Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

Mesajde alina » Vin Oct 05, 2001 11:56 pm

mai e cargo pe primul loc ,n-am mai vazut emisiunea de vreo luna atunci era
bravo cargo
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Cargo la TVR2

Mesajde gaga » Sâm Oct 06, 2001 11:21 am

In data de 07.11.2001 la TVR2 este programata o emisiune despre Cargo. Mai multe amanunte dupa ce primesc newsletterul oficial.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Sâm Oct 06, 2001 11:49 pm

thank pt info
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

nu shtiam ca shi curly e din craiova

Mesajde DarK SamuraY » Mar Oct 09, 2001 3:53 am

Curly in caz ca citeshti mesajul asta sa-mi dai neaparat telefon sa ieshim la o bere ca de manele m-au creierit totzi dar ce sa-i faci ?
stai shi induri sau te revoltzi shi tzi-o iei in bot cum era sa mi-o iau eu da am avut norok ca m-au cunoscut nishte tovarashi shi m-au scos din ghearele aluia in rest parerea mea despre Cargo shi Iris sunt la fel de bune numai ca din pacate Cargo a devenit un pic comercial a ajuns sa cante la balurile bobocilor pe la facultatzi mai ales ca in craiova nu au avut cum s-ar zice un concert adevarat de foarte mult timp
Ride the 420 highway
DarK SamuraY
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Vin Sep 28, 2001 5:44 am
Localitate: Craiova (Sibiu)

Re: nu shtiam ca shi curly e din craiova

Mesajde gaga » Mar Oct 09, 2001 8:50 am

Initial trimis de DarK SamuraY
"parerea mea despre Cargo shi Iris sunt la fel de bune numai ca din pacate Cargo a devenit un pic comercial a ajuns sa cante la balurile bobocilor pe la facultatzi mai ales ca in craiova nu au avut cum s-ar zice un concert adevarat de foarte mult timp"

Dark-ule esti pe teren minat cu definitiile comercialului. Toate trupele de rock romanesti de pe vremea impuscatului au cantat la baluri de boboci (mai putin Hoisan si tectonic dar e o exceptie). Toate include si Irisul. Pe atunci neexistand manele la baluri se canta aproape numai rock si folk. E adevarat ca nu erau trupe de death, black, doom si Homograful si Voltajul cantau rock deci erau mai multi dar nu inseamna ca daca Cargo canta la boboci a devenit comercial. Definirea (sper sa o facem intr-un tarziu) comercialului las-o in seama mea si a lui m-sux.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: nu shtiam ca shi curly e din craiova

Mesajde DarK SamuraY » Joi Oct 11, 2001 3:49 am

Initial trimis de DANA
Initial trimis de DarK SamuraY
"parerea mea despre Cargo shi Iris sunt la fel de bune numai ca din pacate Cargo a devenit un pic comercial a ajuns sa cante la balurile bobocilor pe la facultatzi mai ales ca in craiova nu au avut cum s-ar zice un concert adevarat de foarte mult timp"

Dark-ule esti pe teren minat cu definitiile comercialului. Toate trupele de rock romanesti de pe vremea impuscatului au cantat la baluri de boboci (mai putin Hoisan si tectonic dar e o exceptie). Toate include si Irisul. Pe atunci neexistand manele la baluri se canta aproape numai rock si folk. E adevarat ca nu erau trupe de death, black, doom si Homograful si Voltajul cantau rock deci erau mai multi dar nu inseamna ca daca Cargo canta la boboci a devenit comercial. Definirea (sper sa o facem intr-un tarziu) comercialului las-o in seama mea si a lui m-sux.






mama ash vrea sa shtiu intai daca ai anishorii in preajma varstei de 30 de ani :) shi ash vrea sa shtiu de ce pe forumul asta nu merg zambete ?(confused ) dar sa revenim la ovinele noastre shtiu ca se canta rock pe la baluri ca shi tata manca ,bea shi visa Pheonix shi altele dar shtiu ca formatzia asta ii placea cel mai mult shi acum mai are viniluri cu ei dar sa shtii ca la o anumita trupa intzeleg ca ii trebe bani ca sa supravietzuiasca shi sa scoata discuri etc. dar vezi tu eu cred ca nu ar trebui o formatzie de rock sa stea alturi de hip-hop sau alte crapuri
get it mami asha sincer sa fiu nici eu nu am definita prea bine in cap ideea de comercial dar shtiu cand ceva imi place shi shtiu cand sa stramb din nas shi sa trag o injuratura printre dintzi


:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ride the 420 highway
DarK SamuraY
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Vin Sep 28, 2001 5:44 am
Localitate: Craiova (Sibiu)

Re: Re: Re: nu shtiam ca shi curly e din craiova

Mesajde gaga » Joi Oct 11, 2001 8:57 am

Initial trimis de DarK SamuraY
mama ash vrea sa shtiu intai daca ai anishorii in preajma varstei de 30 de ani :)

aproximativ DA

shi ash vrea sa shtiu de ce pe forumul asta nu merg zambete ?

merg :confused:


eu cred ca nu ar trebui o formatzie de rock sa stea alturi de hip-hop sau alte crapuri

Aici ai dreptate, e degradant. Dar nu are legatura cu calitatea muzicii pe care o canta. E degradant in primul rand pentru ei ca muzicieni de rock dar nu le schimba cu nimic albumele

mami asha sincer sa fiu nici eu nu am definita prea bine in cap ideea de comercial dar shtiu cand ceva imi place shi shtiu cand sa stramb din nas shi sa trag o injuratura printre dintzi

In sfarsit un baiat destept care nu da definitii, bine Dark, tine-o tot asa. In timp o sa incepi sa-ti definesti si chiar pietrifici ideile in domeniul muzical. Numai sa nu ti le schimbi spre alte alea
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

...tot Cargo

Mesajde shinee » Joi Oct 11, 2001 10:27 pm

Sper ca "piatra " de care vorbea Dana era doar o metafora... Uff, nu prea sunt buna la chestiile astea gen forum, dar daca tot am dat de suibiectul Cargo, macar atat sa zic. Sunt prietena cu ei de aproape 7 ani si nu m-au dezamagit decat de vreo 2-3 ori.Imi pare rau ca nu exista chat, as fi fost mai in largul meu.
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

ha ha ha

Mesajde Vizitator » Joi Oct 11, 2001 10:45 pm

daca prind picior de hip-hop-er pe aici il banez

nu se accepta mesajele manelistilor si hip-hop-erilor si de alte religii decat ROCK
Vizitator
 

Mesajde alina » Joi Oct 11, 2001 10:48 pm

exista pe irc un canal cargo dar e penibil e mai bine asa asta ti-o garantez
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

canalul irc #CARGO

Mesajde Vizitator » Joi Oct 11, 2001 10:59 pm

canalul ala eplin de neaveniti si profitori..ma seaca de fiecare data cand ajung pe acolo

oricum, mai pierd timpul pe acolo, ca poate mai intra ana, richie...

btw shinee, tu nu esti ana? ca parca ea avea un nick asemanator cand am vorbit cu ea????
Vizitator
 

Mesajde gaga » Vin Oct 12, 2001 7:40 am

DA mai Vali, shinee = ana. Si daca tot e ana, spune-ne si noua cand mai canta in Bucuresti ca mi-e dor de ei!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde shinee » Vin Oct 12, 2001 11:01 am

pe 1 noiembrie la backstage. si sper sa mergem in decembrie in iasi... pana atunci, mai asteptam bucurestiul cu o Mobilizare Generala, amanata de 6 X, de mi-a incurcat toate planurile.
INTREBARE SERIOASA: de unde pot imprumuta cu dobanda si acte 3000 $? Urgent
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: trista

Mesajde shinee » Vin Oct 12, 2001 11:06 am

neoficial, pot sa va spun ca, uneori, Cargo prefera sa-si pastreze experientele personale pt. sine.
desigur, tot neoficial, imi permit sa-i adresez lui vali un gest dojenitor pentru ca a dezvaluit asta.
ana
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Vin Oct 12, 2001 2:28 pm

Initial trimis de shinee
INTREBARE SERIOASA: de unde pot imprumuta cu dobanda si acte 3000 $? Urgent


Stiu ca e o intrebare serioasa dar nu ma pot abtine hahahahaha!
Aici Ana? Tu ai vazut ca pe baietii astia de pe-aici ii cheama Rockeru' Shomer, Kickass, Manelesux... pe bune acum.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: CARGO vs.IRIS

Mesajde shinee » Vin Oct 12, 2001 6:04 pm

Initial trimis de DEATHANGEL

. Oricum Cargo inca nu a atins culmea IRISului!.

...poate doar la popularitate nu a atins. ndesi eu prefer publicul specializat marii mase de oameni care canta "Dar sa nu mi iei niciodata dragosteeeaaaa..."
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Vin Oct 12, 2001 6:06 pm

Initial trimis de DANA


Stiu ca e o intrebare serioasa dar nu ma pot abtine hahahahaha!
Aici Ana? Tu ai vazut ca pe baietii astia de pe-aici ii cheama Rockeru' Shomer, Kickass, Manelesux... pe bune acum.


eu sunt 1 pic mai sensibila si mai serioasa, in general...nu "vream" sa jignesc, ma gandeam doar ca stiti pe vreun camatar
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Vizitator » Sâm Oct 13, 2001 3:27 pm

shinee, sorry, treia sa imi dau seama, dar stiam ca tu nu ai comp acasa (nu ma inteba de unde stiu) si adresa era a unui comp de acasa

chiar nu avem suma respectiva. ma abtin s ate intreb la ce iti trebe???
Vizitator
 

Mesajde shinee » Sâm Oct 13, 2001 10:49 pm

ar trebui sa te intreb ce mai stii de la mine din casa...
nu mie imi trebuia suma de bani, ci k sa ajut pe cineva, peroana serioasa, ba chiar firma.
ce mai faci, vali:) ?
Imi place mult de tot forumul
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

ma bucur ca iti place

Mesajde Vizitator » Mie Oct 24, 2001 12:39 am

ma bucur ca iti place
adu-l shi pe cicos pe aici
Vizitator
 

Bump

Mesajde gaga » Mar Noi 13, 2001 10:59 am

Mi-am adus aminte ca aveam un thread pentru Cargo, asta ca sa nu-l continuam pe cel cu laptaria, hai sa lasam resentimentele deoparte.

La radio da mai mult Cargo decat va puteti imagina (da si Iris, stati linistiti, ba dupa spusele tsepoasei da si Luna Amara). De-aia zic, mai dati si voi cate o fuga pe acolo ca sa nu ramanem in urma (apar tot felul de cereri cu animal pix...)

Uitati link-ul:

ACTIV FM 92.7
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

m-am sculat de sub catziva metri

Mesajde DarK SamuraY » Joi Noi 15, 2001 3:53 am

cubi de pamant dar akum shtiu sigur ca azi canta cargo la un bal la medicina in Craiova (aviz Curly ) dar din pacate cum se intampla ceva mai klumea se nimereshte sa nu am kior de ban :( shi iar mai trag o injuratura printre dintzi (da' una spurcata da rau de tot )dar viatza nu e fuckuta din trandafiri shi garoafe asha ca mai vin shi momente negre din pacate ;ma bagasem in seama cu una de la medicina sa imi ia shi mie bilet dar nu am mai avut bani
:mad: :mad: :mad: ce sa mai zic sanatate shi cum spun kukalarii
ash vrea saa dau o dedicatzie pt rockeru shmer care de curand acu cateva sapt a vizitat Craiova lui Curly shi restu de poporime NO OFENCE care sincer sa fiu nici nu ii shtiu pe totzi v-am pupat hai pa
Ride the 420 highway
DarK SamuraY
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Vin Sep 28, 2001 5:44 am
Localitate: Craiova (Sibiu)

Mesajde gaga » Joi Noi 15, 2001 8:36 am

He he samuraiule, cam rar pe aici... vino mah mai des ca avem nevoie de fortze ca tine...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

cargo aseara

Mesajde curly » Vin Noi 16, 2001 12:52 pm

am fost la concert azi noapte.destul de ciudata atmosfera:era balul bobocilor si ma asteptam sa n-am loc de fandosite si gelati pe-acolo,dar nu a fost asa-concert rock pe bune.........cei care n-aveau treaba cu rockul au plecat acasa.........baietii au cantat bine(de fapt s-au straduit sa o faca:juma de concert kempes se auzea groaznic,iar bass nu au avut tot concertul),dar au neglijat sonorizarea ca nu au venit sa-si regleze acustica mai devreme,au facut-o chuar pe scena
m-am ales cu strangere de mana de la barar si cu un bat de la tavi pe care l-am cedat unui tip care era cu mine si care este fan mai mare..................pentru mine n-a fost deranjant,dar pentru altii da:adi barar a baut ,a fumat,chiar a mancat pe scena!cineva zicea;"bah,mai urmeaza sa-si aduca o femeie!".........atat!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde gaga » Vin Noi 16, 2001 2:02 pm

Buna cronicutza cretzule, se confirma fenomenul laptarie vis-a-vis de respectul fatza de fani... dar poti da mai multe amanunte? Ce piese au cantat, a fost si Destin? S-a auzit chitara, clapa, fa shi tu o cronica asa ca pentru fani... ah, si era sa uit: da telefonul ala.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Sâm Noi 17, 2001 1:15 am

N-am stiut unde sa bag chestia asta:
E un articol de vreo 5 randuri in Evenimentul Muzical despre Cargo (despre concertele lucky nights) si o poza nahspa cu ei

(dyane i saw you)
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde curly » Dum Noi 18, 2001 10:32 pm

Initial trimis de DANA
Buna cronicutza cretzule, se confirma fenomenul laptarie vis-a-vis de respectul fatza de fani... dar poti da mai multe amanunte? Ce piese au cantat, a fost si Destin? S-a auzit chitara, clapa, fa shi tu o cronica asa ca pentru fani... ah, si era sa uit: da telefonul ala.

hai sa mai incerc!...........de obicei,a doua oara e mai lung[:)] dar eu o sa fiu mai la obiect acum:au avut deficiente la microfonul lui kempes,clapele i-au tinut de fapt,barar canta rau,tobele s-au auzit adevarat pentru ca au acolo un tehnician foaret bun!
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

duminica seara

Mesajde Vizitator » Lun Noi 19, 2001 1:44 am

duminica seara a fost cargo si iris in piata revolutiei

si cred ca sunt in asentimentul tuturor cand spun ca trupa CARGO a cantat bine. suna bien in 5, cu clapa data tare


<eu sunt de parere ca 6 membri e prea mult pentru o trupa si adesea ma miram la ce foloseste clapa, in afara de 3-4 piese la cargo>
dar concertul a sunat foarte bine
Vizitator
 

Mesajde gaga » Lun Noi 19, 2001 9:06 am

Ma bucur ca a sunat bine duminica, dar deocamdata balanta e inclinata in jos, pe urma la megaconcertele astea de obicei suna destul de bine si pe urma nici nu prea poti asculta cum trebuie de tzigani si manelishti... Si dyane a zis ca a fost marfa (pe topicul cu versuri), pacat ca nu am ajuns... Dupa ce trupa au cantat? Hi q, animalele cu pix sau cine?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde KickAss » Lun Noi 19, 2001 10:25 am

Initial trimis de DANA
pe urma nici nu prea poti asculta cum trebuie de tzigani si manelishti...


Bah, n-a fost chiar asa. In fata noastra era unu cu sepcalie si m-a mancat in kur sa-l interpelez: "Bah tu asculti Cargo?" "NU!" "Atunci poti te rog sa faci un pic de loc?" "DA" "BINE!" Aia din primele randuri chiar dadeau din cap si se agitau p-acolo. D-aia din spate nu stiu nimic.

Am impresia ca au intrat dupa N&D.

Bah, chiar au sunat nota 10. Din cate am aflat p-acolo, baietii, inainte sa inceapa toata chestia, au urcat pe scena si au facut teste de sunet. Acum probela vine din partea IRIS-ului care s-a urcat direct pe scena si a inceput sa cante fara teste fara nimic. Exista niste variante: 1. Instrumentatie play-back; 2. Iris a cantat pe aranjamentele Cargo.

Concert fff. bun dar, nu s-a cantat Destin. Oricum, au sunat OK.

PS. m-am facut si de un autograf de la Kempes!!!!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron