Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

Mesajde gaga » Lun Dec 17, 2001 10:33 am

Super pozeeeeeeeee!!!!!!!!! Suntem artisti mah vali, sa nu mai razi alta data de aparatu' meu.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tseposu » Lun Dec 17, 2001 11:16 am

misto pozele, superb Kempes in penultima din prima coloana, cu Tavi puteau fi mai multe, dar e bine si asa
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Dragos PR » Mar Dec 18, 2001 9:55 pm

Vreau sa lamuresc niste chestii:
- nu stiu ce s-a intamplat la Bacau, dar maniera in care se face promo, sau mai bine zis nu se face la clubbingurile de genu' asta si locul ales e de multe ori idioata
- la Iasi am ajuns dupa un drum de opt ore cu masina de-am crezut ca nu mai ajung ca se anuntau drumuri blocate in zona aia si a fost intai un concert in aer liber cu Iris, Cargo si Vita de Vie la minus opt grade de-au baut toti vin fiert pe scena, si unde Iris a avut public mai bun pentru ca vine mai des si pentru ca Mincu duce mai bine lume mai multa (dar a iesit bine si la Cargo, au venit la bis fara instrumente si au cantat cu oamenii din fata)
- au plecat imediat intr-o discoteca la fel de dubioasa dar unde s-au strans cel mult o suta de oameni cu care au cantat de la 11 juma la doua juma de noapte (pauza de douazeci-douajcinci de minute) cam toate bucatile, inclusiv Destin, Erata etc (faza e ca recitalul de la Vita de Vie s-a suprapus cu o bucata buna de Cargo);
concluzie: la Iasi a fost bine, cred ca si baietii sunt multumiti, in ciuda unei organizari prea putin gandite si a unei prezente extrem de rare a trupei in zona (repet, Iris vine regulat si are public tapan, la Digital Athenaeum organizatorii au anuntat doua mii de oameni, cred ca trebuie dat in jumate da tot e ceva, nu?)
Dragos PR
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Mar Dec 04, 2001 4:30 pm
Localitate: Romania

Craiova

Mesajde dyane » Mar Dec 18, 2001 10:38 pm

..la Bacau aud ca iesit nasol, au cantat 40 de minute in total, dupa care au pus aia Voltaj urmat de Copilu' Minune. Prost gust extrem.

La Craiova in schimb, au inceput tarziu, dupa inca vreo 6 formatii. Instalatia de sunet nu era stralucita dar au scos tot ce s-a putut din ea asa ca s-a auzit bine. N-au cantat foarte mult, dar au fost si Destin si Erata, in rest cam ca de obicei. Oricum, publicul, care fusese destul de pasiv pana atunci s-a implicat, canta lumea in sala. Doar la Coma, s-au mai miscat craiovenii in masa, desi imi scapa de ce. Au bisat doar Aproape de voi. Din cate am vazut sunt singurii pe care i-a chemat publicul inapoi, desi n-am fost chiar de a inceput.
A mai fost o formatie din Craiova cred, care nu stiu cum se cheama, dar mi-a placut. Adik mi-a placut muzica in sine ca vocea strica totul. Concluzie: mi-a placut si la Craiova si nu-mi place ca se cam termina perioada asta plina de concerte.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vizitator » Mie Dec 19, 2001 3:14 am

odata si-odata trebuie si ei sa intre in studio sa inregistreze pentru noul album, ala care trebui sa iasa in vara, apoi in toamna, apoi si-a rupt piciorul igrisan...
Vizitator
 

Vali nasolu'

Mesajde KickAss » Mie Dec 19, 2001 11:03 am

Baaaah! Pot sa te intreb ce este cu protectia aia la salvare!!! Nasolule! Bulangiule! Haladitule! LOL!!!
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

muci

Mesajde Vizitator » Mie Dec 19, 2001 8:44 pm

e pusa pentru fraieri...credeam ca tu poti sa treci peste ea...se pare ca nu.

oricum va dau pozele saptamana viitoare...inclusiv alea cu noi si persoanele noastre
Vizitator
 

Kickule

Mesajde alina » Mie Dec 19, 2001 10:23 pm

s-a inventat comanda Alt+PrintScreen incearc-o ca merita dupa ce copiezi tot ecranu' mergi intr-un editor de img si selectezi ce-ti trebuie de acolo
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

o seara cu cargo!

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Dec 19, 2001 11:31 pm

mai corect,o noapte!
shinee a fost si ea la concert fara ca baietii sa sti eca ea este in craiova...oricum i-a surprins placut,mai ales pe kempes care a vazut-o primu'!
dupa conncert eu le-am facut niste poze cand au iesit din scena si un autograf lu' tavi...
m-am intors in bar la shinee si nu credeam ca vom ajunge la ei....a sunat-o barar pe ana si ana nu raspundea,pana la uram a raspuns si prin multe negocieri am ajuns sus unde erau ei.
tavi cand a auzit ca eu sunt rockeru'somer a facut o fatza de am crezut ca-mi trage una de nu ma vad!da' nu a fost asa!ne-a povestit ca intra des pe forum si urmareste ceea ce scriem noi aici...mai tarziu am aflat ca si godzilla si alin intra si urmaresc miscarile de pe forum...cu ocazia asta am le-am intalnit pe dyane si pe copil....noaptea a fost super petrecuta in barul snobi !membrii cargo sunt niste oameni adevarati si super normali!
multam tavi,alin,pup,godzilla si adi&muerte!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Vizitator » Mie Dec 19, 2001 11:48 pm

bravo shomere...trimite-ne pozele....
Vizitator
 

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Dec 19, 2001 11:56 pm

Initial trimis de vali
bravo shomere...trimite-ne pozele....


poze sunt mai multe din concert,va fi una(daca iese) cu barar care s-a strambat pentru mine!

cand le scot iti dai seama ca vei fi destinatar!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

hmmm

Mesajde gaga » Joi Dec 20, 2001 9:49 am

Aparent persoanele non grata sunt cele din Bukale... :cry: tre' sa-mi schimb buletinul..
Bravo aline.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Vizitator » Joi Dec 20, 2001 9:47 pm

pai noi suntem capii rautatilor...
Vizitator
 

craiova

Mesajde shinee » Sâm Dec 22, 2001 3:49 pm

a fost una dintre cele mai frumoase seri, fiindca eu am fost SPECTATOR!!!!

mai nasol a fosat ca m-am imbolnavit de grpa, ca la copiii curly & rocker a fost tare frig in casa:(((


n-am iesit din casa de marti seara de cand am ajuns acasa...si ma apropii de moarte...cred...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Re: craiova

Mesajde alina » Sâm Dec 22, 2001 10:27 pm

n-am iesit din casa de marti seara de cand am ajuns acasa...si ma apropii de moarte...cred... [/B][/QUOTE]

si acum o vorba din popor :Nu piere raul asa usor :D :D
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: o seara cu cargo!

Mesajde onk » Dum Dec 23, 2001 10:29 pm

membrii cargo sunt niste oameni adevarati si super normali!


:confused: da' ti-a luat ceva timp sa-ti dai seama
pe bune, ca doar i-ai mai vazut, ce credeai?
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Emisiune la TVR

Mesajde gaga » Lun Dec 24, 2001 1:02 pm

Diseara la ora 21.00 sunt pe TVR (1 sau 2) colindele filmate saptamana trecuta de baietii de la Cargo la munte saptamana trecuta. Fiti pe faza! (by shinee)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

m-am topit de ris...

Mesajde shinee » Vin Dec 28, 2001 5:30 am

voi nu?
oare unde?
maini!
manutze!
mai tare puteti? puteti mai tare?
acuma tare...si cu fortza...
hai sa vedem ce iese...
ha,ha,ha,ha...
vreau s-aud!
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Sâm Dec 29, 2001 2:44 pm

Ia uitati ce am gasit io pe guestbookul siteului Cargo (btw. vali, good work, super site!!!)

"Nume: TINELA (Pagina)
Oras: Bucuresti Data: Thu Dec 20 14:49:55 2001
Text: Super concertele din utima vreme, pacat ca ne lasati sa asteptam cam mult cava nou!
Kempes, baiete mi-ai spus candva ca divortezi si tu tot cu "Albastra" vii la concerte? Ce ati avut in END ZONE? Va impungeati din priviri! "

bah, e doar asa ca sa ne radem, gio nu da cu paru' uite linkul si vezi cine-i tinela poate ai nevoie de un sac de box :)

guestbook site Cargo
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Vizitator » Lun Ian 21, 2002 7:09 pm

vreau sa spun ca pana acum 2 zile nici nu vroiam sa aud de muzica rock romaneasca si,fara sa stiu macar despre ce e vorba,nu suportam sa aud numele cargo si iris.....acum 2 zile,o colega mi-a pus cargo si m-a obligat sa ascult 2 melodii.......E SUPER!!! si vreau sa-mi cer iertare....
acum vreau sa stiu cum pot afla mai multe despre ei si cum pot face rost de albumele lor....
cori
Vizitator
 

Mesajde gaga » Lun Ian 21, 2002 7:29 pm

simplu, intri in magazin si le cumperi.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Lun Ian 21, 2002 7:40 pm

daca le gasesti... :S
daca nu, te duci la Muzica, sau suni un prieten
oricum, stai prin zona, intreaba publicul, inregistreaza-te, du-te la concerte (cand vor fi, Lazare, vor fi), ramai pe forum, cauta...cauta...rece...rece...caldut...ai gasit?:o
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde onk » Lun Ian 21, 2002 7:41 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer


poze sunt mai multe din concert,va fi una(daca iese) cu barar care s-a strambat pentru mine!

cand le scot iti dai seama ca vei fi destinatar!


sa vedem, sa vedem,
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Feb 11, 2002 8:23 am

da aline. poozele alea.... ce draq astepti, invitatie oficiala?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde curly » Lun Feb 11, 2002 11:36 am

ete-te!sa gasii ea sa-l certe pe bradar!
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde gaga » Lun Feb 11, 2002 12:15 pm

Originally posted by curly
ete-te!sa gasii ea sa-l certe pe bradar!


ete fleoshc, ii lua el apararea, bradaru e mai mare ca tine, se apara si singur... si ce draq te tot bagi in seama? michimausule:p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

site

Mesajde claudiurock » Vin Mar 01, 2002 5:02 pm

inafara de pagina lui Cicos, mai exista vre-un site? cel administrat de vali vad ca nu merge. si-a schimbat adresa?
claudiurock
 

Mesajde Vizitator » Vin Mar 01, 2002 9:39 pm

Vizitator
 

Re: Cargo

Mesajde bozantana2000 » Sâm Mar 02, 2002 10:35 pm

Initial trimis de DANA
Daca tot ne-a inchis vali subiectul Voltaj, hai sa trecem la alta trupa. Despre Cargo ce credeti? Eu cred multe dar las unul din voi sa arunce primul piatra!

E dupa Iris cea mai buna, dar nu sunt multumit de ultimul lor album.Il astept pe urmatorul cu speranta ca va fi mai bun.
bozantana2000
 

Mesajde alina » Sâm Mar 16, 2002 11:50 pm

Ieri ,azi mai degraba,pe la 4 dimineatza am vazut Cargo pe Otv.Era o filmare de la ceva festival NightRock daca bine imi amintesc.Am vazut doar Batacanda cam putin ce-i drept da decat nimic !Dupa aia a cantat Compact Cluj cu Mircea Rusu la voce,Cantec pentru prieteni faina piesa no bine ca nu !


Offtopic:
A si tot azi noapte da pe la 5 vazui pe Atomic Led Zeppelin-Communication Breakdown !:D :D :D
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron