Enjoy the Silence 2004

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Enjoy the Silence 2004

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Noi 14, 2004 12:15 pm

Dupa cum stiti, Depeche Mode au revenit cu o varianta noua a Single-ului Enjoy the Silence, un remix, reinterpretata de Mike Shinoda. Mie personal imi place aceasta noua varianta ETS si cred ca este un lucru bun, pentru ca readuce DM din nou in topuri.:B
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Noi 14, 2004 1:24 pm

Imi place melodia, dsar ma enerveaza un lucru, persuanele care inainte nu aveau nici o treaba cu DM inainte shi acum cica sunt mari fani:D
Clipu, nu prea...
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Noi 14, 2004 8:47 pm

asa cum Personanl jesusu' lu Manson e reusit, nici Enjoy the silance nu e rau... da' vorba lu' k@tzy, ieste unii mari depechari de circumstanta care ma calca pe nervi...

(bun, ca eu stiu una bucata perosana adorabila de altfel care nu poa' sa auda de DM, dar a facut o adevarata pasiune pt Jesus a lui Manson.. dar de DM tot nu vrea sa auda..)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde SatyR » Dum Noi 14, 2004 10:01 pm

Respectivu care nu vrea sa auda de piesa originala e afon rau de tot/paralel cu muzica/traieste degeaba/etc.
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Noi 15, 2004 6:49 pm

Lasatz persuana aia sa vina la mine :)
Hai mah, Satyre, putina intzelegere pentru biata persuana afona si paralela cu muzica. (bah Daimoane ii tipa sau tip ca mi se incarliga dejtele pe cuvantu' persuana aicea...)

Asa...dej de ce m-am bagat io in treaba aicea? Pen'ca mie nu-mi place DM. Mie una bucata persuana (feminina) imi suna mult prea deprimantzi si io de felu' meu sunt destul de depresiva si fara ajutor dinafara. Sh-apoi stilu' lor nu e de nasu' meu, ce vretz, e mult prea complicat pentru mine si gata.
Asa...si despre ce era vorba? Ah, da...dej io n-ascult DMN, da' le stiu cateva melodii. Ca duar traiesc pe Terra. Enjoy the Silence. merge. ca imi plac versurile. desi e prea doomiitzashpecandlumeavaficomandatadeandroizi pentru gusturile mele. nooa varianta. am ascultat-o, ca duar traiesc pe Terra - si am TMF - si drept sa spun varianta doomiitzashpecandlumeavaficomandatadeandroizi parca erea mai ca lumea ca cel putin era la mii de km departare de inteligentza mea prea putin comprehensiva.
Asa...cat despre Manson...e la fel de adusa la nivelul meu de comprehensibilitate, da' macar e screwed up. si nu e remix, e cover. o noo viziune. ceea ce e cu totu' alta mancare de pejte. si daca pui doo beat-uri moderne pe o melodie mai veche nu iese o noo melodie ci...house mix, single mix, original mix, re-remix etc. (pai cum credeatz ca au scoss aia de la O-zone single-ul care imi zgarie mie membrana optica de fiecare data cand pashesc in HMV? aceeash melodie in alta balarie, normal...)
Deci scuzitatz lipsa mea de esperientza in domeniu, da' mi-am zis si io parerea...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Noi 15, 2004 8:45 pm

io nu am o viziune asha de radicala ca shi satyru, ca vorba aia mai sunt formatii de la care nici mie nu-mi plac decat unele melodii..e vorba aici de acelasi manson.. de la care nu suport decat anumite melodii ca restul mi se par mult prea deprimante!

Mirela, acuma ce vroiai, sa dau nume? prenume, adresa si numar de telefon? Nu vreau sa intru in detalii despre viata mea intima si foarte personala pe forum.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Judas_Priest » Mar Noi 16, 2004 10:43 pm

Imi plac Depeche Mode, dar NU imi plac remixurile. Clipul nu prea are mare legatura cu textul (ma refer la clipul pt. melodia remixata). Adica clipul e frumos, dar legatura cu textul redusa; in schimb melodia originala suna foarte frumos, nu inteleg de ce au trebuit sa o remixeze; sunt sigura ca fanii DM ar fi fost foarte fericiti si fara remix.
Avatar utilizator
Judas_Priest
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron