Cargo

Forumul asociat fanclubului Cargo

Mesajde vali » Joi Aug 19, 2004 2:16 am

noi nu l-am uitat, dar se pare ca el a facut-o
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Aug 19, 2004 9:12 am

bre a fost frumos tare pe 15 la constanta,de ziua marinei la concert.pacat de idiotzii aia care au dat artificiile in timpu concertului.moment la care iefectiv toate privirile erau indreptate in partea opusa scenei.oricum de apreciat faptul ca au cantat Anarhia in Romania,intr-un oras pesedizat la maxim.poate,poate...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde shinee » Lun Sep 06, 2004 2:53 am

grupul presteaza la festivalul castanelor din baia mare in 25 septembrie
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Oameni buni, va mai amintiti de...Cargo???

Mesajde dewittmyway » Mie Sep 15, 2004 9:10 am

...I-am descoperit relativ tarziu, dar cred c-a fost dragoste la prima ascultare!Nu mi se mai intamplase de ceva timp sa-mi placa in intregime o trupa rock(si romaneasca, unde mai pui!), sa-i ascult toate albumele si sa incerc sa ajung la cat mai multe concerte live. Cred ca mai auzisem din intamplare unele dintre piesele lor, dar contextul a facut ca la un moment dat sa ascult "Povestiri din gara"... Era atata incarcatura emotionala in versurile respective, un tragism veridic, aproape palpabil...Doza a fost suficienta ca sa devin dependenta de muzica aceea cu accente de povestire medievala, autentica. Mi-am promis apoi ca daca va fi vreodata sa ma sinucid, s-o fac in acordurile piesei "Aproape de voi" ...Mai simte oare cineva acelasi lucru?


Shinee, esti sigur ca vor concerta pe 25 sept la Baia Mare?Si daca da, merge cineva acolo?

incearca sa nu mai dai mesaje consecutive. foloseste butonul "edit". multumim. Moderatorii
dewittmyway
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Sep 14, 2004 3:16 pm
Localitate: brasov

Mesajde Macabria » Vin Sep 17, 2004 10:38 pm

Am inteles ca pe 1 octombrie va fi concert Cargo in Timisoara...
Voi merge cu siguranta.....desi Cargo nu e intocmai printre preferintele mele...
[color=black]Puternic ancorat intr-un colt de tara / Orasul meu arata ca o hala industriala...:P[/color]
Avatar utilizator
Macabria
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 pm

Mesajde shinee » Mie Sep 22, 2004 9:00 am

23.09- club escape (ex why not) - bucuresti
24.09- sinaia festivalul toamnei (cred)
25.09- fest castanelor, baia mare
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Tanase » Mie Sep 22, 2004 11:20 am

am auzit la la Escape li se decerneaza discul de aur...
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde shinee » Joi Sep 23, 2004 12:27 pm

nu este discul de aur, din cate stiu.
iar concertul de la sinaia nu mai are loc.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Tanase » Vin Sep 24, 2004 12:57 pm

A fost super concertul, au cantat Ielele si Zi de zi pe care nu le mai cantasera de mult. N-au prea fost in forma din cauza prietenului motociclist decedat (odihneasca-se in pace). DAr pana la urma a fost un super concert. Mi-a solo-ul ala de final al lui Barar si ca de obicei toba lui TAvi. Baciul a fost la inaltime. Super concert. CArgo FOREVER
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Sep 24, 2004 12:59 pm

Mda, Memetu parca altcumva zise...
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Sep 24, 2004 1:34 pm

tasica....miemi place de tine. se pare ca nu numa concertele tale ti le supraapreciezi.
Deci...concertul a fost cel mai najpa concert al lor intrun club (vazute personal)
Barar se vedea ca este afectat de moartea pretenului lui
Baciu...este un cantaret bun, dar......nu are cum sa acopere golul lasat de Kempes, exceptie facand vro doo trei melodii
restul trupei...oke, dar nu extraordinar
sonorizarea de cacao...lasand la oparte microfonia de la vrocateva melodii, la Ziua vrajituarelor urla clapa prea tare.
uamenii: 50 de liceeni si 20 de fitzosi...un public destul de rece. Probabil si lipsa de alcool din sange spunea mult....
In concluzie: un concert slab slab slab.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Tanase » Vin Sep 24, 2004 2:19 pm

nu discutam aici de concertele mele. Bucuria mea mare a fost ca au cantat Ielele si Zi de Zi. Baciul e un super vocal si cu o voce mult mai lucrata si mult mai educata decat a lui Kempes. Chiar daca in adolescenta Kempes era pentru mine un idol, asta nu inseamna ca BAciul nu e mai bun din anumite puncte de vedere. Ca tehnica vocala, in primul rand dar si la multe alte lucruri. Kempes era mai bun intr-o singura privinta. Urca mai mult cu vocea. dar in ultimele luni inaite de plecarea sa, sa fim oameni seriosi, Kempes nu mai ridica atat cat putea sa ridice pe Destin (albumul) sau pe Ziua Vrajitoarelor la piesa Apocalipsa. de cateva luni, BAciul ii tinea trena si-l ajuta de fiecare data cand falsa sau o lua aiurea. respect pentru BAciul ca a reusit sa ridice trupa asta din nou dupa plecarea lui Kempes. Sonorizarea a fost proasta, dar trebuie admirat un lucru si anume profesionalismul. Indiferent ce ti se intampla in viata esti un profesionist. Si asta stiu sigur cei de la CArgo. A fost a doua oara cand au facut fata concertului chiar daca li se intamplase ceva tragic. prima oara a fost in LAptarie cand ii murise mama lui BARAR (Dumnezeu s-o odihneasca) si acum cand au aflat de moartea prietenului. Si cu toate astea si-au dat toata silinta sa cante bine pentru fani. Asta ca sa vina unii si sa-i critice sa le spuna cat de slabi au fost. MA dezamagesti Memetule
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Sep 24, 2004 4:06 pm

pardon tase...
NU am spus ca au fost slabi!!!
am spus "concertu a fost slab", chestie pe care nici tu nu o negi si ca la barar s-a vazut ca este afectat. As fi intradevar idiot sa ii reprosez asta. Dar concertul in sine a fost sub cele vazute de mine in alte cluburi (alea de la diverse festivaluri nu merita aduse in discutie).
Baciu nu poate sa cante melodiile alea de la inceput la nivelul lu Kempes. Am tot respectul pentru el, e un cantaret bun, dar atat. Kempes era altceva. Revin cu ideea mea: impreuna erau beton.


Dupa pauza pleilistu a fost genial, putea sa bage si destin, dar ataete.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Sep 24, 2004 4:06 pm

Io nu-s fan Cargo, ca sa nu spun mai multe. Mai tineti minte avataru lu Catharsis. Bravo Omule!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Tanase » Vin Sep 24, 2004 5:10 pm

Da, si mie mi-e dor de Kempes, dar precum am zis trebuie apreciat ca si-au dat toata silinta sa cante bine pentru a nu-si dezamagi publicul. Dadeau foarte bine impreuna Kempes si Baciu, dar trebuie sa fim realisti, ascultati sau vizionati pe unde puteti ultimul concert Cargo cu kempes la voce. Sa fim realisti, Kempes nu mai putea ca-n alte dati. A fost un concert reusit pentru ca, in conditiile alea se putea mai rau. Mai ales ca au fost si pierderile de sunet. Cargo in cluburi sunt mult mai buni decat la festivaluri si alte manifestari.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde shinee » Sâm Sep 25, 2004 8:38 am

29 sept - sibiu/ clubul manole antract
2 oct - constanta/club phoenix
3 oct- bacau

o singura observatie: daca am ajuns sa socotim la CTC si faptul ca publicul are sau nu alcool in sange... am ajuns departe. concertul a fost (mult) mai bun decat stuffstock, de exemplu, la care cred ca toti critcii au avut atata alcool in sange, incat li s o fi parut extraordinar.
in monitoare, la escape, ei au auzit doar suma, ( what the ...means that?) deci prea mare confort n ai cum sa ai, cand n auzi ce canti tu plus ce te mai intereseaza, ci tot ce se canta, de a valma. sigur, in cazurile astea, se canta din amintiri, de la repetitii... se canta, dar prea mare chef si smanes n ai cum sa ai.
eu l am adorat pe kempes, in primul rand ( si de demult) pentru atitudine, pentru charisma. cand toate astea s au pierdut, din lene si lipsa de exercitiu, n a mai ramas mare lucru. in privinta capacitatilor vocale, exclusiv, ma inclin in fata lui adi igrisan.
dar oricum, ce mi place mie la tot ce inseamna creatie - nu neaparat arta - e ca da nastere din partea consumatorilor la atatea si atatea interpretari subiective. apreciez asta, chiar daca, uneopri, imi vine sa pufnesc ( condescendent) pe nas, cand vad ce scrieti:)
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Dum Noi 14, 2004 7:52 pm

cargo canta
21 noiembrie - bucuresti coyote ugly sau ugly coyote, nu stiu...
1decembrie - bucuresti, bal boboci sau unifest, iar nu stiu.
4decembrie - rock in my heart re-load...speram
miercui dimineata trupa se imbarca de pe aeroportul otopeni, pentru roma-italia-premiile mtv.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cubu » Lun Noi 15, 2004 9:51 am

Sa nu uite sa-si ia cu ei aia 100 de parai in caz ca tre sa si cante. Desi, la cat de cunoscuti sunt pe acolo, s-ar putea sa doneze altii la sunetisti si sa ajunga sa vada si ei ce patesc in Romania debutantii care canta in deschidere la Cargo...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde shinee » Lun Noi 15, 2004 12:41 pm

curata ti, te rog, casuta, ca sa putem vorbi.multumesc.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cubu » Lun Noi 15, 2004 5:25 pm

Gata, e curata ca lacrima. Desi nu vad ce ai putea sa-mi spui mie fara sa vrei sa auda toata lumea de pe forum.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Noi 24, 2004 10:17 am

http://www.rockdetector.com/artist,1554.sm

mijtoc ultimu' album care e Destin ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Mihai VDF » Mie Noi 24, 2004 2:08 pm

Nu ma omor eu dupa Cargo .... da', oricum, acu suna mai bine decat suna cu Kempes!
Life is a bitch and ... than you die!Live and let live !
Avatar utilizator
Mihai VDF
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde shinee » Mar Noi 30, 2004 11:58 am

1 decembrie -escape bucuresti
4 decembrie - sala polivalenta bucuresti
5 decembrie- pitesti bal boboci
17 decembrie - bucuresti baza militara (club zona sincai)
18-19 decembrie- constanta club phoenix
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde shinee » Lun Dec 20, 2004 10:24 am

cargo canta in 22 decembrie la Sala Palatului, in Bucuresti.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde black_heaven » Vin Dec 24, 2004 6:52 pm

he he! am fost la concert! :) a fost super bineinteles, k la toate concertele Cargo :P
au mai canta shi nod q alina - nu mai stiu qm, bere gratis shi spitalul d urgenta, dar majoritatea venisera pt Cargo- toti erau in picioare knd au cantat ei (de park te puteai abtine sa nu te ridici! :P )
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde popicks » Sâm Dec 25, 2004 3:39 pm

Noutatzi noutatzi.
Fostul fondator a formatziei Cargo, Tavi Iepan, intre altele compozitorul pieselor „Brigadieriiâ€Â
popicks
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:33 am
Localitate: Paris-Franta

Mesajde Tanase » Mie Ian 19, 2005 6:55 pm

Poate unul dintre membrii fondatori. Sau dintre primii membri ai trupei. Ca din cate stiu eu, Barar a infiintat CArgo!
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Ian 20, 2005 11:50 am

Tase, tu nu stii multe. Adi, long time no see, la multzi ani si toate bune!
Dana
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde shinee » Mie Feb 16, 2005 11:52 am

Grupului Cargo i se decerneaza Discul de Aur in emisiunea TEO/Pro TV, in data de 24 februarie. Tot in 24 februarie,dar de la ora 20:00, grupul Cargo sta de vorba cu fanii la CaFeneaua de Joi?Cafeneaua MI FINCA (in spatele pietii romane, pe strada Povernei).
In 24 februarie, la ora 22:00 CARGO canta la Baza Militara
In 25 februarie,la ora 22:00 CARGo canta la Laptaria Enache
In 26 februarie,la ora 22:00 CARGO canta la Constanta, in Clubul Phoenix.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde bestrom » Joi Feb 17, 2005 12:15 pm

decernarea discului de aur va avea loc si in Timisoara pe data de 3 martie la Club 30.
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cargo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator