Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

Mesajde tseposu » Lun Noi 19, 2001 1:59 pm

da, concertul Cargo s-a auzit bine, mie mi-a placut mai mult ca-n Laptarie (evident!), doar ca nu au cantat piese mai vechi... a fost albumul "Ziua vrajitoarelor" + "Mama"&"Baga-ti mintile-n cap". prietenele lui Kicku' au fost si ele prezente...
desi nu tine de subiectul asta, Iris a canat excelent, sa spuna si ceilalti daca nu a fost asa... plus ca doar ei au revenit la bis...
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde dyane » Lun Noi 19, 2001 4:35 pm

Sunetul a fost foarte bun, si mi s-a parut destul de normal sa nu cante piese vechi. E destul de riscant, la concerte mai mari, unde publicul e mixt-sa cante melodiile mai putin cunoscute. Oricum a fost mult mai bine decat ma asteptam sa iasa avand in vedere ca au intrat dupa N&d, animale ics si ce catastrofe or mai fi fost inainte.
Si irisii au fost ok.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vizitator » Lun Noi 19, 2001 10:44 pm

Initial trimis de KickAss

Bah, chiar au sunat nota 10. Din cate am aflat p-acolo, baietii, inainte sa inceapa toata chestia, au urcat pe scena si au facut teste de sunet. Acum probela vine din partea IRIS-ului care s-a urcat direct pe scena si a inceput sa cante fara teste fara nimic. Exista niste variante: 1. Instrumentatie play-back; 2. Iris a cantat pe aranjamentele Cargo.

iris au facut shi ei probe de sunet. si nu au facut playback total, ci i-am prins doar la niste bucati de chitara
Vizitator
 

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Noi 20, 2001 12:32 pm

Initial trimis de vali

iris au facut shi ei probe de sunet. si nu au facut playback total, ci i-am prins doar la niste bucati de chitara


hai pe bune!
au facut playback?Iris?
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

pentru ruckeru, kickass shi shinee

Mesajde Vizitator » Mar Noi 20, 2001 9:42 pm

au facut playback doar la niste bucati de chitara. nu stiu care e termentul exact, dar valter canta ceva acolo si eu auzeam si o a doua chitara.
Vizitator
 

Mesajde gaga » Lun Noi 26, 2001 12:27 pm

Revenind la Cargo... hai sa vedem cine vine joi in Union Jack:

Sigur cei ce-l vor vedea pe Muerte la treaba sunt (deocamdata):
1.DANA
2.DEATHANGEL

Restul nu au confirmat... ah, si nu uitati ca avem un sfant de kaftit in ziua de dupa.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Vizitator » Lun Noi 26, 2001 1:23 pm

io vin sigur
Vizitator
 

Mesajde FrozeN » Lun Noi 26, 2001 3:52 pm

Nu cred ca vin. Cargo a inceput sa ma dezamageasca crunt in ultima perioada. Si n-as vrea ca peste cativa ani sa ramana pentru mine drept o formatie faina, dar care in final si-a batut joc de ea insasi.
FrozeN
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Aug 17, 2001 10:23 am
Localitate: -

Cargo la Brasov

Mesajde dyane » Lun Noi 26, 2001 9:59 pm

Am fost sambata la concert. S-a auzit bine, parerea mea, si a cantat absolut toata lumea. Singura chestie, ca nu incapea foarte multa lume in fata scenei. Oricum, au cantat si Destin, si din cele mai vechi Spune-mi de ce? La sfarsit au bisat Ziua vrajitoarelor si Aproape de voi. In schimb a lipsit Erata care mie imi place foarte mult.

Bineinteles ca vin in Union Jack.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde alina » Lun Noi 26, 2001 10:30 pm

si la Cluj a lipsit Erata dar si Zi de zi piesa mea favorita dar in orice caz concertul a fost super din punctul meu de vedere publicul din pacate mare dezamagire s-a dezmortit de abia la jumatea concertului cand Adi Barar a facut un pic de 'ordine' prin sala .
Cel mai in forma mi s-a parut Tavi,tobele au sunat excelent! Bravo Tavi keep it up!!!
Barar a fost pus pe glume tot concertul !A facut misto de noi dar in sensul frumos a cuvantului.
Au fost multe faze misto of course din puncul meu de vedere dar ele nu pot fi povestite pot dar isi pierd din savoare.
Inchei printr-o fraza zisa de Barar dupa ce publicu a cantat Aproape de voi :'Ne-ati dat o lectie de concert rock civilizat si tacut dar foarte civilizat.'hmm cat reason in aceste vorbe

Mergeti mai la bukale la concert Cargo !!!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

cine vine la concert

Mesajde Vizitator » Mie Noi 28, 2001 7:29 pm

cine vine joi in union jack ne intalnim la 21.00 in statia de autobuz de la kogalniceanu. cea de pe partea cu mac donalds'ul
Vizitator
 

Re: Cargo la Brasov

Mesajde tseposu » Joi Noi 29, 2001 4:39 pm

Initial trimis de dyane
Am fost sambata la concert. S-a auzit bine, parerea mea, si a cantat absolut toata lumea. Singura chestie, ca nu incapea foarte multa lume in fata scenei. Oricum, au cantat si Destin, si din cele mai vechi Spune-mi de ce? La sfarsit au bisat Ziua vrajitoarelor si Aproape de voi. In schimb a lipsit Erata care mie imi place foarte mult.

Bineinteles ca vin in Union Jack.


s-a auzit foarte bine si mi s-a parut ca si lor le-a placut cum a iesit. 2 bisuri n-am mai vazut la cargo (ma refer la ce a fost luna asta), iar tavi a fost intr-o dispozitie... mi-a dat un bat de-al lui...
n-au cantat tot ce au avut prevazut pe playlist, iar erata e una din piesele care au fost abandonate (din pacate)

eu nu cred ca voi putea veni in seara asta. sa cantati voi si pt mine
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Union Jack

Mesajde dyane » Vin Noi 30, 2001 3:01 am

Cred ca v-a placut si voua, sunetul a fost in regula, si piese noi si piese mai vechi, 1989, Spune-mi de ce, Astazi si maine pe care o canta relativ rar si care mi se pare superba, si, bineinteles, Destin. Si s-au scos si pentru Bv ca au cantat Erata. As vrea sa aud Povestiri din gara ca n-am auzit-o niciodata in concert. Publicul a fost al lor, ne amestecatura asa ca a iesit bine-parerea mea. Sa vedem in Fire cum e..Nu ma pricep la partea instrumentala asa ca nu vreau sa-mi dau aiurea cu parerea dar am auzit bine bateria si clapele.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Vin Noi 30, 2001 10:49 am

Dah, in sfarsit a fost un concert Cargo!!!!! Bineanteles ca as avea ceva de comentat vis-a-vis de punkeri si hmm alte alea, dar cum mr. Barar a spus in timpul concertului: "Daca nici concertul asta care a iesit super nu v-a placut..." (nu am reprodus textual, doar ideea) am sa ma abtin din respect pt. Adrian si trupa, mai ales ca per total a fost EXTRAORDINAR!!!!!!

Ah si s-a auzit bine bine, doar la o piesa s-a pierdut chitara dar foarte putin... si Tavi... wow! O sa-si castige sigur un loc de frunte intre tobari, io in locul lui m-as cara afara si as canta cu Megadeth ca e cel putin la fel de bun ca De Grasso...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Ploiesti

Mesajde dyane » Sâm Dec 01, 2001 3:33 am

Iar a fost bine, sunet k lumea, tobele mai ales s-au auzit beton, Kempes mi s-a parut in forma..
Au cantat si Brigadierii pe care n-am mai auzit-o de pe Strada de Vara cred, si Astazi si Maine, dar a lipsit Destin. Publicul a fost ok, toata lumea a prestat..au bisat Aproape de voi si Anarhia. Parca a fost ceva mai scurt ca in Bucuresti sau nu ma mai saturam eu...
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Cargo... tot o comparatie... de ce nu o parere?

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 01, 2001 4:21 am

In primul rand va salut pe toti.
Cargo... iubesc. Si mai mult decat atat, ascult. Ati facut, multi dintre voi, comparatii intre ei si Iris... eu va propun o alta comparatie: nu va duce macar putin "Ziua vrajitoarelor" spre "Cantafabule"?

Spiritul, incercarea, scopul, poate este acelasi. Cago _inca_ nu are blazarea de trupa veterana a Phoenixului. Recunosc, in multe privinte nu se compara. Dar au entuziasmul si flacara aia... a rockului tanar. Inca o mai au, desi sunt maturi si trecuti prin multe, si asta ii face, intr-un fel mai valorosi. Sau cel putin mai apropiati de noi; pe fondul ideilor Phoenixilor.
Ar fi trebuit sa vedem ce iese cu o colaborare intre Cargo si Phoenix, in loc de Talisman.
Dar 'om trai si 'om vedea! :)
Vizitator
 

a fost superb

Mesajde Vizitator » Dum Dec 02, 2001 7:31 pm

he he he

asta da concert

toata admiratia mea pentru daruirea cu care au cantat si un salut special pentru mr barar, care ne-a aratat ca, atunci cand vrea, sau ca este fortzat, poate canta si divin.

si multam lui gio si shinee ca le-au adus la cunostinta criticile de pe acest forum, si lor ca au tinut cont de ele. vedeti ca pana la urma se poate!!!!


in fire am impresia ca o sa sune prost, instalatia nu e din cele mai fericite.
Vizitator
 

CONSTANTA

Mesajde Vizitator » Mar Dec 04, 2001 2:54 pm

Am fosr pt. prima data in club "PHOENIX" si, inca de la intrare, se putea observa admosfera incordata si nerabdarea cu care era asteptata formatia.Clubul a fost plin.De la primul acord s-a simtit entuziazmul publicului.In comparatie cu Brasov unde s-a considerat a fi o "Petrecere intre prieteni" si Ploiestiul care nu a depasit limita de varsta a tinerei generatii,aici totul a atins "APOGEUL". A fost mai mult decat o petrecere.Generatia care in alte parti asculta "Andre.Animale etc." erau total fascinati de "CARGO". Important este ca in Constanta "CARGO" se asculta de la cel mai mic pana la cel mai batran.
Chiar daca uni l-au criticat la Bucuresti pe Adrian Barar fiecare acord era bine definit.TAVI PILAN "INIMA FORMATIEI" cum il prezinta Adi Barar de fiecare data a dat tonul fiecarei melodi si s-a auzit excelent.Si clapele lui Cristi Pup s-au auzit,ca de obicei, foarte bine.Despre solist numai cuvinte de lauda pentru ca intregul club ii aclama numele.Indiferent de oras, indiferent de club sau de public vocea lui ma unge pe suflet.
Foarte bine baieti!! VA IUBESC DIN TOT SUFLETU!!!!
Vizitator
 

Re: CONSTANTA

Mesajde COPILU' » Mar Dec 04, 2001 3:01 pm

Initial trimis de Anonim
Am fost pt. prima data in club "PHOENIX" si, inca de la intrare, se putea observa atmosfera incordata si nerabdarea cu care era asteptata formatia.Clubul a fost plin.De la primul acord s-a simtit entuziazmul publicului. In comparatie cu Brasov unde s-a considerat a fi o "Petrecere intre prieteni" si Ploiesti unde nu s-a depasit limita de varsta a tinerei generatii,aici totul a atins "APOGEUL". A fost mai mult decat o petrecere.Generatia care in alte parti asculta "Andre, Animale etc." era total fascinata de "CARGO". Important este ca in Constanta "CARGO" se asculta de la cel mai mic pana la cel mai batran.
Chiar daca unii l-au criticat la Bucuresti pe Adrian Barar fiecare acord a fost bine definit.TAVI PILAN "INIMA FORMATIEI" cum il prezinta Adi Barar de fiecare data a dat tonul fiecarei melodi si s-a auzit excelent.Si clapele lui Cristi Pup s-au auzit,ca de obicei, foarte bine. Nici Alin Achim nu a fost mai prejos.Despre solist numai cuvinte de lauda pentru ca intregul club ii aclama numele.Indiferent de oras, indiferent de club sau de public vocea lui ma unge pe suflet.
Foarte bine baieti!! VA IUBESC DIN TOT SUFLETUL!!!!


Este mesajul meu dar am uitat sa ma loghez
COPILU'
 

Mesajde gaga » Mar Dec 04, 2001 3:07 pm

Bine ai venit aici COPILU' ne-ai gasit bine, suntem multi fani Cargo deci eshti in elementul tau... incearca sa vizitezi si siteul neoficial care e foarte bun.

Apasa aici:

C A R G O
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Copil

Mesajde shinee » Mar Dec 04, 2001 3:25 pm

...si mai multa atentie la ortografie si acordul dintre subiect si predicat:)
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Fire

Mesajde dyane » Lun Dec 10, 2001 11:35 pm

A fost o nebunie, in sensul ca daca incercai sa te apropii de scena te calcau pe/in picioare si se formau niste valuri care te purtau dintr-o parte in alta. Multa lume si atmosfera misto. Sonorizarea naspa. N-au cantat Erata :( :mad:, in schimb a fost Destin, si piesa care mie imi place cel mai mult-Astazi si maine. Kempes a fost, parca, mai 'aproape de noi', poate si ptr ca nu mai avea loc pe scena.:) Si el si Adi au stat in fata scenei, numai Tavi si Alin au incaput pe tentativa aia de scena si Cristi-undeva dupa un colt de zid.:D
Per ansamblu, a iesit bine.
Cred ca a fost si Tseposu dar cum nu s-a exprimat nu pot sa bag mana in foc.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fire

Mesajde gaga » Mar Dec 11, 2001 8:34 am

Initial trimis de dyane

Cred ca a fost si Tseposu dar cum nu s-a exprimat nu pot sa bag mana in foc.


A fost si tsepoasa si vlad... merci de cronica, din cate mi-a zis vlad a fost unul din cele mai reusite concerte.:D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Fire

Mesajde tseposu » Joi Dec 13, 2001 12:03 pm

Initial trimis de dyane
A fost o nebunie, in sensul ca daca incercai sa te apropii de scena te calcau pe/in picioare si se formau niste valuri care te purtau dintr-o parte in alta. Multa lume si atmosfera misto. Sonorizarea naspa. N-au cantat Erata :( :mad:, in schimb a fost Destin, si piesa care mie imi place cel mai mult-Astazi si maine. Kempes a fost, parca, mai 'aproape de noi', poate si ptr ca nu mai avea loc pe scena.:) Si el si Adi au stat in fata scenei, numai Tavi si Alin au incaput pe tentativa aia de scena si Cristi-undeva dupa un colt de zid.:D
Per ansamblu, a iesit bine.
Cred ca a fost si Tseposu dar cum nu s-a exprimat nu pot sa bag mana in foc.


de acord cu tine in ansamblu; cu sonorizarea insa nu - mie mi s-a parut ok; oricum, fata de cum a fost in laptarie... mie-mi place sa cred ca ei au inceput sa fie mai atenti, dupa criticile pe care le-au citit pe forum (daca e adevarat ce zice shinee). si daca e asa, bravo lor!

daca tu esti cel care a dat noroc cu kempes, esti tare! daca nu... arata-ti fatza in seara asta in endzone, ca eu nu te stiu deloc
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Vin Dec 14, 2001 9:08 am

Super concert aseara (scriu repede repede ca mi se inchide serveru') de mult nu am mai vazut asa concert...Bine Cargo!!!!!!!
Totul a fost super (except kicku da el nu e in Cargo asa ca da-l incolo), mi multe detalii de la cei ce mai au timp
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Vin Dec 14, 2001 11:51 am

super concert? lectie (ce mama raului, n-am chef sa enumar toate laudalele din vocabular ca doar ati vazut si voi)
da.........
numai pe pereti nu m-am catarat ca sa-i vad si eu ca scena mai jos de atat nu se putea pune
si ca nice nu plecara si dor mi se facu sa-i aud iara da' las' ca nasc si-n Iasi roakeri si ei de ce nu?
ce-mi pare rau e ca in partea "mea" de sala Kempes se auzea mai nu, dar Bí£rar a rupt tot ce se putea. Am I obsessed or what?
si pentru ai de nu fura sau de se pacalira cu becherbroi nu pot sa le spun decat ca au pierdut ceva ore din viata
apropo, baietii acestia dragi se mai odihnesc sau dau acu totul din ei ca sa ne lase in pauza mai lunga dupe?
poate ne cadorisesc de Craciun cu o revedere
va urez pa


Cargo!! Cargo!!. Cargo!!.. Cargo!.. Cargo.. Cargo... Cargo.............
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

superb

Mesajde Vizitator » Vin Dec 14, 2001 6:23 pm

wunderschun concertul...imi pare rau pentru aia care nu l-au vazut

carge e mereu atent la studenti
mi-a placut cum l0a intors barar pe pup din drum...sa mai cante oleaca :)


azi scanez pozele (15 cu trupa si 10 cu noi) si duminica seara le pun pe site :P
Vizitator
 

EndZone

Mesajde dyane » Vin Dec 14, 2001 10:18 pm

Cred ca a fost cel mai bun concert la care am fost pana acum..sunetul extraordinar, au cantat parca si mai mult ca alte dati. Kempes a fost super, de baterie n-are sens sa mai zic ca striga tot clubul Tavi, chitara lui Adi s-a auzit absolut superb, mai bine ca oricand. Nici de clape si de bass nu pot sa ma plang. Nu stau sa va mai povestesc ca stiu ca ati fost acolo majoritatea. De Iasi si Bacau are cine sa ne povesteasca?
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Vizitator » Dum Dec 16, 2001 7:42 pm

a lasat un tip un mesaj pe guestbook cum ca au cantat 4 piese intr-o discoteca de manelisti
Vizitator
 

si acum pozele

Mesajde Vizitator » Dum Dec 16, 2001 7:49 pm

pozele de la concert aici

pozele cu noi le vedeti mai incolo
Vizitator
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron