Depeche Mode La Bucuresti

Forumul asociat fanclubului Depeche Mode

Mesajde Djinn » Mie Iun 21, 2006 9:16 am

nu-i place in fatza scenei? hai la gramada in sectoru B :D

ps - ayrton, cand ai luat tu bilet de pe myticket? ca ieri nu mai erau.
Caut un bilet, se mai gasesc pe undeva?

ps - in afara de alea la suprapretz nesimtzit sau de prin alte judete ale tarii....
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Iun 21, 2006 9:52 am

eo-s vecin cu ayrtonu.as fi preferat jos, da'.. asta a fost, la cat is de chior sigur nu vad nimic macar sa fie sonorizare profi.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde nbm » Mie Iun 21, 2006 1:33 pm

nu-i place in fatza scenei? hai la gramada in sectoru B

ba i-ar placea, ca ea a vrut acolo, doar ca intre tinp s-au mai schimbat niste chestii si am prefera ceva mai putina inghesuiala ;)


daimoane, daca nu bem o bere cit stai matalutza in bucale, te sterg din lista de preteni :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Mie Iun 21, 2006 1:56 pm

daimoane, daca nu bem o bere cit stai matalutza in bucale, te sterg din lista de preteni

deci asta e clar :D

iote, poti sa faci schimb de belet cu Daimonu si frun amic d-al lui: voi sus, ei jos :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Iun 21, 2006 2:03 pm

Mi-am luat biletele acum vreo 2 saptamani.

In plus:
[i]Noi bilete la Depeche Mode!
19.06.2006
De marti, 20 iunie, fanii Depeche Mode care au “intarziatâ€Â
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Iun 22, 2006 8:51 am

Cica asta ar fi programul concertului:

16.00 - 20.00 DJ set warm-up (cel de se voteaza pe clubbingmag.ro)
20.00 - 20.30 Suie vs Sistem
20.30 - 21.00 Martin Gore pre-recorded DJ set
21.00 - 23.00 Depeche Mode
Playlist concert:
01. Intro: The Darkest Star (instr. edit)
02. A Pain That I m Used To
03. A Question Of Time
04. It's No Good
05. John The Revelator
06. Dream On
07. Walking In My Shoes
08. Precious (acoustic)
09. Home
10. A Question Of Lust
11. The Sinner In Me
12. I Feel You
13. Behind The Wheel
14. World in My Eyes
15. Suffer Well
16. Enjoy The Silence
17. Personal Jesus
18. [different acoustic songs]
19. Stripped
20. Everything Counts
21. In Your Room
22. Never Let Me Down Again
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Iun 22, 2006 10:13 am

cica asta ar fi programul "standard". tocmai mi-a zis cineva ca asa a fost si la Helsinki, si ca ultima melodie (bis) o sa fie Good night lovers. acuma ramane de vazut:D

deci, vedem cum facem si cu berea respectiva:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Djinn » Joi Iun 22, 2006 1:18 pm

deci sa-ti pui tilifonu pe vibratzii, da? :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iun 22, 2006 1:21 pm

...si vibratoru sa sune, da? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Iun 22, 2006 3:16 pm

[i]Vineri, 23 iunie a.c., intre orele 18.00 şi 24.00 pe stadionul Naţional din Complexul Sportiv „LIA MANOLIUâ€Â
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde wednesday » Joi Iun 22, 2006 10:36 pm

Daïmon scrie:cica asta ar fi programul "standard". tocmai mi-a zis cineva ca asa a fost si la Helsinki, si ca ultima melodie (bis) o sa fie Good night lovers. acuma ramane de vazut:D

highly doubt that, la helsinki au cantat in martie, iar in ultimele 3 luni setlistul a fost incheiat de fiecare data cu photographic urmat de never let me down again :D
o sa fie genial oricum!
in alta ordine de idei azi mi-am gasit si eu un bilet salvator in sectorul B, ramasesem descoperita...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Iun 23, 2006 9:33 am

Daimon, nuş cine ţi-a zis de setlistul din Helsinki, dar mai mult ca sigur nu au cantat nici "It's No Good", nici "In Your Room" (mama lor de oameni răi). De fapt cred că am pus un link pe aici pe undeva cu setlistu.

Există totuşi ceva puncte comune - la Helsinki au fost 7 melodii de pe "Playing the Angel", in lista lui Ayrton is 6, din care 5 is aceleaşi, şi unele melodii nu cred că le sar vreodată - "I Feel You", "World In My Eyes", "Personal Jesus", "Enjoy the Silence"...

Dacă vă uitaţi pe site-ul DM, sistemul e aşa: există un număr de setlist-uri nu foarte diferite intre ele pe care le alternează; acu, nuş cum hotărăsc ce cantă intr-o seară.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde adonys » Vin Iun 23, 2006 10:09 am

Am vazut ce'au facut la Anaheim (unde'au cantat aproape doua ore), tot in turneul asta, si nu prea m'a impresionat.. m'asteptam la mai mult de la ei. Turneele vechi erau mult mult mai bune. Sper totusi sa'i mai trezeasca atmosfera..

O sa fiu si eu acolo diseara dac'o sa ma simt mai bine ([-o ), impreuna cu prietena si sora'mea. Daca nu, o sa mearga doar ele iar eu o sa'l vad probabil inregistrat :(
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Iun 26, 2006 5:28 pm

Bun,nu am am auzit comentarii.Nu a participat nimeni dintre forumisti?
Feciorul meu s-a intors deosebit de incantat de prestatia trupei si a intregului spectacol.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Iun 26, 2006 5:47 pm

cum bre, sa naoz? da flaf ceo pazit? o fost, o si povestit (numa no leshinat de iemotzie - asta pe scurt, intelegi tu restu), pe CM
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Iun 27, 2006 8:33 am

Pai am fost eu...

Desi trebuie sa recunosc ca nu sunt si nici n-am fost depesist, si am mers la concert obligat-fortat de consoarta, spectacolul a fost superb. Ma refer doar la partea in care au performat DM: sunet clar si puternic, prezenta scenica excelenta a lui Gahan, imaginile si proiectiile de pe cele 3 ecrane gigant au facut toti banii, regizorul ce mixa imaginile live cu cele din videoclipuri meritand un Oscar!
Melodiile celebre (io n-am recunoscut decat vreo 3: Personal Jesus, Enjoy the Silence, Wolking on my shoes) facand sa cante in cor cei 50.000 de specatori. Iar imaginile cu 100.000 de brate batand aerul in acelasi timp fiind impresionante.
Una peste alta a meritat deplin!

La punctele negative as nota: concertele Sistem si Suie Paparude (foarte slabe), insuficientele grupuri sanitare, cozile de sute de persoane la cola/fanta/energizant burn (spre deosebire de cele 2-3 persoane ce cumparau inghetata si bere Stella fara alcool - cu care m-am multumit eu).
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Mar Iun 27, 2006 11:50 am

(spre deosebire de cele 2-3 persoane ce cumparau inghetata si bere Stella fara alcool - cu care m-am multumit eu).

ayrtoane, se vede treaba ca ai stat in tribune. in sectorul A, cozile erau similare (si foarte lungi), dar la buda se intra relativ lejereanu...

in alta ordine de idei, nici eu nu am fost macar iubitor de DM, in perioada lor de glorie, desi de ceva timp au inceput sa-mi placa, in special ultimele albume, care - IMHO - au un sunet mult mai apropiat de rock decit cele din anii '80. cu toate acestea, insistenta consoartei si curiozitatea mea inerenta m-au facut sa fiu printre primii cumparatori ai biletelor la concertul din bucuresti. sincer, nu regret absolut deloc, ba chiar am fost incintat :)

am ajuns pe stadion pe la orele 19:15, dupa un drum extrem de aglomerat - de la unirii am facut circa 45 de minute, plus vreun sfert de ora cautat loc de parcare. ar fi interesant ca cineva sa faca o statistica cu numarul de masini care au fost parcate in zona, pe perioada concertului, dat fiind ca - la plecare - am pierdut o gramada de timp pentru a ajunge inapoi in centru.

ajuns la stadion, intrarea a decurs fara probleme - peste asteptarile mele, fiindca ma asteptam ca jandarmii sa fie mult mai agresivi la controale si sa permit mult mai greu accesul. ca nu au fost asa, s-a vazut din multimea de blitzuri :D

dupe care mi-am luat frumos locul la o coada de care vorbeam mai sus, unde am stat peste doojde minute in plin soare - ceea ce mi-a taiat chefu de orice. din fericire, am ajuns in fine in fatza si am loat de la bun inceput doo beri (fara alcool, bleah) ca n-as mai fi stat inca odata.

partea buna e ca m-am intilnit cu suficient de multi cunoscuti, astfel incit sa nu simt cum trece timpul.
si a inceput suie paparude. slab de tot, si ca sonorizare si ca prestatie. urmati de sistem - la fel... si cind ma gindesc cit de mult i-am asteptat, poate mai mult decit pe DM, deoarece se anuntase ca vor cinta impreuna, iar combinatia lor mi se parea super deosebita. pare-se ca nu s-au inteles sau noi am inteles greshit, whatever... inca ma mir cum niste tipi cu peste 20 de ani de concerte in spate au energie si pofta de a lucra cu publicul, iar niste tineri, abia lansati, nu stiu acest lucru.
poate ca nu venisera inca suficient de multi spectatori, poate ca nimeni nu astepta opening-act-urile... cine stie

dupe care a urmat o pauza prea lunga pentru toti cei din jurul meu. f interesanti baietii care urcau pe scari de fringhie sa mai aranjeze cite un reflector - au facut deliciul celor din primele rinduri, care de plictiseala izbucneau in urale cind il vedeau pe "spiderman".

si in fine, dupe orele 21:30 trecute fix, un sunet puternic mi-a golit plaminii de aer. din cite am inteles, au fost 200.000 de wati, iar eu stateam cam la 15-20 de metri de boxe. de-aici nu ar fi foarte multe de spus. nu m-a interesat playlist-ul, nu stiam toate melodiile, dar m-am trezit fredonind cintece de mult uitate, laolalta cu toti cei din jurul meu.
publicul, din ce am vazut eu, a fost extraordinar. la putine concerte la care am fost prezent am vazut o asemenea participare a spectatorilor la show. plecind de la displayurile de telefoane pe post de brichete la balade (deh, tehnologia) si pina la corul de voci pe melodii mai mult sau mai putin cunoscute.
trupa a fost nu mai putin extraordinara. foarte energica pe toata durata concertului (adica aprox. 2 ore), dar si sensibila cind era cazul. nu mai vorbesc de dave gahan care parca a uitat ce virsta are si se invirtea cu stativul de la microfon ca un dement. de martin gore care mi s-a parut hipnotizat de audientza la cele doua balade cintate (sau macar la ultima dintre ele). de fletcher care, de la inaltimea clapelor sale, mai facea din cind in cind cite un semn de incurajare si zimbea, spargind astfel imaginea de sfinx pe care o afisa de obicei.
de cameramanul dement care se ocupa de proiectiile de pe cele sase ecrane si care a scos niste imagini extraordinare, dupa parerea mea.

pe scurt, ca sa-l parafrazez pe un amic, chiar daca ma asteptam la un concert oarecum nostalgic pentru depesistii de la inceputul anilor '90, am avut parte de un show total (ce-mi place mie limba de lemn :D), cu un public pe masura. creca media de virsta a audientei era de 26-30 de ani, dar am avazut si o gramada de pustani, probabil veniti pentru a se relaxa inainte de bac, ca sor'mea ;)

nici nu mai conteaza ca la plecare, am facut mai bine de un sfert de ora pina sa iesim din parcul stadionului si inca juma de ora sa ies din cartierul balta alba :D

ar mai fi ceva de spus, am uitat ceva? a, da, v-am zis de public? :D
domle, exceptional, jos palaria pentru toti cei prezenti pe stadion. desi poate parea patetic, m-am simtit mindru ca sunt roman si ca am luat parte la un spectacol extraordinar. si mai am speranta ca nu va fi ultimul :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Iun 27, 2006 4:16 pm

Se vede ca pierzi vremea la serv :D ... Ai avut timp sa faci ditamai cronica! :)
Si se vede ca esti ziarist, ca ai bagat metafore la greu! :)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iun 27, 2006 4:31 pm

io zic mai degraba ca ie depejist chiar daca ne-o scalda ca nu ie :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Incredibil concert!!!

Mesajde pandi » Mar Iun 27, 2006 6:09 pm

Am plecat din Iasi la 6 fara ceva si am ajuns in Bucuresti pe la 12 jumatate, pe o caldura groaznica. Avind bilete in sectorul A, am mers cu vreo 3 ore inainte de inceperea concertului si m-am copt linga unul din graduri. Noroc cu galetile de apa puse de "guardian angel". Vreau sa zic ca mi s-a parut un concert super tare, nu numai pentru ca a cintat Depeche, a carui fan sint din adolescenta, ci pt ca publicul a fost la mare inaltime. Ca un exemplu, dupa terminarea spectacolului, in timp ce ieseam de pe stadion a inceput sa se cinte. Din doua trei voci, totul a devenit brusc o mare de oameni cintind, exact ca la concertul de la Paris din 2001. ==D . Am trait o emotie incredibila, parca as fi avut o revelatie teribila...Dave, Martin la doi pasi de mine. Pot cinta cu ei...pacat ca nu au bagat si Lilian de pe Playing the Angel sau The Dead of Night de pe Exciter! Totul a fost pus la punct in detaliu. Sint sigura ca au fost impresionati de publicul roman!!! In final, am ramas confuza...cum naiba se terminase??? Mi se parea ca de abia am inceput! Drumul la Iasi, pe o caldura si mai groaznica, a fost o continua reverie...Ce pot sa zic, ii mai asteptam!!!
pandi
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 27, 2006 5:53 pm
Localitate: Iasi

Mesajde nbm » Mar Iun 27, 2006 7:25 pm

Ayrton scrie:Se vede ca pierzi vremea la serv :D ... Ai avut timp sa faci ditamai cronica! :)
Si se vede ca esti ziarist, ca ai bagat metafore la greu! :)

bre, lucrez la ea de trei zile :D. de cind plinge djinn dupe ea
ayrtoane, se vede ca nu ai treaba cu literaturile. ie iepitete bre, nu metafore ~p

nene aiule, s-ar putea sa devin...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Depeche Mode

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator