Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

Mesajde Vizitator » Lun Mar 18, 2002 3:46 pm

multam de mesaj alina...am tras pe video si sper sa pot face mpeg cat mai repede
Vizitator
 

Mesajde alina » Lun Mar 18, 2002 10:18 pm

Eu credeam ca o sa ma injuri!Totusi 4 dimneata e o ora cam dificila pt unii nu pt tine of course !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Mie Mar 20, 2002 10:11 pm

am facut 2 mpeg-uri de 2 Giga. vrea cineva sa le descarce????

luni o sa le aveti pe site, prelucrate furmos
Vizitator
 

Mesajde alina » Mie Mar 20, 2002 10:27 pm

2 giga????????cum draq???
ca sa le descarc stai sa fac un mic calcul matematic pt 150 mb (irisurile de pe movis) am stat 12 ore cu regula de trei simpla imi da 160 de ore putin o nimica toata.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Lun Apr 01, 2002 8:42 am

pai si cu ce sunt mpeg-urile astea?
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde KickAss » Lun Apr 01, 2002 11:14 am

Initial trimis de vali
am facut 2 mpeg-uri de 2 Giga. vrea cineva sa le descarce????

luni o sa le aveti pe site, prelucrate furmos


Varianta B: Venim la tine frumusel cu un hard.
Varianta C: Aia care mai vor pot primi un CD prin posta.

Corect?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Lun Apr 01, 2002 3:52 pm

da, ai dreptate, mai ales ca mai am niste cd-uri de recuperat

sunt 6 bucati de videoclipuri (pe care le gasiti si pe site) si un interviu. le-am redus dimensiunea la 150 md in total, iar videoclipurile au dimensiuni decente
Vizitator
 

SpringRock

Mesajde dyane » Mie Apr 03, 2002 9:12 pm

N-a fost nimeni la concert sau de ce nu-si da nimeni cu parerea?
zice vali ca au cantat putin, dar a fost destul pentru un concert cu atatea trupe, cam o ora. Probabil unde nu i-am vazut atatea saptamani mi s-a parut super de cum am auzit primele acorduri din Ziua Vrajitoarelor. A fost cam ce canta de obicei, au lipsit Erata, Ochii din sertar..din piesele noi au cantat doar Fraiere, si au bisat Aproape de voi. In schimb a fost Povestiri din gara care-mi place foarte mult si pe care vad ca o canta foarte des in ultima vreme.
La Iris sincera sa fiu, am jucat volei cu baloanele alea..
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

uitam..

Mesajde dyane » Mie Apr 03, 2002 9:13 pm

sa luati evenimentul muzical saptamana asta..
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

oarecum off-topic

Mesajde curly » Joi Apr 04, 2002 4:41 pm

vali,de ce ai bagat chestia aia de inceput la http://www.cargotm.net .......scoate-o dracului de acolo!!!!tu nu stii ca mai e lume care se incurac in taste! am interbat pe un lake de la sala de net ce sa fac si n-a stiu,l-am intrebat pe Rockeru' Somer,dar prin telefon frate-meu n-a reusit sa ma lamureasca,probabil din vina mea ca nu prae aveam habar ce zicea!
ai inteles?
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde Vizitator » Vin Apr 05, 2002 4:53 pm

daca as sti despre ce vorbesti...probabil ca o sa iti raspund luni ...in alte conditii si in alte locuri ;)
Vizitator
 

sarbatori fericite

Mesajde onk » Mar Apr 30, 2002 11:33 pm

multumita, datorita sau din cauza semnaturii celui mai rocker dintre someri si somer intre rockeri (e, normal, RockeruSomer), az mi-am amintit care este cel mai frumos cantec de Paste


Multumim Cargo

Sarbatori Fericite
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

O intrebare am si eu:

Mesajde Zgubilici » Joi Mai 02, 2002 11:48 am

kempes chiar are nevoie de versuri in timpul concertelor? sau de ce ii sunt aduse mereu pe scena...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde vali » Joi Mai 09, 2002 11:30 am

eu nu stiu
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

:)

Mesajde Lancelot » Vin Mai 10, 2002 4:56 pm

eu stiu, da' nu vreau sa spun:)
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Re: O intrebare am si eu:

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Mai 10, 2002 9:03 pm

Initial trimis de Zgubilici
kempes chiar are nevoie de versuri in timpul concertelor? sau de ce ii sunt aduse mereu pe scena...


andreeo pai kempes cand la alta formatie la cargo e in tranzit si nu stie binele versurile pe care le canta de 15 ani...acu' raspuns pe bune...sa-i dea de lucru lu' richie! :p
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde alina » Lun Mai 27, 2002 9:17 pm

Pt inceput scuzati cacafonia "ca,CARGO" da e ceva inevitabil e ca si biserica_catolica! :D

Nu stiu dar tre sa recunosc ca , Cargo m-au cam dezamagit dintr-un punct de vedere faza asta chiar nu o inteleg si akuma sa ma scuze cei care se simt vizati : Daca publicu te cere tu nu vii ?! si avand in vedere ca pana atunci fusese un concert super misto .La faza asta se simte clasa Irisului sau mai bine zis respectul pt fani :Iris a revenit de trei ori pe scena si au cantat numai la bis 6
piese iar Cargo a revenit odata au cantat vreo 3 minute si kulmea iarasi "APROAPE DE VOI" au atatea piese superbe care pot
fi cantate la concerte un foarte bun exemplu este DESTIN sau puteau canta una din piesele noi ca sa vada cum reactioneaza
publicu clujean la ele.
O vorba din batrani spune ca cele rele sa se spele cele bune sa se adune deci:s-a simtit revenirea maestrului Adi
Igrisan (Sanate maxima),un Ovi Ioncu dezlantuit,Adi Barar showman desavarsit,Tavi no comment,Cristi desi nu prea l-am zarit am obs poate ma insel ca i-a mai crescut pleata de cand nu l-am mai vazut, iar Alin Achim suberb din toate pct de vedere.
In concluzie a fost un concert f scurt dar f frumos(piesele :Ziua Vrajitoarelor,Anarhia,Nu mai am tzigari,Aproape de voi,Batacanda )!
Merci Cargo pt ora de rock oferita!

--------------------------

Akuma probabil o sa-mi sara cativa in cap ca IRISu acolo n-a venit la bis ,ca IRISu bla bla bla da io vb numai si numai
din persectiva CLUJULUI restu nu prea ma intereseaza momentan.IRIS vine vineri asta pt a 7 a oara in cluj anu asta iar Cargo a venit o singura data pana akum(sambata viitoare va fi a doua oara) deci ma asteptam ca ,Cargo sa faca o seara mare in cluj din toate pct de vedere dat fiind faptu ca vin asa de rar
aici!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

:)

Mesajde Lancelot » Mar Mai 28, 2002 6:11 pm

doar ca tu nu stii ca Iris-ul isi face bisurile in timpul stabilit de cantare. Daca ei aveau de cantat 1h, sigur dupa 50 de min faceau bis. Daca au 1h 30, fac bis la si 10 si tot asa...

Pe de alta parte, Cargo venea la al III-lea concert zi de zi si erau obositi... da' nu-i nimic... n-o fi fost o seara asa mare k la Iris:) conteaza ca cineva dintre cele doua grupuri sa iasa totusi in fata, altminteri n-ai mai putea spune si "Iris" si "Cargo" in acelasi timp, daca cineva te-ar intreba ce grup de rock iti place cel mai mult...

sau ai 2 canale?!
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde alina » Mar Mai 28, 2002 9:32 pm

Nu te contrazic iti las placerea sa ai tu dreptate de data asta!

Io sincer inca-s dezamagita da vorba aia decat delok mai bine cat a fost !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Raiden007 » Mie Mai 29, 2002 2:03 pm

voua va plac ultimile doua cantece ? ca eu nu pot sa le suport, refuz sa dau din cap pe ele, atat de tare ma agaseaza ......

fraiere fraiere, ti-ai luat masina ....... => astea-s versuri de cargo sau de voltaj in pewla mea !!!!!!!
si aia cu sa ti-o proptesc in gat ..... YUCK .... inteleg ca tre sa scoata album acuma da totusi, putin de respect , pana mea , hai ca m-am enervat degeaba ......
Raiden007
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mai 29, 2002 1:09 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde angus » Joi Mai 30, 2002 12:03 pm

Unul dintre motivele pentru care nu poti compara Iris si Cargo este faptul ca nu au avut momentul de glorie in acelasi timp, apartin a doua perioade de timp diferite (chiar daca nu chiar la doua generatii diferite). La concluzia asta am ajuns de mai multa vreme, cautand sa-mi raspund la vesnica intrebare: nu cumva Cargo au ajuns nr. one in topul preferintelor? Ascensiunea lor a fost vertiginoasa, si ma temeam sa nu cumva sa ia locul monstrilor sacri de la Iris. Dar nu s-a intamplat asa: e loc pentru toata lumea.
Melodie preferata Cargo: Batacanda!!!
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Rockeru'Somer » Joi Mai 30, 2002 2:38 pm

Initial trimis de Raiden007
voua va plac ultimile doua cantece ? ca eu nu pot sa le suport, refuz sa dau din cap pe ele, atat de tare ma agaseaza ......

fraiere fraiere, ti-ai luat masina ....... => astea-s versuri de cargo sau de voltaj in pewla mea !!!!!!!
si aia cu sa ti-o proptesc in gat ..... YUCK .... inteleg ca tre sa scoata album acuma da totusi, putin de respect , pana mea , hai ca m-am enervat degeaba ......



la inceput prin feb cand am auzit-o prima data nici mie nu mi-a placut....da' dupa aceea fraiere e piesa mea preferata....ca n-m masina....adica-s....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde alina » Joi Mai 30, 2002 9:32 pm

Initial trimis de angus
Unul dintre motivele pentru care nu poti compara Iris si Cargo este faptul ca nu au avut momentul de glorie in acelasi timp, apartin a doua perioade de timp diferite (chiar daca nu chiar la doua generatii diferite). La concluzia asta am ajuns de mai multa vreme, cautand sa-mi raspund la vesnica intrebare: nu cumva Cargo au ajuns nr. one in topul preferintelor? Ascensiunea lor a fost vertiginoasa, si ma temeam sa nu cumva sa ia locul monstrilor sacri de la Iris. Dar nu s-a intamplat asa: e loc pentru toata lumea.
Melodie preferata Cargo: Batacanda!!!


nici prin gand nu mi-a trecut sa compar IRIS si CARGO!Am comparat 2 concerte care putea fi la la fel de bune da n-a fost sa fie !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Vin Mai 31, 2002 8:59 am

Initial trimis de alina


nici prin gand nu mi-a trecut sa compar IRIS si CARGO!Am comparat 2 concerte care putea fi la la fel de bune da n-a fost sa fie !


Nu m-am referit la tine. Vorbeam asa, in general, cu toata lumea. La concertul cu pricina nu am fost. De fapt, de o buna bucata de vreme nu am mai fost la concerte rock. Ce sa-i faci, batranetea...
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Cargo

Mesajde Lancelot » Vin Mai 31, 2002 1:06 pm

la Fest Berii Tuborg asta seara in Piata Constitutiei.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Raiden007 » Vin Mai 31, 2002 3:22 pm

i'll be there :)
Raiden007
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mai 29, 2002 1:09 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde vali » Sâm Iun 01, 2002 7:58 am

am fost si mi-o placut

radein, sorry for ya, noi am stat langa scena

dupa care am fost in pub 18 si dupa aia in piranha si dupa aia acasa ... da' treaz de nu se poate
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

:)

Mesajde Lancelot » Sâm Iun 01, 2002 10:18 am

concertul din Sibiu e sigur, vali.
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Raiden007 » Sâm Iun 01, 2002 12:06 pm

Initial trimis de vali
am fost si mi-o placut

radein, sorry for ya, noi am stat langa scena

dupa care am fost in pub 18 si dupa aia in piranha si dupa aia acasa ... da' treaz de nu se poate


ya, asta e :)
lasa ca ne vedem la urmatoru concert :)
Raiden007
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mai 29, 2002 1:09 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde dyane » Sâm Iun 01, 2002 2:01 pm

fata de ultimul concert al lor din P-ta Constitutiei a iesit excelent..mai putina lume ca atunci dar cei care au fost au cantat si s-au implicat. mi-a placut :)
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron