
i will never promise to
i will never follow you
i will never bother you
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde whatever » Sâm Iun 04, 2005 1:34 am

kiddo, eu cred ca sunt mult mai multe lucruri pe care nu le intelegi in afara de faptul ca eu am neobrazarea sa postez aici dupa ce am declarat public ca nu mai sunt fan nirvana.

esti penibil.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sunbeam » Dum Iun 05, 2005 10:40 am

hai c-ati dat-o deja-n diverse. sunteti prea profunzi pentru mine. nu mai precep nimic. :con: hai ca va las pa voi mezeriajilor sa va dati in cap...sau sa va dati cu capu' de pereti ;a
"Va iubesc asa cum sunteti, cu tot ce e viu si tot ce e, prin moarte, inca mai viu in rosturile voastre" -- C. Noica
Avatar utilizator
Sunbeam
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 14, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nirvana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator