Guns N' Roses

Forumul asociat fanclubului Guns'n'Roses

Mesajde whatever » Vin Aug 05, 2005 7:04 pm

cubu scrie:Deci copii, fiti atenti: astea e formatii pentru pusti influentabili care nu prea stie multe, rezulta cah. Norocu nostru e ca s-a nascut Mike Patton, ce ne destupa mintile incetosate si ni le conduce inspre supremul upgrade.

Bre, stiu ca de la primele tale posturi pe aici nu ti-ai schimbat parerea despre metal, dar macar abtine-te.

Si daca tot se vorbea despre chitaristi meseriasi (sau mai meseriasi decat Slash :D), l-as mentiona pe Paul Gilbert de la raposata Mr. Big, care nu stiu ce a cautat in formatia aia de cola cao.



:calm: nu am zis nimic rau despre guns daca observi, si chiar nu are rost sa redeschidem discutiile de peste un an jumate.

make me bad, nu sunt fata, nu eu am zis de chestia cu conservatorul si Mike Patton ala nu e chitarist. Mie Slash nu imi pare asa un chitarist mare, si gata.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

I live a "Reckless Life"

Mesajde Make_me_bad » Vin Aug 12, 2005 10:33 am

MadmanDan scrie:
Buckethead a parasit curand Guns N' Roses si,pana nu i se va gasi un inlocuitor,nici o sansa de noi concerte

Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer ..... Se pare ca mi se mai indeplinesc si mie dorintele din cand in cand . Sa plece panarama aia de om , sa vina cineva ... nu stiu , oricine altcineva in locul lui . Chiar avea o atitudine enervanta pe scena ciudatu' ala . Go home Buckethead , n-ai tu fata de Guns !
Nu cred ca va avea Axl probleme in a gasi un chitarist bun ! Apropo de chitara , ati observat ca Velvet Revolver suna exact cum suna Guns clasic ? (D'oh) . Slash , Duff & Matt still rules . Peace !!
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde a kind of me » Dum Aug 14, 2005 12:41 am

offtopic: din ce vad mai sus parca ma ia o durere de cap.....anyway...
guns`n`roses...au fost originali?..da calitati vocale? da...etc...
doar pt. ca unora nu le place nu inseamna ca e un "cah"....
mie chiar imi place vocea lui axl...e mai deosebita...nu cum vad la trupele de brit-pop-rock etc de acum..cand toti suna la fel.....parerea mea e ca tipul chiar avea idei bune...si mi s-a parut asa trist sa vad cat de entuziasmat parea dupa ce a cantat atunci la premiile mtv ( parca in 2002)...avea atatea planuri....si pana la urma totul s-a dus inca o data pe apa sambetei....destul de greu de inteles ca persoana, dar ca muzician a fost extraordinar.....ganditit-va cate ar fi realizat daca ar fi avut s-ar fi tinut de treaba....asta e....cum a spus si dali " decat credincios fara geniu, mai bine genui fara credinta"..asta se aplica si aici ( adaptata situatiei, normal)...poate ca daca nu ar fi fost o astfel de persoana, nu ar fi ajuns asa departe si nu ar fi realizat ce a realizat....ca totusi a avut o mare contributie in muzica...
" ...when i grow older....I will be there at your side ...to remind you...how I still love you..." Q.
Avatar utilizator
a kind of me
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Aug 09, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Aug 14, 2005 2:39 am

Make_me_bad scrie: Bun si ca sa pun paie peste foc , Slash e pe locul trei in topul celor mai tari chitaristi din lume ( recunosc ca nu e pe 1 , dar asta e doar o chestiune de timp :n: ) . Ai putea sa cauti pe net topul scumpiko si sa nu imi mai imi scoti mie ochii cu Mike Patton si Sambora ( apropo in topul mentionat Slash e peste ei )



ba esti prost, si citatul de sus demonstreaza treaba asta. Topul ala de care zici tu e top de chitaristi coroborat cu solisti ? altfel nu imi explic cum de Slash e peste un chitarist care de fapt nici nu e chitarist.

si nu sunt impotriva GNR datorita faptului ca l-au avut pe Buckethead la un moment dat :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde SlashSnake » Vin Aug 19, 2005 8:56 am

Parerea mea e ca Guns-ul nu va mai fi cum era pe vremea cand Axl, Slash, Stradlin,...erau impreuna si faceau nu numai muzica buna, ci si show-uri tari de tot. Pacat ca orgoliile prea mari au destramat o formatie ca asta. Oricum eu ii ascult in continuare si nu ma pot satura de muzica facuta de ei.
Muzica facuta de Velvet Revolver suna destul de bine, nu vi se pare?
Avatar utilizator
SlashSnake
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 16, 2005 11:00 pm

Mesajde SlashSnake » Vin Aug 19, 2005 1:54 pm

Salutare fanilor GNR
"Knowing is not enough, we must apply.
"Willing is not enough, we must do."
Avatar utilizator
SlashSnake
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 16, 2005 11:00 pm

Mesajde blu_shad0w » Vin Sep 16, 2005 7:18 pm

Sunt si voi fi in continuare o mare fana a pieselor GNR, dar am o mica indoiala, chiar credeti ca piesele sau albumele noi vor intrece sau egala macar piesele vechi? Tot ce pot face este sa astept rezultatul, isn't that what everybody does?
This is not the end that kills you, it's just the sudden stop at/of the end!
Avatar utilizator
blu_shad0w
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde jei ar » Mie Noi 02, 2005 12:02 pm

bai fara slash care rupe chitara aia in doua(nu e cel mai bun da oricum e peste medie) si daca tot nu e duff si izzy cu "where do we go"-urile din sweet child o' mine n-are rost frate
punks not dead!
Avatar utilizator
jei ar
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Aug 19, 2005 11:00 pm

Mesajde Slash » Lun Feb 27, 2006 6:49 pm

Cautam ceva pe Google si am dat de topicul asta... n-am mai fost pe-aici de vreo 2 ani.
Intre timp s-au mai schimbat cateva lucruri legate de GN'R. S-a schimbat si parerea mea legata de actuala componenta a trupei dar si de ceea ce pot sa faca.
Plecarea lui Buckethead mi se pare o pierdere pentru formatie, pentru ca, desi a fost criticat ca vrea sa-l inlocuiasca pe Slash, este un foarte bun chitarist cu un talent enorm. Se zvoneste totusi ca Paul Tobias va reveni in locul lui (daca n-a facut-o deja; ceva oficial nu se stie).
Fink este si el forte bun, are cateva solo-uri misto; uitati-va la niste concerte din 2001-2002 sa vedeti despre ce vorbesc.
Chiar daca nu mai are componenta "originala", dupa cum bine zicea cineva pe-aici, componenta originala nici n-a scos vreun album daca e s-o luam asa, deoarece la infiintare au fost unii, la AFD au fost altii (componenta considerata de unii ca fiind originala si cea mai buna), la UYI au fost altii samd.
Trupa n-a incetat niciodata sa existe; cand a plecat un membru, acesta a fost inlocuit cu altul, deci faza cu "muzicieni de studio" si "nu mai e componenta originala" cade.
Un lucru insa a ramas neschimbat, din pacate, si anume faptul ca "Chinese Democracy" inca n-a vazut lumina zilei, dar in ultimele 2 luni s-au intamplat o gramada de chestii care sa intareasca ideea cum ca lansarea e din ce in ce mai aproape: aparitii in public ale lui Axl, declaratii ale lui Slash cum ca albumul suna misto si ca o sa iasa in martie, si cel mai important, "scurgerea" pe net a catorva piese compuse in noua (poate chiar deja vechea, avand in vedere plecare lui Buckethead) formula.

Doar pentru simplu fapt ca in trupa nu mai e Slash, Duff sau Izzy, nu inseamna ca aceasta noua formatie nu poate sa produca muzica de cea mai buna calitate. Desi imi place enorm de Slash, rolul lui Axl in GN'R a fost (si este) unul extrem de important, el fiind in stare sa imbine muzica si spectacolul si sa iasa ceva unic.

Daca va asteptati la piese de genul celor de pe AFD, Chinese Democracy nu e pentru voi. Aici vor fi piese similare cu cele de pe UYI.

PS: actuala componenta a trupei este:
Axl Rose - lead vocals, piano (1985-present)
Dizzy Reed - keyboards, piano (1990-present)
Robin Finck - lead guitar (1997-1999, 2000-present)
Tommy Stinson - bass (1998-present)
Chris Pitman - keyboards, effects, programming (1998-present)
Brian Mantia - drums (2000-present)
Richard Fortus - rhythm guitar (2002-present)
Paul Tobias - rhythm guitar (1994-2002) (?present?)

PPS: nu stiu daca am voie sa dau linkuri catre cele 3 piese scurse in ultima vreme pe net. Daca un moderator imi zice ca se poate, o sa pun. Daca nu, puteti sa ma gsiti pe Y!mess la: cossminnn.

Bye. :tigara:
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde gaga » Lun Feb 27, 2006 7:00 pm

Slash scrie:PPS: nu stiu daca am voie sa dau linkuri catre cele 3 piese scurse in ultima vreme pe net.


ai voie deci poti sa dai linkuri
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Slash » Lun Feb 27, 2006 9:56 pm

gaga scrie:ai voie deci poti sa dai linkuri

OK. Le-am arhivat pe toate trei la un loc. Piesele sunt: Better, IRS, TWAT (There Was A Time) si se gasesc
aici. Enjoy!

Am gasit pe un forum dedicat GN'R un text care descrie cel f. bine actuala situatie a GN'R:

[quote]I will admit, listening to new GNR material is a nerve racking experience. Since I am such a fan, my expectations are sky high and over the years, I've romanticized the unknown material so much that it becomes difficult to actually accept the song in reality. So when I heard I.R.S., Better and T.W.A.T., I didn't know what to think at first. It's difficult not to look at new material through a GNR lens of old. Wanting to hear another Sweet Child, Paradise City or Estranged is not my fault, it's just what being a GNR fan waiting for new material expects. But to truly understand the genesis of Chinese Democracy, you have to let go of your expectations as a fan and look at this thing through the eyes of the creator -W.Axl Rose. For once you do that, it makes complete sense why this new band sounds so much different than the band of old. It needed to be this way.

Axl knows he can go on stage and sing all of the classics from yesterday, so why try and re-write similar versions of songs he could never top? Those songs are classics and they represent moments in Axl's life that are over. He is no longer riding the nightrain. Rather he is 44 years old and has gone through a lot of personal suffering and loss in his life. The lyrics of the new material seem to reflect and mirror his abject suffering. But Axl is the only singer that can deliver such sullen songs in such a beautiful way. His voice and lyrics seem directly linked to his tortured soul]
Sursa aici.


(ti-am unit mesajele astea 2 -> posturi consecutive, incearca pe cat posibil sa eviti situatia aceasta)
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde muffinass » Joi Mar 02, 2006 1:08 am

:) ce-mi place elitismul muzical la una lume...
vroiam numai sa va spun ca a fost pus pe net un alt cantec (Catcher in the rhye).

http://rapidshare.de/files/14403315/Catcher_In_The_Rye__Dehissed_.mp3.html

in plus de asta, se pare ca GNR va concerta prin europa in vara, apropriind-use de romania (http://www.odyssey.pl/koncerty_e.html -> desi nu e confirmata data oficial, va recomand sa va interesati ca o sa fie superb).

cand velvet revolver, compus de 3 membrii ex-GNR scot un album de gen...ar cam trebui sa va puna pe ganduri. re-ascultati melodiile noi sa vedeti cat de valoros a fost talentul lui Axl pt. trupa.
intradevar, GNR 'arata' ca o trupa de circ, insa talentul muzical este evident. ceea ce lumea trebuie sa intelega e ca GNR nu mai este aceeasi trupa (muzical vorbind). Tangentele lui axl tind spre muzica organica, bine compusa si aranjata. Iar muzicienii pe care ii are l-andemana sunt de baza. Buckethead cel putin este intradevar un tip nu numai prolific, dar si talentat (parca a mentionat cineva aici, da' ascultati Colma, Electric Tears, Population Overdrive si...am uitat unu' din albume cu 'Robots').
deci capu' sus fani GNR, re-evaluati-va-ti opinia si fiti mai realisti (Slash's Snakepit a fost o trupa geniala, dar s-a epuizat fara pic de faima - trist, dar adevarat)...Chinese Democracy o sa iasa anul asta mai mult ca sigur, asa ca revolutia muzicala va incepe!
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

Ce parere aveti de Guns N' Roses???

Mesajde gunsnroseritza » Mie Iul 19, 2006 12:07 pm

Observ cu tristete ca multi care asculta rock nu apreciaza aceasta formatie...De aceea,am facut acest topic pt a vedea pareriile voastre despre aceata minunanta trupa...Asa ca astept criticiile sau aprecieriile voastre la adresa lor :rulz:
Avatar utilizator
gunsnroseritza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 17, 2006 11:00 pm

Mesajde LeSharK » Mie Iul 19, 2006 12:13 pm

avem parerea ca trebuia sa folosesti functia Search inainte sa incepi inca un thread despre GNR..

si fii linistita, nu ai descoperit tu roata..
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Iul 19, 2006 12:30 pm

gunsnroseritza, considera-te in vizor pentru un avert...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gunsnroseritza » Mie Iul 19, 2006 11:07 pm

Guns N' Roses e una dintre formatiile pe care le ascult cu o deosebita placere ~a.Dar Guns N' Roses nu va mai fii niciodata ce a fost :nope: ...niciodata Slash nu va putea fii inlocuit [-X ..............
Avatar utilizator
gunsnroseritza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 17, 2006 11:00 pm

Mesajde cubu » Mie Iul 19, 2006 11:12 pm

... poate cu unul mai bun?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Joi Noi 22, 2007 10:09 pm

Doamne, cat mi-ar placea sa se reuneasca si sa concerteze in Romania. Cre'ca n-as dormi o saptamana de emotii. N-o sa ma satur niciodata de melodiile lor.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Noi 23, 2007 4:05 pm

nu se mai reunesc, lui slash ii place prea mult matzu de vocalist, pe care-l fute in cur probabil.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Noi 24, 2007 12:18 am

am auzit ca au un proiect pentru 2009. ramane de vazut daca se va materializa
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde AndradaTheDev » Mar Noi 04, 2008 11:37 am

Ohh de-abia astept sa iasa odata!!! Insa nu imi place Robin Finck cine stie ce. Imi placea mult mai mult Slash. :(
Am plecat la vot... fiindca pot. (acum in 2 tari, NAH!)

"Man is free, yet everywhere he goes, he is in chains." Rousseau
AndradaTheDev
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Feb 22, 2005 12:00 pm
Localitate: Toronto

Mesajde whatever » Dum Noi 16, 2008 9:07 pm

tu chiar crezi ca mai iese vreodata chestia aia?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Ian 04, 2009 1:45 am

futa-l soarele, il am original pe cd :))
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Guns'n'Roses

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron