Fanul Depeche Mode

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Fanul Depeche Mode

Mesajde theo_noni » Joi Oct 27, 2005 12:40 pm

Se poate spune ca o persoana care nu are nici un album DM ci asculta melodiile lor doar la tv si radio e fan DM?Care sunt 'conditiile' pe care o persoana trebuie sa le indeplineasca pentru a fi fan DM?
theo_noni
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 27, 2005 11:07 am
Localitate: bucuresti

Mesajde takanonanu » Joi Oct 27, 2005 10:51 pm

sa asculte muzica lor (toata discografia ) si genurile apropiate, sa faca loby la muzica lor pe oriunde se duce....etc,
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde takanonanu » Joi Oct 27, 2005 11:11 pm

Apropo...noi fanii DM cred ca am uitat prima impresie (echivalentul primei intalniri in dragostea barbat-femeie sau barbat-barbat ...depinde de orientare)...deci prima impresie in toate amanuntele ei pe care ne-a facut-o DM. Nu cumva a fost sound+voce+atmosfera+look ceva mai complex...Zilele trecute a venit pe la mine nepoata-mea cu niste putoaice (colege de-ale ei). Priveau la TV muzica...le-am spus sa lase sa vad videoclipul Precious (poate a 10-a oara) ...eh in timp ce-mi vizionam favoritii,o pustoaica a exclamat : Uau ce voce are tipu asta ! Si celalalte au apreciat asta, dar melodia in general nu le-a placut cine stie ce. L-eam intrebat pe fete ce muzica le place. Manele ....desigur. DE CE ?...le-am intrebat .N-au stiut sa-mi raspunda.
Superficialitate? .....sau noi eram prea sofisticati . Voi ce credeti ?
Avatar utilizator
takanonanu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: craiova

Mesajde theo_noni » Dum Oct 30, 2005 8:26 pm

takanonanu scrie:Apropo...noi fanii DM cred ca am uitat prima impresie (echivalentul primei intalniri in dragostea barbat-femeie sau barbat-barbat ...depinde de orientare)...deci prima impresie in toate amanuntele ei pe care ne-a facut-o DM. Nu cumva a fost sound+voce+atmosfera+look ceva mai complex...Zilele trecute a venit pe la mine nepoata-mea cu niste putoaice (colege de-ale ei). Priveau la TV muzica...le-am spus sa lase sa vad videoclipul Precious (poate a 10-a oara) ...eh in timp ce-mi vizionam favoritii,o pustoaica a exclamat : Uau ce voce are tipu asta ! Si celalalte au apreciat asta, dar melodia in general nu le-a placut cine stie ce. L-eam intrebat pe fete ce muzica le place. Manele ....desigur. DE CE ?...le-am intrebat .N-au stiut sa-mi raspunda.
Superficialitate? .....sau noi eram prea sofisticati . Voi ce credeti ?

no way...in ceea ce priveste manelele,nu cred k se mai poate aplica regula'gusturile nu se discuta'.nu e posibil...nu noi suntem prea sofisticati,pur si simplu ne place muzica buna.mie,uneia,imi displac manelele,in primul rand pentru ca versurile lor ma ofenseaza(cei carcotasi ar putea spune:<dar de unde stii versurile,ai ascultat?>nu,dar uneori sunt obligata,spre pilda azi,cand veneam de acasa cu microbuzul).
ah,doar de 10 ori ai vazut videoclipul 'precious'?:P
theo_noni
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 27, 2005 11:07 am
Localitate: bucuresti

Mesajde b16dmo » Dum Noi 06, 2005 7:35 pm

takanonanu scrie:Apropo...noi fanii DM cred ca am uitat prima impresie (echivalentul primei intalniri in dragostea barbat-femeie sau barbat-barbat ...depinde de orientare)...deci prima impresie in toate amanuntele ei pe care ne-a facut-o DM. Nu cumva a fost sound+voce+atmosfera+look ceva mai complex...Zilele trecute a venit pe la mine nepoata-mea cu niste putoaice (colege de-ale ei). Priveau la TV muzica...le-am spus sa lase sa vad videoclipul Precious (poate a 10-a oara) ...eh in timp ce-mi vizionam favoritii,o pustoaica a exclamat : Uau ce voce are tipu asta ! Si celalalte au apreciat asta, dar melodia in general nu le-a placut cine stie ce. L-eam intrebat pe fete ce muzica le place. Manele ....desigur. DE CE ?...le-am intrebat .N-au stiut sa-mi raspunda.
Superficialitate? .....sau noi eram prea sofisticati . Voi ce credeti ?



Nu este vorba de a fi sau a nu fi sofisticat, de asemenea nu cred ca ar trebui sa ii judecam pe cei care asculta manele. Asta este in definitiv un gen de muzica si trebuie tratat ca atare zic eu. Acuma nu ma :eat: dar intr-adevar gusturile nu se discuta si nu am de gand sa judec pe nimeni atata timp cat nici ei nu imi discuta mie gusturile.
Cat despre depechisti... este perfect adevarat ca au un 'domeniu muzical' pe care il agreeaza (de ex un depechist mai poate asculta The Cure, New Order, A-Ha, The Smiths, Simple Minds etc. sau rock sub toate formele lui) care nu are tangenta cu alte genuri eu sunt insa o exceptie si cred tot de-asta ca si un manelist sau un hip-hopper poate invata sa ii placa DM, oricat de ciudat ar parea.
b16dmo
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 21, 2005 7:51 am
Localitate: buc


Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron