Nirvana!

Forumul asociat fanclubului Nirvana

Mesajde ralu » Mar Apr 25, 2006 5:31 pm

Urasc atunci cand se spune 'Kurt Cobain a fost un drogat'....... Si daca ar trebui sa gasim o persoana vinovata pentru faptul ca el a inceput sa ia heroina , acea persoana este Courtney Love...Ea i-a sugerat sa ia heroina, idee care ei i se parea foarte buna!... Dar...oricum , in ciuda faptului ca multi oameni spun ca Kurt a fost nimic mai mult decat un drogat si ca muzica lui a fost o porcarie, eu cred ca nu este deloc asa . Kurt a fost unul dintre cei mai mari compozitori din acea perioada..iar muzica lui este poate mult mai buna decat toate porcariile care au aparut pe piata muzicala. Cu toate ca a murit , muzica lui Kurt este si acum foarte populara.Mie, cel putin , imi place foarte mult muzica lui si consider ca Kurt Cobain si formatia Nirvana nu vor fi uitati niciodata...
Avatar utilizator
ralu
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 19, 2006 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Apr 25, 2006 7:16 pm

Si daca ar trebui sa gasim o persoana vinovata pentru faptul ca el a inceput sa ia heroina , acea persoana este Courtney Love...Ea i-a sugerat sa ia heroina, idee care ei i se parea foarte buna!... Dar...oricum , in ciuda faptului ca multi oameni spun ca Kurt a fost nimic mai mult decat un drogat si ca muzica lui a fost o porcarie, eu cred ca nu este deloc asa .

si tu cine esti?
dc ar trebui sa te credem pe tine?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Apr 25, 2006 7:27 pm

este persoana care stie tot bre. ce te bagi? a fpst langa vedete cand au fost traumatizate in copilarie, cand au fost impinse sa ia droguri, cand si-au baut zeama de varaza dupa betzie. abar n-ai bre nbm.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 25, 2006 7:27 pm

ralu scrie:Urasc atunci cand se spune 'Kurt Cobain a fost un drogat'....... Si daca ar trebui sa gasim o persoana vinovata pentru faptul ca el a inceput sa ia heroina , acea persoana este Courtney Love...Ea i-a sugerat sa ia heroina, idee care ei i se parea foarte buna!... Dar...oricum , in ciuda faptului ca multi oameni spun ca Kurt a fost nimic mai mult decat un drogat si ca muzica lui a fost o porcarie...

pai asta nu e deloc de bine...chiar invers...e de rau pt ca a fost un drogat...si e de foarte rau pt ca a fost un drogat din cauza unei femei...muzica nu MIA placut niciodata...
Sari pe ea ca are 5 posturi...
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Apr 25, 2006 7:38 pm

=ll=Kain scrie:Sari pe ea ca are 5 posturi...


si toate telijente. dar tu cu cine vorbesti BRE?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde ralu » Mie Apr 26, 2006 8:57 am

'nbm'.....nu conteaza cine sunt. .. Si de ce ar trebui sa ma crezi?...........
Nu-ti cer sa ma crezi...Dar dak intri pe site-ul lui Kurt si citesti toata biografia lui si tot ce au spus cei care au studiat cazul lui...Vei incepe sa ma crezi....
Avatar utilizator
ralu
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Apr 19, 2006 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mie Apr 26, 2006 9:32 am

americanii numesc asta publicity stunt.
let's blame courtney love!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Apr 26, 2006 11:40 am

'nbm'.....nu conteaza cine sunt. ..


petre magdin?

whatever tu ce kilogramele mele pazesti aici?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde whatever » Mie Apr 26, 2006 6:28 pm

oaiiiiii, deci da, am fost prin cu treburi la faculta Dana, nu prea am avut timp zilele astea, doar pe Tool am mai curatat ceva.

eu zic sa o mai lasam un pic pe ralu, ca are potential. Si gata copii, ca am ochiu' pe voi din nou.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Syd » Mie Iun 28, 2006 5:24 pm

Mai oameni...omul o fost sincer si o facut muzica buna.Despre asta ar trebui sa vorbim, nu sa ne dam in cap unii la altii.
Ca ti-a placut candva sau nu iti place trebuie sa recunosti ca a fost trupa care a schimbat fata rockului cel mai mult...ok, hai sa recunoastem ca mai sunt si trupe ca Mudhoney, Pearl Jam, Soundgarden, Sonic Youth, Pixies, Alice in Chains, Hole, Green River, Babes in Toyland, L7 si multe altele care nu mi le amintesc acum, care meritau poate un strop din atentia pe care a primit-o Nirvana la vremea lor.Poate ca Nirvana a fost doar varful icebergului.

Toate aceste trupe au aparut intr-un moment in care rock-ul trebuia sa se schimbe....si doamne 'multzam ca s-a schimbat.Rock-ul parea cam obosit inainte sa apara ei.

Rock-ul pare la fel de obosit si acuma...parerea mea....in Rolling Stones parca scria recent ca pe scena rock lipseste un vizionar ca si Kurt Cobain.Iti dai seama ca e mare adevar daca stai si asculti toate trupele tinere de acuma, care poate canta mai bine decat a cantat Nirvana dar le lipseste...nu stiu, acel "ceva".
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde Cretzu_4u » Mar Noi 21, 2006 2:05 pm

Nici nu-mi vine sa cred ca am postat toate chestiile alea de mai sus(nici macar nu-mi aduc aminte) .atunci "aveam ochi dar nu vedeam,aveam urechi dar nu auzeam."Imi pare sincer rau whatever daca te-am jignit cumva ,imi pare rau ca am blamat niste formatii ca g'n'r sau metallica(omg cat poate sa se schimbe omul pe parcursul unui singur an). in alta ordine de idei .. inca mai ascult nirvana si-mi place foarte mult , acum piesa mea favorita este "Nobody knows that i'm new wave"
Cretzu_4u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mai 30, 2005 11:34 pm
Localitate: PLoiesti

Mesajde musicplus » Lun Noi 27, 2006 7:05 pm

O firma al carei patron il cunosc, are de vanzare, ORIGINALE, SIGILATE, CD-uri import Anglia, cu doar 29.9 ron albumul:

Korn - Issues

Marilyn Manson - Mechanical Animals

Megadeth - So Far, So Good, So What

Metallica - Garage Inc. [2CD]
Metallica - Metallica
Metallica - Ride The Lightning

Nirvana - Bleach
Nirvana - Incesticide
Nirvana - Nevermind


Placebo - Pure Morning [promo CD]
Placebo - Placebo
Placebo - Without You I'm Nothing
Placebo feat. David Bowie - Without You I'm Nothing [enhanced CD]

Rage Against The Machine - The Battle of Los Angeles
Rage Against The Machine - Evil Empire

Rammstein - Live Aus Berlin
Rammstein - Mutter Digipak Limited Edition
Rammstein - Mutter
Rammstein - Sehnsucht (2CD Australian Tour Limited Edition + Bonus Live Disc)

RADIOHEAD - AMNESIAC
RADIOHEAD - KID A + DELUXE CARDBOARD BOOK (39 $)
RADIOHEAD - OK COMPUTER
RADIOHEAD - THE BENDS

WASP - Double Live Assassins [2CD]
WASP - Inside The Electric Circus
WASP - The Crimson Idol [2CD]
WASP - The Headless Children
WASP - WASP


Il cunosc pe patron si il pot ruga sa-mi opreasca din ele daca exista oameni aici care sunt interesati.

In magazin cel mai ieftin am vazut cu 70 - 100 ron albumul dar aceste titluri nici nu se prea gasesc in Romania.

Pretul de 29.9 ron este de PATRU ori mai mic, mie mi se pare intr-adevar extraordinar.

Voi mai stiti undeva astfel de ocazie?
musicplus
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 27, 2006 3:31 pm
Localitate: City of lights

Mesajde ellaine » Mar Apr 24, 2007 11:41 am

we miss u kurt....i still belive in u...!!rest in peace!13 ani d la moartea lui...
ellaine
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 24, 2007 11:32 am
Localitate: tulcea

Mesajde ellaine » Mar Apr 24, 2007 11:45 am

si dk se droga era d la boala p care o avea...cititi fratilor despre el si cautati toate reportajele si documentarele....NU s-a sinucis.....http://www.deathofkurtcobain.com/
ellaine
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 24, 2007 11:32 am
Localitate: tulcea

Mesajde shiona » Mar Apr 24, 2007 2:03 pm

offtopic: azi e aprilie 24...cred ca ai intarziat cu vreo 20 de zile.
ontopic: faptul ca se droga pt a calma durerea nu inseamna ca nu s-a sinucis...
ganditi-va la o chestiune: cum va imaginati ca ar fi ajuns in prezent Nirvana in cazul in care Kurt ar fi fost inca in viata? probabil ar fi fost ori o trupa de obositi care nu ar fi putut sa mai vina cu ceva nou pe piata muzicala, sau poate s-ar fi despartit de mult...
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

material nou Nirvana

Mesajde schatzy_io_ana » Mar Noi 24, 2009 2:17 pm

Universal si Sub Pop vor scoate cate un material nou Nirvana.
Am gasit un articol despre materialul scos de Universal aici

este vorba de concecrtul sustinut de Nirvana in 1992 la Festivalul Reading din Anglia.
schatzy_io_ana
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 24, 2009 1:55 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eliana » Mar Noi 24, 2009 2:27 pm

si nu ne spui si noua ce opinie ai despre articol, si daca astepti cu nerabdare noul album, si de ce?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Anterior

Înapoi la Nirvana

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori