Black Eyed Peas

Forumul asociat fanclubului Black Eyed Peas

Black Eyed Peas

Mesajde kahlan » Vin Iul 02, 2004 11:09 am

Au debutat cu 'where is the love', care a devenit rapid un hit,apoi 'shut up', si 'hey mama', nici ele n-au fost mai prejos...
Mie imi plac...voi ce parere aveti despre ei?
Fişiere ataşate
2495.jpg
2495.jpg (50.21 KiB) Vizualizat de 6821 ori
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde delia dorcioman » Dum Iul 04, 2004 10:34 pm

imi plac si mie mult. acum au scos un nou videoclip: "Let's get it started" (parca asa-i spune) si-i fain la fel ca primele.
carpe diem
delia dorcioman
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Mai 19, 2004 1:54 pm
Localitate: UK

Mesajde whatever » Dum Iul 04, 2004 11:41 pm

nu au debutat cu Where Is The Love pentru ca trupa exista de prin 1998. Oricum ideea e ca sunt nashpa rau de tot.

ps - clip mai nasol ca la Hey Mama gasesti mai rar
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde I`m With You » Lun Iul 05, 2004 5:13 pm

"Where is the love" e singura melodie care`mi place de la ei...Nu-mi plac nici componentzii trupei...adik tipa e mai simpatik,restu` negri si buzatzi,uratzi cu coditze.Eh! Ca se zicea prin ziare ca fetele trag mai mult la tipa din trupa decat la bajetzi...eu nu`s lesby or something like that...da` vroiam sa zick ca`i cea mai frumoasa...nici un bajet nu`i makr un pic mumos.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Lun Iul 05, 2004 7:16 pm

"Hey Mama" imi place cel mai mult din ce-am auzit pana acum.....si "Shut up" e ok, in rest......

Whatever: de ce ti se pare printre cele mai proaste videoclipuri, cel de la Hey Mama?
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 5:58 pm

am ascultat putzin shi din celelalte mel. d p "Elephunk" shi...sunt la fel de marpha k shi hit-urile scoase dp album...iar Fergie arata super...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Iul 09, 2004 6:04 pm

pai decorul imi pare tare neinspirat, dansurile sa zicem ca au o tenta de originalitate, dar iarasi sunt incadrate foarte prost in decor. Imi pare iarasi de prost gust faza aia cand stau ei 4 pe literele ce formeaza titlul piesei. Chiar nu am gasit nimic interesant la videoclip, eu il consider foarte prost (uite, trupa nu imi place deloc, dar clipul de la Shut Up e realizat misto asta sa nu zici ca am ceva cu ei :D )
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Vin Iul 09, 2004 8:04 pm

mie nu imi plac absolut deloc... where is the love e cea mai buna melodie a lor oricum.. la clipuri toate mi se par nasoale de tot... titlul original al piesei let's get started este let's get....retarted si e cam naspa piesa...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Lun Iul 12, 2004 5:44 pm

avand in vedere ca-ti place Britney Spears, era de asteptat sa nu-ti placa BEP
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde kahlan » Lun Iul 12, 2004 7:11 pm

Let's get retarded cre ca e piesa mea preferata de pe elephunk...imi place cum suna...
am ascultat si cealalta varianta...letz get it started...imi placea mai mult prima...imi pare rau ca nu o da pe aceea la radio
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Titina » Vin Aug 13, 2004 11:04 pm

sunt innebunita dupa piesa "let's get it started"...iar Fergie arata super in clip...k am vzt clipul de nu shtiu cate ori..deja il shtiu pe de rost cred :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde adi_cel_viteaz » Joi Noi 25, 2004 11:37 pm

BEP sunt exemplul clasic de prostitutie muzicala. 3 tipi chinuindu-se in zadar
sa reuseasca in industria muzicala si probabil o interventie (in stil pur romanesc) din partea producatorului (parca il si vad chemandu-i in birou suparat):
- Ba baieti, nu merge treaba! Stiti ce va trebuie voua?
- Ce, sefu?
- O p***a bai fraierilor! Nu va uitati la voi sa vedeti cum aratati? Va trebe
si voua una care sa arate bine, sa dea din cur si sa cante la refren! Intelegeti ba baieti cum sta treaba?
- Da sefu!
- Pai normal ca da! Faceti cum va zic eu si deveniti mari bai! Sa vindem si noi niste CDuri bai sa ne scoatem banii cu voi!
Si uite-asa a aparut blonda in trupa.
Asa ca desi a fost o vreme in care mi se pareau ok (tin minte ca la un MTV CRIBS cu tobarul de la Blink 182, era ala cu fata de indian la asta acasa la un mic jam session) odata ce a aparut Where is the love pentru mine s-a terminat totul (ca si credibilitate vreau sa spun). Ganditi-va numa' la atata: sa canti cu Justin Timberlake nu poate insemna decat ori ca esti genial ( Pharell) ori esti penibil (Nsync). In cazul lui BEP ma tem ca e valabila cea de-a doua varianta. Un singur lucru bun totusi: BEP promoveaza hip-hop-ul (sau ce mama masii canta ei) cu instrumente pe spate ceea ce e laudabil (si vorbesc si de prestatiile live)!
Avatar utilizator
adi_cel_viteaz
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Noi 21, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Noi 27, 2004 2:50 pm

cam adevarat ce zici tu,adi,mai ales ca pe albumul Elephunk nici nu prea se aude vocea lui Fergie.Mai mult in mel. promovate se aude.Dar mie-mi plac BEP datorita mel. promovate care pot sa zic k suna f bine ptr un party shi ptr Fergie,care are voce buna totushi.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde miss_kitty » Dum Feb 13, 2005 7:39 pm

shut up shi where is the love mi se par reusite k melodii, da' mai au de lucrat
miss_kitty
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Feb 13, 2005 11:51 am
Localitate: Iasi

Mesajde Red_Mustang » Vin Mai 06, 2005 9:59 pm

Cea mai tare piesa dupa parerea mea e Anxiety...aia a iesit cel mai bine...seamana intr-un fel cu Crazy Town...

Da' e lucrata misto !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Vin Mai 06, 2005 10:49 pm

whatever scrie: clip mai nasol ca la Hey Mama gasesti mai rar

ultimul scos acu e mult mai prost :bleah: si melodia incredibil de proasta

-mie unul nu imi place deloc aceasta trupa
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Mai 06, 2005 10:51 pm

aaaaaaaaaa...e varza tot frate...in afara de shut up si anxiety...restul...mai au mult de lucru !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde ina_cicky » Lun Iul 03, 2006 6:52 pm

mie imi place black eyed peas poate nu toate melodiile sunt reusite dar majoritatea sunt frumoase
Avatar utilizator
ina_cicky
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Iun 26, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Iul 03, 2006 8:14 pm

s-a redeschis sezonu la lutze pre-capacitare...
ina, mai consistent unpic. ce melodii? de ce sunt frumoase? unde? cum? in ce fel? idei mai dezvoltate de o propozitzie se puate?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Lun Iul 17, 2006 12:56 am

Shaki scrie:ce melodii? de ce sunt frumoase? unde? cum? in ce fel?

:calm:

fata haiai de la BEP zici ca are noroi pe fata ( mereu ).
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde Holden » Vin Ian 05, 2007 3:38 pm

Pacat ca ultimul album e atat de subtire. Promiteau intr-un oarecare sens, mai ales prin Shut up pe care o consider o piesa de nota 9/10. Iar Fergie s-a dat rau de tot in stamba pe albumul ei solo, dovedindu-se a fi o artista in pana de imagine si, ce-i mai rau, de imaginatie.
Holden
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 07, 2005 3:27 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Black Eyed Peas

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator