Cum vreti sa arate noul album DM ?

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Cum vreti sa arate noul album DM ?

Mesajde takanonanu » Joi Mai 26, 2005 7:22 pm

Avand in vedere ca DM se afla in cursul elaborarii unui nou album cum credeti ca ar trebui sa arate acesta pentru a va satisface dorintele....
Pe mine, cred ca m-ar bucura ca DM sa scoata un album care sa contina piese disco (gen :..no good) si blues-uri.
Orice gen de album vor scoate insa, in Romania nu va avea succes pentru ca la moda e muzica romaneasca de cea mai proasta calitate (manele *****-as pe ele). Treaba e ca nici muzica din afara (parerea mea) n-a rupt gura targului in ultimii 10 ani si asta ar putea fi una din cauzele exploziei superficialitatii si prostiei.

edit by k@tzy: nenea, mai ushor cu vocabularu, ai avertisment
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde b16dmo » Vin Mai 27, 2005 4:38 pm

Ar fi interesant sa faca ceva gen retro.Adica sa nu continuie Exciterul, care mie mi se pare epuizat. Oricum sunt sigura ca o sa fie "re-inventie" curata,ca o sa surprinda total. Ar face bine sa fie asa! M-am saturat sa astept!
Si nu cred ca muzica de acum este in general proasta. Trebuie sa stii ce sa alegi. Este doar foarte multa.
b16dmo
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 21, 2005 7:51 am
Localitate: buc

Mesajde b16dmo » Lun Mai 30, 2005 12:04 pm

Ok, tocmai am citit pe undeva ca membrii trupei au declarat ca noul album o sa fie ceva intre Violator si SOFAD. Fine by me !
b16dmo
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 21, 2005 7:51 am
Localitate: buc

Mesajde takanonanu » Dum Oct 09, 2005 12:33 pm

Daca acum o luna si ceva cand am vazut promo-ul la "Precious" eram optimist cu privire la noul album "Playing the angel" acum insa, dupa ce am ascultat tot albumul pot sa spun ca DM se afla in criza de idei.Toate melodiile sunt modeste cu 2 - 3 exceptii (Precious e o melodie buna).Ma nemultumeste amprenta prea digitala pe care au imprimat-o albumului, deasemenea sunt prea multe melodii "shoptite" (sa spun asa) intr-un fond digital uneori prea zgomotos.Cu siguranta este un pas inapoi pentru DM. In concert insa lucrurile s-ar putea schimba.....
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde takanonanu » Dum Oct 16, 2005 2:06 pm

Asculta noul album Depeche Mode si spune-ti parerea aici. Preferatele mele de pe noul album sunt : "Suffer well", "Nothing's Impossible" si desigur "Precious".Cu adevarat aceste 3 melodii eu le consider deosebite. Interesanta este si "Martyr for love" fiindca DM n-a mai scos ceva asemanator pana acum.
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde theo_noni » Joi Oct 27, 2005 11:43 am

takanonanu scrie:Daca acum o luna si ceva cand am vazut promo-ul la "Precious" eram optimist cu privire la noul album "Playing the angel" acum insa, dupa ce am ascultat tot albumul pot sa spun ca DM se afla in criza de idei.Toate melodiile sunt modeste cu 2 - 3 exceptii (Precious e o melodie buna).Ma nemultumeste amprenta prea digitala pe care au imprimat-o albumului, deasemenea sunt prea multe melodii "shoptite" (sa spun asa) intr-un fond digital uneori prea zgomotos.Cu siguranta este un pas inapoi pentru DM. In concert insa lucrurile s-ar putea schimba.....

Din contra,eu consider ca piesele 'shoptite' reprezinta o noutata in ceea ce priveste 'Playing the angel'.Dave are o voce pur si simplu atragatoare,la fel de puternica,ragusita dar si mai suava ca oricand.Piesele mele favorite sunt'The sinner in me' si 'Precious'
theo_noni
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 27, 2005 11:07 am
Localitate: bucuresti


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron