Guns N' Roses

Forumul asociat fanclubului Guns'n'Roses

Mesajde Slash » Dum Iul 25, 2004 9:43 pm

Nu prea ai de unde alege.
Totusi o sa ma mai gandesc.
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Slash
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 18, 2004 7:35 pm
Localitate: In a dark place

Mesajde RipAngel » Lun Iul 26, 2004 11:34 am

Am ascultat aseara Chinese Democracy...precum mi-ai zis Slash si am vazut ca se pune accent foarte mult pe pian. Intr-adevar...se cam simte lipsa lui Slash...e o diferenta destul de mare intre Don't Cry si Chinese Democracy, referindu-ma la chitara..in rest mie mi s-a parut ca se apropie destul de mult de genul cantat de Queen..sau ma insel? ;a
RipAngel
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 10:29 pm
Localitate: intr-un bec si crosetez lumina

Mesajde To Mega Therion » Mar Iul 27, 2004 10:22 pm

RipAngel, sa stii ca eu mai ascult din cand in cand cate o melodie mai digerabila de la Cradle, si nu simt nevoia sa scuip pe nimeni... :U

Oricum revenind la subiect, melodiile mele preferate sunt (in ordine): ~a Civil war ~a , One in a million, November Rain, Don't Cry, Paradise City, You could be mine...
Hail to the speaker and him who listens !
May whoever learns these words prosper
because of them ! Hail to those who listen !
Avatar utilizator
To Mega Therion
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde cipi13 » Mie Iul 28, 2004 1:11 pm

Sunt la primul meu mesaj pe forumul acesta si am ales sa scriu aici....
Pentru ca imi place rock-ul....
Privind pe GnR.....primul album, Apetite for Destruction mi se pare cea mai buna productie a baietilor.....
cipi13
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 28, 2004 12:58 pm
Localitate: Pe aici prin tara...

Mesajde Faded Existence » Mie Aug 11, 2004 3:41 am

GNR o trupa exceptionala. pacat...dar ce sa faci...e numai si numai vina lor...mai ales a lui axl...desi il respect si pt voce si pt cantece si pt toata energia lui ma intreb cat de tampit poate fi pt a arunca totul la gunoi exact in momentul de glorie...gnr-legenda, dar una stinsa...
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde DaniFilth » Joi Sep 23, 2004 9:08 am

[quote="RipAngel"]:Mai ales ca acuma lumea asculta in general black ]
RipAngel::: ! Daca eshti blacker nu inseamna neaparat ca nu iti mai place shi altceva in afara de black. De exemplu mie mai imi place shi Heavy (Manowar shi Iron Maiden), dar ce sa zic de GNR. Uite ca mie imi plac :P . Mai ales ca Axl are o voce super. Au scos unele melodii care inca mai imi plac (Paradise City de ex). Oricum Cradle Of Filth raman cei mai tari :D - Don't take it on the blackers
DaniFilth
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Sep 22, 2004 10:19 am
Localitate: In videoclipu` Born in a burial gown

Mesajde Make_me_bad » Lun Iul 18, 2005 11:34 pm

Fratilor , va zic doar atat , Axl Rose , Saul Hudson (Slash) , McKeagan , Matt Sorum , Stradlin , Adler , Dizzy Reed formeaza Guns n Roses . Atat si doar atat. Ascult si noua trupa cica "NewGnr" doar pentru ca e Axl la voce . In rest cred ca Buckethead reprezinta o insulta la adresa lui Slash . Poate sa-mi explice si mie cineva ce naiba inseamna galeata aia de la KFC pe capu' lui ? Duapa aceea , tipu' ala care arata ca un diavol ( de fapt e o tunsoare pe care o purtau ocnasii inainte ) , ala urca pe scena sa arate figuri de karate sa sa cante la chitara ! Haideti mah sa fim seriosi ! Peace
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Make_me_bad » Lun Iul 18, 2005 11:36 pm

Peace for all
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tzache » Mar Iul 19, 2005 7:57 am

Aseara l-am vazut pe Slash la Mtv Live cu al lui Velvet Revolver in concert. In afara de ex Cult-istu (si evident Guns-istu) Sorum si Gibsonu lu Slash nu m-a impresionat nimic. Saracu vocalist face si el pe nazistu cu sapca aia de ceferist. Patetici.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Peace

Mesajde Make_me_bad » Mar Iul 19, 2005 10:10 pm

Nu cred ca este bine sa sarim si sa spunem ca Velvet Revolver e "naspa" ! Eu am avut ocazia sa vad cate ceva live de la VR si chiar am ramas placut impresionat ! Cine spune ca Velvet Revolver nu cante beton inseamna ca omu' e pe alt gen de rock sau poate alt gen de muzica ! Velvet Revolver rules ... PEACE
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde screenager » Mar Iul 19, 2005 10:40 pm

sincer, mie mi se pare mult mai interesant Buckethead decat Slash . Make me bad, tu l-ai *ascultat* pe Buckethead cantand la chitara, sau te-ai rezumat la galeata de pe capul lui? ce prejudecati soro... uite, ma angajez sa-ti fac rost de un album solo de-al lui, sau poate chiar de albumul de la Colonel Claypool's Big Bucket of Bernie Brains .
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Make_me_bad » Joi Iul 21, 2005 10:58 am

screenager scrie:sincer, mie mi se pare mult mai interesant Buckethead decat Slash . Make me bad, tu l-ai *ascultat* pe Buckethead cantand la chitara, sau te-ai rezumat la galeata de pe capul lui? ce prejudecati soro... uite, ma angajez sa-ti fac rost de un album solo de-al lui, sau poate chiar de albumul de la Colonel Claypool's Big Bucket of Bernie Brains .

:calm: Take it easy amigo , gusturile difera de la om la om . Nu-l suport , asta e , ce poti sa-mi faci ? Daca stau sa ma gandesc mai bine e al doilea om pe care il urasc cu adevarat , dupa kkt-ul de Eminem ( sclavu' care impreuna cu D12 s-au deghizat domne' ei in GnR si au inceput sa se frece unii de altiii ca niste jegosi , sa ma f.t in gura lui ) . Una peste alta , baietii aia "misto" care sunt acum la NewGnr sunt angajatii lu' Axl , si probabil look-ul lui Buckethead i-a fost impus ! Cred ca stiti bine despre contrele care le-a avut de-a lungul timpului Axl cu Slash . Insa chiar si asa , Buckethead ar fi trebuit sa refuze din respect pentru Slash . Pana la urma cine naiba e Buckethead asta ? Daca ar fi sa aleg o nota de la 1 la 10 ptr. Cap de Galeata nici nu m-as obosi sa o fac ! PEACE
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tzache » Joi Iul 21, 2005 11:11 am

Nu e naspa Velvet Revolver ca muzicalitate ori instrumentatie. Ascult orice fel de muzica si imi place sa critic. Doar ca mi se par patetici in ce priveste imaginea, in frunte cu vocalu care mi se pare o imitatie a lu Axl (pana si la miscari).
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

...

Mesajde Make_me_bad » Vin Iul 22, 2005 2:46 am

Ma uitam peste niste inregistrari live ( Guns bineinteles ) , si stau si ma gandesc ce norocosi sunt oamenii aia care au prins un concert Guns n' Roses... E o atmosfera de vis ( sau mai bine zis "era") , mi-as da 10 ani din viatza pentru un concert Guns ( varianta originala ) , 10 ani , fara nici o exagerare . Intradevar s-au pierdut notiunile rockului de calitate , in ziua de azi nu mai vezi decat pustani care habar nu au pe ce lume traiesc ( exista si exceptii bineinteles ). Daca deschizi gura si incepi sa vorbesti de Guns , se uita la tine de parca ai fi extraterestru nu alta . La ei , ( rockerasii ) in ziua de azi Marilyn Manson si cu Linkin Park sunt cei mai tari "ever" ... ma bufneste si rasul . Habar nu au ce inseamna un solo de chitara cu adevarat bun si e pacat ... Oricum , mai bine asa decat fani Adrian C.M sau mai stiu eu ce Guta ( dezgustator ).
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Make_me_bad » Vin Iul 22, 2005 2:58 am

Faded Existence scrie:GNR o trupa exceptionala. pacat...dar ce sa faci...e numai si numai vina lor...mai ales a lui axl...desi il respect si pt voce si pt cantece si pt toata energia lui ma intreb cat de tampit poate fi pt a arunca totul la gunoi exact in momentul de glorie...gnr-legenda, dar una stinsa...

:eat: TE MANANC .... glumesc , insa nu cred ca e indicat sa aruncam cu pietre in Axl sau in Slash sau in oricare dintre ei . Am avut ocazia sa ascult variantele tuturor membrilor GNR in parte . Toti au dreptate si in acelasi timp cu totii gresesc . Daca l-ai fi auzit pe Axl Rose ce spunea despre Slash i-ai fi dat lui dreptate . Dar daca a doua zi ai fi vazut ce spunea Slash despre Axl atunci schimbai taberele . Nu cred ca e corect sa ne dam cu majoritate ( Slash & Co ) pentru ca de multe ori daca multi sunt de acord cu o chestie nu inseamna ca au si dreptate . Oricum Slash nu ar mai fi fost cel care este acum daca nu exista si un Axl Rose ( sper ca intelegi ce ma chinui aici sa explic ) si viceversa . Acum cred ca o ma delectez cu un Paradise City , PEACE !!!

Sunt plictisit , ascult Paradise City , sunt deprimat , ascult November Rain , sunt nervos ascult Welcome to the Jungle sau Get in the Ring , sunt prea plin de energie si nu stiu cum sa o consum , Shotgun Blues sau You could be Mine ... etc , pentru fiecare stare am o melodie de la Guns . Spun sincer cu mana pe inima ca e trupa mea preferata . Daca as avea o putere l-as lega pe Slash de caloriferul din casa mea si nu l-as mai lasa liber niciodata ... sa-mi cante numai mie ca asa sunt eu , mai egoist !
Si acum imi vine greu sa cred ca trupa asta nu mai exista in varianta care a fost ! Imi doresc ... imposibilul. Ce sanse sunt ca Axl sa se impace cu ceilalti membrii ai trupei , oare cum ar fi ? Ce sanse sunt ca Slash , Duff , Mat sa vina la Axl si sa spuna "Bah nene , uite , suntem batrani , odata si-odata tot o sa ne stigem ... hai sa o luam de la inceput , sau mai bine zis , hai sa continuam ce am inceput mai demult ?"... Care sunt sansele .... In timp ce tastez aici imi vine in cap o fraza din melodia You're Crazy "Say boy where you comin' from / Where'd you get that point of view / When i was younger , Said I knew a motherfucker like you " . Pentru un fan adevarat e greu ... foarte greu !
GUNS N' ROSES , va multumesc ca ati existat !! ==D

citeste te rog regulament, posturile consecutive sunt motiv de avertisment pe anumite forumuri, daca mai ai ceva de adaugat in decurs de 3 ore apasa butonul "edit" si scrie in continuarea mesajului. ultumesc. moderator
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Guns forever

Mesajde Make_me_bad » Vin Iul 22, 2005 6:38 am

Sunt plictisit , ascult Paradise City , sunt deprimat , ascult November Rain , sunt nervos ascult Welcome to the Jungle sau Get in the Ring , sunt prea plin de energie si nu stiu cum sa o consum , Shotgun Blues sau You could be Mine ... etc , pentru fiecare stare am o melodie de la Guns . Spun sincer cu mana pe inima ca e trupa mea preferata . Daca as avea o putere l-as lega pe Slash de caloriferul din casa mea si nu l-as mai lasa liber niciodata ... sa-mi cante numai mie ca asa sunt eu , mai egoist !
Si acum imi vine greu sa cred ca trupa asta nu mai exista in varianta care a fost ! Imi doresc ... imposibilul. Ce sanse sunt ca Axl sa se impace cu ceilalti membrii ai trupei , oare cum ar fi ? Ce sanse sunt ca Slash , Duff , Mat sa vina la Axl si sa spuna "Bah nene , uite , suntem batrani , odata si-odata tot o sa ne stigem ... hai sa o luam de la inceput , sau mai bine zis , hai sa continuam ce am inceput mai demult ?"... Care sunt sansele .... In timp ce tastez aici imi vine in cap o fraza din melodia You're Crazy "Say boy where you comin' from / Where'd you get that point of view / When i was younger , Said I knew a motherfucker like you " . Pentru un fan adevarat e greu ... foarte greu !
GUNS N' ROSES , va multumesc ca ati existat !! ==D
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Lun Aug 01, 2005 8:21 pm

Make_me_bad scrie: Pana la urma cine naiba e Buckethead asta ? Daca ar fi sa aleg o nota de la 1 la 10 ptr. Cap de Galeata nici nu m-as obosi sa o fac ! PEACE




buckethead ala e un chitarist original, cu niste proiecte solo foarte faine, si in orice caz cu mult mai multa imaginatie pe plan compozitional decat Slash. Si nu sari ca ars dupa ce citesti asta, compara tu moonraker (agata, dj eddie def, mike patton) cu ceea ce a facut Slash, si vorbim dupa aia
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Hmmm...

Mesajde Make_me_bad » Mie Aug 03, 2005 2:49 am

whatever scrie:buckethead ala e un chitarist original, cu niste proiecte solo foarte faine, si in orice caz cu mult mai multa imaginatie pe plan compozitional decat Slash. Si nu sari ca ars dupa ce citesti asta, compara tu moonraker (agata, dj eddie def, mike patton) cu ceea ce a facut Slash, si vorbim dupa aia


I'm sorry my darling , mi-e greu sa cred ca il pui pe Buckethead inaintea lui Slash . Are mai multa imaginatie decat Slash ? Ai idee macar despre cine vorbesti ? Nimeni nu e mai tare decat Slash , NIMENI ! Chiar crezi ca poate Buckethead sa scoata un solo identic cu cel al lui Slash din melodia November Rain ? Poate incerca ... insa nu sunt asa convins de reusita ! Ti-am dat doar un exemplu minor ca sa nu mai zic de sunetele care le scoate nenea Slash in Sweet Child O'Mine si Estranged si poate ca daca ti-ai face rost de niste inregistrari live din concertele Guns ai vedea ce inseamna un CHITARIST. Cap De Galeata o fi mai bun la chitara decat mine poate , insa mai sus de atat nu il vad. Sorry , dar asta este adevarul. Slash sau "Half man half beast" asa cum il prezenta Axl in unele concerte ar trebui medaliat pentru ceea ce a facut . Ar trebui sa-i faca cineva o statuie . Peace
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Mie Aug 03, 2005 8:07 am

Nimeni nu e mai tare decat Slash , NIMENI ! Chiar crezi ca poate Buckethead sa scoata un solo identic cu cel al lui Slash din melodia November Rain ?


dumneavoastra probabil ca ati terminat conservator, guitar institut of technology si multe altele daca sunteti o persoana atat de capabila sa puneti asa un stigmat pe un steve vai, malmsteen, Ritchie Blackmore, satriani, petrucci, brian may, jason backer, al di meola, paco de lucia, zappa, ray vaughan si multi multi altii ca nu-mi vin toti la deget.

daca ai avea o pesa extreme dupa november rain (cum am eu pe video) probabil ca ai rade cu lacrimi la soloul lui slash fata de al lui nuno.

slash, Saul Hudson e imagine, e stolichnaia, marlboro, par cretz si palarie.

Sorry , dar asta este adevarul
(...) trebui sa-i faca cineva o statuie


sorry dar astea sunt chestii de fanatism neconditionat, nu are legatura cu muzica, vezi de un fanclub slash unde ar fi mai potrivite sforaielile astea, pe aici lumea mai vorbeste si in cunostinta de cauza. peace
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tzache » Mie Aug 03, 2005 8:48 am

Suptscriu...
Make_me_bad iti recomand sa asculti Guitar Shows (G3 Show daca ai auzit) cu Joe Satriani, Steve Vai si Eric Johnson (cauta piesa Manhattan) si dupa ce asculti o sa iti schimbi parerea cu siguranta. Yngwie Malmsteen iti spune ceva? Sau Kee Marcello (ex Europe, care m-a dat pe spate cand l-am vazut pe o caseta cu un solo dintr-un concert din 86). Dar mai intai treci prin niste clasici cum bine iti spune mai sus si gaga, cum ar fi Paco de Lucia, Al di Meola sau John Mclaughlin.
Study before u say something stupid like Slash is the best.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde whatever » Mie Aug 03, 2005 7:50 pm

Make_me_bad scrie:I'm sorry my darling , mi-e greu sa cred ca il pui pe Buckethead inaintea lui Slash . Are mai multa imaginatie decat Slash ? Ai idee macar despre cine vorbesti ? Nimeni nu e mai tare decat Slash , NIMENI ! Chiar crezi ca poate Buckethead sa scoata un solo identic cu cel al lui Slash din melodia November Rain ? Poate incerca ... insa nu sunt asa convins de reusita ! Ti-am dat doar un exemplu minor ca sa nu mai zic de sunetele care le scoate nenea Slash in Sweet Child O'Mine si Estranged si poate ca daca ti-ai face rost de niste inregistrari live din concertele Guns ai vedea ce inseamna un CHITARIST. Cap De Galeata o fi mai bun la chitara decat mine poate , insa mai sus de atat nu il vad. Sorry , dar asta este adevarul. Slash sau "Half man half beast" asa cum il prezenta Axl in unele concerte ar trebui medaliat pentru ceea ce a facut . Ar trebui sa-i faca cineva o statuie . Peace



hai sa iti zic cum sta treaba. Si eu am ascultat Guns, pe la inceputul anilor 90, cand ascultam si Metallica, si Sepultura, si Slayer, si din alea alea, chestii potrivite pentru un pusti de 8-9 ani care a crescut langa celebrul loc unde se adunau rockerii din Arad (la constructoru`bat apropos, poate stie cineva la ce ma refer). Slash nu e un chitarist rau. Dar daca lasi fanatismul deoparte (da, si eu sunt mare fan Mike Pattton, dar recunosc ca nu absolut tot ce face el e perfect, mai are si zile proaste etc) o sa iti dai seama de urmatoarele lucruri.

Slash a fost un chitarist bun pentru anii 80, unul un pic depasit pentru anii 90 si unul aproape penibil pentru anii 2000. Nu ma lua aici cu soloul din p%la mea stie ce piesa ca e irelevant. Orice chitarist decent de metal/hard rock iti face un solo ca in November Rain sau Sweet Child Of Mine sau Estranged, sau chiar si Paradise City fara mari probleme. Eu ii comparam pe Buckethead cu Slash pe plan compozitional. Chiar nu ai priceput ? E asa de greu de inteles ca Buckethead ar putea sa interpreteze ceva piesa ca si Slash, dar Slash NU AR PUTEA SA COMPUNA CA SI BUCKETHEAD !!!

Slash e un chitarist fixat pe anumite clisee, cu un anumit stil de interpretare, care nu da semne ca s-ar putea schimba, in nici un caz acuma la 40 de ani. Si daca vrei un chitarist cu adevarat bun, un etalon pentru alde Wes Borlanzi, Mike Einzigeri si Munkys si Heads (care toti sunt chitaristi in stare sa faca un solo a la Slash, doar ca nu il fac pentru ca ei mai stiu si altceva in afara de verse/chorus/verse/solo/verse) ia si studiaza un pic Trey Spruance.

Sper sa intelegi faptul ca valoarea unui chitarist nu e data doar de solourile ce le face si de viteza lui si de cele 9850912835213 de acorduri ce le schimba pe secunda daca e cazul. Asculta si tu mai multe (iti recomand sincer Frank Zappa in primul rand) si poate o sa iti dai seama ca mai sunt si chitaristi gen Frusciante, gen Buzzo din Melvins, sau gen Cavalera si James Root, aka #4 din Slipknot (recent am vazut o lectie video cu el si m`am crucit. Schimba individul la acorduri cu o viteza si o precizie de zici ca el era Petrucci dar in concerte ce face ? aceleasi 4 riffuri, dar care au coi !) care sunt poate underrated, dar in orice caz mult peste Slash al tau din multe puncte de vedere.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde tzache » Joi Aug 04, 2005 8:26 am

~p saracu baiat l-am desfiintat pe rand, fiecare. Alti doritori? :D (btw uarever se pare ca esti printre putinii de aici care stiu muzica, congrats)
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde screenager » Joi Aug 04, 2005 10:50 am

bravo Tzake, esti mandru de tine ca te-ai luat de o fata de 11-12 ani?

foarte bine exprimat punctul tau de vedere Whatever, dar tot o chestiune de gusturi ramane ... chiar, mi-am amintit ca aveam un mp3 cu niste discutii/jamuri facute de Steve Vai cu tipii de la Korn candva inaintea unui concert ... si sincer, cand Vai canta chestii kornistice, te cruceai si-ti ziceai ca e de 1000 de ori mai misto decat Head+Munky , dar cand bagau aia "solo-uri" , erau chiar penibili pe langa Stevie asta ... gustibus et coloribus, right?
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde tzache » Joi Aug 04, 2005 12:36 pm

nu, nu sint mandru de mine, ca nu am stiut. My bad...
Make_me_bad asa e? Oricum si oricine ai fi, te-am luat cam tare, da vezi si tu ce spui :D
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde allyna_g » Joi Aug 04, 2005 1:46 pm

Nu stiu daca sunteti de acord cu mine, dar fara AXL, muzica nu va mai fi aceeasi, si ganditi-va putin si la efectul creat de AXL pe scena, in concerte!
Avatar utilizator
allyna_g
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Aug 02, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Aug 04, 2005 1:50 pm

efectul creat de AXL


eu personal nu stiu decat efectul AXE care inebuneste femeile ~p~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Vin Aug 05, 2005 9:51 am

whatever scrie:Si eu am ascultat Guns, pe la inceputul anilor 90, cand ascultam si Metallica, si Sepultura, si Slayer, si din alea alea, chestii potrivite pentru un pusti de 8-9 ani care a crescut langa celebrul loc unde se adunau rockerii din Arad

Deci copii, fiti atenti: astea e formatii pentru pusti influentabili care nu prea stie multe, rezulta cah. Norocu nostru e ca s-a nascut Mike Patton, ce ne destupa mintile incetosate si ni le conduce inspre supremul upgrade.

Bre, stiu ca de la primele tale posturi pe aici nu ti-ai schimbat parerea despre metal, dar macar abtine-te.

Si daca tot se vorbea despre chitaristi meseriasi (sau mai meseriasi decat Slash :D), l-as mentiona pe Paul Gilbert de la raposata Mr. Big, care nu stiu ce a cautat in formatia aia de cola cao.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Make_me_bad » Vin Aug 05, 2005 4:12 pm

Hmmm...Screenager eu nu sunt fata si nici nu am 11 - 12 ani ( LOL ). Asta o data , a doua oara , don'soara " whatever " ( d'oh ) , nu am terminat nici un conservator si nici un institut care se ocupa cu studierea chitarii. Ai inceput si tu si cu inca un personaj sa-mi insirati aberatii bla bla bla ca nu stiu care si cu nu stiu care au mai mult mot in frunte ! Mey , nene ... asta e un forum pentru fanii Guns , right ? Sau am nimerit eu pe un altul din greseala ? Pentru mine cea mai tare trupa de rock a fost , este si va fi Guns n' Roses in varianta originala , iar cel mai tare chitarist ramane Slash. Ma mir ca nu a inceput nimeni sa aduca vorba de Jimi Hendrix , de obicei asta e numele cu care sunt contrat cand zic ca Slash e cel mai tare "ever" . Bun si ca sa pun paie peste foc , Slash e pe locul trei in topul celor mai tari chitaristi din lume ( recunosc ca nu e pe 1 , dar asta e doar o chestiune de timp :n: ) . Ai putea sa cauti pe net topul scumpiko si sa nu imi mai imi scoti mie ochii cu Mike Patton si Sambora ( apropo in topul mentionat Slash e peste ei ). Asa ca nu e doar fanatismul meu la mijloc , am totusi cateva argumente cand spun ca Slash e cel mai tare . Si mai vin o data si spun ceva ce am mai spus , faceti-va fratilor rost de inregistrari Guns live si vedeti acolo ce inseamna o chitara de calitate , vedeti acolo adevarate demonstratii , cu alte cuvinte un show adevarat . Va recomand concertul din Tokyo '92 ( avem acolo una bucata tobe Matt Sorum ) . So ... Slash , if you see this i just want you to know that i thing you are the fuckin' best motherfucker quitar player ever ... whatever ( d'oh )
P E A C E !!!
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Make_me_bad » Vin Aug 05, 2005 4:24 pm

Tzake scrie:nu, nu sint mandru de mine, ca nu am stiut. My bad...
Make_me_bad asa e? Oricum si oricine ai fi, te-am luat cam tare, da vezi si tu ce spui :D


Tzake , don't worry my friend , mie chiar imi face placere ca asa se nasc discutii , e bine sa ne contram unul pe altu l ptr. ca asa putem invata mai multe lucruri pe care nu le stiam . Nu m-ai luat tare deloc , chiar deloc (LOL) si partea cu "vezi si tu ce spui" , spun doar ce stiu si cunosc destul de multe lucruri legate de Guns . ( apropo , nu-s fata si nici n-am 11 - 12 ani ) , iar acum ma voi delecta cu niste "Dead Horse" , Peace !!
Make_me_bad
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iul 18, 2005 11:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Vin Aug 05, 2005 4:28 pm

asta e un forum pentru fanii Guns , right ?


nope :D este un thread de pe un forum de rock international pe care se discuta despre guns si nu numai de catre fani ci si de contristi.

Slash e pe locul trei in topul celor mai tari chitaristi din lume


din cauza ta ~p
acum serios vorbind ala e un top al fanilor, mai sus se vorbea de valoare muzicala (compozitie, stil, etc)

pace si tie
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Guns'n'Roses

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron